Jak kupić kryptowaluty takie jak bitcoin i gdzie sprzedać

Bitcoin z roku na rok zyskuje na popularności, a zwłaszcza w okresach dużych wzrostów wartości tej kryptowaluty, ponieważ pojawia się wtedy masa artykułów na jego temat. Zakup i sprzedaż w odpowiednim momencie pozwala zarobić całkiem niezłe pieniądze, choć zdarza się, że ludzi kupują i trzymają przez dłuższy czas, licząc na znaczny wzrost wartości tej kryptowaluty. W związku z tym, warto wiedzieć gdzie i jak kupić bitcoin.

Gdzie kupić bitcoin

Samo kupno bitcoinów nie jest przesadnie skomplikowane i w zasadzie każdy powinien sobie z tym poradzić. Nie różni się to zbytnio od wymiany zwykłych par walut jak np. złotówki na euro. Gdzie możemy kupić bitcoiny?:

  • na giełdzie kryptowalut. Możemy tutaj szybko i korzystnie kupić bitcoina, a dodatkowo handlować innymi kryptowalutami. Zdecydowanie najlepsza opcja, z której warto skorzystać decydując się na kupno bitcoina,
  • w kantorze. Nieco gorsze rozwiązanie od giełdy, choć w dalszym ciągu bezpieczne. Niestety różnice kursowe między kupnem, a sprzedażą sprawią, że za te same pieniądze kupimy zdecydowanie mniej wybranej kryptowaluty,
  • u osób prywatnych. W zależności od ustaleń kursowych, opcja może być korzystniejsza, choć niestety jest i zdecydowanie bardziej ryzykowna.

Oczywiście kupno to nie jedyny sposób, aby wejść w posiadanie najpopularniejszej kryptowaluty jaką jest bitcoin. W internecie możemy również zarabiać zarabiać bitcoiny, co jest w zasadzie bardzo proste.

Jak kupić bitcoin na giełdzie kryptowalut

Pierwsza i prawdopodobnie najlepsza opcja to giełdy kryptowalut. Zaletą tego typu rozwiązania jest to, że kupujemy bezpośrednio od innych użytkowników, a giełda pobiera jedynie niewielką prowizję. Dodatkowo każda giełda ma w swojej ofercie wiele różnych kryptowalut, co otwiera dodatkowe możliwości osobom, które planują regularny handel. Jedną z takich giełd kryptowalut jest BitBay.

Jak kupić bitcoin w kantorze

Kolejna możliwość to skorzystanie z kantoru bitcoin. Działaniem nie różni się praktycznie w ogóle od standardowych kantorów internetowych. Kupujemy i sprzedajemy po kursie ustalonym przez kantor, więc jest to opcja mniej korzystna od wspomnianej giełdy.

Jak kupić bitcoin od osób prywatnych

Kupić bitcoiny możemy oczywiście również od osób prywatnych, choć opcja ta jest już nieco ryzykowna. Kupując od znajomych lub zaufanych osób oczywiście nie ma problemu. Problem pojawia się natomiast, gdy osoby tej zupełnie nie znamy, ponieważ może okazać się, że wpłaconych pieniędzy już nie zobaczymy.

Jak zdobyć tę kryptowalutę w inny sposób

No i na koniec warto wspomnieć o innych sposobach na zdobycie bitcoina, ponieważ na kupnie możliwości się nie kończą. W przypadku mniejszych kwot wystarczy w zasadzie kilka kliknięć, aby zdobyć swoje pierwsze bitcoiny. Z czasem oczywiście zarabiane kwoty mogą być zdecydowanie większe, a do tego dochodzą różnice kursowe. Wartość bitcoina na przestrzeni ostatnich lat sporo wzrosła, więc może się okazać, że to co teraz zbierzemy, za jakiś czas będzie warte bardzo dużo.

Dodaj komentarz