Strona główna » Pozostałe » Reflink – co to jest i jak zdobywać poleconych

Reflink – co to jest i jak zdobywać poleconych

Firmy i serwisy internetowe stale szukają sposobu na promowanie swoich usług i produktów, a jednym z nich jest tzw. reflink. Rozwiązanie tego typu jest korzystne nie tylko dla samego serwisu, ale również dla osoby, która z takich linków korzysta. Jak rozpoznać taki link, skąd go wziąć, gdzie promować i co możemy na tym zyskać?

Reflink (zwany również linkiem referencyjnym) to link internetowy, który służy do promowania określonych produktów i usług, ale również do zapraszania kolejnych osób do gry, programu zarobkowego itp. Dodatkowe parametry, które znajdują się w takim adresie pozwalają łatwo stwierdzić, kto skierował do danej firmy nowego użytkownika lub klienta. Dzięki temu możemy otrzymać stosowne profity, które uzależnione już są od konkretnego serwisu.

Reflink stosunkowo łatwo poznać, bez względu na to do jakiej strony kieruje. Oczywiście może przybierać różne formy, ale najczęściej spotkamy te zbudowane na podobnej zasadzie. Najczęściej jest to adres strony + dodatkowe parametry znajdujące po slashu (ukośniku). Przykładowy reflink mogłyby wyglądać następująco: http://adres_strony.pl/nick_lub_numer.

Jak zarabiać na reflinkach

praca w domu i zarabianie przez internet

Dla firmy takie reflinki to szansa na pozyskanie nowych klientów, ale dla użytkowników całkiem niezły sposób na zarobek. Oczywiście, jeśli chodzi o zarabianie na reflinkach mamy naprawdę duże pole do manewru, gdyż wiele programów zarobkowych dostępnych w internecie wykorzystuje reflinki. Wprawdzie samodzielnie też możemy w nich zarobić, ale prawdziwa zabawa i znaczne zwiększenie zarobków możliwe jest właśnie dzięki zapraszaniu kolejnych osób. Rzecz jasna, dobrze zarabiać w internecie możemy na wiele różnych sposobów, nie tylko za pomocą reflinków.

Ile możemy na nich zarobić?

dochód pasywny

Zacznijmy od tego, że wynagrodzenie z reflinków może być jednorazowe lub w postaci procentowej. W przypadku tej pierwszej opcji możemy liczyć najczęściej na większą kwotę, ale niestety tylko w momencie rejestracji (lub zakupu) nowego użytkownika. Druga opcja z kolei pozwala budować dochód pasywny, jeśli damy radę rozbudować odpowiednio sieć poleconych. Warto połączyć to z innymi pomysłami, aby zarobek pasywny był jeszcze większy.

Co do samej kwoty, rozbieżność zarobków z jednego polecenia jest bardzo duża, ale najczęściej jest to od kilku do nawet kilkuset złotych. Najczęściej uzależnione jest to od stopnia trudności w pozyskaniu klienta lub osoby zainteresowanej rejestracją w danym serwisie. Na najwyższe prowizje możemy liczyć promując programy finansowe np. konta bankowe, kredyty, pożyczki itp., choć nie jest to łatwe. Czasem lepszym rozwiązaniem jest promowanie mniej wymagających usług, a w większej ilości.

Na blogu opisałem wiele różnych serwisów, o zróżnicowanym stopniu skomplikowania, ale jednym z ciekawszych jest Transfergo. Serwis ten pozwala na tańszą i szybszą realizacje przelewów zagranicznych, a za polecenie kogoś przez taki reflink, obie osoby (zapraszająca oraz zapraszana) otrzymają po £10.

Warto zwrócić uwagę, że programy, w których osoba zapraszana otrzymuje dodatkowe profity zdecydowanie łatwiej promować.

Bez względu na wybrany serwis, zlokalizowanie reflinka powinno być bardzo szybkie i proste. Przeważnie znajdują się one w zakładkach takich jak: „zaproś znajomego” czy „program partnerski„. Czasem jest on widoczny od razu po zalogowaniu i odpowiednio wyeksponowany. W końcu każdemu serwisowi zależy na tym, aby taki link łatwo było znaleźć.

Gdzie możemy spotkać reflinki?

Poza wspomnianymi serwisami zarobkowymi, reflinki często spotykane są również w różnego rodzaju grach online, w których za zaproszenie kolejnych osób otrzymujemy wirtualną walutę. W przypadku gry League of Legends otrzymywaliśmy Riot Points, skórki oraz dodatkowe bonusy, w zależności od ilości zaproszonych osób. Aktualnie LoL (kto o grze nie słyszał?) jest już na tyle popularny, że niestety zrezygnował z takiej formy promocji, ale zostało jeszcze wiele gier, które w dalszym ciągu wykorzystują system zapraszania by zwiększyć popularność swojej gry. Przykładem gry przeglądarkowej, w której otrzymujemy dodatkowe profity za zapraszanie kolejnych osób jest choćby FootballTeam.

Jak zdobywać poleconych

influencer - kto to i jak nim zostać

Jest naprawdę wiele możliwości by zdobywać poleconych poprzez własny reflink, jednak do najciekawszych z pewnością możemy zaliczyć influencer marketing. Warto się tym tematem głębiej zainteresować, gdyż jest to świetny sposób nie tylko na zdobywanie poleconych, ale również na zarobek.

Poza influencer marketingiem, warto zwrócić uwagę również na inne możliwości zdobywania poleconych, z których najważniejsze to:

  • znajomi. Osoby, które znamy w prawdziwym życiu łatwiej namówić do zapisu z naszego reflinka. Możemy dokładnie opowiedzieć o danym programie i wyjaśnić zasady jego działania,
  • wykorzystanie programów zarobkowych. Strony płacące za oglądanie reklam umożliwiają również ich zakup, więc może to być ciekawe miejsce do podania własnego reflinka. Dzięki temu serwis zobaczą inni użytkownicy tam zarejestrowani i możliwe, że się zarejestrują. Ten sposób wprawdzie pozwala zdobywać poleconych, ale ma pewną wadę. Niestety wielu użytkowników danego serwisu, najprawdopodobniej będzie znało również promowaną przez nas stronę, a może już nawet posiadało tam konto,
  • strony oferujące wymianę ruchu. Takie serwisy pozwalają oglądać strony innych użytkowników, a w zamian oni oglądają te podane przez nas. Przykładem strony umożliwiającej wymianę ruchu jest EasyHits4U, choć skuteczność w zdobywaniu poleconych jest podobna do powyższego sposobu,
  • fora internetowe. Możemy na nich zarówno wrzucić reflinki do sygnatury, jak i stworzyć specjalny wątek poświęcony danej stronie. Oczywiście wtedy najlepiej, jeśli zrobimy to na forach powiązanych tematycznie, aby temat nie został uznany za spam. Jeśli chodzi o dodawanie linku do sygnatury, warto być na takim forum aktywnym, aby możliwie jak najwięcej osób taką sygnaturę widziało.

Podsumowanie i opinie

Reflinki to bardzo ciekawy sposób na zwiększenie popularności danego serwisu, gry itp., choć zdarzają się sytuacje, że nie są one wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem. Niestety często możemy spotkać się z sytuacją, że osoba rejestruje się poprzez własny link i wykonuje określone czynności, aby otrzymać dodatkowy bonus. Może to być np. wbicie określonego poziomu w grze komputerowej. Zdecydowanie warto zainteresować się reflinkami, jeśli poważnie myślimy o zarabianiu w internecie lub po prostu chcemy zyskać jakieś bonusy.

Co sądzicie o reflinkach? Może macie jakieś własne miejsca na ich promowanie? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
MAtt
MAtt
5 lat temu

Cześć. Tak a propos. Polecam Wam serwis Myiyo, na którym uzupełniacie płatne ankiety i dostajecie całkiem fajne wynagrodzenie ? Pieniądze są wypłacane na konto PayPal po osiągnięciu równowartości 20 EUR. Na start po udanej weryfikacji otrzymacie 600 pkt.

Bart
Bart
5 lat temu

Cześć, polecam was serwis Clixsense z wypełnianiem ankiet. Można zarobić Ok 50$ w tydzień i więcej. Wszystko zależy od zaangażowania.

Irenka52
Irenka52
5 lat temu

Witam 🙂 Chciałabym polecić serwis zarobkowy..

4
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x