Programy partnerskie

Programy partnerskie

Programy partnerskie są mechanizmem, który charakteryzuje się niezwykle prostym mechanizmem działania. Konkretny internauta nawiązuje współpracę z firmą lub inną organizacją, której zależy na wypromowaniu swoich produktów tudzież usług. Sens takich działań, które są podejmowane przez firmy, sprowadza się do odkrycia nowych okazji rynkowych i zdobycia zaufania nowych klientów, co w przyszłości ma przełożyć się na osiągany przez firmę zysk. Osoba, która zdecyduje się wziąć udział w programie partnerskim, podejmuje wysiłki, by stronę konkretnego produktu odwiedziła jak największa liczba internautów.

Metody przyciągania klientów poprzez programy partnerskie są różne. Czasami wystarczy umieszczony na prywatnej witrynie link do promowanego produktu, czasami przekierowanie jest ukryte w treści bloga, który tematycznie jest związany ze specyfiką produktów, których dystrybucją zajmuje się współpracująca z blogerem firma. Działanie w programach partnerskich można śmiało porównać do pracy agenta handlowego. Obu aktywnościom przyświeca bowiem podobny cel — sprzedaż danego produktu lub usługi. Programy partnerskie wymagają jednak zaangażowania znacznie mniejszego wysiłku, co jest ich niebagatelną zaletą. Główne wysiłki uczestnika programu partnerskiego powinny być ukierunkowane, na skuteczną promocję własnej strony internetowej lub bloga, na którym polecane są wybrane produkty.

Ile można zarobić

Ilość zarobionych przez uczestnika programu partnerskiego pieniędzy jest wprost proporcjonalna do ilości sprzedanych dzięki jego witrynom produktów. Wspomniany system motywuje uczestników programów partnerskich do osiągania coraz wyższych dochodów i wyszukiwania coraz bardziej kreatywnych sposobów na skuteczną promocję rekomendowanych produktów. Rozwiązanie to jest także bardzo korzystne z punktu widzenia większych przedsiębiorstw, które nawiązując współpracę w ramach programów partnerskich z indywidualnymi osobami, usprawniają swoje działania marketingowe i reklamowe, podnosząc ich efektywność.

Najlepsze programy partnerskie

Money2money
Money2money to program partnerski oferujący zarabianie na polecaniu kredytów, lokat, kont bankowych czy ubezpieczeń. Produkty bankowe cieszą się sporą popularnością i wysokimi prowizjami. Nie są to oczywiście jedyne usługi na których można zarabiać, są jeszcze dodatkowe jak np. umówienie na jazdę próbną samochodem, internet, telefon, telewizja itp. Udostępniona jest cała gotowa strona z porównywarkami różnego typu więc można promować gotowca. Dla osób posiadających własną strone dostępne są bannery różnej wielkości więc nie powinno być problemu ze znalezieniem dla nich miejsca. Najlepiej w tym wypadku sprawdzi się strona powiązana tematycznie z finansami. Strona pozwala również samodzielnie, bez promowania zarobić w ciągu kilku godzin ponad 500zł.

G2A Goldmine
G2A to globalna platforma sprzedaży gier i oprogramowania. Zarabiamy tutaj jeśli ktoś dokona zakupu w serwisie poprzez link polecający. Dostępne są tu klucze do wielu popularnych platform takich jak steam, origin, battlenet, gog, uplay itp. Ponadto dostępne są również inne produkty takie jak skiny, przedmioty, waluty w grach, karty pre-paid itd.

Nutriprofits
Nutriprofits jest programem partnerskim, który oferuje prowizje za promoję różnego rodzaju suplementów czy urządzeń związanych z urudą. Dostępne są preparaty na: odchudzanie, cellulit, trądzik, łysienie, łupież itp. Każdy oferowany produkt posiada specjalnie przygotowaną stronę z opisem oraz możliwością zamówienia. Istnieje również możliwość promocji poprzez link sklepu internetowego, który zawiera te wszystkie produkty. Oprócz prowizji za pierwszy zakup otrzymujemy ją również od powracających klientów.

Cupsell
Cupsell jest programem o dużo większej kontroli od pozostałych. Tutaj sami tworzymy sklepy i sprzedajemy produkty stworzone według własnego wzoru. Co ciekawe produkcję, dystrybucję oraz płatności cupsell załatwia za nas. Jedyne na czym musimy się skupić to kreacja oraz promocja.

EasyMarkets
Easy Markets (znany również jako Easy forex) jest programem partnerskim, gdzie zarabiamy na szukaniu klientów do platformy inwestycyjnej. Jest to zaufany broker długo działający na rynku. Otrzymujemy wiele materiałów reklamowych, które pomogą w znajdywaniu klientów.

Złote myśli
Złote myśli to program partnerski, gdzie zarabiamy na sprzedaży książek, e-booków, audiobooków itp. W ofercie znajdują się również różnego rodzaju poradniki. Produkty można promować zarówno podając link do gotowej strony, gdzie znajdują się cała oferta, jak i konkretne produkty. Każdy z nich posiada przygotowaną własną stronę. Prowizja jest dożywotnia, więc jeśli klient raz coś kupi i powróci do sklepu po kolejny produkt to również otrzymamy prowizję.

Ceneo
Ceneo to jedna z najpopularniejszych porównywarek cenowych w Polsce. Zarabiamy tutaj na przejściach do stron sklepów internetowych oraz na zakupach dokonanych bezpośrednio w ceneo.

kb projetkt

Biuro Architektoniczne KB Projekt zajmuje się projektowaniem domów, budynków komercyjnych i gospodarczych. Zarabiamy tu prowizję od sprzedanych projektów.

Jak zarabiać

Udział w programach partnerskich można na pierwszy rzut oka porównać z pracą przedstawiciela handlowego. W obu sytuacjach centralnym punktem naszej aktywności jest bowiem sprzedaż konkretnego wyrobu. Programy partnerskie są jednak dużo wygodniejszym rozwiązaniem z perspektywy polecającego. Nie musi on bowiem nikogo przekonywać, aby zakupił konkretny przedmiot ani walczyć z jego ewentualnymi obiekcjami. Wytłumaczenie takiego stanu rzeczy jest niesłychanie proste i logiczne. Poprzez właściwie dobrany program partnerki i odpowiednie treści na stronie internetowe, twórca witryny lub bloger trafia niemal od razu do odpowiedniej grupy docelowej, do ludzi, którzy są szczerze zainteresowani danym produktem nie tylko ze względu na zawartość strony internetowej, ale również ze względu na swoje własne potrzeby i zainteresowania. Ponadto, internet daje wręcz nieograniczone możliwości w zakresie zdobywania nowych kontaktów, oferując potężny kanał komunikacji, jakim są niewątpliwie media społecznościowe.

Programy partnerskie mają jedną bezdyskusyjną zaletę. Są one niezwykle proste w swoim działaniu. Przyswojenie ich reguł nie zabiera dużo czasu ani nie wiąże się z koniecznością zapisania się na drogie szkolenia. W programach partnerskich zasadniczą rolę odgrywa współpraca między firmą a twórcą treści internetowych, który poleca dany produkt. Twórca ten powinien mieć wyczucie tego, w jakich sytuacjach i polecanie danego produktu będzie najbardziej naturalne i budzące zaufanie odbiorcy. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki rodzaj programów partnerskich stwarza największy potencjał zysku.

Wiele programów partnerskich umożliwia również budowę struktury współpracowników (tzw. MLM).