Hosting www

Hosting www

Do założenia strony lub bloga niezbędna jest zarówno domena jak i hosting www. W internecie natknąć się można zarówno na darmowe jak i płatne wersje. Te pierwsze oczywiście często posiadają spore ograniczenia i nie nadają się do większych projektów, ale mogą się sprawdzić na początek.

Hosting to po prostu miejsce udostępnione przez dostawcę usług internetowych. Znajdują się tutaj wszystkie pliki strony przez co jest ona cały czas dostępna w internecie (chyba, że dostawca ma problemy w tej kwestii).

Darmowy czy płatny?

Wizja darmowego hostingu www jest bardzo kusząca, ale jak to bywa z darmowymi rzeczami – przeważnie posiada spore ograniczenia. Jednym z takich ograniczeń jest chociażby liczba osób odwiedzających witrynę w tym samym czasie. Darmowy hosting www potrafi się wysypać nawet przy kilku lub kilkunastu użytkownikach. Wśród tych darmowych znaleźć można oczywiście te, które wytrzymują sporą ilość odwiedzających, ale w takiej sytuacji skazani będziemy na ograniczenia dotyczące umieszczania reklam lub dostaniemy stałą reklamę, której nie będzie szło w żaden sposób wyłączyć.

Płatny hosting www pozbawiony jest powyższych ograniczeń, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które nie są jednak zbyt obciążające. Zwłaszcza, jeśli myślimy o zarabianiu na blogu lub stronie postawionej na takim hostingu. Wtedy koszty te powinny nam się zwrócić, a nawet pozwolić osiągnąć dodatkowy dochód.

Gdzie kupić hosting www

W internecie znaleźć można wiele różnych ofert od serwisów, które oferują hosting www. Może on różnić się zarówno ceną, jak i oferowanymi parametrami. Wybierając odpowiedni warto zwrócić uwagę na ofertę polskiej firmy Dhosting, która oferuje elastyczny hosting www. W zależności od aktualnego obciążania pozwala skalować potrzebne zasoby za dodatkową opłatą. Płacimy, więc jedynie za parametry, których faktycznie aktualnie potrzebujemy.

Rodzaje hostingu www

W ofercie dostawców znaleźć można różne oferty. Wybór uzależniony jest od oczekiwań oraz wymagań. Praktycznie każda usługa oferuje okres próbny, z którego warto skorzystać. Dla większości użytkowników wystarczą pierwsze dwie propozycje.

Serwer współdzielony

Jest to urządzenie symulowane programowo, którego zasoby rozdzielane są pomiędzy wszystkich użytkowników danego serwera. Największym atutem w tym wypadku jest cena, która wypada bardzo korzystnie. Świetnie nadaje się dla klientów prywatnych lub niewielkich firm.

VPS

Urządzenie również wirtualne, z tą różnicą, że jesteśmy mniej zależni od innych użytkowników. Przydzielone zasoby można w miarę potrzeb rozszerzać, a samą maszyną zarządzamy jak zwykłym komputerem. W dalszym ciągu jest to jednak urządzenie współdzielone z innymi użytkownikami. Tutaj otrzymujemy również własny adres IP, a w miarę potrzeb można dokupić kolejne. Jest to jednak rozwiązanie droższe od serwera współdzielonego. Nadaje się świetnie dla firm, dla których strona jest głównym źródłem przychodu oraz dla bardziej wymagających użytkowników, którzy wymagają sporej mocy obliczeniowej oraz chcą sami zarządzać serwerem.

Serwer dedykowany

Najdroższa i zarazem najbardziej wydajna opcja. W tym wypadku otrzymujemy już prawdziwą maszynę, niezależną od innych. Zasoby serwera mamy tutaj na wyłączność. Opcja dla dużych instytucji, dla których nawet duży wydatek na stronę internetową nie stanowi problemu.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *