Strona główna » Krypto » Jak zarabiać na kryptowalutach jak bitcoin

Jak zarabiać na kryptowalutach jak bitcoin

Obecnie wiele mówi się o kryptowalutach, a szczególnie bitcoinie, choć w dalszym ciągu mało kto wie jak zarabiać na nich pieniądze. Drzemie w nich naprawdę spory potencjał zarobkowy, więc zdecydowanie warto się tematem zainteresować. Zwłaszcza, że wbrew pozorom zarabianie jest to stosunkowo proste i co więcej – możliwe nawet bez jakiejkolwiek inwestycji. Co powinniśmy o nich wiedzieć i jak zarabiać na kryptowalutach?

Jak zacząć zarabianie na bitcoinie i pozostałych kryptowalutach

Dość istotną kwestią, jeśli chodzi o kryptowaluty, jest kwestia ich przechowywania. Służą do tego specjalne portfele, ale do tego jeszcze wrócimy, gdyż wiedza ta nie jest niezbędna, a przynajmniej na początku przygody z zarabianiem na kryptowalutach. Zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na jedne z pierwszych sposobów, gdyż w pewnym sensie pełnią one również funkcję takiego portfela. Dzięki temu możemy zacząć właściwie od zaraz.

Zarabianie na kryptowalutach bez inwestycji

Zarabianie na kryptowalutach możliwe jest zarówno bez inwestycji, jak i z pewnym wkładem własnym. Jednak zacznijmy od tych pierwszych sposobów, gdyż nie każdy chce ryzykować utratę wkładu – nawet, jeśli miałby być on minimalny. Dla początkujących kryptowaluty pozyskane w ten sposób mogą być świetnym wprowadzeniem. Zaś dla osób już zaznajomionych z tematem, dobrym uzupełnieniem. Zatem jakie opcje zdobywania wirtualnych monet prezentują się najciekawiej?

Kraniki kryptowalut

kraniki kryptowalut

Kraniki to prawdopodobnie najprostszy sposób na darmowe kryptowaluty. Ich nazwa wzięła się stąd, że część wybranej kryptowaluty „kapie” wprost do portfela lub na wewnętrzne saldo, z którego później możemy je przesłać na inny portfel. Kwoty najczęściej nie należą do najwyższych, ale i nie wymagają dużego zaangażowania. Wystarczy, że raz na jakiś czas klikniemy jeden przycisk, a otrzymamy określoną ilość coinsów np. bitcoina. Zbierając z kilku kraników, po czasie możemy uzbierać całkiem niezłą ich ilość.

Granie w gry i wykonywanie zadań

rollercoin

Ciekawie prezentuje się również Rollercoin, czyli symulator koparki kryptowalut. Grając w gry i wykonując zadania zbieramy moc obliczeniową, dzięki której wydobywamy kryptowaluty i budujemy dochód pasywny. Oczywiście możemy tutaj również zainwestować w „koparki”, choć nie jest to konieczne.

Przychód pasywny z przeglądarki

brave browser

Ostatnia propozycja zarabiania na kryptowalutach bez inwestycji jest trochę nietypowa, gdyż nie mamy zbyt dużego wpływu na ilość otrzymywanych coinsów. Jednak jest to bardzo ciekawa przeglądarka internetowa, dzięki której możemy zapewnić sobie dodatkowy dochód. Wprawdzie niewielki, ale za to nie wymaga od nas praktycznie żadnej dodatkowej aktywności. Zarabiamy w niej dzięki małym reklamom wyświetlanym w rogu przeglądarki, jednak tylko, jeśli na to zezwolimy. Możemy je również całkowicie wyłączyć, gdyż jest to naprawdę ciekawa alternatywa dla przeglądarki Google Chrome, choć wtedy niestety nie będziemy zarabiać. Warto dodać, że przeglądarka ma domyślnie wbudowane blokowanie reklam i dostępna jest również na telefony.

Zarabianie na kryptowalutach wymagające wkładu

Kolejne propozycje zarabiania na kryptowalutach wprawdzie wymagają wkładu własnego, ale może być nawet stosunkowo niewielki. Wszystko zależy jak dużo chcemy zarobić oraz na jakie ryzyko możemy sobie pozwolić.

Handel

jak kupić kryptowaluty bitcoin

Kolejna możliwość zarabiania na kryptowalutach to handel, który jest stosunkowo prosty, ale niestety ryzykowny. Wystarczy, że kupimy wybraną kryptowalutę np. bitcoina, a następnie sprzedamy ją, gdy kurs wzrośnie. Jednak musimy pamiętać, że nikt nam nie zagwarantuje, że wartość danej kryptowaluty faktycznie się zwiększy.

Kopanie kryptowalut

kopanie kryptowalut

Kopanie kryptowalut, takich jak bitcoin (mining) polega na zatwierdzaniu nowych bloków i dołączania ich do istniejącego łańcucha. Mówiąc prościej, jest to udostępnianie swojej mocy obliczeniowej w zamian za określoną ilość bitcoina (lub innej kryptowaluty), którą otrzymujemy po wykopaniu danego bloku. Teoretycznie do kopania możemy wykorzystać komputer, czy telefon, ale w praktyce dużo lepszym rozwiązaniem są koparki kryptowalut. Warto dodać, że kopać możemy samodzielnie lub razem z innymi w tzw. kopalniach.

Pożyczki społecznościowe

pożyczki społecznościowe

Pożyczki społecznościowe to pożyczanie pieniędzy (również kryptowalut np. bitcoina) innym użytkownikom, w zamian za określony procent. Pierwszy zysk to oczywisty procent od udzielonej pożyczki, a drugi to ewentualna różnica kursowa między momentem jej udzielenia, a spłatą. W sytuacji, gdy wartość wzrośnie zarobimy podwójnie, ale w sytuacji odwrotnej – niestety będziemy stratni. Musimy też pamiętać o tym, że kryptowalut możemy już nie odzyskać. Wprawdzie osetek niespłaconych pożyczek jest niewielki, ale ryzyko zawsze występuje.

Jak przechowywać bitcoina i inne kryptowaluty

portfel bitcoin i kryptowalut

Bardzo istotną kwestią, jeśli poważnie zainteresujemy się kryptowalutami i mamy ich większą ilość jest kwestia ich przechowywania. Służą do tego specjalne portfele, które różnią się od siebie stopniem bezpieczeństwa oraz funkcjonalnością. Występują w postaci aplikacji komputerowej, offline, przeglądarkowe, mobilne lub jako portfele sprzętowe. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, więc warto sprawę przemyśleć lub korzystać z kilku rozwiązań.

Lepszy bitcoin czy altcoiny?

Bitcoin to oczywiście tylko jedna z naprawdę ogromnej ilości kryptowalut, więc nie musimy ograniczać się tylko do niej. Wprawdzie jest to pierwsza kryptowaluta i prawdopodobnie żadna inna nie dorówna jej popularnością (przynajmniej w najbliższym czasie), ale równie dobrze możemy zacząć zarabianie na altcoinach (alternatywna do bitcoina moneta). Ze względu na niski kurs innych kryptowalut, nawet przy stosunkowo niewielkim wzroście możemy sporo zarobić. Niestety wybór odpowiedniej, przy tak dużej ich ilości może okazać się bardzo trudny, a prawdą jest, że o większości słuch zaginie stosunkowo szybko i będą to po prostu stracone pieniądze.

Na tę chwilę bitcoin wydaje się najstabilniejszą i najpewniejszą inwestycją, choć niestety nikt nie jest w stanie przewidzieć jak długo to potrwa. Kurs równie dobrze może od jutra stale lecieć w dół, aż w końcu stanie się zupełnie bezwartościowy.

Jak zarabiać w inny sposób

praca w domu i zarabianie przez internet

Zarabianie na kryptowalutach to stosunkowo prosta metoda zarabiania w internecie, choć oczywiście nie jedyna. Dlatego też warto zainteresować się również pozostałymi możliwościami, aby zarobki były jeszcze większe. Zwłaszcza, że praca w domu w większości przypadków nie wymaga dodatkowych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu oraz przede wszystkim chęci.

Czy warto zacząć zarabianie na kryptowalutach? – opinie

Kryptowaluty, a więc również bitcoin mają bardzo duży potencjał zarobkowy, ale niestety niosą za sobą równie duże ryzyko utraty kapitału. Sami musimy ocenić, czy jesteśmy w stanie je podjąć, czy lepiej wybrać mniej ryzykowne sposoby zarabiania, które nie wymagają inwestycji. Bez względu na wybór warto spróbować, gdyż zarabianie na kryptowalutach jest naprawdę proste i w zasadzie każdy może zacząć.

Zarabiacie na bitcoinie? W jaki sposób? Podzielcie się opinią i doświadczeniami w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Witold
Witold
9 miesięcy temu

Kryptowaluty, a więc również bitcoin mają bardzo duży potencjał zarobkowy, ale niestety niosą za sobą równie duże ryzyko utraty kapitału. Sami musimy ocenić, czy jesteśmy w stanie je podjąć, czy lepiej wybrać mniej ryzykowne sposoby zarabiania, które nie wymagają inwestycji.” Cytując to zdanie niestety zgadzam się i często wiąże to utratą kapitału jeżeli nie masz dość doświadczenia oraz odpowiedniej wiedzy w tym co się robi szczerze mówiąc bez analityki technicznej trudno jest podejmować właściwe decyzje by odpowiednio wyłapywać sygnały kupna/sprzedaży

1
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x