Strona główna » Zarabianie » Programy partnerskie i sieci afiliacyjne

Programy partnerskie i sieci afiliacyjne

Programy partnerskie i sieci afiliacyjne charakteryzują się niezwykle prostym mechanizmem działania. Najprościej mówiąc zarabiamy tutaj na promowaniu wybranych usług lub produktów w zamian za określony procent od sprzedaży lub stałą prowizję. Jest to jeden z lepszych i bardziej dochodowych sposobów na zarabianie w internecie, choć wymaga pewnych umiejętności i zaangażowania. Jakie programy i sieci afiliacyjne są najlepsze? Gdzie i w jaki sposób je promować, aby dobrze zarobić?

Ranking sieci afiliacyjnych

Ciężko stworzyć dobry ranking sieci afiliacyjnych, gdyż bardzo mocno różnią się od siebie. W jednej sieci możemy znaleźć lepszą prowizję dla określonego produktu np. kredytu hipotecznego, a w drugiej z kolei będą lepsze dla wybranego konta osobistego. W związku z tym najlepiej samemu sprawdzić, w której z nich najwięcej zyskamy promując wybrane oferty. Ranking został stworzony w oparciu o różne kryteria np. ilość dostępnych kampanii, dostępne narzędzia do promowania, stawki dla wybranych produktów itp. Jednak decydując się na afiliację jako formę zarabiania, warto założyć konto przynajmniej w kilku sieciach afiliacyjnych, a najlepiej w każdej.


mylead

MyLead to globalna i innowacyjna platforma do zarabiania przez Internet, dostępna dla każdego. Posiada naprawdę bardzo dużą ilość różnego rodzaju kampanii, więc ląduje na początku zestawienia.


leadstar

LeadStar posiada w swojej ofercie wiele ciekawych produktów i usług. W promocji pomogą różne udostępnione narzędzia jak np. pula wybranych kreacji i widgety.


ebrokerpartner

Ebrokerpartner posiada w swojej ofercie przede wszystkim produkty finansowe, a więc konta bankowe, lokaty, kredyty, pożyczki, ubezpieczenia itp.


bankier system partnerski

Bankier również posiada w swojej ofercie wiele ciekawych produktów, nie tylko finansowych.


bluepartner

Bluepartner ma w swojej ofercie głównie produkty finansowe, ubezpieczeniowe, gry online oraz e-commerce. Posiada bardzo ciekawy rotator bannerów, w którym podajemy jedynie wymiary oraz zaznaczamy kategorie, które nas interesują, a system automatycznie będzie je wyświetlał losowo na naszej stronie.


Money2money m2m

Money2Money (M2M) niestety swoje najlepsze czasy ma dawno za sobą. Odstaje od reszty zarówno jeśli chodzi o stawki, jak i o ilość kampanii. Na wyróżnienie zasługuje jedynie bardzo wysoki procent od pozyskanych subpartnerów (20%)


Ranking programów partnerskich

W przypadku programów partnerskich i rankingu sprawa wygląda podobnie, ale to dlatego, że większość z nich należy do całkowicie oddzielnych kategorii, a z drugiej strony tych wartych uwagi jest na tyle mało, że nie ma sensu robić osobnego rankingu dla każdego z nich. Poniżej znajduje się, więc prywatny ranking wraz z krótką informacją odnośnie sposobu zarabiania prowizji.

Uniwersalne

Uniwersalne programy partnerskie, który ze względu na dużą ilość produktów pasują praktycznie do każdej strony internetowej oraz bloga.


ceneo

Ceneo jest porównywarką cen, która oferuje 65% prowizji od przejścia (kliknięcia) oraz zakupu dokonanego bezpośrednio na stronie. Dokładna wysokość prowizji uzależniona jest od kategorii produktu.


Cupsell

Cupsell to serwis, w którym możemy zaprojektować i sprzedawać własne koszulki z nadrukiem, kubki oraz inne gadżety. Zdecydowanie wyróżnia się jeśli chodzi o prowizję, gdyż sami ją sobie ustalamy. Sklep ma podstawową cenę każdego produktu, a do niej doliczamy własną marżę procentową lub stałą.


sprzedawacz

Sprzedawacz to serwis z darmowymi ogłoszeniami z całej Polski, który pozwala również wyróżniać własne ogłoszenia. Oferuje:

 • 4 grosze za kliknięcie,
 • 20% wartości opłaconego zamówienia (wyróżnienie ogłoszenia).

Cashback

Programy partnerskie serwisów i aplikacji cashback, dzięki którym możliwe jest oszczędzanie na zakupach internetowych. Otrzymujemy w nich prowizję od każdego pozyskanego użytkownika, który otrzyma określony zwrot za zakupy w danym okresie czasowym.


net-pocket

Net-Pocket oferuje aż 100 złotych za użytkownika, który spełni jeden z poniższych warunków:

 • zrealizuje 3 zakupy za min. 100 złotych w 3 dowolnych miesiącach roku,
 • zdobędzie przynajmniej 5000 punktów cashback w serwisie.

LetyShops oferuje 10 złotych za każdego użytkownika, który dokona zakupów na minimum 70 złotych w ciągu 30 dni od rejestracji.


picodi

Picodi oferuje 10 złotych za każdą osobę, która zrobi zakupy i otrzyma cashback.


bumerangcash

BumerangCash oferuje 10 złotych za każdego użytkownika, który uzbiera na swoim koncie przynajmniej 25 złotych cashbacku.


refunder

Refunder oferuje 10 złotych za każdą osobę, która zrobi zakupy za min. 50 złotych w ciągu 45 dni od rejestracji.


Zakładanie blogów i stron internetowych

Poniżej programy partnerskie, które przydają się przy zakładaniu stron internetowych np. hosting www, w przypadku którego prowizję otrzymujemy od każdego sprzedanego lub przedłużonego planu hostingowego. Procentowa wysokość prowizji w przypadku poniższych serwisów uzależniona jest od ilości pozyskiwanych klientów, im więcej – tym wyższa.


nazwa.pl

Hostingodawca nazwa.pl oferuje:

 • od 25% do 50% za zakup nowej usługi,
 • od 25% do 35% za jej przedłużenie.


dhosting

Hostingodawca dhosting oferuje:

 • od 25% do 45% za zakup nowej usługi,
 • od 10% do 20% za jej przedłużenie.

lh.pl

Hostingodawca lh.pl oferuje:

 • 30% za zakup nowej usługi,
 • do 30% za jej przedłużenie.

template monster

Template Monster jest serwisem, w którym otrzymujemy prowizję od każdego sprzedanego szablonu strony internetowej. Oferuje:

 • 30% od pierwszego zakupu,
 • 10% od kolejnych zakupów.

Rozrywka i podróże

Poniższe programy partnerskie to przede wszystkim rozrywka i sposób na spędzanie wolnego czasu.


G2A Goldmine

G2A jest serwisem, który oferuje tanie klucze do gier oraz oprogramowania, więc świetnie sprawdzi się na wszelkiego rodzaju blogach i kanałach na YouTube poświęconych tej właśnie tematyce. Prowizję otrzymujemy w tym wypadku od każdego sprzedanego klucza. Oferuje:

 • 4% od produktów elektronicznych,
 • 5% od produktów fizycznych.

devil cars

Devil Cars to serwis oferujący przejazdy sportowymi samochodami na torach w całej Polsce. Tego typu przejażdżka świetnie nadaje się na prezent, choć niestety nie należy do najtańszych. Prowizję tutaj otrzymujemy od każdego klienta, który zakupi przejazd. Jest to 20% od każdej sprzedaży, a dodatkowo darmowe przejazdy dla najlepszych partnerów.


travellead

TravelLead to serwis, w którym otrzymujemy prowizję od każdej rezerwacji wczasów zagranicznych. Oferuje od 3% do 3,7% prowizji.


Pozostałe

Poniżej programy partnerskie, które nie pasują do żadnej z powyższych kategorii.


EasyMarkets

EasyMarkets to broker forex, który pozwala handlować na rynkach finansowych. W programie partnerskim mamy do wyboru jeden z 3 modeli rozliczeń: CPA, Revshare lub hybrydę.


TransferGo to serwis, który pozwala realizować tanie i szybkie przelewy zagraniczne. Otrzymujemy tutaj jednorazowo prowizję od każdego klienta, który zrealizuje minimum jeden przelew zagraniczny. Oferuje 20£ za każdego klienta, który przeleje 50£ lub równowartość w innej walucie.


cashinpills

CashInPills oferuje produkty z kategorii zdrowia i urody, więc najlepiej sprawdzi się na stronach o takiej właśnie tematyce. Otrzymujemy prowizję od każdego sprzedanego produktu w wysokości od 30% do 40%.


złote myśli

Złote Myśli to księgarnia internetowa, które oferują zarówno książki w formie papierowej, jak i różnego rodzaju ebooki czy audiobooki. Otrzymujemy prowizję za sprzedaż uzależnioną od rodzaju produktu:

 • 40% – ebook, audiobook, książka drukowana,
 • 20% – kursy VOD i inne produkty elektroniczne,
 • 10% – szkolenia, DVD i inne produkty fizyczny.

Dominują tu głównie książki związane z rozwojem osobistym, motywacją i osiąganiem sukcesów.


selkar

Selkar to kolejna księgarnia internetowa, w której otrzymujemy:

 • 8% prowizji za zakup bezpośrednio z linka,
 • 2% prowizji wiecznej – jeśli klient będzie dokonywał kolejnych zakupów.

W ofercie znajdziemy normalne książki, znanych autorów.


Programy partnerskie czy sieci afiliacyjne

Niewątpliwą zaletą afiliacji jest ilość produktów, do których mamy dostęp w jednym miejscu. Decydując się na współpracę z siecią afiliacyjną wystarczy, że wygenerujemy jeden rachunek na koniec miesiąca, nawet jeśli promowaliśmy wiele programów. Dodatkowo niektóre oferty dostępne są jedynie w konkretnych sieciach afiliacyjnych, więc nie mamy możliwości by współpracować bezpośrednio z danym reklamodawcą za pomocą programu partnerskiego.

Programy partnerskie z kolei często cechują się wyższą prowizją od sieci afiliacyjnych, ponieważ nie ma żadnych pośredników pomiędzy.

Jak zarabiać na programach partnerskich i sieciach afiliacyjnych

W programach partnerskich i sieciach afiliacyjnych możemy zarabiać na 2 sposoby. Pierwszym z nich jest samodzielne korzystanie z wybranych ofert, a drugim promowanie. W przypadku tej pierwszej opcji możemy liczyć na ciekawy zarobek, choć niestety krótkotrwały. Dużo lepsze efekty możemy osiągnąć decydując się na promowanie.

Jak zarabiać na samodzielnym korzystaniu

jak szybko zarobić pieniądze

Samodzielne korzystanie z wybranych ofert polega na otrzymywaniu prowizji od usług, z których i tak planujemy skorzystać. Jak to działa? Przykładowo przed podpisaniem nowej umowy na internet możemy polecić usługę samemu sobie, aby dostać za to dodatkową prowizję (najczęściej kilkaset złotych). Usług i produktów tego typu jest naprawdę sporo, więc często nawet nie zdajemy sobie sprawy jak pieniądze uciekają nam przez palce. Warto również zwrócić uwagę, że możemy skorzystać z darmowych usług, nawet jeśli ich nie potrzebujemy. Tylko po to, aby dostać prowizję. W ten sposób możemy szybko zarobić pieniądze bez większego wysiłku.

Gdzie promować produkty z programów partnerskich

jak założyć bloga

Prawdziwy zarobek oczywiście przychodzi dopiero, gdy zdecydujemy się na promowanie wybranych produktów i usług. Najciekawszą metodą wydaje się założenie bloga, gdyż otwiera przed nami również wiele innych możliwości zarobkowych. Z kolei, jeśli chodzi o same metody przyciągania i zachęcania ofertą klientów, są one różne. Czasami wystarczy umieszczony na blogu banner z linkiem do promowanego produktu, czasami przekierowanie jest ukryte w treści bloga, który tematycznie jest związany ze specyfiką produktów.


influencer marketing

Oczywiście poza blogiem sprawdzą się również portale społecznościowe np. TikTok, Facebook, Instagram, YouTube, itp. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że możemy za ich pomocą zarabiać i to naprawdę duże pieniądze. Co więcej, również nieletni i to nie tylko na programach partnerskich. Warto zwrócić uwagę, że zarabiać w ten sposób może każdy, a takie osoby nazywane są influencerami.


Rzecz jasna usługi promować możemy również wśród znajomych, czy też na forach internetowych.

Ile możemy zarobić na programach partnerskich?

Jeśli chodzi o zarobki to sprawa jest stosunkowo prosta. Im więcej sprzedamy produktów i usług, tym więcej zarobimy, więc efekty na dobrą sprawę zależą tylko od nas. Oczywiście warto zwrócić uwagę również na naprawdę duże rozbieżności, jeśli chodzi o wysokość prowizji. Czasem jest to kilka złotych, czasem kilkaset, a czasem nawet kilka tysięcy od jednego klienta. Jednak czasem łatwiej zdobyć 100 klientów na produkt z niższą prowizją niż tego jednego, który mógłby zagwarantować zarobki rzędu kilku tysięcy. Decyzja co do promowanych produktów należy do nas, ale dobrze wypromowany blog w połączeniu z odpowiednim programem partnerskim może zagwarantować całkiem niezły dochód pasywny.

Jak inaczej zarabiać w internecie

praca w domu i zarabianie przez internet

Programy partnerskie i sieci afiliacyjne to jeden z ciekawszych sposobów zarabiania przez internet, ale oczywiście nie jedyny. Warto przejrzeć również pozostałe możliwości jakie daje sieć, ponieważ niektóre z nich da się bardzo dobrze połączyć, aby wspólnie generowały jeszcze większy dochód. Co więcej, wiele metod nie wymaga praktycznie żadnych dodatkowych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu.

Opinie o programach partnerskich

Programy partnerskie mogą zagwarantować naprawdę duże zarobki, ale wymagają sporego zaangażowania. Wprawdzie promowanie produktów tego typu nie jest łatwe, ale zdecydowanie warto spróbować, jeśli mamy jakieś medium ze sporym ruchem np. blog. Prowizje w niektórych z nich są bardzo duże, więc wystarczy pozyskać kilku, a czasem nawet jednego klienta w miesiącu, aby zagwarantować sobie zarobek, który z powodzeniem może zastąpić etat.

Macie jakieś doświadczenia z programami partnerskimi? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

25 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
tylarz
tylarz
5 lat temu

Najlepsza praca na świecie! Można leżeć na kanapie całymi dniami a pieniądze same wpływają na konto. Dobrze, że wpadł w „moje ręce” poradnik z którego dowiedziałem się wszystkiego na temat programów partnerskich.

Skwarek
Skwarek
5 lat temu

Ja zgłosiłem się do Programu Partnerskiego 99+ stworzonego przez fundację Armageddon Challenge. Chciałem tym pomóc lokalnym społecznościom oraz osobom, które tej pomocy potrzebują i tak właśnie ich wspieram a jednocześnie mogę brać czynny udział w biegach, z czego bardzo się cieszę. Warto pomagać 🙂

Jarek
Jarek
5 lat temu

ale po co im pesel?

Essy1996
Essy1996
5 lat temu

Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z programami partnerskimi, więc zobaczymy, jak to będzie 🙂 Dzięki za przydatne informacje. Chyba zarejestruję się na tych stronach, o których wspomniałeś, chociaż jest tego dosyć sporo :O Masz jakieś rady dotyczące promowania produktów? Mi na razie idzie to dosyć wolno 🙁 Czy tez współpracujesz z tymi serwisami? Ciężko jest to ogarnąć? Można działać na paru stronach, czy to będzie za dużo? Który z programów jest według ciebie najlepszy? Pewnie trochę zajmuje nauczenie się tego wszystkiego. Ale jest to prostsze chyba niż taka normalna praca handlowca. Mam akurat przyjaciółkę, która ma dziecko i siedzi z… Czytaj więcej »

Andrzej
Andrzej
5 lat temu

Niezwykle proste w działaniu i obsłudze sposób zarabiania pieniędzy. Należy tylko dobrze się do tego przygotować, poczytać, pooglądać instruktarze i filmiki w internecie i spokojnie można rozpocząć zarabianie

Kinga
Kinga
5 lat temu

Aktualnie nie korzystam z tego typu programów, może ten post zachęci mnie do zagłębienia się w ten temat. Zarabianie w ten sposób nie brzmi jakoś przerażająco, tylko poleceni, skąd ich brać?

Kinga
Kinga
5 lat temu
Odpowiedz na  Łukasz Luboński

Łukasz może znasz jakieś metody na samodzielne promowanie różnorodnych produktów online? Zgadzam się z Tobą jest to bardziej korzystne finansowo. Jednak osoba, która zaczyna przygodę z dorabianiem online może mieć problem z efektywnością takich działań, a to szybko ją zniechęci.

hubmlyn
hubmlyn
5 lat temu
Odpowiedz na  Łukasz Luboński

Jeśli chodzi o kanał na YouTube to sam sobie z tym radzisz technicznie? Ja tego najbardziej się bym obawiał, trzeba mieć i zmysł techniczny i żyłkę aktora no i być dobrym sprzedawcą

hubmlyn
hubmlyn
5 lat temu

Z tego typu programów nigdy jeszcze nie korzystałem. Trochę obawiam się założyć np. lokatę przez program partnerski, chyba że macie może większe doświadczenie i mógłby ktoś, coś podpowiedzieć, czy na pewno to pozytywnie ocenia, Proszę o pomoc

Julita
Julita
5 lat temu

Próbowałam kiedyś podjąć się tego programu ale zrezygnowałam po tym jak dowiedziałam się że musiałabym zakładać rozne konta bankowe na swoje dane więc to mnie zraziło oraz z kąd brać ludzi którzy takie konto by chcieli założyć. Ale nie twierdzę że to jest złe. Są ludzie którzy dobrze na tym zarabiają.

Leśny
Leśny
5 lat temu

Tylko MyLead. Wszystkim osoba zainteresowanym zarabianiem w sieci, z całego serca mogę polecić ten portal. Jeśli jesteś pracowity i kreatywny szybko zaczniesz zarabiać fajne pieniądze. Na plus zasługuje również szybki kontakt z adminem i supportem. Wszystkie problemy są rozwiązywane bardzo szybko i do tego zawsze na korzyść użytkowników. Takiego podejścia do do klientów moze zazdrościć konkurencja.

misiek
misiek
5 lat temu

Zarejestrowałem się w programie partnerskim Ceneo i mogę go polecić dla właścicieli stron i blogów. Duży wybór produktów i dobre zarobki przy większych stronach.

Michał
Michał
5 lat temu

Akurat z programów partnerskich nigdy nie korzystałem, aczkolwiek ten post sprawił, że zacząłem się nad tym zastanawiać. Może spróbuję w najbliższej przyszłości.

Shadow
Shadow
5 lat temu

Lepiej jest tworzyć własne produkty, podpiąć płatności np. transferuj.pl i zarabiać.
Sprzedaż w internecie nie jest łatwa, gdyby była łatwa to każdy by zarabiał, a tak to tylko nieliczni mogą się pochwalić

Magda
Magda
4 lat temu
Odpowiedz na  Shadow

Również kiedyś próbowałam „pracować” w ten sposób. A dokładnie na polecaniu innym reflinków do zakładania kont, lokat… Dla mnie było to ciężkie. Przede wszystkim dlatego, że nie lubię nagabywać ludzi. Ludzie woleli pójść chociażby przejść się do banków itp. A mnie osobiście na początku zraziło zakładanie kilku kont w bankach, które tak na prawdę nie były mi potrzebne.

Darek
Darek
4 lat temu

Wie ktos czy W tych programach partnerskich jest posrednik skuscanner momodo itp?

Paulina
Paulina
4 lat temu

Sporo ostatnio słyszałam o tego typu zajęciach, ale w przeciwiństwie do klikania reklam czy też wypełniania ankiet jakoś nie mogę się przekonać do tej metody. Nie potrafiłabym niczym ekspedientka w sklepie polecać innym czegoś do czego być może sama nie jestem do konca przekonana mając świadomość iż na tym zarabiam, chyba źle bym się z tym czuła. Na ten moment nie dojrzałam chyba do tej metody

antonio
antonio
2 lat temu

Nie wiem, czy programy partnerskie to dobry wybór? Przetestowałem kilka z tej listy . Umieszczałem reklamy ( linki, banery itp. ) na swoich stronach, i jak dotąd zero prowizji. Można się namęczyć przez miesiące i nic z tego nie wynika. Teraz przeglądarki kasują cokies , i ślad zanika po aktywnych wejściach poprzez link.

25
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x