Skrill

Skrill

Skrill (Moneybookers) to strona oferująca bezpieczne płatności internetowe i transfer pieniędzy przez internet. Do założenia i korzystania z konta potrzebujemy jedynie adresu e-mail i hasła, a sama rejestracja jest bardzo szybka i prosta. Portfel przydaje się zwłaszcza do wypłacania pieniędzy z serwisów zarobkowych, które nie umożliwiają bezpośrednich wypłat na konto bankowe oraz u zagranicznych bukmacherów.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 2001 roku pod nazwą Moneybookers, a w 2011 roku nastąpiła zmiana nazwy na Skrill. Jest to procesor obsługujący 40 walut świata oraz oferujący płatności lokalne w ponad 200 krajach. Strona dostępna jest również w języku polskim, więc nie powinno być problemów zarówno z rejestracją jak i korzystaniem z niej. Korzystanie jest bezpłatne pod warunkiem zalogowania się lub dokonania transakcji przynajmniej raz w roku, więc wymóg nie jest wyjątkowo trudny do spełnienia. W przeciwnym razie konto zostanie obciążone kwotą 5 Euro (lub równoważną w innej walucie).

Limity konta

Poniższe limity dotyczą jedynie niezweryfikowanego konta,a weryfikacji w serwisie dokonuje się wysyłając skan dowodu tożsamości (więcej o całym procesie nieco niżej):

 • Limit pojedynczej transakcji wychodzącej – 4213,5PLN (1000EUR),
 • Maksymalna łączna kwota transakcji wychodzących – 10533,75PLN (2500EUR),
 • Wypłata – 4213,5PLN (1000EUR).

Weryfikacja konta

Jak wiele innych procesorów płatniczych, tak i Skrill wymaga weryfikacji, aby w pełni korzystać z możliwości jakie daje. Jak to zrobić? Na początek trzeba klikniąć w “ustawienia” (z lewej strony menu), następnie “weryfikacja” i na końcu “zweryfikuj teraz”. Są 3 możliwości weryfikacji:

 • za pomocą Facebook’a,
 • poprzez pobranie aplikacji na telefon i zrobienia sobie nią zdjęcia,
 • poprzez ręczne dodanie zdjęcia dowodu tożsamości oraz zdjęcie siebie samego trzymającego kartkę z wygenerowanym napisem.

Powyższe możliwości ułożone są w kolejności od najszybszej.

Skrill VIP

Status VIP otrzymujemy realizując transakcję na konkretną kwotę w jednym kwartale, a dostępne są 4 poziomy:

 • Bronze – 6000 Euro lub więcej,
 • Silver – 15000 Euro lub więcej,
 • Gold – 45000 Euro lub więcej,
 • Diamond – 90000 Euro lub więcej.

Poniższa tabelka przedstawia korzyści płynące z posiadania konkretnego poziomu VIP:

 BronzeSilverGoldDiamond
Rachunek wielowalutowynie+1 konto+2 konta+3 konta
Osobisty menadżer rachunkunienietaktak
Priorytetowe ładowanie danych bankowychnietaktaktak
Dedykowane wsparcie 24/7taktaktaktak
Opłata za wysyłkę pieniędzy1%1%1%1%
Maksymalny limit opłat za wysyłkę pieniędzy10€2€2€2€
Doładowania karty1,25-2,5%DarmoweDarmoweDarmowe
Opłata za wypłatę z banku5,5%DarmoweDarmoweDarmowe
Kursy wymiany walut3,79%2,89%2,59%1,99%

Aplikacja mobilna

Skrill udostępnia również własną aplikację na telefony z androidem lub iOS. Dzięki niej mamy dostęp do swojego konta praktycznie w każdym miejscu, o ile oczywiście mamy przy sobie telefon i dostęp do internetu. Po odpowiedniej konfiguracji do logowania wystarczy nadany pin (6-cyfrowy) lub odcisk palca (podobnie jak w przypadku aplikacji bankowych). 

Skrill knect

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest Skrill knect? Jest to program lojalnościowy, który przyznaje nam dodatkowe punkty za aktywne korzystanie z portfela. Zdobyte w ten sposób punkty możemy wymienić na nagrody lub po prostu doładowanie naszego portfela określoną kwotą. Za co punkty ((każde 1€ to 1 punkt)?

 • wypłatę na konto bankowe lub kartę debetową,
 • użycie karty,
 • wpłatę,
 • przelew do partnera handlowego,
 • handel kryptowalutami,
 • przelew do innego użytkownika Skrill (tutaj wyjątkowo 0,5 punktu za każdy 1€).

Opłaty w Skrill

Wpłata pieniędzy:

 • Ręczny przelew bankowy – 1%,
 • karta kredytowa i debetowa – 1%,
 • rapid transfer – 1%,
 • neteller – 1%,
 • bitcoin i bitcoin cash – 1%,
 • paysafecard – 1%,
 • trustly – 1%,
 • przelewy24 – 1%,
 • paysafecash – 1%.

Wypłata pieniędzy:

 • Przelew bankowy / Visa – 23,59PLN (5,5EUR), 7,5%,
 • Swift – 23,59PLN (5,5EUR).

Wysyłanie i odbieranie pieniędzy wewnątrz procesora:

 • Wysyłanie – 1,9% (max 85,79PLN),
 • Odbieranie – darmowe.

Przewalutowanie

W przypadku przewalutowywania na inną walutę serwis dolicza do kursu opłatę w wysokości 3,99%.

Karta przedpłacona

Skrill (moneybookers) umożliwia również zamówienie karty przedpłaconej Mastercard (roczna opłata za użytkowanie to 10EUR dla zwykłych kont). Taką kartę można wykorzystać do płatności w sklepach, restauracjach czy internecie (za darmo) lub wypłaty pieniędzy z bankomatów.

 

Opłaty za użytkowanie karty

 ZwykłeBronzeSilverGoldDiamond
Opłaza za złożenie wniosku o kartę10€Za darmoZa darmoZa DarmoZa darmo
Dzienne limity na wypłaty z bankomatu900€900€1500€3000€5000€
Opłaty za wypłatę z bankomatu1,75%1,80€Za darmoZa darmoZa darmo
Dzienne limity transakcji bezgotówkowych2700€3000€3000€5000€10000€
Opłata za wymianę waluty3,99%3,79%2,89%2,59%1,99%
Opłata za wymianę10€Za darmoZa darmoZa darmoZa darmo
Opłata roczna10€Za darmoZa darmoZa darmoZa darmo

Jak zamówić fizyczną kartę?

Sprawa jest bardzo prosta, wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto, a następnie:

 1. kliknij w “Moje konto”, 
 2. przejdź do “Karta Skrill”
 3. kliknij “Zamów”.

Za wydanie karty od razu zostanie pobrana opłata roczna w wysokości 10€. Czas oczekiwania na jej wydanie wynosi od 7 do 10 dni od złożenia zamówienia, a kod pin generowany jest automatycznie po aktywacji karty. Musimy też pamiętać, że karta Skrill dostępna jest tylko dla mieszkańców krajów należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Karta wirtualna

Ciekawą alternatywą jest wirtualna karta Skrill Virtual Prepaid Mastercard®, którą możemy wykorzystać do dokonywania zakupów przez internet. Niestety decydując się jedynie na kartę wirtualną nie możemy wykorzystać jej do płatności offline oraz wypłat pieniędzy z bankomatów. Jak uzyskać taką kartę?

 1. kliknij w “Moje konto”,
 2. przejdź do “Karta Skrill”,
 3. zmień u góry zakładkę na “Karta wirtualna”,
 4. kliknij “Dodaj kartę”, jeśli masz dodatnie saldo na koncie.
 5. wypełnij formularz wybierając walutę karty, w której robisz większość zakupów (najlepiej walutę swojego konta).

Po wygenerowaniu karty wirtualnej na ekranie pojawi się 16-cyfrowy numer wraz z kodem bezpieczeństwa (CVV) i datą wygaśnięcia. Wykorzystując te dane możemy korzystać z karty wirtualnej do internetowych zakupów.

Do czego się przydaje?

Skrill przydaje się przede wszystkim do wypłacania pieniędzy z internetowych serwisów zarobkowych, które nie pozwalają na przelew bezpośrednio na konto bankowe. Dotyczy to głównie serwisów zagranicznych, ale czasami również te polskie na to nie pozwalają. Akceptowany również przez większość bukmacherów, również tych zagranicznych.

Praca w domu i zarabianie przez internet

Praca w domu i zarabianie przez internet

Internet obecny w naszym życiu niemal na każdym kroku, nic więc dziwnego, że zarabianie przez internet cieszy się coraz większą popularnością.…

Przechowywanie kryptowalut i handel

Skrill możemy posłużyć również jako portfel popularnych kryptowalut. Co ciekawe, za jego pomocą możemy je nie tylko przechowywać, ale również handlować nimi. Poza standardową opcją kupna lub sprzedaży po aktualnym kursie, mamy do dyspozycji również automatyczne zamówienie. Jak to działa? Ustawiamy interesujący nas kurs, a bot automatycznie dokona zakupu lub sprzedaży kryptowaluty po ustalonym kursie.

Portfel bitcoin i innych kryptowalut

Portfel bitcoin i innych kryptowalut

Bitcoin zyskuje na popularności z każdym dniem, choć jego kurs miewa częste wahania. Poza zarabianiem tej kryptowaluty istotny jest również…
Kryptowaluty

Kryptowaluty

Większość z nas ma o kryptowalutach dość mgliste pojęcie. Wciąż uważamy, że są to wirtualne pieniądze, za pomocą których już…

Inne portfele internetowe

Dawny Moneybookers jest bardzo dobrym procesorem płatniczym, ale niestety nie każdy serwis go obsługuje. Jest ich całkiem sporo, ale mimo wszystko są serwisy, które wymagają posiadania konta w zupełnie innych procesorach. Warto sprawdzić w każdym z nich jakie dokładnie portfele internetowe obsługuje, a następnie wybrać te, które wykorzystywane są przez większość z nich.

Portfele internetowe

Portfele internetowe

Środki zarobione w programach zaprezentowanych na stronie można wypłacać na różne sposoby (np. portfele internetowe, kryptowaluty, doładowania telefonu itp.), ale najciekawszą…

Opinie o Skrill

Skrill jest bardzo popularnym procesorem płatniczym wśród osób zarabiających przez internet, ponieważ wiele serwisów akceptuje płatności za jego pomocą (choć niestety nadal nie wszystkie). Na plus z pewnością możliwość wypłaty zgromadzonych środków bezpośrednio na konto bankowe, której w niektórych portfelach w dalszym ciągu brakuje i trzeba najpierw transferować środki na inny portfel.

Macie jakieś doświadczenia z tym procesorem płatniczym? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Zostaw komentarz

1 Komentarz

 1. Zacząłem korzystać dopiero, gdy clixsense przestało płacić na PayPala, ale muszę przyznać że jest całkiem dobry, choć niestety do PayPala się równać nie może. Tam przelew na konto był całkowicie darmowy i szło korzystać z niego w wielu sklepach internetowych. No, ale niestety są rzeczy, na które nie mamy wpływu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *