Programy partnerskie

Programy partnerskie

Programy partnerskie są mechanizmem, który charakteryzuje się niezwykle prostym mechanizmem działania. Konkretny internauta nawiązuje współpracę z firmą lub inną organizacją, której zależy na wypromowaniu swoich produktów tudzież usług. Sens takich działań, które są podejmowane przez firmy, sprowadza się do odkrycia nowych okazji rynkowych i zdobycia zaufania nowych klientów, co w przyszłości ma przełożyć się na osiągany przez firmę zysk. Osoba, która zdecyduje się wziąć udział w programie partnerskim, podejmuje wysiłki, by stronę konkretnego produktu odwiedziła jak największa liczba internautów.

Najlepsze programy partnerskie

Poniżej znajdują się najlepsze programy partnerskie wraz z krótką informacją odnośnie oferty czyli na sprzedaży jakich produktów zarabiamy. Wystarczy kliknąć obrazek przedstawiający wybrany program partnerski by przejść do szczegółowego opisu.

Nazwa programu partnerskiegoOferta
myleadGlobalna i innowacyjna platforma do zarabiania przez Internet, dostępna dla każdego.
leadnetworkKompleksowa platforma posiadająca content i video locker, reklamy dla stron internetowych oraz landing pages.
Money2moneyGłównie produkty finansowe takie jak kredyty, lokaty, ubezpieczenia czy konta bankowe, ale znajdą się tu również produkty niefinansowe
leadstar
ebrokerpartner
comperialead
bankier
G2A GoldmineKlucze do gier i oprogramowania na popularne platformy
cashinpillsSuplementy oraz urządzenia związane ze zdrowiem i urodą
Nutriprofits
CupsellProdukty stworzone według własnego wzoru.
EasyMarketsForex
złote myśliKsiążki, e-booki, audiobooki
Selkar
ceneoPrzejścia do sklepów oraz zakupy przez porównywarkę
sprzedawaczWyróżnianie ogłoszeń
template monsterSzablony na blogi i strony internetowe
devil cashPrzejazdy sportowymi samochodami po torach wyścigowych
intursRezerwacja noclegów w hotelach i apartamentach
kb projetktProjekty domów, budynków komercyjnych i gospodarczych

 Jak działają programy partnerskie

Udział w programach partnerskich można na pierwszy rzut oka porównać z pracą przedstawiciela handlowego. W obu sytuacjach centralnym punktem naszej aktywności jest bowiem sprzedaż konkretnego wyrobu. Programy partnerskie są jednak dużo wygodniejszym rozwiązaniem z perspektywy polecającego. Nie musi on bowiem nikogo przekonywać, aby zakupił konkretny przedmiot ani walczyć z jego ewentualnymi obiekcjami. Wytłumaczenie takiego stanu rzeczy jest niesłychanie proste i logiczne. Poprzez właściwie dobrany program partnerski i odpowiednie treści na stronie internetowe, twórca witryny lub bloger trafia niemal od razu do odpowiedniej grupy docelowej, do ludzi, którzy są szczerze zainteresowani danym produktem nie tylko ze względu na zawartość strony internetowej, ale również ze względu na swoje własne potrzeby i zainteresowania. Ponadto, internet daje wręcz nieograniczone możliwości w zakresie zdobywania nowych kontaktów, oferując potężny kanał komunikacji, jakim są niewątpliwie media społecznościowe.

Programy partnerskie i sieci afiliacyjne mają jedną bezdyskusyjną zaletę. Są one niezwykle proste w swoim działaniu. Przyswojenie ich reguł nie zabiera dużo czasu ani nie wiąże się z koniecznością zapisania się na drogie szkolenia. W programach partnerskich zasadniczą rolę odgrywa współpraca między firmą a twórcą treści internetowych, który poleca dany produkt. Twórca ten powinien mieć wyczucie tego, w jakich sytuacjach i polecanie danego produktu będzie najbardziej naturalne i budzące zaufanie odbiorcy. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki rodzaj programów partnerskich stwarza największy potencjał zysku.

Ile można zarobić na programach partnerskich?

Ilość zarobionych przez uczestnika programu partnerskiego pieniędzy jest wprost proporcjonalna do ilości sprzedanych dzięki jego witrynom produktów. Wspomniany system motywuje uczestników programów partnerskich do osiągania coraz wyższych dochodów i wyszukiwania coraz bardziej kreatywnych sposobów na skuteczną promocję rekomendowanych produktów. Rozwiązanie to jest także bardzo korzystne z punktu widzenia większych przedsiębiorstw, które nawiązując współpracę w ramach programów partnerskich z indywidualnymi osobami, usprawniają swoje działania marketingowe i reklamowe, podnosząc ich efektywność.

Jak zdobywać klientów

Metody przyciągania klientów poprzez programy partnerskie są różne. Czasami wystarczy umieszczony na prywatnej witrynie link do promowanego produktu, czasami przekierowanie jest ukryte w treści bloga, który tematycznie jest związany ze specyfiką produktów, których dystrybucją zajmuje się współpracująca z blogerem firma. Działanie w programach partnerskich można śmiało porównać do pracy agenta handlowego. Obu aktywnościom przyświeca bowiem podobny cel — sprzedaż danego produktu lub usługi.

Programy partnerskie wymagają jednak zaangażowania znacznie mniejszego wysiłku, co jest ich niebagatelną zaletą. Główne wysiłki uczestnika programu partnerskiego powinny być ukierunkowane, na skuteczną promocję własnej strony internetowej lub bloga, na którym polecane są wybrane produkty.

Zobacz jak założyć bloga

Zostaw komentarz

2 Komentarze

  1. Najlepsza praca na świecie! Można leżeć na kanapie całymi dniami a pieniądze same wpływają na konto. Dobrze, że wpadł w “moje ręce” poradnik z którego dowiedziałem się wszystkiego na temat programów partnerskich.

  2. Ja zgłosiłem się do Programu Partnerskiego 99+ stworzonego przez fundację Armageddon Challenge. Chciałem tym pomóc lokalnym społecznościom oraz osobom, które tej pomocy potrzebują i tak właśnie ich wspieram a jednocześnie mogę brać czynny udział w biegach, z czego bardzo się cieszę. Warto pomagać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *