Strona główna » Finanse » Ranking kont bankowych

Ranking kont bankowych

Czy można współcześnie funkcjonować bez konta bankowego? Gdyby nawet odpowiedź na tak postawione pytanie była twierdząca, to w zasadzie mijałaby się z prawdą. Przecież obecnie praktycznie żaden pracodawca w ramach wynagrodzenia nie wypłaca gotówki, a jeżeli miałoby to miejsce, to byłyby to sporadyczne sytuacje. Co więcej, banki proponują nawet konta dla dzieci, więc trudno wyobrazić sobie dorosłe osoby, które by go nie miały. Jednak wybór odpowiedniego nie jest prosty, więc, aby szybko porównać kilka ofert warto wykorzystać ranking kont bankowych.

Aktualny ranking kont bankowych

Ranking promocji bankowych

promocje bankowe

Jeśli bierzemy pod uwagę kilka banków i wahamy się z wyborem, zawsze warto sprawdzić aktualne promocje bankowe, dzięki którym za założenie konta w banku otrzymamy dodatkowe pieniądze. Najczęściej jest to przynajmniej kilkaset złotych, które mogą stanowić świetny dodatek do budżetu domowego.


Warto zauważyć, że takie takie promocje powtarzają się regularnie, więc na dobrą sprawę możemy również z zakładania kont uczynić dodatkowe źródło nieregularnego dochodu i zarabiać na bankach. Wystarczy, że co jakiś czas je zmienimy, aby otrzymać premię. Rzecz jasna po pewnym czasie możemy powrócić do banku, w którym konto kiedyś już mieliśmy, aby jeszcze raz otrzymać pieniądze za założenie konta. Jedyne co musimy zrobić, to sprawdzić w regulaminie jak długi jest okres karencji (najczęściej pół roku lub rok).

Inne konta bankowe - porównywarka i ranking

Jednak promocje bankowe dotyczą w głównej mierze kont osobistych, a tych jest rzecz jasna zdecydowanie więcej. Jako, że każde jest inne, to czynniki determinujące jego wybór również będą się różnić. Poniżej znajduje się porównywarka i rankingi kont bankowych, w zależności od konkretnego wyboru.

Ranking darmowych kont bankowych

darmowe konto bankowe

Darmowe konto bankowe charakteryzuje się jedynie podstawową funkcjonalnością, ale dla większości osób w zupełności wystarczy. Główną zaletą takiego rachunku jest oczywiście brak opłat za jego prowadzenie oraz korzystanie z karty.

Ranking kont osobistych

ranking kont osobistych

Konto osobiste jest jednym z podstawowych narzędzi, a wybór tego najlepszego powinien być uzależniony od naszych indywidualnych oczekiwań. Każdy bowiem ma inne potrzeby np. darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie, darmowe przelewy ekspresowe, czy korzystniejsze kursy wymiany walut. W odróżnieniu od darmowych kont, najczęściej musimy płacić za jego posiadanie, ale w niektórych sytuacjach może okazać się to korzystniejsze np. jeśli często korzystamy z zagranicznych bankomatów.

Ranking kont oszczędnościowych

konto oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone jest do oszczędzania pieniędzy, więc charakteryzuje się dodatkowym oprocentowaniem zdeponowanych środków. Tego typu konto jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie wydają wszystkiego na bieżąco i po każdym miesiącu mają dodatkowe środki do dyspozycji.

Ranking kont dla młodych

konto dla młodych

Konto dla młodych to świetne rozwiązanie dla nastolatków, gdyż ze względu na wiek nie mogą mieć jeszcze standardowego konta w banku. Taki rachunek przydaje się nie tylko do lepszej kontroli finansów, ale czasem również do odbierania wynagrodzenia, gdyż praca dla nieletnich przez internet także jest możliwa. Co ciekawe, takie konto założyć mogą również studenci, gdyż najczęściej maksymalny wiek dla tego typu ofert to 26 lat.

Ranking kont firmowych

konto firmowe

Konto firmowe przeznaczone jest dla przedsiębiorstw i zapewnia szereg dodatkowych korzyści. Co ważne, założyć je mogą nie tylko duże firmy, ale również osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Często jego założenie jest koniecznością, gdyż niektóre banki nie zezwalają na korzystanie z konta osobistego do przeprowadzania transakcji związanych z prowadzeniem działalności.

Dlaczego warto wykorzystać porównywarkę i ranking kont

Musielibyśmy odwiedzić sporo stron internetowych lub lokalnych oddziałów, aby podjąć decyzję jaki bank wybrać. Wykorzystując ranking kont bankowych możemy szybko i łatwo porównać różne oferty oraz od razu złożyć odpowiedni wniosek. Co więcej, wiele ofert w jednym miejscu oraz możliwość założenia konta w banku bez wychodzenia z domu to spora oszczędność czasu i przede wszystkim wygoda.

Co powinna zawierć porównywarka i ranking kont bankowych?

W zależności od wyboru konkretnego typu rachunku, taki ranking kont bankowych będzie zawierał zupełnie inne informacje. Co powinna uwzględnić porównywarka w konkretnym przypadku?

  • konto oszczędnościowe - najistotniejsze jest oprocentowanie, a więc odsetki, które zarobimy trzymając pieniądze na takim koncie,
  • konto osobiste - przeważnie głównym kryterium są opłaty za prowadzenie takiego konta, więc wybór pada najczęściej na te darmowe. Wyjątkiem są osoby, które mają specyficzne wymagania np. realizują dużo niestandardowych przelewów. Tutaj lepszym wyborem mogą okazać się płatne konta bankowe,
  • konto firmowe - tego typu konta oferują różnego rodzaju bonusy, które warto przeanalizować wybierając konkretną ofertę. Może to być np. darmowa księgowość online czy tańsze paliwo. Standardem są darmowe przelewy do Urzędu Skarbowego, ale warto również zwrócić uwagę na przelewy zagraniczne, choć oczywiście nie wszystkie firmy będą potrzebowały takiej funkcjonalności,
  • konto dla młodych - praktycznie wszystkie konta tego typu są darmowe, ale czasem oferują różnego rodzaju zniżki dla posiadaczy np. do kina.

Jakie konto będzie najlepsze?

Który rachunek wybrać i jakie konto bankowe będzie najlepsze? Odpowiedź na tak postawione pytanie wcale nie jest prosta, ponieważ jest uwarunkowana wieloma czynnikami. Z jednej strony mogą dotyczyć ofert bankowych, z drugiej natomiast naszych indywidualnych preferencji. Możemy jednak z całą pewnością stwierdzić, że oferty banków są na tyle różnorodne, iż każda zainteresowana osoba wybierze opcję, która spełni jej oczekiwania. Jeżeli obawiamy się samodzielnego podjęcia decyzji, zawsze możemy poprosić o pomoc doradcę finansowego.

Najpopularniejsze konta bankowe

Osoby, które chcą korzystać z usług banku, mają do dyspozycji różnego typu rachunki bankowe, a tym samym mogą dokonać wyboru, który w stu procentach spełni ich oczekiwania. Do najbardziej znanych i najczęściej wybieranych rachunków bankowych możemy zaliczyć konta rozliczeniowe (bieżące i pomocnicze), oszczędnościowe, oszczędnościowo-rozliczeniowe i powiernicze.

Czym kierować się przy wyborze?

Choć z punktu widzenia czystej ekonomii przy wyborze konta osobistego ROR powinniśmy kierować się kryterium możliwie najmniejszych opłat za usługi bankowe. Okazuje się jednak, że różne grupy społeczne selekcjonują swoje prywatne konta osobiste według całkowicie odmiennych kryteriów. Wnioski takie możemy wysnuć z badania, które w 2016 roku przeprowadziła organizacja Acxiom Polska i Radio PiN 102 FM.

Zdecydowana większość respondentów wspomnianego badania kieruje się przy wyborze banku dogodną lokalizacją. Aż 74 procent uczestników badania uważa ten aspekt za bardzo ważny. Co ciekawe, duże znaczenie przy wyborze konta bankowego ma również łatwy dostęp do usług bankowości elektronicznej. Aż 99 procent respondentów uznało korzystanie z konta bankowego za pomocą smartfona lub tabletu jako ważną przesłankę decydującą o jego wyborze. Dostęp do bankowości internetowej w sensie ogólnym okazał się z kolei ważny dla 68 procent badanych.

Warto zwrócić również uwagę, że kryteria wyboru konta bankowego zmieniają się również z wiekiem. Osoby, które nie przekroczyły jeszcze 30. roku życia, kładą duży nacisk na pozytywny image banku, atrakcyjne oferty promocyjne oraz dodatkowe usługi np. moneyback. Korzystna lokalizacja placówki bankowej jest natomiast argumentem, którego znaczenie podkreślają przede wszystkim emeryci i renciści.

Jak działa rachunek bankowy

Rachunek bankowy jest otwierany na podstawie umowy zawartej pomiędzy bankiem a posiadaczem (posiadaczami) konta bankowego. Właściciel takiego konta ma ten przywilej, że zgromadzonymi na nim środkami finansowymi może zarządzać w dowolny sposób. Ograniczenia w tym zakresie byłyby możliwe, gdyby zostały ustalone w trakcie podpisywania umowy.

Niezależnie od rodzaju konta, bank jest zobowiązany do przestrzegania tajemnicy bankowej oraz zapewnienia wszystkim środkom finansowanym bezpieczeństwa. Jako posiadacz konta bankowego musimy mieć pewność, że nasze pieniądze są odpowiednio chronione.

Opinie o rankingu i porównywarce

Niewątpliwą zaletą takiego rankingu kont bankowych jest zestawienie wielu ofert w jednym miejscu, a to znacznie ułatwia sprawę. W ten sposób możemy nie tylko zaoszczędzić mnóstwo czasu na samodzielnym porównywaniu ofert, ale również od razu wysłać odpowiedni wniosek przez internet. Warto zwrócić uwagę, że skorzystanie z takiego rankingu pozwala założyć konto w banku praktycznie bez wychodzenia z domu. Co ważne, nie tylko wyślemy wniosek przez internet, ale także otrzymamy do podpisania umowę pod same drzwi, jeśli wyrazimy taką chęć.

Korzystacie z rankingów? Czym kierujecie się wybierając konto bankowe? Podzielcie się opiniami w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
JANEK
JANEK
5 lat temu

Otwierając swoje konto bankowe kierowałem się między innymi wysokościami opłat za poszczególne usługi oferowane przez bank. Większość banków oferuje kontro za 0 zł miesięcznie po spełnieniu określonych warunków. Kolejną kwestią, na którą zwracałem uwagę były możliwości oszczędzania pieniędzy i oferowany procent na lokatach.

Rafał
Rafał
4 lat temu

Wybierając konto bankowe chciałem tylko, aby było darmowe i przede wszystkim blisko domu. U mnie padło akurat na Millenium.

Paulina
Paulina
4 lat temu

Kiedyś w technikum dostałam szansę na kilkudniowe praktyki w banku BGŻ. Tak mnie Panie zachęciły, że dzień po zakończeniu praktyk zaciągnęłam mamę – wtedy jeszcze nie miałam 18 lat – i konto założone w super opcji dla uczniów do 26roku życia Wydawało mi się, że to jedyny bank który oferuje konto za 0 zł za wszystko dla młodych, teraz patrząc na oferty banków – nie wiek który bym wybrała. Na razie zostaje przy swoim, póki mogę do 26 roku życia.

obsessedwith
obsessedwith
4 lat temu

Moim pierwszym kontem było to w Idea Banku i trochę żałuję. Wypłacałam tylko z Euronetu, brak personalizacji karty, czasami nawet nie mogłam nią zapłacić, bo nie była na liście banków. Ostatnio przeniosłam się do mBanku i czuję wielką różnicę. Płatności blikiem i telefonem kiedyś były czarną magią, a teraz wszystko śmiga. Aplikacja mobilna też jest bardzo fajna, zwłaszcza dla młodych – wszystko można podejrzeć i przelewać np. końcówki płatności na moje cele, które powoli się tam zbierają. Słyszałam jeszcze, że ludzie polecają Millenium. Prawda jest taka, że ostatnio oferty na konta są mega korzystne i banki prześcigają się w promocjach.… Czytaj więcej »

Przemysław
Przemysław
4 lat temu

Ja jestem zadowolony z konta Millenium. Odnośnie pytania czym kieruję się w wyborze konta bankowego.. Na pewno duża dostępność bankomatów i wpłatomatów w mojej okolicy, darmowa karta, dobra aplikacja mobilna jest dla mnie bardzo ważna bo bardzo często korzystam.. Sugeruje się też rankingami i różnymi zestawieniami oraz opiniami użytkowników poszczególnym kont. Obecnie jestem na etapie szukania drugiego konta .

Kinga
Kinga
4 lat temu

ja osobiście korzystam z konta alior banku, mam cashback za płatności telefonem przez rok i dodatkowo załapałam się na 150zł w promocji za założenie konta za pomocą internetu i strony prmocji

6
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x