Darmowe kryptowaluty – skąd brać bitcoiny i altcoiny

Kryptowaluty, mimo naprawdę dużych wahań kursów w dalszym ciągu pozwalają całkiem nieźle zarobić. Jest to jednak inwestycja, która wiąże się ze sporym ryzykiem, a na to nie każdy może sobie pozwolić. Właśnie dla takich osób ciekawym rozwiązaniem są darmowe kryptowaluty, które w łatwy sposób możemy zbierać w internecie. Wprawdzie nie otrzymamy od razu dużych ilości, ale pomogą nam one zacząć przygodę z zarabianiem na nich. Zatem skąd wziąć bitcoiny i altcoiny bez depozytu?

Darmowe kryptowaluty – jak to rozumieć?

Zanim przejdziemy do konkretnych sposobów na darmowe kryptowaluty musimy zdać sobie sprawę, że tak na prawdę nie są one zupełnie „za darmo”. Wprawdzie ich pozyskanie nie wymaga od nas żadnego depozytu, ale za każdym razem wiąże się to z jakąś aktywnością, a więc utratą czasu wolnego. Niekiedy, aby je otrzymać wystarczy tylko rejestracja w serwisie, a czasem będziemy musieli podziałać troszkę więcej.

Zakładanie kont w serwisach, które dają na start darmowe kryptowaluty, to całkiem niezły sposób ich zdobywania, ale niestety jednorazowy. Oczywiście możemy wykorzystać wiele stron tego typu i je sobie skumulować w jednym miejscu, ale i tak w końcu się one skończą. Dlatego też, na dłuższą metę lepiej pod tym względem wypadają portale, dzięki którym możemy zdobywać je regularnie.

Gdzie zbierać darmowe kryptowaluty

Darmowe kryptowaluty możemy zbierać na kilka sposobów, ale najlepiej nie ograniczać się do jednej metody. Dzięki temu zdobędziemy ich zdecydowanie więcej, a to z kolei przełoży się na większy zarobek. Rzecz jasna musimy mieć przy tym świadomość, że jak coś jest za darmo, to z pewnością nie jest tego dużo. Jednak mimo to warto się tym tematem zainteresować, gdyż jak mówi przysłowie „Grosz do grosza, a będzie kokosza„. Zatem jakie mamy możliwości?

Kraniki kryptowalut

kraniki kryptowalut

Kraniki są jednym z popularniejszych sposobów na zdobywanie kryptowalut bez depozytu. Jedyne co musimy w nich zrobić, aby otrzymać swoje coinsy za darmo, to kliknąć odpowiedni przycisk co określoną ilość czasu. Warto od razu dodać, że wiele z nich oferuje również inne możliwości powiększania salda, co jeszcze bardziej przyspiesza ich pozyskiwanie.

Granie w gry i wykonywanie zadań

rollercoin

Kolejną propozycją jest Rollercoin, w który możemy zarabiać na grach oraz na wykonywaniu określonych zadań. Jeśli chodzi o serwis, jest to symulator kopania kryptowalut, w którym budujemy dochód pasywny zwiększając moc wydobywczą. Wprawdzie mamy tutaj również możliwość zakupu koparek za pieniądze, ale i bez jakiegokolwiek depozytu (na samej aktywności) da się zebrać całkiem spore ilości bitcoina i altcoinów.

Chodzenie

sweatcoin

Sweatcoin to mobilna aplikacja do zarabiania, która rozdaje nam kryptowalutę SWEAT już za samo chodzenie. Musimy ją tylko zainstalować, a w zależności od przebytych w ciągu dnia kroków, otrzymamy określoną ilość monet. Te zaś możemy wymienić na nagrody bezpośrednio w aplikacji lub po prostu spieniężyć.

Dochód pasywny za korzystanie z przeglądarki

brave browser

Brave browser to przeglądarka internetowa, która dostępna jest na komputery oraz smartfony. Wystarczy ją zainstalować i zezwolić na wyświetlanie nieinwazyjnych reklam, aby regularnie otrzymywać darmową kryptowalutę BAT. Warto tutaj podkreślić, że przeglądarka jest naprawdę całkiem niezła i może stanowić ciekawą alternatywę dla Google Chrome – nawet, jeśli wyłączymy zupełnie reklamy i zrezygnujemy z zarabiania.

Airdropy

airdrop crypto

Airdropy, to kolejny ciekawy sposób na darmowe kryptowaluty, które możemy otrzymać za pewną aktywność. Ta z reguły nie jest zbyt wymagająca, ale niestety rozdawane monety dotyczą jedynie nowych projektów, więc nie mamy co liczyć na te najpopularniejsze. Jednak jest szansa na to, że i te nieznane kryptowaluty po pewnym czasie osiągną satysfakcjonującą nas wartość i sprzedaż po prostu się opłaci.

Zbierać bitcoiny czy altcoiny

Mając kilka możliwości, a przy tym ograniczony czas wolny może nasuwać się pytanie – co lepiej zbierać? Bitcoiny, czy pozostałe kryptowaluty, czyli altcoiny. W gruncie rzeczy ciężko tutaj o jednoznaczną odpowiedź. Z jednej strony bitcoin w dalszym ciągu oferuje najwięcej możliwości, ale z drugiej – na altcoinach czasem możemy zdecydowanie więcej zarobić. Decydując się na konkretną z nich musimy wziąć pod uwagę także ewentualną zmianę kursu od momentu pozyskania danej kryptowaluty, do czasu jej sprzedaży.

Posłużmy się jakimś przykładem, aby lepiej zobrazować całą sytuację. Zestawmy bitcoina, który kosztuje obecnie ok. 150000 złotych z jakimś mało znanym altcoinem, który kosztuje załóżmy 1 zł. Aby wartość posiadanych przez nas kryptowalut wzrosła dwukrotnie, bitcoin musiałby kosztować aż 300000 złotych. W przypadku takiego altcoina wystarczy, że jego kurs powędruje do 2 zł.

Oczywiście to, że teoretycznie łatwiej o zmianę kursu z 1 zł na 2 zł, jak z 150000 zł na 300000 zł, nie oznacza od razu, że tak się właśnie stanie. Równie dobrze wartość wybranego altcoina może nigdy nie wzrosnąć (a nawet spaść), a bitcoin zaliczyć swój kolejny szybki rajd w górę. Dlatego decyzję o wyborze konkretnej kryptowaluty każdy powinien podjąć samodzielnie, albo jakoś to podzielić i zbierać jednocześnie kilka z nich.

Jak przechowywać bitcoina i altcoiny

portfel bitcoin i kryptowalut

Zbieranie darmowych kryptowalut to jedno, ale pozostaje jeszcze kwestia ich odpowiedniego przechowywania. W przypadku powyższych metod wszystkie zebrane coinsy trafiają na wewnętrzne saldo, więc teoretycznie dodatkowego portfela nie potrzebujemy. Jednak w niektórych sytuacjach trzeba będzie je przenieść, jeśli np. zechcemy wypłacić je z bitomatu lub mieć do nich błyskawiczny dostęp, bez oczekiwania na wypłatę z serwisu.

Jak sprzedać zebrane za darmo kryptowaluty

jak kupić kryptowaluty bitcoin

Najprzyjemniejsza część związana z zarabianiem na kryptowalutach to z pewnością ich wymiana na prawdziwe pieniądze. Z tym oczywiście nie ma większych problemów – zwłaszcza, jeśli chodzi o bitcoina. W przypadku altcoinów możliwości mogą być nieco ograniczone, ale też da się to zrobić.

Jak zarabiać na bitcoinie i altcoinach

jak zarabiać na kryptowalutach jak bitcoin

Oczywiście zarabianie na kryptowalutach to zdecydowanie bardziej rozbudowany temat, który nie ogranicza się jedynie do zbierania tych darmowych. Wprawdzie takie pozyskiwanie ich może pomóc zaznajomić się z tematem i zapewnić lepszy start, ale musimy liczyć się z tym, że bez depozytu ilość otrzymywanych coinsów nie będzie za duża. Co innego, jeśli zdecydujemy się na inwestycje – nawet stosunkowo niewielkie.

Czy warto zbierać darmowe kryptowaluty? – opinie

W życiu tak na prawdę nie ma nic zupełnie za darmo, więc musimy mieć tego świadomość. Jednak w przypadku tych darmowych kryptowalut ich zdobywanie kosztuje nas wyłącznie czas wolny. Dlatego warto się tym tematem zainteresować, gdyż może zdarzyć się sytuacja, że kurs pozyskanych kryptowalut znacznie wzrośnie do czasu ich wymiany, a wtedy cała „zabawa” zaowocuje całkiem niezłym zarobkiem. Co więcej, dla początkujących kryptowaluty pozyskane w ten sposób mogą być całkiem niezłym wprowadzeniem do poważniejszego zarabiania.

Zbieracie darmowe kryptowaluty? Co o tym sądzicie? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Karolina612
Karolina612
1 rok temu

Skorzystałam kilka razy z darmowego zdobywania kryptowalut i chyba najlepszą opcją są gry oraz aplikacja licząca kroki. Nie dość, że fajna zabawa to jeszcze otrzymuje się darmowe bitcoiny, a za same kroki nawet nie wiadomo kiedy wpadają coiny. Z kraników osobiście nie korzystałam, ale myślę, że warto spróbować.

1
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x