Dochód pasywny

Dochód pasywny

Zacznijmy od wyjaśnienia pojęcia czym jest dochód pasywny. Jest to nic innego jak dochód bez wykonywania pracy lub, gdy raz wykonana praca przynosi zyski przez określony czas. Kto by nie chciał zarabiać w ten sposób? Siedzisz sobie wygodnie w domu, a pieniądze same wpadają na konto. Są różne możliwości by go osiągnąć, ale na początku trzeba zainwestować własne pieniądze lub czas. Przeważnie jednak jedno i drugie bo nie ma chyba całkowicie pasywnego dochodu.

Pomysły na dochód pasywny

  1. Lokata. Procent z lokat co prawda nie jest jakiś oszałamiający, ale pozwala bezpiecznie mnożyć oszczędności. Zobacz ranking lokat.
  2. Fundusze inwestycyjne. Większe ryzyko utraty kapitału, ale można liczyć też na większe zarobki powierzając pieniądze specjalistom. Wybierając odpowiedni fundusz inwestycyjny można określić jak duże ryzyko jesteśmy w stanie podjąć.
  3. Akcje. Część zysków firmy otrzymują akcjonariusze i wspólnicy w postaci dywidendy. Może to być całkiem niezły dochód pasywny, choć nie musi. Wszystko zależy od tego jak firma będzie sobie radzić w przyszłości.
  4. Marketing sieciowyMLM pozwala budować sieć współpracowników, od których otrzymujemy odpowiedni % zarobków. W dłuższej perspektywie czasu może to być całkiem dochodowe.
  5. Internetowe programy zarobkowe. Programy tego typu przeważnie pozwalają zapraszać za pomocą reflinków kolejne osoby w zamian za odpowiedni procent od zarobków. Chodzi tu oczywiście o strony płacące za wypełnianie ankiet czy klikanie w reklamy. W zasadzie są jeszcze inne strony, ale z pewnością te są najpopularniejsze i najłatwiej je promować.
  6. Własny blog. Z początku trzeba poświęcić trochę czasu pisząc by zdobyć ruch na stronie. Potem można zacząć zarabiać na blogu, a jest na to wiele możliwości.
  7. Własna książka. Pomysł z pewnością nie dla każdego, choć napisanie książki nie jest aż takie trudne jak się wydaje. Raz napisana książka pozwala generować dochód pasywny przez dłuższy czas, choć warto pisać kolejne by był on jeszcze wyższy. Zobacz jak napisać książkę.
  8. Wynajem mieszkania. Wymaga dużego kapitału na początek, ale jest to bardzo popularny sposób. Zapotrzebowanie jest bardzo duże, więc wynajem mieszkania jest aktualnie dobrą inwestycją.
  9. Urządzenia samoobsługowe. Różnego rodzaju automaty z napojami, słodyczami czy grami postawione w odpowiednim miejscu potrafią całkiem przyzwoity dochód i nie wymagają zatrudniania dodatkowych ludzi. Myjnia samoobsługowa również jest ciekawym rozwiązaniem.

Może macie jakieś inne pomysły na dochód pasywny?

Dlaczego warto mieć dochód pasywny ?

Decydując się na zarabianie pasywne mamy zdecydowanie więcej czasu na inne rzeczy. Dodatkowe pieniądze minimalnym nakładem czasu z pewnością zadowolą każdego, a wolny czas spożytkować można w inny sposób. Zależnie od aktualnego etapu, wolny czas można poświęcić by zarabiać pieniądze w sposób, który wymaga nieco więcej zaangażowania lub z rodziną. Wszystko zależy od tego czy dopiero budujemy swój dochód pasywny czy jest on już na tyle duży by móc się z niego utrzymywać na dostatnim poziomie.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *