TimeBucks

TimeBucks jest serwisem, który pozwala w jednym miejscu korzystać z wielu możliwości zarobkowych. Możemy zarabiać tutaj wypełniając ankiety, klikając w reklamy, wykorzystując swój kanał na Tik Toku (jeśli oczywiście takowy posiadamy), a także na wiele innych sposobów, o których za chwilę. Serwis niestety jest w języku angielskim, choć w dzisiejszych czasach większość osób zna go w stopniu wystarczającym do bezproblemowego poruszania się po serwisie. Jak wygląda zarabianie? Jakie możliwości oferuje i czy w ogóle warto?

Rejestracja w TimeBucks

Pierwszy krok, który pozwoli nam zarabiać w serwisie to oczywiście rejestracja. Wystarczy skorzystać z powyższego przycisku, wpisać w wymaganym miejscu adres e-mail oraz hasło, rozwiązać captcha i na koniec kliknąć przycisk „Sign Up Now„. W tym momencie zostaniemy zalogowani do serwisu, a nasze konto zostanie utworzone. Musimy jeszcze pamiętać, aby sprawdzić pocztę i potwierdzić adresu e-mail. Warto również od razu wyłączyć program blokujący reklamy, gdyż może utrudniać, a nawet uniemożliwiać korzystanie z niektórych funkcji serwisu.

TimeBucks – jak zarabiać?

Skoro rejestrację mamy już za sobą to czas przejść do najważniejszego, czyli jak zarabiać w TimeBucks. Tutaj interesuje nas przede wszystkim zakładka „EARN„, w której znajdziemy wszystkie interesujące nas opcje, a jest ich łącznie 12. Za samą rejestrację otrzymujemy również mały bonus na zachętę, a mianowicie 1$ (+0.1$ za wypełnienie profilu). Dostępne możliwości zarobkowe to:

Musimy pamiętać, że niektóre opcje zarabiania w TimeBucks mogą być niedostępne do czasu wypełnienia profilu (imię, nazwisko, data urodzenia itp.).

Możliwości zarobkowe

 • Surveys – wypełnianie ankiet,
 • Content – klikanie w reklamy,
 • Tasks – zadania,
 • Signups – rejestracje w różnego rodzaju serwisach,
 • Tik Tok – wykorzystanie swojego konta do publikacji różnych treści,
 • Refer – zapraszanie znajomych,
 • Offerwalls – oferty na telefon,
 • Aliexpress – cashback za zakupy na Aliexpress,
 • Links – wynagrodzenie za każde kliknięcie w link,
 • Sweepstakes – loteria,
 • Upload – wrzucanie filmów na YouTube,
 • Premium – zakup konta premium, które zwiększa zarobki.

Surveys – ankiety

Wypełnianie ankiet samo w sobie nie wymaga szczegółowych wyjaśnień, ale wynagrodzenie otrzymujemy tutaj za każdą wypełnioną ankietę. Po kliknięciu w zakładkę znajdziemy wiele ciekawych rotatorów, gdzie wystarczy kliknąć „Start”, aby wyszukać dostępne dla nas ankiety. Warto również dodać, że po wypełnieniu profilu otrzymamy dostęp do lepiej płatnych ankiet, a na dole znajdziemy informacje o ankietach wypełnionych przez innych użytkowników wraz z wynagrodzeniem, które za to otrzymali.

Content – klikanie w reklamy

Klikanie w reklamy to najprostszy sposób na dodatkowy zarobek, choć stawki raczej nie należą do najwyższych. Mogą stanowić jednak świetne uzupełnienie pozostałych możliwości, więc warto skorzystać. Sprawa jest bardzo prosta, gdyż wystarczy wybrać rodzaj reklam, które nas interesują (jest ich 7), a następnie „VIEW”. Oczywiście przy każdej reklamie, jeszcze przed kliknięciem znajdziemy informacje odnośnie wynagrodzenia oraz czasu, który musimy spędzić na wybranej stronie. Co znajdziemy w konkretnych zakładkach?:

 • Clicks – standardowe klikanie, gdzie wystarczy, że spędzimy na wybranej stronie określoną ilość czasu,
 • Slideshows – w odróżnieniu od powyższych reklam musimy przejść również na 7 podstron,
 • Captcha – rozwiązywanie captcha. Co ciekawe, nie mamy tutaj żadnego limitu, więc możemy rozwiązywać nawet cały dzień, jeśli tylko mamy na to ochotę,
 • Night Fall News – również wyświetlenie kilku podstron, ale najpierw przeniesieni zostaniemy na zewnętrzną stronę i dopiero tam znajdziemy szczegółowe informacje np. dotyczące stawek,
 • Engage – oglądanie filmików na YouTube. Warto dodać, że proces jest praktycznie w pełni zautomatyzowany, więc możemy odpalić je i zająć się czymś innym osiągając dochód pasywny,
 • Push Clicks – klikanie w powiadomienia wyskakujące w przeglądarce. Oczywiście, jeśli jesteśmy zainteresowani musimy najpierw je włączyć,
 • Videos – oglądanie filmików na różnych platformach (również YouTube).

Tasks i offerwalls – zadania

W tej zakładce znajdziemy różnego rodzaju zadania, na których realizację i wysłanie dowodu mamy 30 minut. Nie należą one do przesadnie skomplikowanych, więc każdy powinien sobie z nimi poradzić. Przykładowe zadania, które możemy tam znaleźć to np. udostępnienie na FB, odwiedzenie czyjegoś bloga, pobranie aplikacji, zaobserwowanie na Instagramie itp. W zakładce Offerwalls znajdziemy wiele zadań przeznaczonych na smartfony.

Signup – rejestracje

Wynagrodzenie za rejestracje w różnego rodzaju serwisach, więc znajdziemy tu przede wszystkim inne strony zarobkowe, takie jak np. Ysense. Przy każdej ofercie znajdziemy informację dotyczącą wynagrodzenia za rejestrację oraz procent zaakceptowanych wykonań (niektóre mogą zostać odrzucone z różnych względów).

Tik Tok

Zarabiać na Tok Toku możemy, jeśli posiadamy konto z min. 1000 obserwującymi oraz 4 postami. Są różne sposoby na zdobycie takiej liczby obserwujących w krótkim czasie, więc w zasadzie każdy może spróbować wykorzystać Tik Toka do zarabiania pieniędzy. Oczywiście mając już sporą liczbę obserwujących na innych kontach społecznościowych możemy również wykorzystać je do zarabiania pieniędzy, niekoniecznie za pośrednictwem TimeBucks. Osoby, które zarabiają w ten sposób nazywane są influencerami.

Refer – zapraszanie znajomych

Zapraszanie znajomych za pomocą reflinka jest możliwe praktycznie w każdym serwisie zarobkowym, więc obecność tego typu formy zarabiania nikogo nie powinna dziwić. Warto się tym zainteresować, gdyż od każdej zaproszonej osoby otrzymujemy 15% zarobków (oczywiście bez żadnego uszczerbku na zarobkach osoby zapraszanej), 10% kwoty wpłaconej i wykorzystanej na reklamy, a także 50% z wygranych w „rollach”.

Aliexpress

Kolejna opcja to cashback, czyli zwrot części pieniędzy za zakupy na Aliexpress. Zwrot procentowy uzależniony jest od kategorii produktu, który kupimy, a wynosi od 1,5% do 4,5%. Warto zauważyć, że zakupów nie musimy robić samodzielnie. Możemy wykorzystać link, aby przesłać go znajomym, którzy korzystają z Aliexpress, a nie posiadają konta na TimeBucks lub w innych serwisach oferujących cashback. Niestety w serwisie zwrot możemy uzyskać tylko za zakupy na Aliexpress, ale w internecie jest wiele innych portali, które pozwalają odzyskać część pieniędzy wydanych również w innych sklepach.

Links

Ta opcja z kolei bardzo przypomina skracacze linków, które płacą za przejścia na wybraną stronę poprzez odpowiednio skrócony link. Stawka tutaj uzależniona jest od kraju, z którego następuje przejście przez link, a wygląda to następująco (za 1 unikalne kliknięcie):

 • Stany Zjednoczone – 0,006$,
 • Kanada, Wielka Brytania, Australia – 0,003$,
 • reszta świata – 0,001$.

Jak widać podział na kraje nie jest zbyt rozbudowany, więc dla osób, które interesuje tego typu forma zarabiania dużo lepszym rozwiązaniem są po prostu wspomniane skracacze linków.

Sweepstakes – loteria

Sweepstakes to ciekawa loteria TimeBucks, w której do wygrania jest łącznie 500$. Kwota ta dzielona jest na 30 użytkowników, a losowanie odbywa się raz w tygodniu o 12:00 w każdy piątek (czasu lokalnego – widoczny na dole strony).

Każdy los to większa szansa na wygraną a dostajemy je za:

 • codzienne logowanie – 100 losów,
 • wykonywanie zadań – 1 los za każdy zarobiony 0,001$,
 • zapraszanie znajomych – 200 losów za każdą osobę,
 • obejrzenie filmiku widocznego po zalogowaniu – 10 losów.

Nagrody za konkretne miejsca prezentują się następująco:

 • 1 – 250$,
 • 2 – 50$,
 • 3 – 30$,
 • 4 do 10 – 10$,
 • 11 do 30 – 5$.

Oczywiście po każdym losowaniu liczba posiadanych losów spada do 0.

Upload

Ta opcja pozwala zarabiać na wgrywaniu filmików na YouTube. Nie są to jednak dowolnie wybrane przez nas filmiki, a te podane przez TimeBucks. Zadanie polega na ściągnięciu odpowiedniego filmiku i wrzuceniu go na YT wraz z podanym tytułem, opisem, tagami itp. Na jego wykonanie mamy 30 minut, ale jest to czas, który w zupełności wystarczy.

Premium

Na sam koniec opcja premium w TimeBucks, która zwiększa zarobki o 25% na 7 dni. Koszt ulepszenia konta do statusu premium to 4,95$ i może się opłacić, jeśli dużo czasu spędzamy w serwisie. Przed ewentualnym zakupem warto policzyć sobie ile średnio zarabiamy w ciągu tygodnia i ocenić, czy zakup takiego konta się nam opłaci.

Ladder – ranking

W serwisie dostępny jest również ranking, w którym nasza obecność może zagwarantować dodatkowe profity. Interesują nas głównie 2 zakładki czyli:

 • users ladder – codzienny ranking osób, które najwięcej zarobiły w serwisie w ciągu danego dnia. Pierwsze 5 miejsc otrzymuje dodatkową nagrodę – odpowiednio 20$, 10$, 5$, 3$ i 1$. Ranking jest oczywiście jawny, więc w każdej chwili widzimy ile brakuje nam, aby zająć konkretną pozycję. Do rankingu nie liczą się zarobki z osób zaproszonych, bonusów oraz cashbacku,
 • referral ladder – tygodniowy ranking osób, które najwięcej zarobiły z refów. Tutaj również pierwsze 5 miejsc otrzymuje dodatkową nagrodę – odpowiednio 100$, 50$, 20$, 10$ i 5$.

Wypłata z serwisu

W TimeBucks nie znajdziemy klasycznego sposobu wypłaty, który obecny jest w większości serwisów tego typu. Tutaj płatności odbywają się automatycznie (raz w tygodniu), jeśli na naszym saldzie znajduje się przynajmniej 10$ do wtorku 1:59:59PM (czasu lokalnego). Musimy tylko wybrać odpowiednią metodę wypłaty, a do wyboru mamy wiele możliwości. Najważniejsza to oczywiście konto bankowe, ale mamy możliwość również wypłaty na popularne portfele internetowe:

skrill moneybookers
payeer
neteller

Poza wymienionymi dostępny jest również AirTM, wypłata w postaci bitcoina bezpośrednio na wskazany portfel kryptowalut oraz po prostu wstrzymanie wypłaty, jeśli chcemy poczekać aż uzbiera się większa kwota. Ciekawą opcją jest również przesłanie zgromadzonych środków na saldo, które przeznaczone jest do zakupu reklam (wybierając ten wariant otrzymujemy dodatkowo 10% kwoty).

Reklama w serwisie (Advertise)

W TimeBucks poza zarabianiem możemy stanąć również po drugiej stronie, czyli płacić innym użytkownikom za klikanie w reklamy, czy wykonywanie określonych zadań. W tym celu musimy przejść do zakładki „Advertise”, a następnie wybrać interesujące to co nas interesuje. Do wyboru mamy oczywiście klikanie w reklamy, rejestracje, wykonywanie zadań czy dodawanie filmików na Tik Toka. Warto dodać, że w przypadku reklam możemy zdecydować się na targetowanie do konkretnej grupy docelowej np. z wybranego kraju, o konkretnej płci czy w konkretnym wieku.

Jak inaczej zarabiać w internecie

TimeBucks jest bardzo ciekawym i rozbudowanym serwisem pozwalającym zarabiać pieniądze przez internet, ale oczywiście nie jedynym. Warto zainteresować się również innymi serwisami, aby znacznie zwiększyć swoje internetowe zarobki.

Wypełnianie płatnych ankiet

płatne ankiety online

Wypełnianie ankiet to jeden z popularniejszych sposobów zarabiania w internecie, który nie wymaga dodatkowych umiejętności.

Praca w domu i zarabianie przez internet

praca w domu i zarabianie przez internet

W domu możemy zarabiać na wiele różnych sposobów, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Opinie o TimeBucks

TimeBucks wyróżnia się od innych serwisów tego typu przede wszystkim dużą ilością możliwości zarobkowych, więc zarobienie kwoty niezbędnej do zrealizowania wypłaty nie powinno zając dużo czasu. Warto zauważyć również, że serwis cieszy się bardzo dobrą opinią w internecie (choćby na TrustPilot), więc z pewnością warto dać mu szansę. Z członkostwa możemy zrezygnować w każdej chwili, więc w najgorszym wypadku, jeśli serwis nie przypadnie nam do gustu stracimy tylko czas.

Macie jakieś doświadczenia z serwisem? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Dodaj komentarz