Strona główna » Finanse » Transfergo – opinie | jak zrobić przelew zagraniczny

Transfergo – opinie | jak zrobić przelew zagraniczny

Przyzwyczajeni do szybkich i tanich (lub nawet darmowych) przelewów, oferowanych przez polski sektor bankowy, możemy się nieprzyjemnie zdziwić, gdy będziemy chcieli wykonać transfer zagraniczny. Bez względu na to, czy chodzi o przelew z Polski na zagraniczne konto, czy też o sytuację wręcz przeciwną, musimy być gotowi na spore koszty i wydłużony czas realizacji. W zależności od wybranego systemu rozliczeń międzybankowych, suma różnych prowizji i opłat transakcyjnych może wynieść nawet ponad 100 złotych, a odbiorca może czekać na pieniądze nawet wiele dni. Rozwiązaniem tej sytuacji jest Transfergo, w którym pierwszy przelew jest nawet całkowicie darmowy, a dodatkowo serwis przyznaje bonus w wysokości 10 funtów po jego wykonaniu. Jak wygląda korzystanie z serwisu, jakie ma opinie i co warto wiedzieć?

Transfergo – co to jest?

TransferGo to międzynarodowa firma zajmująca się przekazywaniem pieniędzy online, która swoje usługi oferuje przede wszystkim osobom chcącym realizować przelewy na zagraniczne konta bankowe. Głównym celem firmy jest zapewnienie szybkich i bezpiecznych transakcji między różnymi krajami.

Rejestracja konta w Transfergo

Chcąc realizować przelewy międzynarodowe za pośrednictwem Transfergo, należy oczywiście najpierw założyć konto. Cały proces jest bardzo prosty, wystarczy kliknąć w poniższy przycisk.

Następnie:

 1. Kliknąć przycisk „Zarejestruj się”, już na stronie Transfergo.
 2. Wymyślić 4-cyfrowy kod, który posłuży do późniejszego logowania,
 3. Wpisać adres e-mail.
 4. Zaakceptować politykę prywatności oraz warunki korzystania z usługi.
 5. Podać wymagane dane osobowe oraz adres.
 6. Zweryfikować konto.

Weryfikacja konta Transfergo

Transfergo jest licencjonowanym przedsiębiorstwem, którego działalność jest kontrolowana, więc konieczna będzie również weryfikacja tożsamości. Polega ona na przesłaniu zdjęć wybranych dokumentów, a wykorzystać do tego można:

 • dowód osobisty,
 • prawo jazdy,
 • paszport.

Wystarczy zwykłe zdjęcie telefonem wybranego dokumentu, aby konto pozytywnie przeszło weryfikację. Ta oczywiście jest jednorazowa i przebiega bardzo sprawnie (nawet w ciągu kilku minut od przesłania zdjęcia).

Czy Transfergo jest bezpieczny?

To właściwe pytanie – przecież chodzi o nasze pieniądze. Pewnym potwierdzeniem jakości usług oferowanych przez TransferGo jest fakt, że skorzystało z nich już ponad 5 miliona osób, a liczba ta cały czas rośnie. Warto też podkreślić, że firma znajduje się pod stałym nadzorem brytyjskich służb podatkowych, jej działalność:

 • nadzoruje HMRC – Urząd Podatkowy i Celny Jej Królewskiej Mości.
 • reguluje FCA – Urząd ds. Usług Finansowych.

Tym samym, Transfergo jest w całkowicie bezpieczny, a poziom zaufania dla oferowanych usług możemy uznać za tożsamy z tym, którym obdarzamy tradycyjne banki.

Jeśli natomiast istotne są dla nas opinie innych użytkowników – wystarczy odwiedzić choćby popularny portal Trustpilot. Jest to platforma całkowicie niezależna od TransferGo, na której ludzie dzielą się opiniami o usługach, z których skorzystali.

Czas oczekiwania na przelew zagraniczny

Wiemy już, że tradycyjne banki często oznaczają wiele dni oczekiwania na przelew lub spore koszty. Jednak konkurencja w postaci TransferGo zdecydowanie przebija tę ofertę – deklarując, że w większości przypadków pieniądze trafią do odbiorcy najpóźniej następnego dnia roboczego. Chyba, że zdecydujemy się skorzystać z trybu szybkiego przelewu, wtedy odbiorca może otrzymać środki w czasie krótszym niż pół godziny.

Opłaty w Transfergo

Założenie i utrzymanie konta w Transfergo jest całkowicie darmowe, a opłaty pobierane są tylko za realizację przelewów. Jej wysokość uzależniona jest od wybranych krajów oraz szybkości wysyłki. Najczęściej dostępne to:

 • standardowy (pieniądze na koncie odbiorcy w następny dzień roboczy) = 4,99 zł.
 • szybki (pieniądze na koncie odbiorcy w ciągu 30 minut) = 10,99 zł.

Jak widać, korzystanie z Transfergo nie wiąże się z ogromnymi prowizjami. Jedynie w przypadku szybszej wysyłki będziemy musieli trochę więcej zapłacić, ale w dalszym ciągu nie są to duże kwoty.

Darmowy przelew i bonus

Transfergo nie tylko pozwala zrobić pierwszy przelew zagraniczny całkowicie za darmo, ale również przyznaje bonus w wysokości 10 funtów za jego zrealizowanie za pomocą serwisu. Dzięki temu zyskujemy podwójnie. Możemy w dłuższej perspektywie czasu oszczędzać pieniądze na międzynarodowych przekazach, a do tego nieco na tym zarobić. Niestety ta metoda zadziała tylko za pierwszym razem, ale przy pomocy Transfergo możemy zarabiać również w inny sposób. Jednak do tego wrócimy w dalszej części artykułu.

Warto dodać, że co jakiś czas możemy liczyć na kolejne, całkowicie darmowe przelewy do zrealizowania za pomocą Transfergo. Wystarczy sprawdzać skrzynkę pocztową w poszukiwaniu kodów, które upoważniają do takich przelewów.

Jak zrealizować przelew za pomocą Transfergo

Realizacja przelewu za pomocą serwisu Transfergo jest bardzo prosta i przejrzysta, więc nikomu nie powinna przysporzyć żadnych problemów.

Na początek wchodzimy w zakładkę „Wyślij pieniądze”, która widoczna jest w lewym górnym rogu ekranu. Następnie wybieramy kraj, z którego chcemy wykonać przelew oraz kraj odbiorcy. Koszt uzależniony jest od czasu, w jakim chcemy dostarczyć przelew oraz wybranych krajów. Wygląda to mniej więcej tak:

jak zrobić przelew transfergo

Po wybraniu krajów oraz interesującego nas terminu, klikamy „Dalej”. W kolejnym kroku wpisujemy dane bankowe odbiorcy, a w przeglądzie przelewu możemy sprawdzić dodatkowe informacje na jego temat, jak choćby kurs wymiany, kwota jaką otrzyma odbiorca oraz to kiedy dojdzie przelew.

dane odbiorcy transfergo

Kolejnym krokiem jest tylko potwierdzenie wprowadzonych danych, a następnie dokonanie płatności za pomocą konta bankowego lub karty debetowej / kredytowej.

Aplikacja na telefon

Warto zwrócić również uwagę, że Transfergo posiada dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne. Dzięki niej możemy realizować szybkie przelewy w każdym miejscu, pod warunkiem oczywiście, że mamy przy sobie telefon i dostęp do internetu. Apkę znajdziemy w Google Play, App Store oraz AppGallery. Możemy też po prostu wejść na stronę główną serwisu i w jej dolnej części kliknąć odpowiednią ikonę, aby przejść bezpośrednio do sklepu.

Zarabianie pieniędzy z Transfergo

Wspomniany już wyżej sposób na zarabianie z Transfergo jest bardzo prosty. Wystarczy, że zaprosimy kogoś do korzystania z serwisu, a otrzymamy dodatkowy bonus w wysokości 20 funtów. Jednak taka osoba musi zrealizować przynajmniej jeden przelew na kwotę minimum 100 funtów (może być w innej walucie, ale o tej samej wartości) w ciągu 6 miesięcy od rejestracji.

Oczywiście zaproszona osoba również otrzyma swój bonus w wysokości 10 funtów za realizację pierwszego przelewu zagranicznego. Jak widać obie strony zyskują na tym rozwiązaniu.

Gdzie promować Transfergo?

influencer - kto to i jak nim zostać

Warto zauważyć, że zapraszanie znajomych wprawdzie jest najłatwiejsze, ale to nie jedyna możliwość, dzięki której otrzymamy bonus. Dobrym sposobem jest również promowanie serwisu na forach internetowych, czy choćby wykorzystanie własnych kanałów w social mediach, takich jak Facebook, Instagram itp. Warto również rozważyć założenie własnego bloga, gdyż jest to proces stosunkowo prosty, a dodatkowo otwiera wiele możliwości zarobkowych.

Jak inaczej zarabiać w internecie

praca w domu i zarabianie przez internet

Programy partnerskie pozwalają zarabiać naprawdę niezłe pieniądze, ale wymaga to sporo pracy i zaangażowania. Oczywiście Transfergo to raptem jeden z wielu, jakie możemy znaleźć w internecie, więc potencjał jest naprawdę ogromny. Druga sprawa, że nie tylko programy partnerskie umożliwiają zarabianie w internecie. Wiele metod można ze sobą całkiem nieźle połączyć, aby generować jeszcze większe zyski.

Opinie o Transfergo

W internecie znaleźć możemy praktycznie same pozytywne opinie na temat serwisu Transfergo. Wystarczy rzucić okiem chociażby na wspomniany Trustpilot, gdzie serwis ma niecałe 5 gwiazdek na 5 możliwych. Korzystając z platformy możemy nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również zyskać na czasie, gdyż takie przelewy zagraniczne szybciej trafiają na konto odbiorcy. Dlatego zamiast tradycyjnego banku, warto przynajmniej wypróbować i samemu ocenić.

Macie jakieś doświadczenia z Transfergo? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Karol
Karol
4 lat temu

Skorzystałem z serwisu i pieniądze były na drugim koncie już drugiego dnia. Można oczywiście za dodatkową opłatą przyspieszyć przelew, ale aż tak mi się nie spieszyło. Polecam jak najbardziej.

1
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x