Strona główna » Krypto » Jak kupić kryptowaluty takie jak bitcoin i gdzie sprzedać

Jak kupić kryptowaluty takie jak bitcoin i gdzie sprzedać

Kryptowaluty, a zwłaszcza bitcoin z roku na rok zyskują na popularności. Głównym powodem jest oczywiście bardzo duży wzrost wartości bitcoina i masa artykułów na ten temat. W związku z tym coraz więcej osób interesuje się zakupem kryptowalut (z myślą o późniejszej sprzedaży), więc warto nieco przybliżyć tę kwestię. Zatem gdzie i jak kupić kryptowaluty takie jak bitcoin?. Oczywiście kwestia sprzedaży wygląda dokładnie tak samo, tylko w drugą stronę, więc nie ma sensu tego osobno rozpisywać. Poza samą wymianą pozostaje jeszcze kwestia czy w ogóle warto i w jaki inny sposób możemy pozyskiwać kryptowaluty?

Gdzie kupić bitcoin i inne kryptowaluty

Jeśli chodzi o kupno kryptowalut takich jak bitcoin, to proces nie jest przesadnie skomplikowany. W zasadzie bardzo przypomina wymianę zwykłych par walut np. euro na złotówki, więc każdy powinien sobie z tym bez większych problemów poradzić. Gdzie możemy wymieniać kryptowaluty?

  • na giełdzie kryptowalut. Możemy tutaj szybko i korzystnie kupić bitcoina, a dodatkowo handlować innymi kryptowalutami. Zdecydowanie najlepsza opcja, z której warto skorzystać decydując się na kupno bitcoina,
  • w kantorze. Nieco gorsze rozwiązanie od giełdy, choć w dalszym ciągu bezpieczne. Niestety różnice kursowe między kupnem, a sprzedażą sprawią, że za te same pieniądze kupimy zdecydowanie mniej wybranej kryptowaluty,
  • u osób prywatnych. W zależności od ustaleń kursowych, opcja może być korzystniejsza, choć niestety jest i zdecydowanie bardziej ryzykowna.
  • w bitomatach. Są to specjalne automaty przypominające bankomat, ale znajdują się jedynie w większych miastach. Niestety tutaj najczęściej wymienimy tylko bitcoina, gdyż niewiele bitomatów obsługuje pozostałe kryptowaluty. Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest anonimowość i brak weryfikacji, która jest niezbędna np. na giełdzie.

Oczywiście kupno to nie jedyny sposób, aby wejść w posiadanie najpopularniejszej kryptowaluty jaką jest bitcoin. W internecie możemy również zarabiać zarabiać bitcoiny, co jest również bardzo proste, ale do tego jeszcze wrócimy. Póki co skupmy się na tym jak kupić bitcoin. Rzecz jasna zakup pozostałych kryptowalut wygląda dokładnie tak samo.

Jak kupić bitcoin na giełdzie kryptowalut

giełdy kryptowalut

Pierwsza i prawdopodobnie najlepsza opcja to giełdy kryptowalut. Zaletą tego typu rozwiązania jest to, że kupujemy bezpośrednio od innych użytkowników, a giełda pobiera jedynie niewielką prowizję. Dodatkowo każda giełda ma w swojej ofercie wiele różnych kryptowalut, co otwiera dodatkowe możliwości osobom, które planują regularny handel.

Jak kupić bitcoin w kantorze

Kolejna możliwość to skorzystanie z kantoru bitcoin. Działaniem nie różni się praktycznie w ogóle od standardowych kantorów internetowych. Kupujemy i sprzedajemy po kursie ustalonym przez kantor, więc jest to opcja mniej korzystna od wspomnianej giełdy.

Jak kupić bitcoin od osób prywatnych

Kupić bitcoiny możemy oczywiście również od osób prywatnych, choć opcja ta jest już nieco ryzykowna. Kupując od znajomych lub zaufanych osób oczywiście nie ma problemu. Problem pojawia się natomiast, gdy osoby tej zupełnie nie znamy, ponieważ może okazać się, że wpłaconych pieniędzy już nie zobaczymy.

Jak kupić bitcoin w bitomacie

bitomat co to

Kolejna opcja wymiany to wspomniane już wcześniej bitomaty. Niestety najczęściej jedyną obsługiwaną przez nie kryptowalutą jest bitcoin, więc jest to już pewne ograniczenie. Zwłaszcza dla osób, które operują na innych kryptowalutach. Co więcej, bitomaty dostępne są jedynie w większych miastach, więc nie każdy skorzysta z tej możliwości. Do zalet takiego rozwiązania z pewnością możemy zaliczyć anonimowość.

Czy warto kupować kryptowaluty?

w co inwestować pieniądze

Nie jest tajemnicą, że na zakupie kryptowalut możemy zarobić całkiem niezłe pieniądze, jeśli sprzedamy w odpowiednim momencie. Zdarza się nawet, że ludzie kupują i trzymają je przez kilka lat w ramach inwestycji długoterminowej, licząc na jeszcze większe wzrosty. Kurs wprawdzie w dalszym ciągu rośnie i to dość szybko, ale dalej jest to inwestycja obarczona dużym ryzykiem. Na dobrą sprawę nikt nie wie jak długo to jeszcze potrwa, więc decyzję o ewentualnym lokowaniu środków (zwłaszcza większych) warto wcześniej bardzo dobrze przemyśleć. Dla osób, które nie lubią zbędnego ryzyka pozostają jeszcze alternatywne możliwości inwestowania.

Jak zdobyć tę kryptowalutę w inny sposób

Warto jeszcze wspomnieć o innych sposobach na zdobycie kryptowalut, gdyż kupno to nie jedyna możliwość ich pozyskania. Oczywiście najwięcej możliwości mamy decydując się na bitcoina, gdyż jest to pierwsza i w dalszym ciągu najpopularniejsza kryptowaluta. Zbieranie kryptowalut to ciekawa opcja, jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy na ich zakup, a jednocześnie chcemy je posiadać.

Kraniki kryptowalut

kraniki kryptowalut

Zacznijmy od kraników kryptowalut, gdyż nie wymagają totalnie żadnego wkładu finansowego. Wystarczy, że założymy konto i od czasu do czasu klikniemy odpowiedni przycisk, a na nasze konto powędruje odpowiednia część wybranej kryptowaluty. Oczywiście najczęściej jest to bitcoin. Warto zwrócić uwagę, że nawet jeśli zebrane coinsy aktualnie będą mało warte, jest duża szansa, że w momencie sprzedaży ich cena będzie znacznie wyższa.

Kopanie kryptowalut

kopanie kryptowalut

Kolejna możliwość pozyskiwania kryptowalut to ich „kopanie”. Najprościej mówiąc jest to udostępnianie mocy obliczeniowej komputera (lub telefonu), w zamian za określone części wybranej kryptowaluty. Warto od razu zwrócić uwagę, że najczęściej wykorzystuje się do tego specjalne koparki kryptowalut. Wprawdzie kopanie przy pomocy telefonu lub komputera również jest możliwe, ale niestety mało efektywne.

Darmowe kryptowaluty za korzystanie z przeglądarki

brave browser

Na koniec w formie bonusu, przeglądarka, która pozwala generować dochód pasywny. Wprawdzie ilość otrzymywanych kryptowalut nie jest zbyt duża, ale nie wymaga też od nas w zasadzie żadnej dodatkowej aktywności. Jedyne co musimy zrobić to ją zainstalować i zezwolić na wyświetlanie mało inwazyjnych reklam w dolnej części ekranu. Warto zwrócić uwagę, że nie musimy z tej opcji korzystać, a sama przeglądarka jest naprawdę solidna. Może nawet stanowić ciekawą alternatywę choćby dla Google Chrome.

Jak przechowywać kupione kryptowaluty

portfel bitcoin i kryptowalut

Kupno kryptowalut to jedno, ale pozostaje jeszcze jedna dość istotna kwestia, czyli ich przechowywanie. Do tego służą tzw. portfele kryptowalut, a możemy wyróżnić kilka rodzajów. Wprawdzie na początku nie będzie nam potrzebny, zwłaszcza jeśli operujemy na małych kwotach i często. Warto jednak temat zgłębić, aby wiedzieć jak działają i jak je potem wykorzystać, aby mieć łatwy dostęp do zebranych kryptowalut.

Podsumowanie

Wszystkie możliwości wymiany kryptowaluty mają swoje zalety, więc wybór odpowiedniej to kwestia indywidualna. Jeśli zależy nam, aby kurs wymiany był jak najbardziej korzystny, najlepszym rozwiązaniem będzie giełda kryptowalut (ewentualnie kantor). Z kolei, jeśli ważniejsza jest dla nas anonimowość i brak weryfikacji, to lepszą opcją będzie wymiana w bitomacie lub u osoby prywatnej. W tej drugiej sytuacji musimy pamiętać, aby była to sprawdzona osoba, gdyż niestety łatwo tutaj o oszustwo.

Jak kupujecie (i sprzedajecie) kryptowaluty? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Cyfrowy Nomad
Cyfrowy Nomad
1 rok temu

Bez analizy technicznej trudno jest wyśledzić i podejmować właściwe sygnały kupna i sprzedaży. Sprzedajesz kryptoaktywa, gdy osiągnie wysokie ceny zanim nastąpi dalszy spadek wartości. Kupujesz inne kryptoaktywa zwane altcoiny po zaniżonej niskie cenie jeżeli spodziewasz się wzrostu cen. Teorytycznie i w praktyce to zarabiasz na różnicach cena kursu bo tylko w ten sposób można pomnożyć zgromadzony kapitał o ile się na tym zna, jeżeli ma się odpowiednio wiedze i doświadczenie

1
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x