agencja marketingowa Harbingers

Transfergo – opinie i opis platformy

Przyzwyczajeni do szybkich i tanich (lub nawet darmowych) przelewów, oferowanych przez polski sektor bankowy, możemy się nieprzyjemnie zdziwić, gdy będziemy chcieli wykonać przelew zagraniczny. Bez względu na to, czy chodzi o przelew z Polski na zagraniczne konto, czy też o sytuację wręcz przeciwną, musimy być gotowi na spore koszty i wydłużony czas realizacji przelewu. W zależności od wybranego systemu rozliczeń międzybankowych, suma różnych prowizji i opłat transakcyjnych może wynieść nawet ponad 100 złotych, a odbiorca może czekać na pieniądze nawet wiele dni. Rozwiązaniem tej sytuacji jest Transfergo. Pierwszy przelew jest całkowicie darmowy, a dodatkowo serwis przyznaje bonus w wysokości 10 funtów po jego wykonaniu. Jak wygląda korzystanie z serwisu i co warto wiedzieć?

Transfergo – co to jest?

Na szczęście obok mało atrakcyjnych ofert proponowanych przez banki, pojawiła się też konkurencyjna oferta firm zajmujących się międzynarodowymi przekazami pieniężnymi. Ponieważ skupiają się one właśnie na takim profilu działalności – muszą oferować dużo bardziej atrakcyjne warunki wykonywania przelewów – inaczej nie utrzymałyby się na rynku. A ponieważ jest to działanie zdecydowanie na naszą korzyść, to nie byłoby rozsądnym, gdybyśmy się nie przyjrzeli ofercie serwisu Transfergo.

Czas oczekiwania na przelew zagraniczny z Transfergo

Wiemy już, że tradycyjne banki oznaczają wiele dni oczekiwania na przelew. Konkurencja w postaci TransferGo zdecydowanie przebija tę ofertę – deklarując, że w większości przypadków pieniądze trafią do odbiorcy najpóźniej następnego dnia roboczego, a jeśli zdecydujemy się skorzystać z trybu szybkiego przelewu, to odbiorca może otrzymać nasze środki już w ciągu mniej niż pół godziny. Co ważne, nie wiąże się to z ogromnymi prowizjami – standardowy koszt przelewu to mniej niż 4 złote. Jeśli będziemy chcieli skorzystać z możliwości szybszej wysyłki, to w zależności od opcji będziemy musieli zapłacić od 9,99 do 14,99 zł – dla kwot transakcji aż do 9000 złotych. Wszystkie te wartości dotyczyły przykładowego przelewu z Polski do Wielkiej Brytanii, jednak w zasadzie w przypadku wszystkich obsługiwanych krajów możemy liczyć na stawki tego rzędu.

Darmowe przelewy i bonus

Transfergo nie tylko pozwala zrobić pierwszy przelew zagraniczny całkowicie za darmo, ale również przyznaje bonus w wysokości 10 funtów za jego zrealizowanie za pomocą serwisu. Takie rozwiązanie, nie tylko pozwala oszczędzać pieniądze, ale również nieco na tym zarobić. Niestety ta metoda zadziała jedynie jednorazowo, ale nic nie stoi na przeszkodzie by zarabiać w inny sposób, ale o tym za chwilę. Warto dodać, że co jakiś czas możemy liczyć na kolejne, całkowicie darmowe przelewy realizowane za pomocą Transfergo. Jak? Serwis okazjonalnie wysyła kody, które upoważniają do realizacji darmowego przelewu zagranicznego.

Weryfikacja konta Transfergo

Transfergo jest licencjonowanym przedsiębiorstwem, którego działalność jest kontrolowana. Stąd też konieczność weryfikacji tożsamości polegająca na przesłaniu zdjęć wybranych dokumentów. Z jakich dokumentów możemy skorzystać w celu weryfikacji konta:

  • dowód osobisty,
  • prawo jazdy,
  • paszport.

Wystarczy zwykłe zdjęcie telefonem, a sama weryfikacja przebiega bardzo sprawnie (nawet w ciągu kilku minut od przesłania zdjęcia). Oczywiście taka weryfikacja jest jednorazowa.

Czy to bezpieczne rozwiązanie?

To właściwe pytanie – przecież chodzi o nasze pieniądze. Pewnym potwierdzeniem jakości usług oferowanych przez TransferGo jest fakt, że skorzystało z ich usług już ponad 2,5 miliona osób. Oczywiście liczba ta rośnie w każdej chwili. Warto też podkreślić, że firma znajduje się pod stałym nadzorem brytyjskich służb podatkowych, a jej działalność nadzoruje HMRC – Urząd Podatkowy i Celny Jej Królewskiej Mości, a reguluje FCA – Urząd ds. Usług Finansowych. Tym samym, poziom zaufania dla oferowanych usług możemy uznać za tożsamy z tym, którym obdarzamy tradycyjne banki. Jeśli natomiast interesują nas opinie innych użytkowników – wystarczy, że odwiedzimy choćby portal Trustpilot. Jest to platforma całkowicie niezależna od TransferGo, na której ludzie dzielą się opiniami o usługach, z których skorzystali.

A zatem, jeśli będziemy znów robili przelewy międzynarodowe – to warto zaoszczędzić czas i pieniądze. Wystarczy, że zamiast tradycyjnego banku skorzystamy z platformy TransferGo.

Jak zrealizować przelew za pomocą Transfergo

Realizacja przelewu za pomocą serwisu Transfergo jest bardzo prosta i przejrzysta, więc nikomu nie powinna przysporzyć żadnych problemów. Na początek wchodzimy w zakładkę „Wyślij pieniądze”, która widoczna jest w lewym górnym rogu ekranu. Następnie wybieramy kraj, z którego chcemy wykonać przelew oraz kraj odbiorcy takiego przelewu. Koszt uzależniony jest od czasu w jakim chcemy dostarczyć przelew, a jego koszt uzależniony jest od wybranych krajów. Wygląda to tak:

jak zrobić przelew transfergo

Po wybraniu krajów oraz interesującego nas terminu klikamy „Dalej”. W kolejnym kroku wpisujemy dane bankowe odbiorcy, a w przeglądzie przelewu znajdziemy interesujące nas informacje na jego temat, jak choćby kurs wymiany, kwota jaką otrzyma odbiorca oraz to kiedy dojdzie przelew.

dane odbiorcy transfergo

Następnym krokiem jest tylko potwierdzenie wprowadzonych danych, a następnie dokonanie płatności za pomocą naszego konta bankowego.

Aplikacja na telefon

Warto zwrócić również uwagę, że Transfergo posiada dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne. Dzięki niej możemy realizować szybkie przelewy w każdym miejscu, pod warunkiem oczywiście, że mamy dostęp do internetu. Samą aplikację znajdziemy w Google Play, App Store oraz AppGallery. Możemy też po prostu wejść na stronę główną serwisu i w jej dolnej części kliknąć odpowiednią ikonę, aby przejść bezpośrednio do aplikacji w wybranym sklepie.

Zarabianie pieniędzy z Transfergo

Wspomniany już wyżej sposób na zarabianie z Transfergo jest bardzo prosty. Wystarczy, że zaprosimy znajomego do korzystania z serwisu, a otrzymamy dodatkowy bonus w wysokości 20 funtów. Oczywiście osoba zaproszona musi zrealizować przynajmniej jeden przelew na kwotę minimum 100 funtów (może być w innej walucie, ale o tej samej wartości) w ciągu 6 miesięcy od rejestracji. Zaproszona osoba oczywiście otrzyma również swój bonus w wysokości 10 funtów za realizację pierwszego przelewu zagranicznego. Jak widać obie strony zyskują na tym rozwiązaniu.

Gdzie promować?

influencer - kto to i jak nim zostać

Oczywiście zapraszanie znajomych to tylko jedna z możliwości, dzięki której otrzymamy bonus. Ciekawą opcją jest również promowanie serwisu na forach internetowych, czy choćby wykorzystanie własnych kanałów w social mediach, takich jak Facebook, Instagram itp. Warto również rozważyć założenie własnego bloga, gdyż jest to proces stosunkowo prosty, a dodatkowo otwiera wiele możliwości zarobkowych.

Jak inaczej zarabiać w internecie

praca w domu i zarabianie przez internet

Programy partnerskie pozwalają zarabiać naprawdę niezłe pieniądze, choć wymaga to od nas sporo zaangażowania. Warto tutaj zwrócić uwagę, że Transfergo to raptem jeden z wielu, jakie możemy znaleźć w internecie. Co więcej, programy partnerskie to nie jedyna możliwość zarabiania pieniędzy w internecie, a wiele metod możemy ze sobą całkiem nieźle połączyć, aby generować jeszcze większe zarobki.

Opinie o Transfergo

W internecie znaleźć możemy praktycznie same pozytywne opinie na temat serwisu Transfergo. Wystarczy rzucić okiem chociażby na wspomniany Trustpilot, gdzie serwis ma 5 gwiazdek na 5 możliwych. Oczywiście na innych stronach i forach również przeważają opinie pozytywne, więc z pewnością warto wypróbować serwis, jeśli realizujemy przelewy zagraniczne. Dzięki Transfergo możemy nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również zyskać na czasie, gdyż takie przelewy zagraniczne szybciej trafiają na konto odbiorcy.

Korzystacie z serwisu? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu.

1 komentarz do “Transfergo – opinie i opis platformy”

  1. Skorzystałem z serwisu i pieniądze były na drugim koncie już drugiego dnia. Można oczywiście za dodatkową opłatą przyspieszyć przelew, ale aż tak mi się nie spieszyło. Polecam jak najbardziej.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz