Kraniki kryptowalut

Kraniki kryptowalut (faucet) to strony, które rozdają części ułamkowe wybranej kryptowaluty (np. Bitcoina). Na jakiej zasadzie się to odbywa? Faucety rozdają części danej waluty w zamian za wejście na serwis i zobaczenie reklam. Kraniki zarabiają na reklamach umieszczonych na stronie, a także rozwiązywanie captch z hasłami reklamowymi. Części kryptowaluty otrzymujemy w momencie, gdy prawidłowo przepiszemy kod captcha. Zabezpieczenie sprawdza, czy nie oszukujemy strony i nie jesteśmy robotem, który kilka automatycznie.

Najlepsze kraniki bitcoin

Najwięcej kraników pozwala oczywiście odbierać Bitcoina, ze względu na popularność tej kryptowaluty. Niestety na tę chwilę tylko jeden kranik warty uwagi, gdyż wszystkie 7 kraników, które były powiązane z coinpotem, zaprzestają działalności z dniem 31 stycznia 2021 roku.


Freebitcoin

FreeBitcoin to bez wątpienia jeden z lepszych, o ile nie najlepszy kranik Bitcoin. Posiada wiele opcji pozwalających powiększać ilość zebranych coinsów. Pozwala odbierać satoshi co godzinę.


Jak zacząć zbieranie kryptowalut?

Stawianie pierwszych kroków w tej dziedzinie nie jest w żaden sposób trudne. Należy nauczyć się jedynie systematyczności i patrzeć, jak nasze konto będzie rosło z dnia na dzień. Warto jednak na początku poznać podstawy teoretyczne, które sprawią, że będziesz działać szybko i sprawnie.

Zbieranie kryptowalut warto rozpocząć w ramach darmowych kraników, które zarabiają na reklamach. Przede wszystkim, zanim zaczniemy przygodę i poświęcimy swój czas na zbieranie np. bitcoinów w ramach danego serwisu, należy najpierw go zweryfikować. Nie wszystkie są wypłacalne i rzetelne, dlatego postarajmy się wyeliminować te, które budzą nasze wątpliwości.

Zanim wejdziesz na stronę z kranikiem, przede wszystkim wyłącz AdBlocka! Jest to warunek konieczny, gdyż w przeciwnym razie Twoje IP może nawet zostać zablokowane, a Ty stracisz możliwość zbierania kryptowalut.

Często przed zbieraniem kryptowalut trzeba rozwiązać Captcha, którego istnieją różne rodzaje. Od obrazkowych, przez puzzle, a także te, które proszą nas o uzupełnienie brakujących w słowie liter. Niektóre z nich są po polsku, inne natomiast po angielsku, dlatego znajomość języka będzie tutaj nieoceniona.

Jak inaczej zarabiać w internecie

Zbieranie kryptowalut w kranikach to z pewnością jeden z łatwiejszych sposobów zarabiania, ale nie jedyny. Ze względu na dość niski potencjał zarobkowy warto połączyć go również z innymi, aby internetowe zarobki były jeszcze większe.

Gdzie gromadzone są zebrane w kranikach coinsy

Do przechowywania kryptowalut służą specjalne portfele. Nie licząc pierwszego na liście, wszystkie pozostałe automatycznie przesyłają zebrane coinsy na portfel o nazwie Coinpot. W przypadku pierwszego kraniki zostają one na wewnętrznym saldzie, aż do czasu przesłania ich na inny portfel lub bezpośrednio na giełdę. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie by przesyłać je do wspomnianego coinpota, gdzie trafiają coinsy z pozostałych kraników.

Wymiana zebranych coinsów na pieniądze

Najprzyjemniejsza część całej zabawy to oczywiście wymiana zebranych kryptowalut na prawdziwe pieniądze. Można to robić oczywiście od razu lub poczekać i liczyć na wzrost wartości danej kryptowaluty. Takiej wymiany można dokonać np. na BitBay

Bitbay giełda

Rodzaje kraników kryptowalut

W sieci spotkać możemy wiele różnych serwisów z kranikami kryptowalut. Różnią się między sobą częstotliwością, z jaką rozdają waluty, a także wielkością wypłat. Warto również zwrócić uwagę, jaki jest minimalny próg dla wypłaty kryptowaluty, jak również tym za pomocą jakiej platformy możemy tego dokonać.

Uwaga na niektóre kraniki kryptowalut

Poszukuj odpowiedniej dla siebie strony z faucetami, nie daj się zwabić porażająco wysokimi kwotami wypłat. Pamiętaj, że takie ekstrema zdarzają się rzadko, a Twoja praca będzie polegać na zbieraniu małych kwot i ich wypłacaniu.

Zebrane w kraniku kryptowaluty najlepiej jest przelewać od razu na wybrane portfele. Umożliwiają one niemal natychmiastową wypłatę, co pozwala Ci na szybką weryfikację, które kraniki zwyczajnie nie płacą.

Czy na kraniki trzeba poświęcać dużo czasu?

Czas jaki trzeba odczekać między kliknięciami w kranikach bywa bardzo krótki (w niektórych wystarczy nawet 5 minut), ale raczej nie jest to zbyt opłacalne. W zasadzie wystarczy kliknąć raz na kilka godzin, co na telefonie można zrobić w kilka minut.

Czy takie zbieranie kryptowalut w ogóle się opłaca? – opinie

Ilość coinsów, które otrzymujemy zależy od szczęścia w rollu, ale przeważnie są to małe ilość, więc teoretycznie zysk również nie jest duży. Teoretycznie, ponieważ kurs kryptowalut jest bardzo niestabilny, więc istnieje szansa, że mało warte coinsy znacznie zwiększą swoją wartość do czasu ich wymiany. Nie jest to jednak regułą, a kurs równie dobrze może pójść w drugą stronę, co sprawi, że zebrane coinsy będą warte jeszcze mniej. Na plus zdecydowanie fakt, że klikanie nie wymaga dużej ilości czasu i przeważnie wystarczy kilka sekund, aby zaliczyć kliknięcie. Mowa oczywiście o sytuacjach, gdy korzystamy do tego z telefonu i zapamiętujemy logowanie do kranika. Do tego dochodzi możliwość zapraszania znajomych za pomocą reflinka, co zwiększa możliwości zarobkowe kraników.

Macie jakieś doświadczenie z kranikami kryptowalut? Podzielcie się opinią w komentarzu

7 komentarzy do wpisu „Kraniki kryptowalut”

 1. Moje ububione kraniki z darmowymi kryptowalutami.
  Wpływają bezpośrednio na mikroportfel CoinPot.
  W każdje chwili, bez dodatkowej prowizji mogę przekonwertować wszystkie kryptowaluty w jedną , dzięki czemu szybciej nazbiera się do wypłaty. Progi wypłaty nie są duże, przelew jest w ciągu 48 h na portfel, w moim przypadku BitBay.
  Polecam wchodzić co ok 5h, wtedy zbiera się już spora sumka, która idzie na CoinPot.
  2-3 razy dziennie w zupełności wystarczy , lepiej zbierać rzadziej a więcej.
  Dodatkowo przy każdym kliknięciu naliczane są bonusy. Max kazdego bonusa to 100% Oczywiście bonus referencyjny, ale mamy też bonus lojalnościowy za codzienne odwiedzanie strony, codziennie mamy po 1 % wiecej. jeśli jednak w jakimś dniu nie wejdziemy na kranik bonus ten nam się zeruje i naliczany jest od początku. Jest równiez bonus niespodzianka, na który nie mamy wpływu a który potrafi naprawdę miło zaskoczyć .
  Zakładając ze po 3 miesiącach korzystania z tych kranów mamy już bonus lojalnościowy i referencyjny w 100%. Zatem mamy potrójną ilość danej kryptowaluty do zebrania.

  Wiadomo, że milionów tutaj w szybkim czasie nie wyklikamy. Ale wiemy doskonale w jakich cenach dziś jest Bitcoin. A pamiętacie go z końca 2018 roku . Kto by nie chciał mieć wtedy choć jednago Bitcoina.
  Kruptowaluty, które ja wyklikałam zainwestowałam na giełdzie (BitBay to portfel i gielda w jednym), nie są to póki co wielkie sumy , ale tym sposobem je pomnażam.
  Uważam, że kryptowaluty mają ogromny potencjał w przyszłosći , a ok 20tys. za bitcoina na końcu ubiegłego roku, to był dopiero początek.
  Nic nie inwestujesz, po prostu siedzisz mniej na Facebooku czy innych stronach, które tak naprawde jak się zastanowisz nie uwolnią Cię finansowo. A tutaj za darmo mozez zbierać sobie kryptowaluty.

  Odpowiedz
 2. Oto 100% wypłacalne kraniki:
  Free Bitcoin
  Coinpot i wszystkie jego kraniki:
  Moon Dash
  Moon Bitcoin
  Moon Bitcoin Cash
  Bitfun
  Moon Litecoin
  Moon Doge
  Bonus Bitcoin
  Wszystkie te faucety z Coinpot idą do głównego konta na coinpot.
  We wszystkich tych kranikach trzeba podać swój numer e-mail, które się podało podczas rejestracji na coinpot. Pozdrawiam i życzę dużo Bitcoinów!

  Odpowiedz
 3. Po dwóch dniach testowania kraników na bitcoina mogę stwierdzić, ze bez poleconych to w sumie nie wiele zarobimy. Mi w ciągu jednego dnia klikając sumiennie i odbierając satoshi uzbierałem ledwo ponad 25 groszy więc nie jest to jakaś porażająca kwota, ale cóż nie ma co się poddawać na starcie. Przetestuję parę dni i wtedy będzie można stwierdzić jak to jest naprawdę. Kraniki ogólnie na plus z małym najczęstszym minusem jakim są błędne captache. Kolejny plus to, że wystarczy podac tylko adres e-mail i ustawić hasło oraz to że nie musimy kombinować bo wszystko od razu trafia do naszego portfela CoinPot. Ogólnie polecam komuś kto dużo czasu spędza przed komputerem.

  Odpowiedz
 4. Kraniki to fajna rzecz szkoda tylko że tak wolno kapią, ale jak na razie jest to najlepszy sposób na zdobycie trochę krypto bez inwestycji własnych pieniędzy. Istnieją jeszcze gry które wypacają krypto ze granie, np. bitcoinblast, cryptopop.

  Odpowiedz
 5. Ja zbieram już na Freebitcoin a dziś zamierzam sobie dodać z dwa nowe kraniki i chyba pójdę zasugerowaną drogą na BitFun i Moon Bitcoin. Ostatnio gdzieś miałem reklamę jeszcze jednego kranika ale musżę doczytać czy jest opłacalny. Ja na Free Bitcoin już parę razy wyższą rolkę wygrałem, więc trochę się zbiera a ostatnio BTC znów rośnie

  Odpowiedz
 6. Podam strony które nie wypłacaja i wyłudzają pieniadze.Nie wpłacajcie zadnych pieniedzy na te strony:
  coinopen.site
  collect24.cloud

  Odpowiedz
 7. Freebitcoin jest dobry ale klikanie co godzinę jest męczące .Można użyć automatu ktory bedzie klikać z nas 24 godziny na dobę ale trzeba mieć konto już bez captha .Ci co mają jeszcze captha trzeba nabic 500 rewards point by znikła ale ja proponuję nabić 1200 i puścić automat żeby zbierał bity i rewards

  Odpowiedz

Dodaj komentarz