Jak założyć maila

W dzisiejszych czasach konto e-mail  bardzo się przydaje, choć niestety często trafia do niego również sporo niechcianych reklam. Dobre skrzynka poradzi sobie jednak ze spamem i nawet go nie zauważymy, ale czasem warto rzucić okiem czy czasami nie trafiły tam wiadomości, na które czekaliśmy. Większość ludzi ma już konto oraz własny adres e-mail, ale są jeszcze osoby, które go nie posiadają. Co to jest poczta elektroniczna i jak założyć maila za darmo?

Co to jest konto e-mail / poczta elektroniczna

Konto e-mail to adres poczty elektronicznej, który pozwala wysyłać oraz odbierać wiadomości e-mail. Do obsługi poczty wystarczy w zasadzie przeglądarka z dostępem do internetu, choć można również wykorzystać do tego specjalne programy. Przeważnie w systemach operacyjnych jest już zainstalowany tego typu program, który wystarczy odpowiednio skonfigurować. Różnić się ona będzie w zależności od tego, gdzie założymy konto-email.

Jak założyć maila za darmo

Zakładanie maila jest bardzo prostą czynnością i pokaże to na przykładzie poczty elektronicznej od Google, czyli Gmail. Konto jest oczywiście darmowe. Jak założyć maila krok po kroku:

  1. Wchodzimy na stronę: Gmail,
  2. Wpisujemy nasze dane czyli: imię, nazwisko, nazwę użytkownika (będzie to również nasz adres e-mail, który będzie miał postać [email protected]) oraz oczywiście hasło,
  3. W następnym oknie podajemy: numer telefonu (nie jest wymagany, ale pomoże w razie utraty dostępu do konta. Nie jest również widoczny dla innych użytkowników), pomocniczy adres e-mail (także opcjonalny), datę urodzenia oraz płeć,
  4. Tutaj wystarczy zaakceptować politykę prywatności oraz regulamin,
  5. Konto e-mail jest założone i gotowe do użycia.

Jak założyć maila gdzie indziej?

Gmail według mnie jest zdecydowanym faworytem, jeśli chodzi o pocztę elektroniczną, ale to nie oznacza, że nie można skorzystać z innych lub posiadać kilka adresów. Inne popularne strony, które pozwalają założyć konto e-mail to:

  • Wirtualna Polska,
  • Onet,
  • Interia,
  • O2.

Sam proces zakładania poczty nie będzie wprawdzie identyczny, ale bardzo podobny. Opiera się to głównie na podawaniu danych oraz wyboru adresu e-mail z dostępnej puli. Login oczywiście nie może być zajęty przez kogoś innego.

Dodaj komentarz