Strona główna » Oszczędzanie » Ebooki i audiobooki za darmo

Ebooki i audiobooki za darmo

W dzisiejszych czasach coraz mniej popularne są standardowe wersje książek, choć są jeszcze osoby, które preferują takie właśnie wydania. Sporo osób jednak wybiera cyfrowe wersje książek lub czy innych publikacji. Mogą to być zarówno wersje do słuchania (audiobook), jak i do czytania (ebook). Gdzie znaleźć ebooki i audiobooki za darmo?

Audiobook – co to jest?

Audiobook to nagranie dźwiękowe, które zawiera odczytany przez lektora tekst publikacji książkowej. Aktualnie najczęściej zapisywane są w postaci cyfrowej, choć wcześniej nagrywane były także na kasetach magnetofonowych i płytach gramofonowych. Do słuchania wystarczy jakiekolwiek urządzenie, które pozwala na odtwarzanie plików dźwiękowych. Najczęściej zapisane są w formacie mp3.

Ebook – co to jest?

Ebook to treść zapisana w formie elektronicznej (książki, publikacje itp.). Do czytania wystarczy odpowiednie oprogramowanie zainstalowane na komputerze czy telefonie. Można również wykorzystać specjalnie do tego celu przeznaczony tzw. czytnik ebooków.

Darmowe ebooki i audiobooki

Wpisując w Google „darmowe ebooki” lub „darmowe audiobooki” znaleźć można różne strony, które zawierają całe zbiory ebooków i audiobooków do ściągnięcia. Stroną tego typu wartą polecenia jest https://wolnelektury.pl. Dobrym rozwiązaniem jest również wpisanie nazwy książki + audiobook lub ebook.

Zalety książek elektronicznych

  • Dostępność. Księgarnie internetowe działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wystarczy dostęp do internetu by sięgnąć po interesujący tytuł bez wychodzenia z domu.
  • Kopiowanie. Dopuszczalne jest tworzenie kopii zapasowych na własny użytek. Ebook nie zgubi się i można korzystać z niego na wielu urządzeniach.
  • Ekologia. Wydania cyfrowe nie wymagają papieru.
  • Rozmiar i waga. W jednym czytniku można mieć wiele różnych książek, a sam czytnik jest dużo lżejszy i wygodniejszy od większości tradycyjnych książek.
  • Łatwość znajdywania informacji. W cyfrowej wersji książki bardzo łatwo coś znaleźć wykorzystując do tego opcję „szukaj”.
  • Darmowe ebooki. W internecie można znaleźć za darmo, co w przypadku tradycyjnego wydania byłoby trudne.
  • Wygoda czytania. Łatwo można zmienić rozmiar czcionki, jeśli okaże się za mała.
  • Trwałość. Książki tradycyjne z czasem mogą się niszczyć. W przypadku cyfrowej wersji nawet awaria sprzętu nie spowoduje straty, o ile robione były kopie.

Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x