Cashback

cashback

Początkowo określenie cashback i moneyback dotyczyły tej samej usługi finansowej. Dzięki nim możliwe jest wypłacanie gotówki w kasie sklepowej i otrzymanie zwrotu pieniędzy wydanych zarówno w sklepach stacjonarnych, jak również internetowych. Na czym dokładnie polega idea programów typu cashback? Czy rzeczywiście możemy liczyć na bezproblemowy zwrot pieniędzy za zakupy w Internecie? A co z bezpieczeństwem?

Cashback – na czym polega owa usługa?

Pojęcie cashback ma dwa znaczenia. Po pierwsze jest to możliwość wypłacania gotówki podczas płacenia kartą za dany produkt czy usługę, ale jest jeszcze inne znaczenie. Określenie cashback jest równoważne terminowi moneyback, czyli zwrotowi części środków za dokonane transakcje. Dzięki programom typu cashback zarządzanie posiadanymi środkami jest znacznie łatwiejsze, a do tego możemy także oszczędzać na swoich zakupach. Robienie zakupów przez Internet cieszy się coraz większą popularnością, gdyż jest to znacznie szybsze i wygodniejsze, a do tego nie ograniczają nas godziny otwarcia, jak ma to miejsce w przypadku sklepów stacjonarnych. Nie ma tutaj bawienia się w przeliczanie punktów na nagrody, gdyż użytkownicy mogą liczyć na zwrot pieniędzy w postaci przelewu na konto.

Gdzie otrzymać cashback

Refunder

Obecnie jest coraz więcej serwisów internetowych oferujących zwrot części środków wydanych na zakupy, a jednym z nich jest chociażby Refunder. Rejestracja w tym programie jest całkowicie bezpłatna, a do każdej zrealizowanej transakcji otrzymujemy zwrot w wysokości kilku procent jej wartości.

Jak odzyskać część pieniędzy z zakupów przez Internet?

Wspomniany Refunder jest programem typu cashback, dzięki któremu możliwe jest zaoszczędzenie pieniędzy podczas robienia zakupów online. Jest to jeden z międzynarodowych liderów, działający na terenie kilku krajów. Współpracuje on z licznymi sklepami internetowymi, a przystąpienie do niego jest bezpłatne. Wystarczy założyć konto w Refunder czy też dołączyć do programu za pomocą konta PayPal lub Facebooka. Podczas robienia zakupów w dostepnych sklepach otrzymamy odpowiedni % zwrotu wydanej tam kwoty. Przy każdym sklepie z listy znajdującej się na stronie Refunder widnieje informacja, ile dokładnie otrzymamy zwrotu na konto. Obecnie możliwe jest kupowanie i otrzymywanie zwrotów w ponad 600 przyłączonych sklepach. Do najpopularniejszych sklepów w Refunder zaliczane są Hotels.com (aż do 5% zwrotu), Zalando (do 4% zwrotu), Multikino (5% zwrotu), Douglas.pl (4% zwrotu), Empik.com (do 2% zwrotu) czy też Castorama (3% zwrotu). Co więcej, dostępna jest darmowa Wtyczka Refunder, dzięki której ukazują się nam w wynikach wyszukiwania sklepy podłączone do programu. Przy każdej ofercie zaznaczony jest procent czy kwota, którą otrzymamy bezpośrednio na konto bankowe po dokonaniu zakupów w danym sklepie internetowym.

Po zarejestrowaniu zakupów online, są one widoczne w zakładce Nadchodzące zwroty, a po zatwierdzeniu transakcji przez wybrany sklep pieniądze znajdą się w zakładce Gotowe do wypłaty. Można je wypłacić na swoje konto bankowe czy na konto na PayPal, gdy uzbieramy minimum 45 złotych. Co więcej, status zwrotów można sprawdzać w dowolnej chwili na swoim koncie. Najczęściej transakcja jest rejestrowania w ciągu 48 h, a ostateczne potwierdzenie trwa zwykle 14 dni.

A jak wygląda sprawa bezpieczeństwa?

Okazuje się, że nadal wiele osób ma opory odnośnie robienia zakupów online, gdyż nie mają oni zaufania do wirtualnej sprzedaży. Wątpliwa jest dla nich kwestia bezpieczeństwa tego typu transakcji. Podczas korzystania z wiarygodnych i sprawdzonych portali czy sklepów internetowych, ryzyko ewentualnego oszustwa ograniczone jest wręcz do minimum. Najlepiej jest wybierać te, gdzie możliwe jest dokonanie transakcji za pomocą znanych nam systemów, typu bezpieczny portfel PayPal. Usługa cashback jest bezpiecznym sposobem na oszczędzanie pieniędzy podczas robienia jakichkolwiek zakupów online, dlatego też warto zarabiać na tym, co do tej pory robiliśmy całkowicie za darmo. W przypadku Refundera możemy liczyć na zwrot w wysokości nawet kilkudziesięciu złotych, a programowi zaufały już tysiące osób. Firma zarejestrowana jest w Szwecji, działa legalnie i jest wiarygodna. Wypłaciła ona już miliony złotych polskim użytkownikom. Czas najwyższy zacząć zarabiać na rezerwacjach w hotelach, wycieczkach, biletach lotniczych czy też na codziennych zakupach.