Rollercoin – opinie i opis serwisu

Rollercoin jest internetowym symulatorem wydobycia kryptowalut, w którym możemy zbierać i wypłacać na swój portfel realne kryptowaluty. Całość ma formę gry przeglądarkowej, w której nie potrzebujemy nawet wkładu własnego, aby zwiększyć wydobycie. Wprawdzie inwestycja własnych pieniędzy przyspiesza zakup koparek i przyszłe wydobycie, ale możemy też je zwiększać po prostu grając w dostępne gry. Co warto wiedzieć o serwisie i jak w nim zarabiać?

Jak zacząć zbieranie kryptowalut w Rollercoin

Rollercoin jest w całości po angielsku, więc do „zabawy” przyda się przynajmniej podstawowa znajomość tego języka. Rzecz jasna zanim zaczniemy zbierać kryptowaluty musimy założyć konto w serwisie, ale sam proces jest stosunkowo szybki i prosty. Po rejestracji możemy już zacząć zwiększać moc obliczeniową, aby budować coraz to większy dochód pasywny. Na to z kolei mamy dwie możliwości:

 • granie w gry – podstawowa opcja, która nie wymaga żadnego wkładu własnego. Po każdej rundzie otrzymujemy punkty, które odpowiednio zwiększają moc obliczeniową sprzętu, a to przekłada się na większy dochód pasywny,
 • zakup koparek – za zebrane (z gier) lub zainwestowane coinsy możemy kupować koparki kryptowalut.

Poza oczywiście bitcoinem, możemy zbierać również inne altcoiny, a dokładniej:

Ponadto występuje tutaj również rollertoken, który służy do zakupu wszystkich przedmiotów w grze.

Opis panelu w Rollercoin

gra rollercoin

Na stronie głównej mamy 4 podstawowe informacje:

 • electricity – elektryczność, która potrzebna jest do działania zainstalowanych koparek kryptowalut. Konsumują one 1 pasek na dzień, więc wystarczy, że zalogujemy się i klikniemy „recharge” przynajmniej raz na pięć dni. W przeciwnym razie wszystkie koparki staną po upływie tego czasu,
 • my power – aktualna moc naszego sprzętu. Im większa, tym większe wydobycie wybranych kryptowalut. Rozwijając zakładkę strzałką możemy zdecydować na jakich kryptowalut wydobycie chcemy ją przeznaczyć. Warto zauważyć, że możemy rozdzielić ją procentowo nawet na wszystkie dostępne. Niestety zmiany możemy dokonać tylko raz na 12 godzin,
 • network power – moc całej sieci wydobywczej. Im większy procentowy udział w niej mamy, tym więcej kryptowalut otrzymujemy z każdego bloku,
 • block reward – nagroda za rozwiązanie bloku przypadająca na całą sieć (co 10 minut). My otrzymujemy określony procent w zależności od naszej mocy obliczeniowe w stosunku do mocy całej sieci.

Zapraszanie znajomych

W Rollercoin możemy również zapraszać znajomych za pomocą specjalnego reflinka, aby otrzymywać dodatkowe profity. Dokładnie to 25% z zarobku znajomego oraz 15% z jego zakupów w grze. Rzecz jasna bez jakiegokolwiek uszczerbku na zarobkach osoby zapraszanej. Co więcej, taka osoba otrzymuje na start dodatkowe 1000 satoshi, które w niewielkim stopniu mogą ułatwić start.

Jak działają gry w Rollercoin

Podstawową opcją zwiększania mocy obliczeniowej jest po prostu granie w dostępne tutaj gry. Takie zarabianie na grach z pewnością spodoba się osobom, które lubią spędzać czas wolny na ogrywaniu prostych gier przeglądarkowych. Co ważne, jedną rundę możemy ukończyć najczęściej w kilkadziesiąt sekund, więc wcale nie potrzebujemy długich sesji przy komputerze. To jak bardzo wzrośnie nasza moc po każdej rozgrywce uzależnione jest od wyniku, który osiągniemy. Co ciekawe, po każdej rundzie wzrasta level oraz poziom trudności, a to przekłada się na większą ilość punktów, które otrzymujemy w kolejnych rozgrywkach. Płynie z tego prosty wniosek – im więcej gramy, tym bardziej zwiększamy swoją moc obliczeniową po każdej grze.

Dodatkowo po określonej ilości gier ulepszeniu ulega również nasz komputer, a mocniejsza maszyna dłużej trzyma moc. Niestety, aby nie utracić postępu musimy zagrać w przynajmniej jedną grę raz na 24 godziny. Nie jest to jednak zbyt duży wymóg biorąc pod uwagę, że rundę możemy skończyć w kilkadziesiąt sekund.

Jak zarabiać na kryptowalutach

bitcoin - jak zacząć zarabianie

Rollercoin to ciekawy symulator, który pozwala zarabiać na wydobywaniu kryptowalut, ale w internecie mamy również wiele innych możliwości, które pozwalają zarabiać na kryptowalutach. Najpopularniejszą obecnie jest bitcoin, więc właśnie ona oferuje najwięcej możliwości, ale nie oznacza to, że na pozostałych nie możemy zarobić. W związku z tym warto wiedzieć jak możemy je zdobywać, aby zwiększyć zarobki.

Jak wygląda kopanie kryptowalut

kopanie kryptowalut

Rollercoin to symulator kopania kryptowalut, więc łatwo wywnioskować, że możemy to robić również „w realu”. Najczęściej wykorzystuje się do tego wspomniane już koparki kryptowalut, które możemy sobie zbudować i po prostu postawić np. w pokoju. Teoretycznie możemy również wykorzystać do tego zwykły komputer, a nawet telefon, ale wybierając takie rozwiązanie nie możemy liczyć na za wiele.

Opinie o Rollercoin

Rollercoin to bardzo przyjemny symulator miningu, który pozwala zbierać prawdziwe kryptowaluty, a to jest tutaj najważniejsze. Jednak chcąc rozwijać wydobycie bez inwestowania własnych pieniędzy musimy niestety uzbroić się w cierpliwość. Na szczęście gry są dość przyjemne i krótkie, więc takie zarabianie może nawet sprawiać przyjemność. Zwłaszcza osobom, które często spędzają w ten sposób czas wolny. Warto dodać, że serwis ma bardzo dobre opinie w internecie, więc warto zwrócić na niego uwagę, choćby po to, aby samemu ocenić.

Macie jakieś doświadczenia z Rollercoin? Podzielcie się opinią w komentarzu.

8 komentarzy do “Rollercoin – opinie i opis serwisu”

 1. Niewarta czasu gra, poświęciłem na to 3 tygodnie żeby wykopać satoshi o wartości 4 złotych. Koparki są absurdalnie drogie jak na polski portfel i dają bardzo mały zysk. Gierek mam dość po graniu około 50 dziennie, reflinki nie działają, zaprosiłem 3 osoby żadna nie dostała 1000 satoshi na start ani ja tez nic nie zyskałem. Sam zrobiłem lewe konto z linku z poleceniem i też nie działało więc coś poszło nie tak.

  Także grajac przez 3 tygodnie jesteście w stanie kupić 2/5 koparki która wykopie tyle coinów ile jedna gra dziennie…
  Sprawdźcie sami.

  Odpowiedz
 2. Również polecam ze swojej strony tą gierkę.
  Można zarobić niezła sumę tylko potrzeba trochę czasu dziennie poświęcić.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz