Bankier – opinie o systemie partnerskim

Idea programów partnerskich i sieci afiliacyjnych jako sposobów na pozyskiwane klientów dla jego twórców nie jest nowa. Biorąc pod uwagę, że jednocześnie generują one pokaźne zyski dla partnerów i innych osób zaangażowanych w te programy, mamy potencjalnie sytuację typu win-win, więc zdecydowanie warto przyjrzeć się im uważniej. Jako przykład weźmy System Partnerski Bankier oferowany przez firmę Bonnier Business Polska Sp. z o.o. Jak działa? Ile możemy zarobić i co warto o nim wiedzieć?

System partnerski Bankier – jak działa?

Celem programu jest promocja zarówno samego portalu Bankier.pl, jak i różnorodnych innych produktów i usług (głównie z branży finansowej). Podstawowym sposobem, w jaki możemy promować wspomniane wyżej elementy, jest po prostu umieszczanie reklam na swoich stronach internetowych. Klienci klikając na reklamy, przechodzą na strony powiązane z Bankier.pl, co przekłada się na zarobek dla nas, jeśli zdecydują się skorzystać z promowanej oferty. Jednak szczegóły, jeśli chodzi o stawki i niezbędne czynności, aby uzyskać wspomniany dochód, zależą od konkretnego przypadku i od zastosowanego modelu rozliczeniowego – przyjrzyjmy się im w skrócie.

Bankier – modele rozliczeniowe

  1. CPL (cost per lead) – najpopularniejsza wersja, w której Partnerowi przysługuje wynagrodzenie, jeśli przekierowany z jego strony klient będzie zainteresowany oferowanym produktem i wypełni formularz kontaktowy lub wniosek o daną usługę, lub produkt.
  2. CPS (cost per sale) – tutaj warunkiem uzyskania wynagrodzenia przez Partnera jest nie tylko wyrażenie zainteresowania przez przekierowaną osobę. Musi ona dokonać zamówienia wskazanego w programie partnerskim towaru lub usługi.
  3. CPC (cost per click) – w tym modelu wystarczy, że podczas odwiedzania strony internetowej Partnera, klient kliknie reklamę. Nie musi on już później dokonywać żądnych zakupów.
  4. CPA (cost per action) – wymagane jest specyficzne działanie. Przykładowo, może to być zapisanie się na listę subskrybentów newslettera, albo umówienie się na spotkanie.

Który model rozliczeniowy jest najlepszy?

Nie ma powodu do ograniczania się do jednego z nich, skoro efektywnie łącząc wszystkie możemy osiągnąć największy przychód. Najprostszym wydaje się model CPC, w którym wystarczy jedno kliknięcie, aby uzyskać prowizję. Jednak jest to model rzadko spotykany, a druga sprawa, że w innych modelach możemy często liczyć na wielokrotnie lepsze stawki, więc nie ignorujmy ich.

Przykładowe stawki w wybranych modelach

To ile zarobimy już zależy w dużym stopniu od nas i od tego, jak wielu potencjalnych klientów skusi nasza strona. Spójrzmy jednak na przykłady warunków do spełnienia w każdym z przedstawionych modeli.

  1. CPL – wypełnienie wniosku o ubezpieczenie – 40 zł
  2. CPS – zamówienie przez klienta karty kredytowej wskazanego banku – 160 zł
  3. CPC – kliknięcie to dość groszowe stawki
  4. CPA – zawnioskowanie nowego klienta o lokatę bankową – 120 zł

Jak widać, nie są to takie małe stawki, a jeśli za naszym pośrednictwem raptem 10 klientów zamówi kartę kredytową, lub wykona inną, wskazaną czynność możemy wzbogacić się nawet o 1600 zł. Program partnerski Bankier.pl jest bardzo ciekawym sposobem na osiągnięcie dodatkowego dochodu, choć niekoniecznie łatwym.

Program poleceń Bankier

W zasadzie każda sieć afiliacyjna pozwala również budować sieć partnerów, więc i tutaj jest to możliwe. Niestety ten w porównaniu z innymi wypada dość słabo, choć mamy aż 2 modele rozliczeń do wyboru:

  1. CPA – jednorazowa prowizja w wysokości 50 złotych, jeśli pozyskany użytkownik zarobi przynajmniej 200 złotych w ciągu pierwszych trzech miesięcy od rejestracji,
  2. CPS – prowizja zależna od zarobków pozyskanego partnera w wysokości 3%, ale tylko przez pierwszy rok po rejestracji.

Jak widać, zarówno pierwsza i druga opcja nie wypada najlepiej, jeśli brać pod uwagę konkurencyjne sieci afiliacyjne. W sytuacji, gdy planujemy budować sieć partnerów i na tym budować swój dochód pasywny, nie będzie to najlepszy wybór. Z kolei, jeśli sami chcemy promować dane produkty lub usługi, system partnerski Bankier sprawdzi się świetnie.

Wypłata z systemu partnerskiego

System partnerski cechuje się niskim progiem wypłaty, który wynosi tylko 50 złotych. Do programu dołączyć możemy zarówno jako osoba fizyczna, jak i firma. W zależności od dokonanego wyboru, rozliczenie odbywać się będzie w oparciu o wygenerowany rachunek lub fakturę. Wynagrodzenie otrzymamy na podane konto bankowe w ciągu kilku dni od wysłania wygenerowanego rachunku lub faktury.

Gdzie promować oferty systemu partnerskiego

Oferty systemu partnerskiego możemy promować na wiele sposobów, choćby wysyłając znajomym linki do wybranych ofert. Wprawdzie dużo lepszym rozwiązaniem jest promowanie na blogach, kanałach na YouTube, czy w social mediach, ale nie każdy takimi dysponuje. Warto jednak rozważyć ich założenie, gdyż dzięki temu możemy liczyć na zdecydowanie większe zasięgi, a więc również zarobki. Możemy też oczywiście spróbować promować wybrane oferty na różnego rodzaju forach tematycznych.


jak założyć bloga

Założyć bloga możemy bardzo szybko i nawet całkowicie za darmo. Warto to rozważyć, gdyż jego posiadanie otwiera przed nami wiele możliwości zarobkowych, nie tylko w sieciach afiliacyjnych.


influencer marketing

Influencer to wpływowa osoba, która wykorzystuje swoje media i profile w serwisach społecznościowych do zarabiania pieniędzy. Każdy może nim zostać, choć nie jest to łatwe.


Jak szybko zarobić bez promowania

Co ciekawe, w sieciach afiliacyjnych możemy również szybko zarobić przynajmniej kilkaset złotych bez żadnego promowania. Jednym ze sposobów są promocje bankowe połączone z polecaniem ofert samemu sobie.


jak szybko zarobić pieniądze

Szybko zarobić pieniądze możemy na wiele sposobów, a wykorzystanie sieci afiliacyjnych to tylko jeden z nich.


Jak inaczej zarabiać w internecie?

Afiliacja to jeden z bardziej dochodowych i ciekawszych sposobów na zarabianie pieniędzy za pomocą internetu. Wprawdzie nazwa „system partnerski” od razu kojarzy się z programami partnerskimi, ale Bankier to w zasadzie bardziej sieć afiliacyjna. W swojej ofercie ma wiele różnych i ciekawych produktów finansowych, z których możemy skorzystać, ale nie jest jedyną siecią afiliacyjną z tego typu produktami. Czasem warto również rzucić okiem na inne, gdyż może okazać się, że inne sieci afiliacyjne oferują lepsze stawki dla produktów, które akurat zamierzamy promować. Do tego oczywiście dochodzą zupełnie inne sposoby zarabiania w internecie, które mogą okazać się świetnym uzupełnieniem.


praca w domu i zarabianie przez internet

Pracować w domu i zarabiać przez internet możemy na wiele różnych sposobów, które różnią się od siebie stopniem trudności oraz potencjałem zarobkowym. Wybór jest na tyle spory, że z pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiedni sposób na zdobycie dodatkowej gotówki w sieci.


Opinie o systemie partnerskim Bankier

System partnerski Bankier ma w swojej ofercie wiele ciekawych produktów oraz różnego rodzaju widgetów, które ułatwiają promowanie. Na wyróżnienie zasługują przede wszystkim całkiem niezłe stawki i bardzo szeroki wybór produktów do promowania. Sam serwis jest również świetnie znany i ma bardzo dobre opinie wśród użytkowników, więc zdecydowanie warto założyć konto i samemu sprawdzić ofertę.

Macie jakieś doświadczenia z systemem partnerskim? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Dodaj komentarz