Programy partnerskie

Programy partnerskie są mechanizmem, który charakteryzuje się niezwykle prostym mechanizmem działania. Konkretny internauta nawiązuje współpracę z firmą lub inną organizacją, której zależy na wypromowaniu swoich produktów tudzież usług. Sens takich działań, które są podejmowane przez firmy, sprowadza się do odkrycia nowych okazji rynkowych i zdobycia zaufania nowych klientów, co w przyszłości ma przełożyć się na osiągany przez firmę zysk. Osoba, która zdecyduje się wziąć udział w programie partnerskim, podejmuje wysiłki, by stronę konkretnego produktu odwiedziła jak największa liczba internautów. Jakie programy partnerskie są warte uwagi i gdzie je promować?

Programy partnerskie – co to?

Udział w programach partnerskich można na pierwszy rzut oka porównać z pracą przedstawiciela handlowego. W obu sytuacjach centralnym punktem naszej aktywności jest bowiem sprzedaż konkretnego wyrobu. Programy partnerskie są jednak dużo wygodniejszym rozwiązaniem z perspektywy polecającego. Nie musi on bowiem nikogo przekonywać, aby zakupił konkretny przedmiot ani walczyć z jego ewentualnymi obiekcjami. Wytłumaczenie takiego stanu rzeczy jest niesłychanie proste i logiczne. Poprzez właściwie dobrany program partnerski i odpowiednie treści na stronie internetowe, twórca witryny lub bloger trafia niemal od razu do odpowiedniej grupy docelowej, do ludzi, którzy są szczerze zainteresowani danym produktem nie tylko ze względu na zawartość strony internetowej, ale również ze względu na swoje własne potrzeby i zainteresowania. Ponadto, internet daje wręcz nieograniczone możliwości w zakresie zdobywania nowych kontaktów, oferując potężny kanał komunikacji, jakim są niewątpliwie media społecznościowe.

Programy partnerskie  mają jedną bezdyskusyjną zaletę. Są one niezwykle proste w swoim działaniu. Przyswojenie ich reguł nie zabiera dużo czasu ani nie wiąże się z koniecznością zapisania się na drogie szkolenia. W programach partnerskich zasadniczą rolę odgrywa współpraca między firmą a twórcą treści internetowych, który poleca dany produkt. Twórca ten powinien mieć wyczucie tego, w jakich sytuacjach i polecanie danego produktu będzie najbardziej naturalne i budzące zaufanie odbiorcy. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki rodzaj programów partnerskich stwarza największy potencjał zysku.

Ranking programów partnerskich

Ciężko stworzyć dobry ranking programów partnerskich, ponieważ większość z nich należy do całkowicie oddzielnych kategorii, a z drugiej strony tych wartych uwagi jest na tyle mało, że nie ma sensu robić osobnego rankingu dla każdej z nich. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku sieci afiliacyjnych, gdzie w jednym miejscu mamy dostęp do wielu programów partnerskich. Poniżej znajduje się, więc prywatny ranking wraz z krótką informacją odnośnie sposobu zarabiania prowizji.

Porównywarki cen

Porównywarki cen to najbardziej uniwersalny program partnerski, który ze względu na dużą ilość produktów pasuje praktycznie do każdej strony internetowej oraz bloga. Stawki przeważnie nie są wysokie, ale łatwo nadrobić to dużą ilością kliknięć. Prowizję otrzymujemy za każde kliknięcie w stronę sklepu oraz zakupy przez porównywarkę.


ceneo

Ceneo oferuje 65% prowizji od przejścia (kliknięcia) oraz zakupu dokonanego bezpośrednio na stronie. Dokładna wysokość prowizji uzależniona jest od kategorii produktu.


Gry i oprogramowanie

Serwis oferujący tanie klucze do gier oraz oprogramowania, więc świetnie sprawdzi się na wszelkiego rodzaju blogach i kanałach na YouTube poświęconych tej właśnie tematyce. Prowizję otrzymujemy w tym wypadku od każdego sprzedanego klucza.


G2A Goldmine

G2A oferuje:

 • 4% od produktów elektronicznych,
 • 5% od produktów fizycznych.

Koszulki, kubki i inne gadżety

Serwis, w którym możemy zaprojektować i sprzedawać własne koszulki z nadrukiem, kubki i inne gadżety.


Cupsell

Cupsell zdecydowanie wyróżnia się jeśli chodzi o prowizję, gdyż sami ją sobie ustalamy. Sklep ma podstawową cenę każdego produktu, a do niej doliczamy własną marżę procentową lub stałą.


Hosting www

Poniżej serwisy, które oferują hosting www dla strony internetowych. Prowizję tutaj otrzymujemy od każdego sprzedanego lub przedłużonego planu hostingowego. Procentowa wysokość prowizji w przypadku poniższych serwisów uzależniona jest od ilości pozyskiwanych klientów, im więcej – tym wyższa.


nazwa.pl

Nazwa.pl oferuje:

 • od 25% do 50% za zakup nowej usługi,
 • od 25% do 35% za jej przedłużenie.


dhosting

Dhosting oferuje:

 • od 25% do 45% za zakup nowej usługi,
 • od 10% do 20% za jej przedłużenie.

lh.pl

LH.pl oferuje:

 • 30% za zakup nowej usługi,
 • do 30% za jej przedłużenie.

Zdrowie i uroda

Poniżej serwis, który oferują produkty z kategorii zdrowia i urody, więc najlepiej sprawdzi się na stronach o takiej właśnie tematyce.


cashinpills

CashInPills oferuje prowizję od każdego sprzedanego produktu w wysokości od 30% do 40%.


Szablony stron internetowych

W kolejnym serwisie otrzymujemy prowizję od każdego sprzedanego szablonu strony internetowej.


template monster

Template Monster oferuje:

 • 30% od pierwszego zakupu,
 • 10% od kolejnych zakupów.

Księgarnie internetowe

Poniżej księgarnie internetowe, które oferują zarówno książki w formie papierowej, jak i różnego rodzaju ebooki czy audiobooki.


złote myśli

Złote Myśli oferuje prowizję za sprzedaż uzależnioną od rodzaju produktu:

 • 40% – ebook, audiobook, książka drukowana,
 • 20% – kursy VOD i inne produkty elektroniczne,
 • 10% – szkolenia, DVD i inne produkty fizyczny.

Dominują tu głównie książki związane z rozwojem osobistym czy motywacją.


Selkar

Selkar oferuje:

 • 8% prowizji za zakup bezpośrednio z linka,
 • 2% prowizji wiecznej – jeśli klient będzie dokonywał kolejnych zakupów.

W ofercie znajdziemy normalne książki, znanych autorów.


Turystyka

Serwis, w którym otrzymujemy prowizję od każdej rezerwacji wczasów zagranicznych.


travellead

TravelLead oferuje od 3% do 3,7% prowizji.


Ogłoszenia

Serwis z darmowymi ogłoszeniami z całej Polski, który pozwala również wyróżniać własne ogłoszenia.


sprzedawacz

Sprzedawacz oferuje:

 • 4 grosze za kliknięcie,
 • 20% wartości opłaconego zamówienia (wyróżnienie ogłoszenia).

Przejazdy sportowymi samochodami

Serwis oferujący przejazdy sportowymi samochodami na torach w całej Polsce. Tego typu przejażdżka świetnie nadaje się na prezent, choć niestety nie należy do najtańszych. Prowizję tutaj otrzymujemy od każdego klienta, który zakupi przejazd.


devil cars

Devil Cars oferuje 20% od każdej sprzedaży, a dodatkowo darmowe przejazdy dla najlepszych partnerów.


Przelewy zagraniczne

Serwis, który pozwala realizować tanie i szybkie przelewy zagraniczne. Otrzymujemy tutaj jednorazowo prowizję od każdego klienta, który zrealizuje minimum jeden przelew zagraniczny.


Transfergo oferuje 20£ za każdego klienta, który przeleje 50£ lub równowartość w innej walucie.


Projekty domów

Biuro architektoniczne, które zajmuje się sprzedażą projektów domów. Prowizję otrzymujemy tutaj od każdego zakupionego projektu, a potrafią być bardzo duże.


kb projetkt

KB Projekt oferuje prowizję w wysokości 10% zakupionego projektu. Jest to też jedyny program partnerski w zestawieniu, do którego nie idzie się tak po prostu zarejestrować klikając w link. Trzeba napisać stosowną wiadomość do KB Projekt, o chęci przystąpienia do programu i czekać na wiadomość zwrotną.


Programy partnerskie czy sieci afiliacyjne

afiliacja marketing

Programy partnerskie cechują się wyższą prowizją od sieci afiliacyjnych, ponieważ nie ma żadnych pośredników pomiędzy. Z kolei do zalet sieci afiliacyjnych zaliczyć można obecność wielu bardzo zróżnicowanych ofert w jednym miejscu. Nie musimy zakładać konta na wielu stronach i zdecydowanie łatwiej osiągnąć próg niezbędny do wypłaty, gdy zbieramy wszystkie prowizje w jednym miejscu.

Jak zarabiać na programach partnerskich

Metody przyciągania klientów poprzez programy partnerskie są różne. Czasami wystarczy umieszczony na prywatnej witrynie link do promowanego produktu, czasami przekierowanie jest ukryte w treści bloga, który tematycznie jest związany ze specyfiką produktów, których dystrybucją zajmuje się współpracująca z blogerem firma. Działanie w programach partnerskich można śmiało porównać do pracy agenta handlowego. Obu aktywnościom przyświeca bowiem podobny cel — sprzedaż danego produktu lub usługi.

Programy partnerskie wymagają jednak zaangażowania znacznie mniejszego wysiłku, co jest ich niebagatelną zaletą. Główne wysiłki uczestnika programu partnerskiego powinny być ukierunkowane, na skuteczną promocję własnej strony internetowej lub bloga, na którym polecane są wybrane produkty.


jak założyć bloga

Własny blog to bez wątpienia jeden z ciekawszych sposobów na zarabianie pieniędzy przez internet. Możemy skorzystać zarówno z rozwiązań płatnych, jak i darmowych, które niestety posiadają pewne ograniczenia.


Ile możemy zarobić ?

Ilość zarobionych przez uczestnika programu partnerskiego pieniędzy jest wprost proporcjonalna do ilości sprzedanych dzięki jego witrynom produktów. Wspomniany system motywuje uczestników programów partnerskich do osiągania coraz wyższych dochodów i wyszukiwania coraz bardziej kreatywnych sposobów na skuteczną promocję rekomendowanych produktów. Rozwiązanie to jest także bardzo korzystne z punktu widzenia większych przedsiębiorstw, które nawiązując współpracę w ramach programów partnerskich z indywidualnymi osobami, usprawniają swoje działania marketingowe i reklamowe, podnosząc ich efektywność.

Jak inaczej zarabiać w internecie

praca w domu i zarabianie przez internet

Programy partnerskie to jeden z ciekawszych sposobów zarabiania w internecie, ale oczywiście nie jedyny. Warto przejrzeć również pozostałe możliwości jakie daje sieć, ponieważ niektóre z nich da się połączyć, aby wspólnie generowały jeszcze większy dochód.

Opinie

Programy partnerskie mogą zagwarantować naprawdę duże zarobki, ale wymagają sporego zaangażowania. Promowanie produktów tego typu nie jest łatwe, ale zdecydowanie warto spróbować, jeśli mamy jakieś medium ze sporym ruchem np. blog. Prowizje w niektórych z nich są bardzo duże, więc wystarczy pozyskać kilku, a czasem nawet jednego klienta w miesiącu, aby zagwarantować sobie zarobek, który z powodzeniem może zastąpić etat.

Macie jakieś doświadczenia z programami partnerskimi? Podzielcie się opinią w komentarzu.

23 komentarze do wpisu „Programy partnerskie”

 1. Najlepsza praca na świecie! Można leżeć na kanapie całymi dniami a pieniądze same wpływają na konto. Dobrze, że wpadł w „moje ręce” poradnik z którego dowiedziałem się wszystkiego na temat programów partnerskich.

  Odpowiedz
 2. Ja zgłosiłem się do Programu Partnerskiego 99+ stworzonego przez fundację Armageddon Challenge. Chciałem tym pomóc lokalnym społecznościom oraz osobom, które tej pomocy potrzebują i tak właśnie ich wspieram a jednocześnie mogę brać czynny udział w biegach, z czego bardzo się cieszę. Warto pomagać 🙂

  Odpowiedz
 3. Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z programami partnerskimi, więc zobaczymy, jak to będzie 🙂 Dzięki za przydatne informacje. Chyba zarejestruję się na tych stronach, o których wspomniałeś, chociaż jest tego dosyć sporo :O
  Masz jakieś rady dotyczące promowania produktów? Mi na razie idzie to dosyć wolno 🙁
  Czy tez współpracujesz z tymi serwisami? Ciężko jest to ogarnąć? Można działać na paru stronach, czy to będzie za dużo? Który z programów jest według ciebie najlepszy? Pewnie trochę zajmuje nauczenie się tego wszystkiego. Ale jest to prostsze chyba niż taka normalna praca handlowca. Mam akurat przyjaciółkę, która ma dziecko i siedzi z nim w domu, więc szukam czegoś dla nie, żeby mogła zacząć coś zarabiać w taki sposób. Spróbujemy, zobaczymy, jak t działa 🙂 Dzięki za informacje 🙂

  Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie 🙂

  Odpowiedz
  • Ciężko odpowiedzieć na pytanie, który z nich jest najlepszy. Wszystko zależy miejsca promowania oraz samych produktów. Warto zarejestrować się na kilku i porównać aktualne stawki, a dopiero potem zdecydować.
   Co do miejsca to polecam założenie bloga 😉

   Odpowiedz
 4. Niezwykle proste w działaniu i obsłudze sposób zarabiania pieniędzy. Należy tylko dobrze się do tego przygotować, poczytać, pooglądać instruktarze i filmiki w internecie i spokojnie można rozpocząć zarabianie

  Odpowiedz
 5. Aktualnie nie korzystam z tego typu programów, może ten post zachęci mnie do zagłębienia się w ten temat. Zarabianie w ten sposób nie brzmi jakoś przerażająco, tylko poleceni, skąd ich brać?

  Odpowiedz
  • Najlepiej samemu promować dane produkty, ponieważ jest to zdecydowanie trudniejszy sposób od np. klikania reklam czy wypełniania ankiet. Nawet duża ilość poleconych nie zagwarantuje dobrych zarobków, jeśli nie będą oni wiedzieli jak i gdzie promować dane produkty.

   Odpowiedz
   • Łukasz może znasz jakieś metody na samodzielne promowanie różnorodnych produktów online? Zgadzam się z Tobą jest to bardziej korzystne finansowo. Jednak osoba, która zaczyna przygodę z dorabianiem online może mieć problem z efektywnością takich działań, a to szybko ją zniechęci.

    Odpowiedz
     • Jeśli chodzi o kanał na YouTube to sam sobie z tym radzisz technicznie? Ja tego najbardziej się bym obawiał, trzeba mieć i zmysł techniczny i żyłkę aktora no i być dobrym sprzedawcą

     • Akurat kanału na YouTube nie prowadzę (wolę bloga), ale wcale nie trzeba na tym kanale sprzedawać bezpośrednio. Przykładem może być nagrywanie filmów z gier, a pod filmikiem link do G2A, gdzie zakupić można kody do gier oraz oprogramowania.

 6. Z tego typu programów nigdy jeszcze nie korzystałem. Trochę obawiam się założyć np. lokatę przez program partnerski, chyba że macie może większe doświadczenie i mógłby ktoś, coś podpowiedzieć, czy na pewno to pozytywnie ocenia, Proszę o pomoc

  Odpowiedz
 7. Próbowałam kiedyś podjąć się tego programu ale zrezygnowałam po tym jak dowiedziałam się że musiałabym zakładać rozne konta bankowe na swoje dane więc to mnie zraziło oraz z kąd brać ludzi którzy takie konto by chcieli założyć. Ale nie twierdzę że to jest złe. Są ludzie którzy dobrze na tym zarabiają.

  Odpowiedz
 8. Tylko MyLead. Wszystkim osoba zainteresowanym zarabianiem w sieci, z całego serca mogę polecić ten portal. Jeśli jesteś pracowity i kreatywny szybko zaczniesz zarabiać fajne pieniądze. Na plus zasługuje również szybki kontakt z adminem i supportem. Wszystkie problemy są rozwiązywane bardzo szybko i do tego zawsze na korzyść użytkowników. Takiego podejścia do do klientów moze zazdrościć konkurencja.

  Odpowiedz
 9. Zarejestrowałem się w programie partnerskim Ceneo i mogę go polecić dla właścicieli stron i blogów. Duży wybór produktów i dobre zarobki przy większych stronach.

  Odpowiedz
 10. Akurat z programów partnerskich nigdy nie korzystałem, aczkolwiek ten post sprawił, że zacząłem się nad tym zastanawiać. Może spróbuję w najbliższej przyszłości.

  Odpowiedz
 11. Lepiej jest tworzyć własne produkty, podpiąć płatności np. transferuj.pl i zarabiać.
  Sprzedaż w internecie nie jest łatwa, gdyby była łatwa to każdy by zarabiał, a tak to tylko nieliczni mogą się pochwalić

  Odpowiedz
  • Również kiedyś próbowałam „pracować” w ten sposób. A dokładnie na polecaniu innym reflinków do zakładania kont, lokat… Dla mnie było to ciężkie. Przede wszystkim dlatego, że nie lubię nagabywać ludzi. Ludzie woleli pójść chociażby przejść się do banków itp. A mnie osobiście na początku zraziło zakładanie kilku kont w bankach, które tak na prawdę nie były mi potrzebne.

   Odpowiedz
 12. Sporo ostatnio słyszałam o tego typu zajęciach, ale w przeciwiństwie do klikania reklam czy też wypełniania ankiet jakoś nie mogę się przekonać do tej metody. Nie potrafiłabym niczym ekspedientka w sklepie polecać innym czegoś do czego być może sama nie jestem do konca przekonana mając świadomość iż na tym zarabiam, chyba źle bym się z tym czuła. Na ten moment nie dojrzałam chyba do tej metody

  Odpowiedz

Dodaj komentarz