Strona główna » Krypto » Kraniki kryptowalut

Kraniki kryptowalut

Kraniki kryptowalut (faucety) to strony, które rozdają części ułamkowe wybranej kryptowaluty (np. Bitcoina) w zamian za prostą aktywność. W zasadzie wystarczy, że zalogujemy się na stronie i klikniemy w odpowiedni przycisk co określoną ilość czasu. Warto zwrócić uwagę, że kraniki bardzo często, na różne sposoby dodatkowo pozwalają zwiększyć ilość zdobywanych coinsów. W jakich warto się zarejestrować i jak zarabiać na kryptowalutach?

Najlepsze darmowe kraniki kryptowalut

Najwięcej kraników pozwala oczywiście odbierać Bitcoina (btc), ze względu na bardzo duża popularność tej kryptowaluty. Niestety na tę chwilę nie zostało zbyt wiele kraników wartych uwagi, ale te poniższe pozwalają zbierać całkiem przyzwoite kwoty. Wszystkie poniższe dostępne są w języku angielskim, ale poruszanie się po nich jest intuicyjne, więc nie powinno przysporzyć większych problemów.


Freebitcoin

FreeBitcoin to obecnie bez wątpienia jeden z lepszych, o ile nie najlepszy kranik Bitcoin (btc). Posiada wiele opcji pozwalających powiększać ilość zebranych coinsów, a satoshi możemy odbierać co godzinę.


faucetcrypto

FaucetCrypto to kranik, w którym operujemy na aż 20 kryptowalutach. Co ciekawe, poza wirtualną walutą zbieramy dodatkowo doświadczenie, które wpływa na ilość otrzymywanych coinsów, więc z czasem dostajemy ich coraz więcej. Dodatkowo pozwala zarabiać na klikaniu u w reklamy, wykonywaniu zadań itp. Coinsy możemy odbierać co 40 minut.


Warto dodać, że niestety z dniem 31 stycznia 2021 roku aż 7 kraników, które były powiązane z coinpotem zaprzestały działalności. Mogliśmy w nich zbierać nie tylko bitcoina (btc), ale również inny altcoiny.

Ile czasu zajmuje zbieranie darmowych kryptowalut w kranikach?

Czas jaki musimy odczekać między kliknięciami w kranikach bywa bardzo krótki (w niektórych wystarczy nawet 5 minut), ale tak częste klikanie raczej nie jest to zbyt opłacalne. W przypadku wspomnianych kraników należących do coinpota, ilość coinsów do odebrania kumulowała się. Oczywiście z czasem przyrost był coraz mniejszy.

W przypadku obu powyższych kraników kryptowalut, czas ten jest stały, a ilość coinsów do odebrania się nie zwiększa, nawet jeśli zaczekamy dłużej. Dlatego też optymalnie byłoby odbierać je od razu kiedy mamy taką możliwość, ale wystarczy, że klikniemy raz na kilka godzin, co na telefonie możemy zrobić błyskawicznie (bez wylogowywania się).

Jak zbierać darmowe bitcoin i inne kryptowaluty w kranikach

Stawianie pierwszych kroków w zarabianiu na kranikach kryptowalut nie jest w żaden sposób trudne. Musimy nauczyć się jedynie systematyczności i patrzeć, jak nasze konto będzie rosło z dnia na dzień. Warto jednak na początku poznać podstawy teoretyczne, które sprawią, że będziemy działać szybko i sprawnie.

Zbieranie kryptowalut najlepiej rozpocząć w darmowych kranikach, które zarabiają na reklamach. Przede wszystkim, zanim zaczniemy przygodę i poświęcimy swój czas na zbieranie np. bitcoinów w ramach danego serwisu, musimy najpierw go zweryfikować. Niestety nie wszystkie są wypłacalne i rzetelne, dlatego od razu postarajmy się wyeliminować te, które budzą nasze wątpliwości. Oczywiście oba powyższe kraniki zostały sprawdzone i są w pełni wypłacalne, ale w internecie jest również wiele innych.

Zanim wejdziemy na stronę z kranikiem, powinniśmy również wyłączyć AdBlocka! W przeciwnym razie możemy nie zobaczyć przycisku do odbierania coinsów, a tym samym stracimy możliwość zbierania kryptowalut.

Często przed zbieraniem kryptowalut musimy rozwiązać również Captcha, którego istnieją różne rodzaje. Od obrazkowych, przez puzzle, a także te, które proszą nas o uzupełnienie brakujących w słowie liter. Niektóre z nich są po polsku, inne natomiast po angielsku, ale w razie potrzeby znaczenie każdego wyrazu szybko możemy sprawdzić w wyszukiwarce.

Gdzie gromadzone są zebrane w kranikach coinsy

portfel bitcoin i kryptowalut

Do przechowywania zebranych coinsów służą specjalne portfele kryptowalut. W przypadku powyższych kraników zostają one na wewnętrznym saldzie, aż do czasu przesłania ich na inny portfel. W zasadzie możemy uznać, że pełnią również funkcję takiego portfela do czasu ich wypłaty.

Wymiana zebranych coinsów na pieniądze

jak kupić kryptowaluty bitcoin

Najprzyjemniejsza część całej zabawy, to oczywiście wymiana zebranych kryptowalut na prawdziwe pieniądze. Możemy to robić od razu po ich otrzymaniu lub poczekać w nadziei, że wartości danej kryptowaluty wzrośnie. Kurs stale się zmienia, więc warto prześledzić wykres i wybrać dobry moment.

Rodzaje kraników kryptowalut

W sieci znajdziemy wiele kraników kryptowalut, które różnią się między sobą częstotliwością z jaką rozdają coinsy, a także ich wartością. Sporo z nich oferuje również dodatkowe opcje, dzięki którym możemy zdobywać kryptowaluty także na inne sposoby, więc zbieranie w nich jest jeszcze szybsze.

Wybierając kranik kryptowalut warto też zwrócić uwagę na minimalny próg wypłaty oraz sposób w jaki możemy tego dokonać.

Niektóre darmowe kraniki kryptowalut to oszustwa

Poszukując odpowiedniej dla siebie strony z faucetami, nie dajmy się zwabić porażająco wysokimi kwotami wypłat. Pamiętajmy, że takie ekstrema zdarzają się rzadko, a nasza praca w głównej mierze polegać będzie na zbieraniu małych kwot i ich wypłacaniu.

Zebrane w kraniku darmowe kryptowaluty w miarę możliwości warto przelewać od razu na własne portfele. Jeśli umożliwiają one niemal natychmiastową wypłatę, bez większej prowizji, to nie ma sensu długo czekać. Dzięki temu szybko zweryfikujemy, które kraniki płacą, a które są zwyczajnym oszustwem.

Jak więcej zarabiać na kryptowalutach

jak zarabiać na kryptowalutach jak bitcoin

Zbieranie kryptowalut w kranikach to z pewnością jeden z łatwiejszych sposobów na zarabianie na nich, choć niekoniecznie najbardziej dochodowy. Dlatego ze względu na dość niski potencjał zarobkowy, warto połączyć go z innymi sposobami zarabiania na kryptowalutach, aby zmaksymalizować zyski.

Jak inaczej zarabiać w internecie

praca w domu i zarabianie przez internet

Pracować w domu i zarabiać przez internet możemy na wiele sposobów, a zdobywanie kryptowalut w kranikach to raptem jeden z nich. Dlatego warto zainteresować się pozostałymi możliwościami – zwłaszcza, że wiele z nich nie wymaga praktycznie żadnych dodatkowych umiejętności. Wystarczy trochę wolnego czasu oraz przede wszystkim chęci.

Czy warto korzystać z kraników kryptowalut? – opinie

Ilość coinsów, które otrzymujemy z kraników przeważnie jest bardzo mała, więc zysk z reguły również nie jest duży. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że kurs kryptowalut jest bardzo niestabilny, więc istnieje szansa na to, że mało warte w danej chwili coinsy znacznie zwiększą swoją wartość do czasu ich wymiany. Oczywiście nie jest to reguła, więc równie dobrze kurs może pójść w drugą stronę, co sprawi, że zarobimy jeszcze mniej.

Za korzystaniem z kraników kryptowalut przemawia również fakt, że klikanie nie wymaga dużej ilości czasu i przeważnie wystarczy kilka sekund, aby otrzymać swoje coinsy. Oczywiście mowa tutaj przede wszystkim o zbieraniu ich na telefonie, gdy nie wylogowujemy się w ogóle z kranika i od razu po wejściu na stronę możemy je odbierać.

Warto zwrócić uwagę również na możliwość zapraszania znajomych za pomocą reflinka, co dodatkowo zwiększa potencjał zarobkowy kraników i pozwala generować dodatkowy dochód pasywny.

Macie jakieś doświadczenie z kranikami kryptowalut? Podzielcie się opinią w komentarzu


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
nowwis2018
nowwis2018
5 lat temu

Moje ububione kraniki z darmowymi kryptowalutami. Wpływają bezpośrednio na mikroportfel CoinPot. W każdje chwili, bez dodatkowej prowizji mogę przekonwertować wszystkie kryptowaluty w jedną , dzięki czemu szybciej nazbiera się do wypłaty. Progi wypłaty nie są duże, przelew jest w ciągu 48 h na portfel, w moim przypadku BitBay. Polecam wchodzić co ok 5h, wtedy zbiera się już spora sumka, która idzie na CoinPot. 2-3 razy dziennie w zupełności wystarczy , lepiej zbierać rzadziej a więcej. Dodatkowo przy każdym kliknięciu naliczane są bonusy. Max kazdego bonusa to 100% Oczywiście bonus referencyjny, ale mamy też bonus lojalnościowy za codzienne odwiedzanie strony, codziennie… Czytaj więcej »

Lech
Lech
5 lat temu

Oto 100% wypłacalne kraniki:
Free Bitcoin
Coinpot i wszystkie jego kraniki:
Moon Dash
Moon Bitcoin
Moon Bitcoin Cash
Bitfun
Moon Litecoin
Moon Doge
Bonus Bitcoin
Wszystkie te faucety z Coinpot idą do głównego konta na coinpot.
We wszystkich tych kranikach trzeba podać swój numer e-mail, które się podało podczas rejestracji na coinpot. Pozdrawiam i życzę dużo Bitcoinów!

JANEK
JANEK
5 lat temu

Po dwóch dniach testowania kraników na bitcoina mogę stwierdzić, ze bez poleconych to w sumie nie wiele zarobimy. Mi w ciągu jednego dnia klikając sumiennie i odbierając satoshi uzbierałem ledwo ponad 25 groszy więc nie jest to jakaś porażająca kwota, ale cóż nie ma co się poddawać na starcie. Przetestuję parę dni i wtedy będzie można stwierdzić jak to jest naprawdę. Kraniki ogólnie na plus z małym najczęstszym minusem jakim są błędne captache. Kolejny plus to, że wystarczy podac tylko adres e-mail i ustawić hasło oraz to że nie musimy kombinować bo wszystko od razu trafia do naszego portfela CoinPot.… Czytaj więcej »

Hneryk
Hneryk
4 lat temu

Kraniki to fajna rzecz szkoda tylko że tak wolno kapią, ale jak na razie jest to najlepszy sposób na zdobycie trochę krypto bez inwestycji własnych pieniędzy. Istnieją jeszcze gry które wypacają krypto ze granie, np. bitcoinblast, cryptopop.

hubmlyn
hubmlyn
4 lat temu

Ja zbieram już na Freebitcoin a dziś zamierzam sobie dodać z dwa nowe kraniki i chyba pójdę zasugerowaną drogą na BitFun i Moon Bitcoin. Ostatnio gdzieś miałem reklamę jeszcze jednego kranika ale musżę doczytać czy jest opłacalny. Ja na Free Bitcoin już parę razy wyższą rolkę wygrałem, więc trochę się zbiera a ostatnio BTC znów rośnie

Damian
Damian
4 lat temu

Podam strony które nie wypłacaja i wyłudzają pieniadze.Nie wpłacajcie zadnych pieniedzy na te strony:
coinopen.site
collect24.cloud

tomala
tomala
4 lat temu

Freebitcoin jest dobry ale klikanie co godzinę jest męczące .Można użyć automatu ktory bedzie klikać z nas 24 godziny na dobę ale trzeba mieć konto już bez captha .Ci co mają jeszcze captha trzeba nabic 500 rewards point by znikła ale ja proponuję nabić 1200 i puścić automat żeby zbierał bity i rewards

Ala
Ala
3 lat temu
Odpowiedz na  tomala

Jak uzywa sie tego automatu?

Witold
Witold
9 miesięcy temu

Na freebitcoin na starcie polecam złożyć depozyt min. 30.000 satoshi od złożonego salda zarabiasz 4% rocznie czyli wyjdzie dodatkowe 30.000-40.000 satoshi jeżeli regularnie odbierasz co godzinne darmowe krany. Multiply BTC zwane Mnożnikiem BTC jest dość ryzykowny bo w grze wchodzi hazard i można utracić wszelkie zgromadzone tokeny

9
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x