Cashback

cashback

Początkowo określenie cashback i moneyback dotyczyły tej samej usługi finansowej. Dzięki nim możliwe jest wypłacanie gotówki w kasie sklepowej i otrzymanie zwrotu pieniędzy wydanych zarówno w sklepach stacjonarnych, jak również internetowych. Na czym dokładnie polega idea programów typu cashback? Czy rzeczywiście możemy liczyć na bezproblemowy zwrot pieniędzy za zakupy w Internecie? A co z bezpieczeństwem?

Cashback – na czym polega owa usługa?

Pojęcie cashback ma dwa znaczenia. Po pierwsze jest to możliwość wypłacania gotówki podczas płacenia kartą za dany produkt czy usługę, ale jest jeszcze inne znaczenie. Określenie cashback jest równoważne terminowi moneyback, czyli zwrotowi części środków za dokonane transakcje. Dzięki tego typu programom zarządzanie posiadanymi środkami jest znacznie łatwiejsze, a do tego możemy także oszczędzać na swoich zakupach. Robienie zakupów przez Internet cieszy się coraz większą popularnością, gdyż jest to znacznie szybsze i wygodniejsze, a do tego nie ograniczają nas godziny otwarcia, jak ma to miejsce w przypadku sklepów stacjonarnych. Nie ma tutaj bawienia się w przeliczanie punktów na nagrody, gdyż użytkownicy mogą liczyć na zwrot pieniędzy w postaci przelewu na konto.

Gdzie otrzymać cashback

Refunder

Obecnie jest coraz więcej serwisów internetowych oferujących zwrot części środków wydanych na zakupy, a jednym z nich jest chociażby Refunder. Rejestracja w tym programie jest całkowicie bezpłatna, a do każdej zrealizowanej transakcji otrzymujemy zwrot w wysokości kilku procent jej wartości.

Qassa

Qassa jest kolejnym serwisem oferującym zwrot części pieniędzy wydanych na zakupy internetowe.

A jak wygląda sprawa bezpieczeństwa?

Okazuje się, że nadal wiele osób ma opory odnośnie robienia zakupów online, gdyż nie mają oni zaufania do wirtualnej sprzedaży. Wątpliwa jest dla nich kwestia bezpieczeństwa tego typu transakcji. Podczas korzystania z wiarygodnych i sprawdzonych portali czy sklepów internetowych, ryzyko ewentualnego oszustwa ograniczone jest wręcz do minimum. Najlepiej jest wybierać te, gdzie możliwe jest dokonanie transakcji za pomocą znanych nam systemów, typu bezpieczny portfel PayPal. Usługa cashback jest bezpiecznym sposobem na oszczędzanie pieniędzy podczas robienia jakichkolwiek zakupów online, dlatego też warto zarabiać na tym, co do tej pory robiliśmy całkowicie za darmo.

Popularne strony oferujące cashback:

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *