Portfele internetowe

Środki zarobione w programach zaprezentowanych na stronie można wypłacać na różne sposoby (np. portfele internetowe, kryptowaluty, doładowania telefonu itp.), ale najciekawszą opcją dla wielu osób pozostaje jednak konto bankowe. Osobom, które takowego nie posiadają polecam skorzystać z porównywarki kont i wybrać dla siebie najodpowiedniejsze (dostępne są również konta dla osób poniżej 18 lat).

Portfele internetowe – ranking

Poniżej znajdują się najpopularniejsze procesory płatnicze (portfele internetowe), które umożliwiają dokonywanie płatności w internecie oraz przelewanie ich na konto bankowe. Osoby zajmujące się poważnie zarabianiem przez internet powinny mieć założone konta na kilku procesorach płatniczych. Nie ma oczywiście potrzeby zakładania na wszystkich stronach (zawsze można sprawdzić na stronie, na której chcemy zarabiać jakie procesory płatnicze obsługuje). W większości przypadków wystarczy kilka, ale dobrze mieć konto na wszystkich.

Ranking wg. kosztów przelania pieniędzy bezpośrednio z procesora płatniczego na konto bankowe.


paypal

PayPal to bez wątpienia najpopularniejszy portfel online, choć niestety wiele serwisów zarobkowych go nie obsługuje. Jest to też jedyny portfel, który nie pobiera żadnej opłaty za wypłatę na konto bankowe.


Payoneer jest solidnym procesorem płatniczym, który za przelew na konto bankowe pobiera jedynie 1%.


perfect money

Perfect Money wyróżnia się od pozostałych tym, że zgromadzone w portfelu środki są oprocentowane jak na lokacie bankowej. Zarobki dodawane są do salda co miesiąc, a oprocentowanie roczne wynosi 4%. Za wypłatę na konto bankowe zapłacić trzeba 1,5%.


payeer

Payeer pobiera od 3 do 5% za wypłatę środków na konto bankowe.


skrill moneybookers

Skrill umożliwia zamówienie karty przedpłaconej Mastercard. Za wypłatę na konto bankowe pobiera 5,5EUR.


Jaki portfel internetowy wybrać?

Podejmując ostateczną decyzję odnośnie portfela internetowego, należałoby zwrócić uwagę na krążące na jego temat opinie. Warto się z nimi zapoznać w celu wybrania procesorów płatniczych sprawdzonych i polecanych przez innych użytkowników. W przypadku portfeli internetowych bardzo duże znaczenia ma ich funkcjonalność, możliwość skorzystania ze wsparcia technicznego, a co więcej, szansa na bezpośredni, profesjonalny kontakt z serwisem. Są to podstawowe czynniki, które wpływają na bezawaryjne i bezproblemowe transferowanie pieniędzy.

Portfel elektroniczny – co to?

Procesory płatnicze, nazywane także portfelami internetowymi, zostały stworzone z myślą o użytkownikach Internetu, którzy – chociażby z racji prowadzonej przez siebie działalności – są zobligowani do przekazywania pieniędzy. Dzięki procesorom płatniczym jest możliwe poza tym otrzymywanie pieniędzy w dowolnie wybranej, bądź z góry ustalonej walucie.

Portfele internetowe to narzędzie, bez którego nie będą mogły się obejść osoby, które albo planują zarabianie za pośrednictwem sieci, albo już rozpoczęły działalność, prowadzoną za pomocą Internetu. Dzięki procesorom płatniczym istnieje możliwość przelewania pieniędzy z banków tradycyjnych. Taka operacja posiada tę niekwestionowaną zaletę, że jest pozbawiona konieczności opłacania wysokich prowizji, a co za tym idzie, znacznie zmniejsza koszty prowadzenia działalności.

Jakie korzyści daje posiadanie portfela elektronicznego

Wymierną korzyścią posługiwania się portfelem internetowym jest ponadto możliwość transferowania pieniędzy – w dowolnej walucie – nie tylko do wielu programów, ale także do rozlicznych platform inwestycyjnych. Operacja może być prowadzona dwukierunkowo, ponieważ, posługując się tą samą drogą, można wypłacać określone kwoty i przelewać je na posiadane przez siebie konto.

Nie ulega wątpliwości, że procesory płatnicze to współcześnie jeden z najlepszych sposobów na dokonywanie wpłat i wypłat. Doskonale zdają sobie sprawę z tego biznesmeni, którzy swoją działalność prowadzą za pośrednictwem Internetu. Większość z nich korzysta z procesorów płatniczych w celu przelewania wynagrodzeń pracownikom. Istnieje jednak możliwość korzystania w tym celu zarówno z kart kredytowych, jak i kart innego rodzaju.

Funkcje portfeli elektronicznych

W odniesieniu do procesorów płatniczych śmiało można stwierdzić, że ich rola jest nie do przecenienia. (Osoby zapobiegliwe, prowadzące różne rodzaje działalności albo biznesy zakrojone na szeroką skalę, powinny pomyśleć o posiadaniu co najmniej kilku portfeli internetowych). Jest to tym bardziej uzasadnione w sytuacji, gdy każdy bank elektroniczny zapewnia możliwość wyboru rodzaju konta. Przy założeniu, że przynajmniej jedno lub dwa z nich można założyć i prowadzić bezpłatnie, warto zadbać o posiadanie nie tylko więcej niż jednego konta, ale także o wyrobienie sobie chociaż jednej karty.

Dzięki temu, że istnieje dużo różnorodnych procesorów płatniczych, można dokonać wyboru, kierując się ich zasadami funkcjonowania i zaletami. Duża liczba portfeli internetowych zdecydowanie ułatwia dokonanie właściwego wyboru.

Jedną z najważniejszych funkcji procesorów płatniczych jest stworzenie możliwości zakładania sporów. O ich roli można się przekonać w sytuacji, gdy przebieg transakcji zostanie zakłócony. Zakładanie sporów jest w tym przypadku równoznaczne z tym, że w momencie utracenia pieniędzy można liczyć na pomoc banku elektronicznego w ich odzyskaniu. Należy wówczas uruchomić przewidziane na taką okoliczność procedury, o których każda osoba, która dokonuje transakcji za pośrednictwem sieci, powinna wiedzieć.

Do czego jeszcze mogą przydać się procesory płatnicze?

Procesory płatnicze poza wymienionymi walorami mogą być traktowane jako alternatywa dla kantorów internetowych, ponieważ zapewniają korzystniejsze warunki wymiany walut. Wybrane procesory płatnicze nie wyczerpują wszystkich możliwości. Należą one jednak do najbardziej popularnych, a co więcej, sprawdzonych przez miliony użytkowników na całym świecie, a brak opłat i gwarancja bezpieczeństwo mogą być ich najlepszą rekomendacją.

Z uwagi na przeprowadzaną przez portfele internetowe weryfikację, należy podawać prawidłowe dane osobowe. W celu zabezpieczenia własnych pieniędzy nie należy unikać przeprowadzenia weryfikacji.

Korzystacie z portfeli internetowych? Podzielcie się opinią na ich temat w komentarzu.


Łukasz Luboński

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj mi znać!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x