Ranking kont bankowych

Ranking kont bankowych

Czy można współcześnie funkcjonować bez konta bankowego? Gdyby nawet odpowiedź na tak postawione pytanie była twierdząca, to w zasadzie mijałaby się z prawdą. Przecież obecnie żaden pracodawca w ramach wynagrodzenia nie wypłaca gotówki, a jeżeli miałoby to miejsce, to byłyby to anachroniczne i sporadyczne sytuacje. Banki proponują konta dla dzieci, więc trudno wyobrazić sobie dorosłe osoby, które by go nie miały. Wybrać najlepsze można wykorzystując do tego poniższy ranking kont bankowych.

Ranking kont bankowych

Poniżej znaleźć można ranking kont bankowych podzielony na konkretne typy.

Samodzielnie szukając najkorzystniejszej oferty trzeba odwiedzić wiele stron lub oddziałów. Wykorzystując ranking kont bankowych można szybko i łatwo porównać wiele ofert oraz od razu złożyć odpowiedni wniosek. Wiele ofert w jednym miejscu to spora oszczędność czasu.

Ranking kont bankowych, a jego rodzaje

Rachunek bankowy jest otwierany na podstawie umowy zawartej pomiędzy bankiem a posiadaczem (posiadaczami) konta bankowego. Właściciel takiego konta ma ten przywilej, że zgromadzonymi na nim środkami finansowymi może zarządzać w dowolny sposób. Ograniczenia w tym zakresie byłyby możliwe, gdyby zostały ustalone w trakcie podpisywania umowy.

Osoby, które chcą korzystać z usług banku, mają do dyspozycji różnego typu rachunki bankowe, a tym samym mogą dokonać wyboru, który w stu procentach spełni ich oczekiwania. Do najbardziej znanych i najczęściej wybieranych rachunków bankowych można zaliczyć konta rozliczeniowe (bieżące i pomocnicze), oszczędnościowe, oszczędnościowo-rozliczeniowe i powiernicze.

Niezależnie od rodzaju konta bank jest zobowiązany do przestrzegania tajemnicy bankowej oraz zapewnienia wszystkim środkom finansowanym bezpieczeństwa. Posiadacz konta bankowego musi mieć pewność, że jego pieniądze są odpowiednio chronione.

Ranking kont bankowych, a wybór konkretnej oferty

Jakie konto bankowe wybrać? Odpowiedź na tak postawione pytanie wcale nie jest prosta, ponieważ jest uwarunkowana wieloma czynnikami, które z jednej strony mogą dotyczyć ofert bankowych, z drugiej natomiast indywidualnych preferencji użytkowników. Można jednak z całą pewnością stwierdzić, że oferty banków są tak różnorodne, iż każda zainteresowana osoba wybierze opcję, która spełni jej oczekiwania. Jeżeli będzie się obawiała samodzielnego podjęcia decyzji, może poprosić o pomoc doradcę finansowego.

 

Jakie informacje zawiera w sobie ranking kont bankowych?

W zależności od wyboru konkretnego typu konta, taki ranking zawierał będzie całkiem inne informacje:

  • konto oszczędnościowe – najistotniejsze jest oprocentowanie, a więc odsetki, które zarobimy trzymając pieniądze na takim koncie,
  • konto osobiste – przeważnie głównym kryterium są opłaty za prowadzenie takiego konta, więc wybór pada najczęściej na te darmowe. Wyjątkiem są osoby, które realizują dużo różnego rodzaju przelewów. Tutaj lepszym wyborem mogą okazać się płatne konta bankowe,
  • konto firmowe – tego typu konta oferują różnego rodzaju bonusy, które warto przeanalizować wybierając konkretną ofertę. Może to być np. darmowa księgowość online czy tańsze paliwo. Darmowe przelewy do Urzędu Skarbowego to raczej standard, ale warto również zwrócić uwagę na przelewy zagraniczne, choć nie dotyczy to oczywiście wszystkich firm,
  • konto dla młodych – praktycznie wszystkie konta tego typu są darmowe, ale czasem oferują różnego rodzaju zniżki dla posiadaczy np. do kina.

Ranking kont bankowych - zalety

Niewątpliwą zaletą takiego rankingu jest zestawienie wielu ofert w jednym miejscy, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu na samodzielnym porównywaniu ofert. Dodatkowo taki ranking umożliwia wysłanie odpowiedniego wniosku przez internet.

Korzystacie z rankingów? Czym kierujecie się wybierając konto bankowe? Podzielcie się opiniami w komentarzu.

3 Komentarze

  1. Otwierając swoje konto bankowe kierowałem się między innymi wysokościami opłat za poszczególne usługi oferowane przez bank. Większość banków oferuje kontro za 0 zł miesięcznie po spełnieniu określonych warunków. Kolejną kwestią, na którą zwracałem uwagę były możliwości oszczędzania pieniędzy i oferowany procent na lokatach.

  2. Wybierając konto bankowe chciałem tylko, aby było darmowe i przede wszystkim blisko domu. U mnie padło akurat na Millenium.

  3. Kiedyś w technikum dostałam szansę na kilkudniowe praktyki w banku BGŻ. Tak mnie Panie zachęciły, że dzień po zakończeniu praktyk zaciągnęłam mamę – wtedy jeszcze nie miałam 18 lat – i konto założone w super opcji dla uczniów do 26roku życia Wydawało mi się, że to jedyny bank który oferuje konto za 0 zł za wszystko dla młodych, teraz patrząc na oferty banków – nie wiek który bym wybrała. Na razie zostaje przy swoim, póki mogę do 26 roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *