Kiedy dojdzie przelew i jak długo idzie?

Kiedy dojdzie przelew i jak długo idzie?

Przelewy obecnie są jednym z najpopularniejszych sposobów na przekazywanie pieniędzy, ponieważ nie wymagają wizyty w placówce stacjonarnej, choć można je zlecać również tam. Ile czasu potrzebują pieniądze, aby trafić z jednego konta na drugie? W przypadku Sesji Elixir uzależnione jest to od sesji przychodzących i wychodzących w bankach, które go realizują. Sprawdź kiedy dojdzie przelew i kasa trafi na konto.

Kiedy dojdzie przelew i jak długo idzie? - od czego to zależy?

To jak długo idzie przelew uzależnione jest od banków, które go realizują oraz typu samego przelewu. Najpopularniejszy typ przelewu to oczywiście sesje elixir, więc to kiedy kasa pojawi się na koncie zależy od godzin sesji wychodzących banku wysyłającego pieniądze oraz sesji przychodzących banku, który ma je odebrać.

Kiedy dojdzie przelew SORBNET

Ten typ przelewu prowadzony jest przez NBP i służy do realizowania przelewów na bardzo wysokie kwoty. Wybierając takie rozwiązanie możemy liczyć, że środki zostaną bardzo szybko przekazane do innego banku, najczęściej w ciągu godziny. Dodatkowo decydując się na przelew SORBNET nie musimy martwić się o limit gotówki, ale trzeba wnieść dodatkową opłatę w wysokości około 30 złotych za jego realizację.

Jak długo idzie przelew natychmiastowy?

Innym bardzo ciekawym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na czasie jest przelew natychmiastowy. Przeważnie kasa trafia na konto odbiorcy w mniej jak 15 minut. Jest to, więc świetne rozwiązanie dla zapominalskich, gdy opóźnienie w realizacji przelewu mogłoby skutkować niemiłymi konsekwencjami. Nie każdy bank obsługuje tego typu przelewy, więc przed realizacją należy się upewnić czy jest taka możliwość. Czasem może się to wiązać z dodatkową opłatą w wysokości kilku do kilkunastu złotych.

Kiedy dojdzie przelew zagraniczny?

Przelew zagraniczny realizowany jest w dwóch standardach: SEPA lub SWIFT. W zależności od wyboru wyboru standardu czas realizacji może się nieznacznie różnić. Który z nich wybrać i kiedy kasa pojawi się na koncie w konkretnym przypadku?

Kiedy przelew SEPA?

System SEPA pozwala realizować przelewy na terenie Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii, Islandii oraz Lichtensteinu. Przelew tego rodzaju wymaga podania 26 cyfrowego numeru konta oraz kodu BIC (całość nazywana jest numerem rachunku IBAN). Kiedy kasa trafi na konto? Przeważnie na koncie odbiorcy pojawia się następnego dnia roboczego, a sam przelew realizowany jest w walucie euro.

Kiedy przelew SWIFT?

System SWIFT używany jest dużo częściej, ponieważ służy do przesyłania dowolnej waluty. To kiedy kasa pojawi się na koncie uzależnione jest od wybranej opcji księgowania przelewów. Do wyboru mamy 3:

  • Spot – przelew powinien zostać zrealizowany do 3 dni,
  • Tomnext – kasa powinna pojawić się na koncie do 24 godzin,
  • Overnight – przelew może zostać zrealizowany nawet tego samego dnia, jeśli został zlecony do godziny 13:00.

Ile idzie przelew wewnętrzny?

Bez wątpienia najszybszy czas realizacji uzyskamy, gdy konto nadawcy przelewu oraz odbiorcy będzie znajdować się w tym samym banku. W takiej sytuacji przelew dojdzie niemal natychmiast po złożeniu odpowiedniego zlecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *