Strona główna » Opinie » Nazwa.pl – opinie o hostingu i programie partnerskim

Nazwa.pl – opinie o hostingu i programie partnerskim

Dobry hosting to podstawa każdej strony internetowej, która chce utrzymać się w sieci. To właśnie na nim znajdują się wszystkie pliki niezbędne do jej otwarcia, więc wybór hostingodawcy nie może być przypadkowy. Decydując się na konkretną firmę powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale również inne parametry, które będą miały istotny wpływ na szybkość jej działania. Dużym doświadczeniem w tej kwestii może pochwalić się nazwa.pl, która działa na rynku już bardzo długo i ma naprawdę ciekawą ofertę.

Kod rabatowy na hosting w nazwa.pl

Kod rabatowy gwarantuje 20% rabat na usługi firmy nazwa.pl. Zniżka powinna zostać naliczona automatycznie po kliknięciu w powyższy przycisk, ale gdyby tak nie było, warto wpisać kod ręcznie.

ja45-4856-7452

O firmie nazwa.pl

Nazwa.pl jest zdecydowanym liderem w Polsce, jeśli chodzi o rejestrację domen internetowych oraz świadczenie usług hostingowych. Działa od 1997 roku i z jej usług do tej pory skorzystało ponad 1 mln klientów, rejestrując ponad 4 mln domen oraz uruchamiając ponad 500 tys usług. Warto dodać również, że w 2019 roku została uznana przez Ministerstwo Cyfryzacji za operatora kluczowej dla cyberbezpieczeństwa Polski usługi, która polega na prowadzeniu autorytatywnego serwera DNS.

Hosting od nazwa.pl

Podstawą w ofercie firmy nazwa.pl jest cloudhosting (z usługą CDN, o której więcej za chwilę), czyli hosting w chmurze. Jest to dużo lepsze rozwiązanie od tradycyjnego hostingu www, gdzie strona w całości obsługiwana jest przez jeden serwer. Decydując się na hosting w chmurze możemy liczyć na zdecydowanie większą szybkość działania, skalowalność zasobów oraz błyskawiczną reakcję na ewentualne awarie. Na takim hostingu wszystkie strony obsługiwane są jednocześnie przez kilkaset serwerów, dzięki czemu działają bez zarzutu o każdej porze.

hosting nazwa.pl

W zależności od naszych potrzeb, możemy zdecydować się na jeden z 3 dostępnych wariantów cloudhostingu:

 • www – klasyczny hosting, w którym sami decydujemy co chcemy na nim zainstalować,
 • wordpress – świetnie sprawdzi się, jeśli planujemy założyć bloga wykorzystując do tego ten najpopularniejszy CMS. Na takim hostingu możemy od razu przejść do tworzenia treści, gdyż WordPress wraz z najpopularniejszymi wtyczkami jest już zainstalowany,
 • e-sklep – idealne rozwiązanie, jeśli chcemy założyć sklep internetowy w oparciu o PrestaShop.

Każdy wariant podzielony został dodatkowo na 3 rodzaje:

 • start – najlepszy na początek,
 • biznes – dobry wybór dla firm,
 • pro – rozwiązanie dla najbardziej wymagających.

Pakiety różnią się od siebie przede wszystkim powierzchnią dyskową, maksymalnym czasem użycia procesora oraz dostępnym transferem danych.

Dodatkowe usługi

Do każdego z powyższych pakietów możemy dokupić również:

 • dodatkową powierzchnię dyskową, aby móc przechowywać większą ilość danych bez konieczności przechodzenia na wyższy pakiet,
 • dedykowany adres IP, aby wyeliminować ryzyko związane ze współdzieleniem adresu IP przez wielu klientów,
 • automatyczną konwersję obrazów do formatu webp, aby zwiększyć szybkość strony.

Ponadto nazwa.pl korzysta z technologii Anycast, która jeszcze bardziej skraca czas ładowania się stron www. Użytkownik wysyłając zapytanie o konkretną domenę zawsze otrzymuje odpowiedź z najbliższego serwera DNS, który znajduje się w jego zasięgu. Usługa ta jest dostępna w pakiecie „bezpieczna domena” bez dodatkowych opłat przez cały okres abonamentowy.

Dlaczego warto skorzystać z hostingu?

Spółka nazwa.pl zdaje sobie sprawę jak ważna w dzisiejszych czasach jest szybkość strony, więc wprowadza wiele ciekawych rozwiązań, aby możliwie jak najbardziej skrócić czas ładowania witryny. Poza hostingiem w chmurze i automatyczną konwersją obrazów, które same w sobie już pozwalają osiągać naprawdę dobre wyniki, oferuje również wspomniany już Content Delivery Network (CDN).

Jak działa CDN

Content Delivery Network to sieć serwerów utrzymujących kopie elementów naszej strony w różnych lokalizacjach. Dzięki temu użytkownik wchodząc na witrynę otrzymuje jej zawartość z serwera znajdującego się najbliżej jego lokalizacji. Takie rozwiązanie sprawia, że wszystkie zdjęcia i pozostałe elementy strony mają krótszą drogę do pokonania, a to bezpośrednio wpływa na jej krótsze wczytywanie. Musimy przy tym pamiętać, że usługa CDN nie ma wpływu na szybkość generowania strony na serwerze, a jedynie przyspiesza jej przesyłanie.

CDN w nazwa.pl

Serwery w ramach CDN Polska zlokalizowane są w 6 miastach: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Gdańsku. Ma to duże znaczenie dla polskich internautów, choć rozwiązanie sprawdza się nie tylko w przypadku serwisów lokalnych, ale także tych o zasięgu międzynarodowym. Wszystko za sprawą dodatkowych węzłów, które znajdują się również w wielu innych miastach na całym świecie.

cdn w nazwa.pl

Jak to wygląda w praktyce? Załóżmy, że użytkownik z Londynu wchodzi na naszą stronę, która obsługiwana jest przez serwer w Warszawie. Zamiast czekać na dane pochodzące bezpośrednio z tej lokalizacji otrzyma je z najbliższego węzła CDN, który znajduje się w Amsterdamie. Takie rozwiązanie znacznie skraca odległość jaką muszą pokonać te dane, więc czas ładowania witryny się skraca. Warto przy tym pamiętać, że obecny internauta jest z reguły niecierpliwy i każda sekunda się dla niego liczy. Zbyt długi czas oczekiwania sprawi, że najprawdopodobniej uda się na inną stronę.

Co ciekawe, możemy przyspieszyć działanie naszej strony internetowej, nawet jeśli korzystamy z innego dostawcy hostingu. W tym celu musimy jedynie ustawić rekord A lub CNAME na adres IP lub URL, który otrzymamy w ramach CDN nazwa.pl. Jednak mając hosting gdzie indziej musimy liczyć się z dodatkową opłatą za taką usługę.

Serwery VPS w nazwa.pl

Oczywiście firma nazwa.pl ma w swojej ofercie również serwery VPS. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują dostępu do samodzielnego zarządzania systemem operacyjnym oraz całkowitej kontroli nad zainstalowanym na serwerze oprogramowaniem. Cena uzależniona jest od wybranego pakietu, ale najtańszy możemy dostać już za 15 złotych na 3 miesiące (z kodem rabatowym 12 zł).

Parametry dostępnych serwerów VPS:

 • procesor: 2,2 GHz lub 3,3 GHz, ilość wirtualnych procesorów od 1 do 16,
 • system operacyjny: Linux lub Windows Server Standard,
 • RAM: od 0,5 GB do 32 GB,
 • dysk NVMe: od 10 GB do 400 GB.
procesory vps nazwa.pl

W przypadku procesorów warto wiedzieć, że Intel Xeon 3.3 GHz wykonuje wszystkie operacje o 40% szybciej od procesora Intel Xeon 2.2 GHz. W związku z tym polecany jest przede wszystkim do projektów związanych z uruchamianiem skryptów PHP oraz baz danych MySQL. Rzecz jasna szybszy procesor sprawi również, że czas ładowania naszych stron będzie krótszy.

CloudMail – poczta w nazwa.pl

W ofercie firmy nazwa.pl znajdziemy również pocztę opartą o technologię chmury obliczeniowej, czyli CloudMail. Rozwiązanie to zapewnia wysoką szybkość działania, skalowalność zasobów oraz błyskawiczną reakcję na wszelkie awarie. Oczywiście podobnie jak w przypadku hostingu, tak i poczta obsługiwana jest tutaj przez wiele serwerów jednocześnie. Dzięki temu mamy pewność, że wszystko będzie działało należycie bez względu na porę. W zależności od wymagań, do dyspozycji mamy:

 • konto pocztowe – sprawdzi się do rozwiązań prywatnych, gdyż do dyspozycji otrzymujemy jedno konto e-mail,
 • serwer pocztowy – ze względu na nielimitowaną liczbę obsługiwanych domen oraz kont pocztowych, jest to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w przypadku firm o większych wymaganiach.

Warto zwrócić uwagę, że wybierając serwer pocztowy możemy dodatkowo zwiększyć dzienny limit wysyłanych wiadomości do nawet 100000 na dobę. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się przy dużych bazach mailingowych do regularnej wysyłki newsletterów.

CloudBackup – kopie zapasowe danych

Cloud Backup to kolejna usługa firmy nazwa.pl, na którą warto zwrócić uwagę. Dzięki niej możemy wykonywać kopie zapasowe danych znajdujących się na komputerach z systemem operacyjnym Microsoft Windows, aby zabezpieczyć się przed ich utratą. Posiadając takie kopie jesteśmy chronieni przed bezpowrotną utratą ważnych dla nas plików. Bez względu na to czy stracimy je w wyniku awarii dysku, utraty laptopa, czy też ataku typu ransomware.

Tworzenie kopii zapasowych przebiega w pełni automatycznie i zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem, choć możemy też robić je samodzielnie w dowolnym momencie. Warto dodać, że taki backup nie obciążą bardzo łącza internetowego, gdyż najpierw wykonywana jest pełna kopia zapasowa, a kolejne tworzone są jedynie na zasadzie uaktualnienia.

Program partnerski nazwa.pl

Firma nazwa.pl ma również naprawdę niezły program partnerski, dzięki któremu możemy dodatkowo zarabiać. Prowizja od poleconych usług to nawet 50% od pierwszej wpłaty oraz 25% od kolejnych płatności. Co więcej, osoba rejestrująca się za pomocą takiego linku (lub kodu rabatowego) otrzymuje 20% zniżkę na wszystkie usługi z oferty. Taki rabat sprawia, że polecanie staje się łatwiejsze, gdyż klient również zyskuje.

Warto dodać, że osoby, które są w stanie polecać usługi firmy nazwa.pl większej liczbie osób, mogą liczyć na nieco wyższe wynagrodzenie. Jest to nawet 50% od pierwszej wpłaty oraz 35% od kolejnych płatności. Jak łatwo zauważyć, im więcej poleconych usług, tym większa prowizja za ich przedłużenie. Chcąc otrzymać wyższe stawki musimy jedynie kliknąć w przycisk „Wyślij zgłoszenie” oraz czekać na kontakt telefoniczny od osoby, która jest za to odpowiedzialna. Wtedy też dowiemy się więcej o zasadach programu partnerskiego.

Wypłata wynagrodzenia z nazwa.pl

W programie partnerskim otrzymujemy punkty (1 pkt = 1 zł), które następnie możemy wymienić na gotówkę (i wypłacić na konto bankowe) lub przeznaczyć je na opłacenie usług Nazwa.pl. Musimy jednak pamiętać, że punkty ważne są tylko 12 miesięcy od momentu ich przyznania. Wprawdzie jest to bardzo długi okres, więc nie powinniśmy mieć problemów z wymianą, ale warto o tym wiedzieć, aby nie przepadły.


ranking kont bankowych

Ciężko obecnie wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie bez konta bankowego, choć nie każdy zdaje sobie sprawę, że na założeniu nowego (lub zmianie banku) możemy również zarobić. Wszystko za sprawą promocji bankowych, którymi banki starają się przyciągnąć nowych klientów.


Jak zarabiać w programach partnerskich

programy partnerskie

Programy partnerskie to jeden z ciekawszych i bardziej dochodowych sposobów zarabiania w sieci, choć zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych. Oczywiście jest wiele sposobów na pozyskiwanie klientów, ale wszystkie wymagają sporego zaangażowania i przede wszystkim cierpliwości. Mimo to warto się tym tematem zainteresować, gdyż włożony wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Jak inaczej zarabiać w internecie

praca w domu i zarabianie przez internet

Pracować w domu możemy na wiele różnych sposobów i tylko od nas samych zależy, który z nich okaże się najlepszy. Co ciekawe, wiele metod zarabiania przez internet nie wymaga praktycznie żadnych dodatkowych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu oraz chęci.

Opinie o nazwa.pl

Nazwa.pl jest jednym z najstarszych hostingodawców w Polscie, więc może pochwalić się sporym doświadczeniem na tym polu. Wyróżnia się przede wszystkim wysokim bezpieczeństwem oraz dodatkowymi usługami, które pozytywnie wpływają na szybkość strony. Warto zwrócić uwagę również na naprawdę przystępne ceny oraz support działający 24/7. W internecie znajdziemy wiele dobrych opinii o nazwa.pl, ale najlepiej wypróbować samemu i po prostu ocenić. Zwłaszcza, że firma oferuje również darmowy okres próbny (30 dni).

Kod rabatowy 20% na usługi: ja45-4856-7452

Macie jakieś doświadczenia z usługami od nazwa.pl? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Michał Barczuk
Michał Barczuk
3 lat temu

Usługi daja radę! Ceny podobne, ale przeniesli mi wszystko bez problemu raz dwa. Jeden telefon i e-mail i gotowe strona praktycznie przeniesniona przez weekend nie było chyba żadnego przestoju w działaniu strony. Jestem zadowolony

Waldek
Waldek
1 rok temu

Odradzam.
Ceny moich usług skoczyły o 100% w ciągu ostatniego roku, polityka firmy utrudnia zmianę operatora – aby zmienić usługodawcę muszę wysłać papierowy list i czekać na odpowiedź w formie … listu papierowego ! Mistrzowie technologii – tłumaczą to „troską o bezpieczeństwo”.

Nazwa.pl - TYLKO NIE ONI
Nazwa.pl - TYLKO NIE ONI
1 rok temu

NEGATYW – OMIJAC TA FIRME Droga firma z procedurami od krola Ćwieczka. Usluge z nimi latwo zawrzec ale ciezko zrezygnowac. Pisma o kod authifo trzeba do nich wysylac poczta papierowa (sic!) i po weryfikacji tez odbierac poczta tradycyjna(niewiarygodne). W 21 wieku to porazka wzgledem konkurencji gdzie robi sie to na 2 kliki. Dodatkowo za np wyslanie pisma ktorego nikt nie zamawial biora 30 zl (info o proformie). Nie mowiac juz ze przedluzenie domeny jest u nich 4 razy drozsze od konkurencji. Domena u nich kosztuje 200 zl + VAT + 30 zl za pisemna proforme + 6 zl za platnosc… Czytaj więcej »

Bary
Bary
1 rok temu

Z kontaktem się nie zgodzę bo według mnie działa bardzo sprawnie. Może kwestia problemu z jakim piszesz lub dzwonisz ?

Hosting działa bardzo sprawnie i nie ma się do czego przyczepić, ale domeny faktycznie droższe. No, ale zawsze można domenę oddelegować z innego operatora 😉

4
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x