Gamecredits

Gamecredits

Waluty wirtualne powoli stają się rzeczywistością. Możliwość dokonywania płatności w bitcoinach czy gamecredits to zaledwie dwa popularne sposoby, aby ominąć ryzyko kursowe w przypadku walut oraz aby zminimalizować koszt zakupu waluty, która jest potrzebna do sfinalizowania transakcji w świecie wirtualnym. Jednak o ile temat bitcoinów powraca w prasie finansowej, o tyle gamecredits, mimo dość podobnej konstrukcji i zastosowania, są mniej znane.

Kurs

Gdzie kupić

Bitbay giełda

Gamecredits są łatwo dostępne – można je nabywać korzystając z giełd kryptowalut (w Polsce jest to BitBay). Na ich dostępność przekłada się możliwość zakupu przy użyciu jednej z popularnych kart kredytowych oraz serwisów typu PayPal, co znacząco ułatwia dokonanie transakcji.

Skąd się wzięły gamecredits

Rynek gier internetowych dynamicznie się rozwija, obecnie jego wartość szacuje się na ponad 100 miliardów dolarów. W perspektywie kolejnych lat zakłada się jego dalszy dynamiczny rozwój. Pojawia się zatem konieczność, aby ujednolicić możliwość dokonywania opłat za gry oraz za dodatkowe rozwiązania, dostępne jedynie dla wąskiej grupy graczy. Do niedawna jedyną możliwością sfinalizowania takich transakcji były kryptowaluty, najczęściej bitcoiny, jednak rosnące marże pośredników, sięgające niejednokrotnie nawet 30% wartości transakcji, sprawiły, że właściciele serwisów z grami zaczęli poszukiwać innych rozwiązań.

 

Dlaczego gamecredits

Warto się jednak zastanowić, dlaczego gracze powinni wybierać akurat tę kryptowalutę. Powodów jest co najmniej kilka. Pierwszy z nich to uniwersalność waluty, którą można wykorzystać w serwisach z grami na całym świecie. Ich zakup jest korzystniejszy ze względu na brak kosztów pośredników oraz niskie marże dla właściciela waluty. Gracze doskonale znają problem z różnego rodzaju fraudami – dotyka to, w zależności od gry, od 50 do nawet 90% transakcji. Dodatkowe zabezpieczenia, jakie oferowane są razem z gamecredits, minimalizują ryzyko nadużyć finansowych praktycznie do zera.

Korzystanie z tej waluty pozwala również na zachowanie anonimowości w świecie gier, co dla części graczy ma niezwykle duże znaczenie. I wreszcie czas finalizowania transakcji, który przy zakupie niektórych kryptowalut z wykorzystaniem karty kredytowej może trwać nawet kilkanaście dni. Właściciele gamecredits gwarantują, że przed upływem 60 godzin kryptowaluta znajdzie się na koncie gracza. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest brak limitów kwotowych, co oznacza, że gracz może posiadać w swoim portfelu dowolną ilość gamecredits. Sam portfel jest zabezpieczony przed utratą zdeponowanych środków przez technologię Blockchain, która chroni środki gracza przed kradzieżą czy defraudacją.

Mimo że posiadacze gamecredits nie zawsze sobie zdają z tego sprawę, to jest to kryptowaluta jak inne, co oznacza, że można ją zamieniać na inne waluty. Wzrost liczby posiadaczy gamecredits oraz rosnące zainteresowanie tą kryptowalutą ze strony deweloperów gier ma niewątpliwie wpływ na wzrost jej kursu. Dodatkowym atutem gamecredits jest możliwość ich wykorzystania do różnych celów, w tym również do zakupów w ramach innych gier czy do inwestowania w e-rozgrywki sportowe.

Zobacz też inne kryptowaluty

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *