Kraniki kryptowalut

Kraniki kryptowalut (faucet) to strony, które rozdają części ułamkowe wybranej kryptowaluty (np. Bitcoina) w zamian za prostą aktywność. W zasadzie wystarczy, że zalogujemy się na stronie i klikniemy w odpowiedni przycisk co określoną ilość czasu. Warto zwrócić uwagę, że kraniki często dodatkowo pozwalają zwiększyć ilość zdobywanych coinsów na różne sposoby. W jakich kranikach warto się zarejestrować i jak jeszcze zarabiać na kryptowalutach?

Najlepsze kraniki kryptowalut

Najwięcej kraników pozwala oczywiście odbierać Bitcoina, ze względu na popularność tej kryptowaluty. Niestety na tę chwilę nie zostało wiele wartych uwagi, gdyż wszystkie 7 kraników, które były powiązane z coinpotem, zaprzestały działalności z dniem 31 stycznia 2021 roku. Wszystkie poniższe kraniki dostępne są w języku angielskim, ale poruszanie się po nich nie powinno przysporzyć większych problemów.


Freebitcoin

FreeBitcoin to bez wątpienia jeden z lepszych, o ile nie najlepszy kranik Bitcoin. Posiada wiele opcji pozwalających powiększać ilość zebranych coinsów i pozwala odbierać satoshi co godzinę.


faucetcrypto

FaucetCrypto to kranik, w którym operujemy na aż 20 kryptowalutach. Za aktywność otrzymujemy doświadczenie, które wpływa na ilość otrzymywanych coinsów, więc z czasem otrzymujemy coraz więcej. Dodatkowo pozwala zarabiać na klikaniu u w reklamy, wykonywaniu zadań itp. Coinsy możemy odbierać co 40 minut.


Czy na kraniki trzeba poświęcać dużo czasu?

Czas jaki trzeba odczekać między kliknięciami w kranikach bywa bardzo krótki (w niektórych wystarczy nawet 5 minut), ale raczej nie jest to zbyt opłacalne. W przypadku kraników należących do coinpota, które zaprzestały działalności, ilość coinsów do odebrania kumulowała się. Oczywiście z czasem przyrost był coraz mniejszy. W przypadku obu powyższych, czas jest stały i ilość coinsów do odebrania się nie zwiększy, nawet jeśli zaczekamy dłużej. W związku z tym optymalnie byłoby odbierać od razu kiedy jest to możliwe, ale wystarczy, że klikniemy raz na kilka godzin, co na telefonie możemy zrobić błyskawicznie (bez wylogowywania się).

Jak zacząć zbieranie kryptowalut?

Stawianie pierwszych kroków w tej dziedzinie nie jest w żaden sposób trudne. Musimy nauczyć się jedynie systematyczności i patrzeć, jak nasze konto będzie rosło z dnia na dzień. Warto jednak na początku poznać podstawy teoretyczne, które sprawią, że będziemy działać szybko i sprawnie.

Zbieranie kryptowalut warto rozpocząć w ramach darmowych kraników, które zarabiają na reklamach. Przede wszystkim, zanim zaczniemy przygodę i poświęcimy swój czas na zbieranie np. bitcoinów w ramach danego serwisu, musimy najpierw go zweryfikować. Nie wszystkie są wypłacalne i rzetelne, dlatego postarajmy się wyeliminować te, które budzą nasze wątpliwości. Oczywiście oba powyższe kraniki zostały sprawdzone, ale w internecie jest wiele innych.

Zanim wejdziemy na stronę z kranikiem, powinniśmy przede wszystkim wyłączyć AdBlocka! W przeciwnym razie możemy nie zobaczyć przycisku do odbierania coinsów, a więc stracimy możliwość zbierania kryptowalut.

Często przed zbieraniem kryptowalut musimy rozwiązać również Captcha, którego istnieją różne rodzaje. Od obrazkowych, przez puzzle, a także te, które proszą nas o uzupełnienie brakujących w słowie liter. Niektóre z nich są po polsku, inne natomiast po angielsku, ale w razie potrzeby znaczenie każdego wyrazu szybko możemy sprawdzić w wyszukiwarce.

Gdzie gromadzone są zebrane w kranikach coinsy

Do przechowywania zebranych coinsów służą specjalne portfele kryptowalut. W przypadku powyższych kraników zostają one na wewnętrznym saldzie, aż do czasu przesłania ich na inny portfel. W zasadzie możemy uznać, że pełnią również funkcję takiego portfela do czasu ich wypłaty.


portfel bitcoin i kryptowalut

Portfele kryptowalut takich jakbitcoin służą po prostu do ich przechowywania. Mamy różne rodzaje, zarówno działające w trybie offline, jak i online.


Wymiana zebranych coinsów na pieniądze

Najprzyjemniejsza część całej zabawy to oczywiście wymiana zebranych kryptowalut na prawdziwe pieniądze. Możemy to robić od razu po zebraniu lub poczekać w nadziei na na wzrost wartości danej kryptowaluty. Aktualnie kurs stale wzrasta, więc wydaje się to rozsądnym rozwiązaniem. Zanim jednak przelejemy pieniądze na swoje konto bankowe, musimy je najpierw wymienić.


jak kupić kryptowaluty bitcoin

Kupić lub sprzedać kryptowaluty możemy na kilka sposobów, więc warto je znać. Każdy z nich ma swoje zalety.


Rodzaje kraników kryptowalut

W sieci spotkać możemy wiele różnych serwisów z kranikami kryptowalut. Różnią się między sobą częstotliwością, z jaką rozdają waluty, a także ich wartością. Wiele z nich oferuje również dodatkowe opcjami, które pozwalają zdobywać coinsy na inne sposoby, więc zbieranie jest jeszcze szybsze. Warto również zwrócić uwagę na minimalny próg wypłaty kryptowaluty oraz w jaki sposób możemy tego dokonać.

Uwaga na niektóre kraniki kryptowalut

Poszukując odpowiedniej dla siebie strony z faucetami, nie dajmy się zwabić porażająco wysokimi kwotami wypłat. Pamiętajmy, że takie ekstrema zdarzają się rzadko, a nasza praca będzie polegać na zbieraniu małych kwot i ich wypłacaniu.

Zebrane w kraniku kryptowaluty warto przelewać od razu na wybrane portfele. Umożliwiają one niemal natychmiastową wypłatę, więc nie powinniśmy długo czekać. Dzięki temu szybko zweryfikujemy, które kraniki płacą, a które są zwyczajnym oszustwem.

Jak inaczej zarabiać w internecie

Zbieranie kryptowalut w kranikach to z pewnością jeden z łatwiejszych sposobów zarabiania przez internet, ale nie jedyny. Ze względu na dość niski potencjał zarobkowy warto połączyć go również z innymi, aby internetowe zarobki były jeszcze większe. Wprawdzie możemy na nich szybko zarobić pieniądze, ale z reguły nie są to duże kwoty. No chyba, że kurs do momentu wypłaty znacznie wzrośnie, a jest to jak najbardziej możliwe.


praca w domu i zarabianie przez internet

Praca w domu i zarabianie przez internet możliwe jest na wiele sposobów, a kraniki kryptowalut to tylko jeden z nich. Warto zwrócić uwagę również na pozostałe możliwości, gdyż wiele z nich nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności.


Czy takie zbieranie kryptowalut w ogóle się opłaca? – opinie

Ilość coinsów, które otrzymujemy przeważnie jest stosunkowo mała, więc teoretycznie zysk również nie jest duży. Teoretycznie, ponieważ kurs kryptowalut jest bardzo niestabilny, więc istnieje szansa, że mało warte coinsy znacznie zwiększą swoją wartość do czasu ich wymiany. Nie jest to jednak regułą, a kurs równie dobrze może pójść w drugą stronę, co sprawi, że zebrane coinsy będą warte jeszcze mniej.

Na plus zdecydowanie fakt, że klikanie nie wymaga dużej ilości czasu i przeważnie wystarczy kilka sekund, aby zaliczyć kliknięcie. Mowa oczywiście o sytuacjach, gdy korzystamy do tego z telefonu i zapamiętujemy logowanie do kranika. Warto zwrócić uwagę również na możliwość zapraszania znajomych za pomocą reflinka, co zwiększa potencjał zarobkowy kraników i pozwala generować dodatkowy dochód pasywny.

Macie jakieś doświadczenie z kranikami kryptowalut? Podzielcie się opinią w komentarzu

8 komentarzy do “Kraniki kryptowalut”

 1. Moje ububione kraniki z darmowymi kryptowalutami.
  Wpływają bezpośrednio na mikroportfel CoinPot.
  W każdje chwili, bez dodatkowej prowizji mogę przekonwertować wszystkie kryptowaluty w jedną , dzięki czemu szybciej nazbiera się do wypłaty. Progi wypłaty nie są duże, przelew jest w ciągu 48 h na portfel, w moim przypadku BitBay.
  Polecam wchodzić co ok 5h, wtedy zbiera się już spora sumka, która idzie na CoinPot.
  2-3 razy dziennie w zupełności wystarczy , lepiej zbierać rzadziej a więcej.
  Dodatkowo przy każdym kliknięciu naliczane są bonusy. Max kazdego bonusa to 100% Oczywiście bonus referencyjny, ale mamy też bonus lojalnościowy za codzienne odwiedzanie strony, codziennie mamy po 1 % wiecej. jeśli jednak w jakimś dniu nie wejdziemy na kranik bonus ten nam się zeruje i naliczany jest od początku. Jest równiez bonus niespodzianka, na który nie mamy wpływu a który potrafi naprawdę miło zaskoczyć .
  Zakładając ze po 3 miesiącach korzystania z tych kranów mamy już bonus lojalnościowy i referencyjny w 100%. Zatem mamy potrójną ilość danej kryptowaluty do zebrania.

  Wiadomo, że milionów tutaj w szybkim czasie nie wyklikamy. Ale wiemy doskonale w jakich cenach dziś jest Bitcoin. A pamiętacie go z końca 2018 roku . Kto by nie chciał mieć wtedy choć jednago Bitcoina.
  Kruptowaluty, które ja wyklikałam zainwestowałam na giełdzie (BitBay to portfel i gielda w jednym), nie są to póki co wielkie sumy , ale tym sposobem je pomnażam.
  Uważam, że kryptowaluty mają ogromny potencjał w przyszłosći , a ok 20tys. za bitcoina na końcu ubiegłego roku, to był dopiero początek.
  Nic nie inwestujesz, po prostu siedzisz mniej na Facebooku czy innych stronach, które tak naprawde jak się zastanowisz nie uwolnią Cię finansowo. A tutaj za darmo mozez zbierać sobie kryptowaluty.

  Odpowiedz
 2. Oto 100% wypłacalne kraniki:
  Free Bitcoin
  Coinpot i wszystkie jego kraniki:
  Moon Dash
  Moon Bitcoin
  Moon Bitcoin Cash
  Bitfun
  Moon Litecoin
  Moon Doge
  Bonus Bitcoin
  Wszystkie te faucety z Coinpot idą do głównego konta na coinpot.
  We wszystkich tych kranikach trzeba podać swój numer e-mail, które się podało podczas rejestracji na coinpot. Pozdrawiam i życzę dużo Bitcoinów!

  Odpowiedz
 3. Po dwóch dniach testowania kraników na bitcoina mogę stwierdzić, ze bez poleconych to w sumie nie wiele zarobimy. Mi w ciągu jednego dnia klikając sumiennie i odbierając satoshi uzbierałem ledwo ponad 25 groszy więc nie jest to jakaś porażająca kwota, ale cóż nie ma co się poddawać na starcie. Przetestuję parę dni i wtedy będzie można stwierdzić jak to jest naprawdę. Kraniki ogólnie na plus z małym najczęstszym minusem jakim są błędne captache. Kolejny plus to, że wystarczy podac tylko adres e-mail i ustawić hasło oraz to że nie musimy kombinować bo wszystko od razu trafia do naszego portfela CoinPot. Ogólnie polecam komuś kto dużo czasu spędza przed komputerem.

  Odpowiedz
 4. Kraniki to fajna rzecz szkoda tylko że tak wolno kapią, ale jak na razie jest to najlepszy sposób na zdobycie trochę krypto bez inwestycji własnych pieniędzy. Istnieją jeszcze gry które wypacają krypto ze granie, np. bitcoinblast, cryptopop.

  Odpowiedz
 5. Ja zbieram już na Freebitcoin a dziś zamierzam sobie dodać z dwa nowe kraniki i chyba pójdę zasugerowaną drogą na BitFun i Moon Bitcoin. Ostatnio gdzieś miałem reklamę jeszcze jednego kranika ale musżę doczytać czy jest opłacalny. Ja na Free Bitcoin już parę razy wyższą rolkę wygrałem, więc trochę się zbiera a ostatnio BTC znów rośnie

  Odpowiedz
 6. Podam strony które nie wypłacaja i wyłudzają pieniadze.Nie wpłacajcie zadnych pieniedzy na te strony:
  coinopen.site
  collect24.cloud

  Odpowiedz
 7. Freebitcoin jest dobry ale klikanie co godzinę jest męczące .Można użyć automatu ktory bedzie klikać z nas 24 godziny na dobę ale trzeba mieć konto już bez captha .Ci co mają jeszcze captha trzeba nabic 500 rewards point by znikła ale ja proponuję nabić 1200 i puścić automat żeby zbierał bity i rewards

  Odpowiedz

Dodaj komentarz