Portfele internetowe

Portfele internetowe

Środki zarobione w programach zaprezentowanych na stronie można wypłacać na różne sposoby (np. portfele internetowe, kryptowaluty, doładowania telefonu itp.), ale najciekawszą opcją dla wielu osób pozostaje jednak konto bankowe. Osobom, które takowego nie posiadają polecam skorzystać z porównywarki kont i wybrać dla siebie najodpowiedniejsze (dostępne są również konta dla osób poniżej 18 lat).

Poniżej znajdują się najpopularniejsze procesory płatnicze (portfele internetowe), które umożliwiają dokonywanie płatności w internecie oraz przelewanie ich na konto bankowe. Osoby zajmujące się poważnie zarabianiem przez internet powinny mieć założone konta na kilku procesorach płatniczych. Nie ma oczywiście potrzeby zakładania na wszystkich stronach (zawsze można sprawdzić na stronie gdzie chcemy zarabiać jakie procesory płatnicze obsługuje). W większości przypadków wystarczą dwa (te pierwsze znajdujące się poniżej), ale mogą komuś przydać się również te pozostałe.

Czym są portfele internetowe?

Procesory płatnicze, nazywane także portfelami internetowymi, zostały stworzone z myślą o użytkownikach Internetu, którzy – chociażby z racji prowadzonej przez siebie działalności – są zobligowani do przekazywania pieniędzy. Dzięki procesorom płatniczym jest możliwe poza tym otrzymywanie pieniędzy w dowolnie wybranej, bądź z góry ustalonej walucie.

Portfele internetowe to narzędzie, bez którego nie będą mogły się obejść osoby, które albo planują zarabianie za pośrednictwem sieci, albo już rozpoczęły działalność, prowadzoną za pomocą Internetu. Dzięki procesorom płatniczym istnieje możliwość przelewania pieniędzy z banków tradycyjnych. Taka operacja posiada tę niekwestionowaną zaletę, że jest pozbawiona konieczności opłacania wysokich prowizji, a co za tym idzie, znacznie zmniejsza koszty prowadzenia działalności.

Wymierną korzyścią posługiwania się portfelem internetowym jest ponadto możliwość transferowania pieniędzy – w dowolnej walucie – nie tylko do wielu programów, ale także do rozlicznych platform inwestycyjnych. Operacja może być prowadzona dwukierunkowo, ponieważ, posługując się tą samą drogą, można wypłacać określone kwoty i przelewać je na posiadane przez siebie konto.

Nie ulega wątpliwości, że procesory płatnicze to współcześnie jeden z najlepszych sposobów na dokonywanie wpłat i wypłat. Doskonale zdają sobie sprawę z tego biznesmeni, którzy swoją działalność prowadzą za pośrednictwem Internetu. Większość z nich korzysta z procesorów płatniczych w celu przelewania wynagrodzeń pracownikom. Istnieje jednak możliwość korzystania w tym celu zarówno z kart kredytowych, jak i kart innego rodzaju.

Z uwagi na przeprowadzaną przez portfele internetowe weryfikację, należy podawać prawidłowe dane osobowe. W celu zabezpieczenia własnych pieniędzy nie należy unikać przeprowadzenia weryfikacji.

 

Popularne portfele internetowe

PaypalPaypal to jeden z najbardziej popularnych procesorów płatniczych. Cieszy się ogromnym powodzeniem i obsługuje wielką liczbę sklepów oraz aukcji. Niekwestionowaną zaletą tego portfela internetowego jest jego niezawodność oraz możliwość zakładania sporów. Charakterystycznym walorem tego procesora jest szansa na posługiwanie się językiem polskim. Paypal to procesor płatniczy, który bardzo troszczy się o swoją reputację. Przelewanie pieniędzy z konta i na konto jest całkowicie darmowe.

Payza
Payza to portfel internetowy, który, dzięki swojej wszechstronności, jest uznawany za bezkonkurencyjny bank elektroniczny. Jego niekwestionowaną zaletą jest udzielanie pomocy w odzyskiwaniu utraconych pieniędzy. Jest wykorzystywany do obsługiwania biznesów online, programów partnerskich, inwestycyjnych i revshare. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa i stwarza duże możliwości zarabiania za pomocą Internetu.

Skrill
Skrill, traktowany jako procesor płatniczy, wyróżnia się tym, że może być uznany za profesjonalną firmę, której celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Spostrzeżenie to odnosi się zarówno do ich bezpieczeństwa, jak i jakości. Skrill może być konkurencją dla tradycyjnych banków, szczególnie w odniesieniu do osób, które zamierzają zarabiać za pośrednictwem sieci.

payoneer

Payoneer to procesor płatniczy służący do przyjmowania płatności od firm. Do jego niekwestionowanych zalet można zaliczyć możliwość transferowania pieniędzy pomiędzy użytkownikami. Jest mobilną aplikacją, wyróżniającą się szybką weryfikacją. Mankamentem tego portfela internetowego jest słaby support oraz brak wskazań do regulowania płatności w programach wysokiego ryzyka.

SolidtrustpaySolidTrustPay należy do procesorów płatniczych, które zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale także usługi na najwyższym poziomie, dlatego cieszy się uznaniem i zainteresowaniem użytkowników. Jego wszechstronne działanie polega na zagwarantowaniu dostępu do niezliczonych programów, inwestycji oraz biznesów. Pozwala na zakładanie sporów i ułatwia odzyskanie utraconych pieniędzy. Niestety nie umożliwia bezpośrednich wypłat na konto bankowe tylko za pomocą kantorów. Może służyć do wypłacania i wpłacania środków między różnymi serwisami.

Perfect MoneyPerfect Money jest procesorem płatniczym, który funkcjonuje w sieci od 2007 roku. Zarówno wpłaty, jak i wypłaty są w pełni zautomatyzowane. Niekwestionowaną zaletą tego portfela internetowego jest możliwość wykorzystywania go w programach wysokiego ryzyka.

neteller

Neteller to popularny portfel internetowy założony w 1999 roku. Plusem serwisu jest obsługa w języku polskim (również telefoniczna). Wadą niestety może być czasochłonna weryfikacja.

payeer

Payeer jest rosyjskim procesorem płatniczym, który działa intuicyjnie. Od momentu wejścia na rynek wyróżnia się niskimi prowizjami, dzięki czemu zyskuje zwolenników nie tylko w sferach biznesowych, ale także wśród użytkowników. Jest stosowany w stale rosnącej liczbie programów inwestycyjnych.okpayOkpay chociaż jest jednym z najmłodszych procesorów płatniczych na rynku, bo funkcjonującym od 2009 roku, ma niewątpliwie szansę na umocnienie swojej pozycji. Może to się stać możliwe dzięki funkcjonalności, dostępności w polskiej wersji językowej oraz za sprawą możliwości posiadania wielu portfeli internetowych. Charakterystyczną cechą tego procesora jest posiadanie wewnętrznego systemu wymiany. Do jego słabszych stron należy marny support.

paytoo

Paytoo to obecny na rynku od 2004 roku procesor płatniczy, który ma amerykańskie korzenie. Do najważniejszych atutów tego portfela internetowego należy zaliczyć posiadanie własnej aplikacji, brak pobierania miesięcznych i rocznych opłat, obecność na rynkach w ponad dwustu krajach, gwarantowanie najwyższego bezpieczeństwa dokonywanych transakcji, możliwość korzystania z wirtualnej karty kredytowej Prepaid Master Card i posiadania opcjonalnej karty plastikowej Prepaid Master Card.

Procesory płatnicze oraz ich funkcje

W odniesieniu do procesorów płatniczych śmiało można stwierdzić, że ich rola jest nie do przecenienia. (Osoby zapobiegliwe, prowadzące różne rodzaje działalności albo biznesy zakrojone na szeroką skalę, powinny pomyśleć o posiadaniu co najmniej kilku portfeli internetowych). Jest to tym bardziej uzasadnione w sytuacji, gdy każdy bank elektroniczny zapewnia możliwość wyboru rodzaju konta. Przy założeniu, że przynajmniej jedno lub dwa z nich można założyć i prowadzić bezpłatnie, warto zadbać o posiadanie nie tylko więcej niż jednego konta, ale także o wyrobienie sobie chociaż jednej karty.

Dzięki temu, że istnieje dużo różnorodnych procesorów płatniczych, można dokonać wyboru, kierując się ich zasadami funkcjonowania i zaletami. Duża liczba portfeli internetowych zdecydowanie ułatwia dokonanie właściwego wyboru.

Podejmując ostateczną decyzję odnośnie portfela internetowego, należałoby zwrócić uwagę na krążące na jego temat opinie. Warto się z nimi zapoznać w celu wybrania procesorów płatniczych sprawdzonych i polecanych przez innych użytkowników. W przypadku portfeli internetowych bardzo duże znaczenia ma ich funkcjonalność, możliwość skorzystania ze wsparcia technicznego, a co więcej, szansa na bezpośredni, profesjonalny kontakt z serwisem. Są to podstawowe czynniki, które wpływają na bezawaryjne i bezproblemowe transferowanie pieniędzy.

Jedną z najważniejszych funkcji procesorów płatniczych jest stworzenie możliwości zakładania sporów. O ich roli można się przekonać w sytuacji, gdy przebieg transakcji zostanie zakłócony. Zakładanie sporów jest w tym przypadku równoznaczne z tym, że w momencie utracenia pieniędzy można liczyć na pomoc banku elektronicznego w ich odzyskaniu. Należy wówczas uruchomić przewidziane na taką okoliczność procedury, o których każda osoba, która dokonuje transakcji za pośrednictwem sieci, powinna wiedzieć.

Procesory płatnicze poza wymienionymi walorami mogą być traktowane jako alternatywa dla kantorów, ponieważ zapewniają korzystniejsze warunki wymiany walut. Wybrane procesory płatnicze nie wyczerpują wszystkich możliwości. Należą one jednak do najbardziej popularnych, a co więcej, sprawdzonych przez miliony użytkowników na całym świecie, a brak opłat i gwarancja bezpieczeństwo mogą być ich najlepszą rekomendacją.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *