agencja marketingowa Harbingers

Picodi – opinie | jak zbierać cashback

Picodi to międzynarodowy serwis, dzięki któremu możemy zbierać cashback oraz mamy wgląd w aktualne kody rabatowe. Powstał on w 2010 roku pod nazwą kodyrabatowe.pl w Krakowie, ale w roku 2016 osobne portale dostępne w 25 krajach zostały połączone w jedną domenę picodi.com. Co warto wiedzieć o serwisie, jakie ma opinie i jak dzięki niemu oszczędzać pieniądze?

Rejestracja w Picodi

Wchodząc na stronę Picodi łatwo zauważyć, że kody rabatowe dostępne są nawet bez rejestracji. Jednak chcąc zbierać cashback musimy już założyć konto, ale cały proces zajmuje raptem kilka sekund. Wystarczy, że podamy adres e-mail oraz hasło i zostaniemy automatycznie zalogowani do serwisu. Co ciekawe, platforma nie wymaga nawet potwierdzenia maila, choć wysyła wiadomość powitalną.

Gdzie znaleźć kody rabatowe w Picodi

kody rabatowe

Kody rabatowe w Picodi dostępne są w zakładce „Top zniżki„, którą znajdziemy w górnej części strony. Po wejściu w nią wybieramy interesujący nas sklep i klikamy „odkryj kod”. Ten z kolei kopiujemy i wklejamy podczas zakupów w wyznaczonym miejscu. Warto dodać, że w serwisie znajdziemy również informacje o aktualnych promocjach i wyprzedażach. Oczywiście Picodi to nie jedyna platforma, w której takie kody rabatowe znajdziemy.

Wtyczka do przeglądarki

Wprawdzie możemy ręcznie sprawdzać kody rabatowe wchodząc na Picodi.com, ale instalując wtyczkę do przeglądarki znacznie to sobie ułatwimy. Dzięki niej wchodząc na stronę jakiegokolwiek sklepu internetowego automatycznie otrzymamy najlepszą cenę, gdyż wtyczka sprawdzi wszystkie dostępne kody i automatycznie zastosuje ten najlepszy.

Jak zbierać cashback w Picodi

Chcąc zbierać cashback w Picodi musimy najpierw znaleźć na liście interesujący nas sklep lub wykorzystać do tego wyszukiwarkę. Po jego odszukaniu klikamy na nazwę, a następnie w przycisk „Aktywuj cashback” znajdujący się po lewej stronie. Ten przekieruje nas na stronę sklepu, gdzie wystarczy, że dokonamy zakupu. Warto zauważyć, że znajdziemy tu również informacje o obecnie obowiązujących promocjach oraz aktualnych kodach rabatowych.

Jak działa cashback

cashback

Cashback to po prostu zwrot (najczęściej procentowy) części pieniędzy wydanych na zakupy. Platformy takie jak Picodi otrzymują od sklepu wynagrodzenie za skierowanie tam klienta, a serwis dzieli się nią z użytkownikiem. Jest to świetny sposób na oszczędzanie, który nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku – wystarczy założyć konto w jednym z serwisów tego typu. Tych oczywiście w internecie jest znacznie więcej, a jednym z ciekawszych bez wątpienia jest letyshops. Pozostałe warto przejrzeć w sytuacji, gdy nie znajdziemy tutaj sklepu, który nas interesuje.

O czym warto pamiętać

Zbieranie cashbacku jest bardzo proste, gdyż wystarczy przejść przez platformę na stronę sklepu i dokonać zakupu. Jednak są pewne kwestie, na które warto zwrócić uwagę, aby zwrot za zakupy został poprawnie naliczony:

 • zakup powinniśmy zrealizować podczas jednej sesji przeglądarkowej. Jeśli wyjdziemy ze strony i powrócimy na nią dopiero po jakimś czasie, aby sfinalizować zakup, to jest duże prawdopodobieństwo, że cashback nie zostanie naliczony,
 • przed przejściem na stronę sklepu warto wyłączyć rozszerzenia stron trzecich np. programy blokujące reklamy, proxy itp.

Aplikacja Picodi

aplikacja picodi

W dzisiejszych czasach większość rzeczy, a więc również zakupy internetowe robimy za pomocą swoich smartfonów. Nic w tym dziwnego, gdyż mamy je zawsze pod ręką i w łatwy sposób możemy znaleźć interesujące nas przedmioty. Dlatego też warto zainteresować się dedykowaną aplikacją od Picodi, gdyż ułatwia ona zbieranie cashbacku i znajdywanie kodów rabatowych na telefonie. Oczywiście możemy wykorzystać do tego zwykłą przeglądarkę, ale apka wydaje się wygodniejszym rozwiązaniem.

Co więcej, w internecie znajdziemy wiele innych aplikacji, które pozwalają nie tylko oszczędzać, ale również zarabiać pieniądze.

System poleceń

Picodi ma również własny program partnerski, dzięki któremu możemy zarabiać zapraszając znajomych do korzystania z platformy. Za każdego poleconego, który zarejestruje się w serwisie za pomocą naszego reflinka i zrobi zakupy otrzymamy jednorazowo 10 złotych. Warto dodać, że bonus w wysokości 10 złotych otrzyma również osoba zaproszona. Reflink do promowania znajdziemy w zakładce „Polecaj i zarabiaj”.

Ile można zaoszczędzić z Picodi?

Każdy sklep ma inny procent zwrotu oraz inne kody rabatowe, więc ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ile można zaoszczędzić. Jednak osoby, które regularnie robią zakupy internetowe z pewnością zauważą spore oszczędności w dłuższej perspektywie czasu.

Rozbieżność jest naprawdę spora, ale wykorzystajmy jako przykład jeden z popularnych sklepów, a mianowicie eobuwie.

Załóżmy, że robimy zakupy na kwotę 500 złotych. Aktualnie do dyspozycji mamy:

 • kod rabatowy na kwotę 50 złotych,
 • cashback w wysokości 20% (jeśli to pierwsze zakupy. W przeciwnym razie 10%).

500 zł – 50 zł = 450 zł – tyle zapłacimy z kodem rabatowym. Do tego dochodzi cashback, czyli 20% z 450 zł = 80 zł.

Jak widać finalnie na zakupy wydamy tylko 370 zł (450 – 80), czyli oszczędzamy aż 130 złotych. Jednak musimy pamiętać, że tak wysoki cashback nie zawsze będzie dostępny – z reguły jest on dużo mniejszy (kilka procent). Mimo to warto się nim zainteresować, gdyż lepiej oszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych, jak nic.

Wypłata z Picodi

Pieniądze zebrane w Picodi możemy wypłacić na konto bankowe po uzbieraniu minimum 20 złotych na wewnętrznym saldzie (potwierdzone transakcje). Oczekiwaną datę otrzymania środków oraz status transakcji znajdziemy w zakładce „Wypłaty”.


ranking kont bankowych

Bez konta bankowego ciężko obecnie wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie, więc praktycznie każdy je posiada. Jednak ciągłe trzymanie się jednej instytucji nie przynosi zbyt wiele korzyści, gdyż na lepsze oferty mogą liczyć tylko nowi klienci. Dlatego też czasem warto zdecydować się na zmianę, aby otrzymać pieniądze za założenie konta – najczęściej przynajmniej kilkaset złotych.

Dowód wypłaty z Picodi

Poniżej dowód wypłaty z Picodi bezpośrednio na PayPal.

Jak inaczej oszczędzać pieniądze

jak oszczędzać pieniądze

Cashback i kody rabatowe, to świetny sposób na oszczędzanie pieniędzy, który nie wymaga praktycznie żadnej dodatkowej aktywności. Jednak chcąc jeszcze bardziej polepszyć stan swoich finansów i podreperować budżet domowy warto zainteresować się również innymi aspektami życia codziennego. Wystarczy tylko przykładać większą wagę do niektórych kwestii, aby zauważyć różnicę.

Opinie o Picodi

Picodi to świetny serwis, w którym znajdziemy naprawdę wiele kodów rabatowych, dzięki którym możemy w łatwy sposób obniżyć cenę wybranych produktów. Co więcej, oferuje również cashback, który w połączeniu z kodami sprawi, że oszczędności będą jeszcze większe. Zdecydowanie warto zarejestrować się w serwisie i samemu wypróbować. W przeciwnym razie takie pieniądze nam po prostu uciekają, a zakupy w internecie robi praktycznie każdy z nas.

Macie jakieś doświadczenia z platformą? Podzielcie się opinią w komentarzu.

7 komentarzy do “Picodi – opinie | jak zbierać cashback”

 1. Warte polecenia, jedne z największych cashbacków na rynku, wielu partnerów, wszystko w jednym miejscu! Możliwa rejestracja przez Facebooka, konto Google lub Apple ID, szybko i bez wpisywania kolejny raz tych samych danych.

  Odpowiedz
 2. kody rabatowe + cashback+ Reflink ,to super oszczędzanie. Można zostawić niezłą sumkę w kieszeni jeśli się troszkę pomyśli. Super sprawa ! Coś dla mnie! Wydasz więcej=zaoszczędzisz więcej, wydasz mniej=analogicznie. Ziarnko do ziarnka i już jest na kolejne zakupy! Podwyżki nam nie straszne!

  Odpowiedz
 3. Fajna opcja na oszczędzenie tak zwanego „grosza”. Podoba mi się to że jest niski próg wypłaty, chodzi mi o to że na niektórych stronkach lub w niektórych aplikacjach pieniądze wpłacić na swoje konto, można dopiero po uzbieraniu 50zł i w zwyż, a tu na „Picodi” – tylko 20zł.

  Odpowiedz
 4. są różne opinie o picodi w sieci, dlatego weszlam tutaj – własnie zaczęłam używać i już parę zwrotów mi się naliczyło. fajna sprawa, łatwo się odnaleźć na ich stronie i ogólnie maja duzo sklepów, więc zawsze coś zaoszczędze 😀

  Odpowiedz
 5. Szkoda czasu na tych świndlarzy. Cashbacki na kilkaset złoty nie zostały zaliczone a reklamacje nic nie dają, szkoda zdrowa. Są inne uczciwe portale, a ci nieudacznicy zapewne niebawem znikną.

  Odpowiedz
 6. Wszystko pięknie, z tym że NIE DZIAŁA.

  Robisz zakupy dokładnie tak jak trzeba, czy to przez stronę wybierasz bezpośrednio sklep i od razu na nim kupujesz, czy to przez wyskakujący plug-in aktywujesz cashback, od razu robisz zakupy i nic, Cashback nie wchodzi. Już kolejna taka akcja z rzędu na picodi. Cashbacki po prostu nie wchodzą na konto. Jak im zgłosisz to zasłaniają się regulaminem, że niby któregoś punktu nie zrobiłeś lub przeszedłeś na inną stronę zanim dokonano zakupu, ale bujać to las, ale nie nas. Wiem dokładnie jak to działa i wiem, że nie wolno zmieniać stron tylko należy dokonywać zakupu od razu bezpośrednio po przejściu ze strony picodi czy wciśnięciu aktywuj cashback w pluginie. Robisz zakup, a cashback po prostu nie wchodzi. W zakładce „Twoja aktywność zakupowa” widnieje lista stron, na których dokonałeś zakupów przy użyciu picodi i wszystko stoi na 1 punkcie i nie jest naliczony cashback. Żeby to było raz, to bym przymknął oko, żeby to była moja nieuwaga i gdzieś bym popełnił błąd przy dokonywaniu/aktywacji tego cashbacku, to też bym przymknął oko, ale kolejny raz z rzędu, gdzie wiem, że cały proces zakupowy został w 100% poprawnie przeprowadzony, to już gruba przesada. W historii mam 6 'wiszących’ cashbacków, z czego 2 mogły być źle zrealizowane – tu przyznam rację, dwa są nie wiadomo dlaczego, a dwa zrobione były na 100% dobrze i cashback nie został otrzymany. Pisałem na supporcie o jeden cashback, który nieuzasadniono wisi, to zwrócili mi „Z WŁASNEJ KIESZENI TYM RAZEM DADZĄ”, z tym że miałem mieć cashback 15%, a zwrócili 3%…

  NIE POLECAM!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz