Strona główna » Opinie » Skrill – opinie i opis portfela

Skrill – opinie i opis portfela

Skrill (Moneybookers) to procesor płatniczy oferujący bezpieczne płatności internetowe i transfer pieniędzy przez internet. Do założenia i korzystania z serwisu potrzebujemy jedynie adresu e-mail i hasła, a sama rejestracja jest bardzo szybka i prosta. Sam portfel przydaje się przede wszystkim do wypłacania pieniędzy z serwisów zarobkowych, które nie umożliwiają bezpośrednich wypłat na konto bankowe oraz u zagranicznych bukmacherów. Co warto o nim wiedzieć?

Skrill (Moneybookers) – co to?

Skrill to procesor obsługujący 40 walut świata oraz oferujący płatności lokalne w ponad 200 krajach. Strona dostępna jest również w języku polskim, więc nikt nie powinien mieć problemów zarówno z rejestracją jak i z poruszaniem się po niej. Korzystanie jest bezpłatne pod warunkiem, że zalogujemy się lub dokonamy transakcji przynajmniej raz w roku, więc wymóg nie jest wyjątkowo trudny do spełnienia. Jeśli tego nie zrobimy, to konto zostanie obciążone kwotą 5 Euro (lub równoważną w innej walucie).

Warto wiedzieć, że przedsiębiorstwo zostało założone w 2001 roku pod nazwą Moneybookers, a dopiero w 2011 roku zmieniło swoją nazwę na Skrill.

Limity konta

Skrill nie ma zbyt wysokich limitów transakcji na koncie, choć i te dotyczą jedynie kont niezweryfikowanych, więc w łatwy sposób możemy się ich pozbyć.

 • Limit pojedynczej transakcji wychodzącej – 4213,5 PLN (1000 EUR),
 • Maksymalna łączna kwota transakcji wychodzących – 10533,75 PLN (2500 EUR),
 • Wypłata – 4213,5 PLN (1000 EUR).

Jak wygląda weryfikacja konta

Jak wiele innych procesorów płatniczych, tak i Skrill wymaga weryfikacji, aby w pełni korzystać z możliwości jakie daje. Cały proces jest bardzo prosty, więc warto to zrobić, jeśli planujemy regularnie korzystać z portfela.

Chcąc zweryfikować tożsamość musimy wejść w „ustawienia” (z lewej strony menu), następnie „weryfikacja” i na końcu „zweryfikuj teraz”. Mamy 3 możliwości weryfikacji:

 • za pomocą Facebook’a,
 • poprzez pobranie aplikacji na telefon i zrobienia sobie nią zdjęcia,
 • poprzez ręczne dodanie zdjęcia dowodu tożsamości oraz zdjęcie siebie samego trzymającego kartkę z wygenerowanym napisem.

Powyższe sposoby weryfikacji konta ułożone są w kolejności od najszybszej.

Skrill VIP

Status VIP otrzymujemy realizując transakcję na konkretną kwotę w jednym kwartale, a dostępne są 4 poziomy:

 • Bronze – 6000 Euro lub więcej,
 • Silver – 15000 Euro lub więcej,
 • Gold – 45000 Euro lub więcej,
 • Diamond – 90000 Euro lub więcej.

Poniższa tabelka przedstawia korzyści płynące z posiadania konkretnego poziomu VIP:

BronzeSilverGoldDiamond
Rachunek wielowalutowynie+1 konto+2 konta+3 konta
Osobisty menadżer rachunkunienietaktak
Priorytetowe ładowanie danych bankowychnietaktaktak
Dedykowane wsparcie 24/7taktaktaktak
Opłata za wysyłkę pieniędzy1%1%1%1%
Maksymalny limit opłat za wysyłkę pieniędzy10€2€2€2€
Doładowania karty1,25-2,5%DarmoweDarmoweDarmowe
Opłata za wypłatę z banku5,5%DarmoweDarmoweDarmowe
Kursy wymiany walut3,79%2,89%2,59%1,99%

Aplikacja mobilna Skrill

Skrill posiada również własną aplikację na telefony z androidem lub iOS. Dzięki niej mamy dostęp do swojego konta praktycznie w każdym miejscu, o ile oczywiście mamy przy sobie telefon i dostęp do internetu. Po odpowiedniej konfiguracji do logowania wystarczy nadany pin (6-cyfrowy) lub odcisk palca (podobnie jak w przypadku aplikacji bankowych). 

Skrill knect

Skrill knect to program lojalnościowy, który przyznaje nam dodatkowe punkty za aktywne korzystanie z portfela. Te z kolei możemy wymienić na nagrody lub po prostu doładowanie naszego portfela określoną kwotą. Za co możemy je otrzymać (1 punkt za każde 1 €):

 • wypłatę na konto bankowe lub kartę debetową,
 • użycie karty,
 • wpłatę,
 • przelew do partnera handlowego,
 • handel kryptowalutami,
 • przelew do innego użytkownika Skrill (tutaj wyjątkowo tylko 0,5 punktu za każdy 1€).

Opłaty w Skrill

Wpłata pieniędzy:

Wypłata pieniędzy:

 • Przelew bankowy / Visa – 23,59 PLN (5,5 EUR) lub 7,5%,
 • Swift – 23,59 PLN (5,5 EUR).

Wysyłanie i odbieranie pieniędzy wewnątrz procesora:

 • Wysyłanie – 1,9% (max 85,79 PLN),
 • Odbieranie – darmowe.

Przewalutowanie

W przypadku przewalutowywania serwis dolicza do kursu opłatę w wysokości 3,99%.

Karta przedpłacona

Do swojego konta Skrill (moneybookers) możemy również zamówić sobie kartę przedpłaconą Mastercard (roczna opłata za użytkowanie to 10 EUR dla zwykłych kont). Działa ona na takiej samej zasadzie jak karta debetowa, więc zapłacimy nią w sklepach stacjonarnych, restauracjach, internecie , a nawet wypłacimy pieniądze z bankomatu.

Opłaty za użytkowanie karty

ZwykłeBronzeSilverGoldDiamond
Opłaza za złożenie wniosku o kartę10€Za darmoZa darmoZa DarmoZa darmo
Dzienne limity na wypłaty z bankomatu900€900€1500€3000€5000€
Opłaty za wypłatę z bankomatu1,75%1,80€Za darmoZa darmoZa darmo
Dzienne limity transakcji bezgotówkowych2700€3000€3000€5000€10000€
Opłata za wymianę waluty3,99%3,79%2,89%2,59%1,99%
Opłata za wymianę10€Za darmoZa darmoZa darmoZa darmo
Opłata roczna10€Za darmoZa darmoZa darmoZa darmo

Jak zamówić fizyczną kartę?

Sprawa jest bardzo prosta, wystarczy, że zalogujemy się na swoje konto, a następnie:

 1. klikniemy w „Moje konto”, 
 2. przejdziemy do „Karta Skrill”
 3. klikniiemy „Zamów”.

Czas oczekiwania na taką kartę wynosi od 7 do 10 dni od złożenia zamówienia, a kod pin generowany jest automatycznie po aktywacji karty. Niestety nie jest ona darmowa, więc Skrill za wydanie karty od razu pobierze opłatę roczną w wysokości 10 €. Musimy też pamiętać, że dostępna jest ona tylko dla mieszkańców krajów należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Karta wirtualna

Ciekawą alternatywą dla fizycznej karty jest wirtualna karta Skrill Virtual Prepaid Mastercard®, którą możemy wykorzystać do płatności internetowych. Oczywiście decydując się jedynie na kartę wirtualną nie możemy wykorzystać jej do płatności stacjonarnych oraz wypłat pieniędzy z bankomatów. Jak ją uzyskać?

 1. wchodzimy w „Moje konto”,
 2. przechodzimy do „Karta Skrill”,
 3. zmieniamy u góry zakładkę na „Karta wirtualna”,
 4. klikamy „Dodaj kartę”, jeśli mamy dodatnie saldo na koncie,
 5. wypełniamy formularz wybierając walutę karty, w której robimy większość zakupów (najlepiej walutę swojego konta).

Po wygenerowaniu karty wirtualnej na ekranie pojawi się 16-cyfrowy numer wraz z kodem bezpieczeństwa (CVV) i datą wygaśnięcia. Mając te dane możemy wykorzystać karty wirtualną do zrealizowania płatności za internetowe zakupy.

Do czego przydaje się Skrill?

praca w domu i zarabianie przez internet

Skrill przydaje się przede wszystkim do wypłacania pieniędzy z internetowych serwisów zarobkowych, które nie pozwalają na przelew bezpośrednio na konto bankowe. Wprawdzie dotyczy to głównie tych zagranicznych, ale czasami również polskie na to nie pozwalają. Warto dodać, że portfel akceptowany jest także przez większość bukmacherów.

Przechowywanie kryptowalut i handel

Skrill możemy posłużyć nam również jako portfel popularnych kryptowalut. Co więcej, za jego pomocą możemy je nie tylko przechowywać, ale również nimi handlować. Poza standardową opcją kupna lub sprzedaży po aktualnym kursie, mamy również możliwość złożenia automatycznego zamówienia. Jak to działa? Ustawiamy interesujący nas kurs, a bot sam dokona zakupu lub sprzedaży kryptowaluty po ustalonym kursie, jeśli będzie miał taką możliwość.

Inne portfele internetowe

elektroniczne portfele internetowe procesory płatnicze

Dawny Moneybookers jest bardzo dobrym procesorem płatniczym, ale niestety nie każdy serwis go obsługuje. Dlatego decydując się na zarabianie lub odbieranie płatności, warto sprawdzić jaki dokładnie portfel będzie nam potrzebny w danej sytuacji. Tych na szczęście jest całkiem sporo, a każdy ma swoje własne zalety.

Opinie o Skrill

Skrill jest bardzo popularnym procesorem płatniczym wśród osób zarabiających przez internet, ponieważ wiele serwisów akceptuje płatności za jego pomocą (choć niestety nadal nie wszystkie). Z pewnością duży plus za możliwość bezpośredniej wypłaty zgromadzonych środków na konto bankowe, gdyż tej opcji niestety w dalszym ciągu brakuje w wielu portfelach. Warto również zwrócić uwagę na wirtualną kartę płatniczą, która świetnie spełnia swoją rolę.

Macie jakieś doświadczenia z tym procesorem płatniczym? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Ricky
Ricky
5 lat temu

Zacząłem korzystać dopiero, gdy clixsense przestało płacić na PayPala, ale muszę przyznać że jest całkiem dobry, choć niestety do PayPala się równać nie może. Tam przelew na konto był całkowicie darmowy i szło korzystać z niego w wielu sklepach internetowych. No, ale niestety są rzeczy, na które nie mamy wpływu.

1
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x