YetiPay – opinie i opis portfela

Portfele pozwalające na realizowanie szybkich płatności w internecie stale zyskują na popularności, bowiem dzięki nim możemy szybko płacić za wybrane usługi i produkty, przesyłać pieniądze znajomym, ale również odbierać wynagrodzenie z wybranych serwisów zarobkowych. Jednym z takich właśnie portfeli jest YetiPay, choć popularnością niestety nie dorównuje czołowym serwisom tego typu. Wprawdzie na tę chwilę nie znajdziemy wiele miejsc, w których go wykorzystamy, ale warto o nim wspomnieć. Jak działa i do czego może się przydać?

YetiPay – co to jest i jak działa?

YetiPay to system mikropłatności, który działa jak portfel internetowy. Dzięki niemu możemy za pomocą kilku kliknięć zrealizować internetową płatność lub przelać pieniądze znajomemu. Wystarczy, że wcześniej doładujemy portfel odpowiednią kwotą, a będziemy mogli nią dowolnie dysponować. Warto dodać, że w ten sposób możemy pozostać anonimowi, gdyż nie musimy podawać danych osobowych oraz kont bankowych.

Rejestracja w YetiPay

Rejestracja w portfelu YetiPay jest bardzo prosta i nie wymaga wielu danych. W zasadzie wystarczy adres e-mail, hasło oraz PIN, choć możemy podać również inne dane np. imię, nazwisko, adres itp. Jednak jest to jedynie opcjonalne, więc z pewnością większość osób krok ten pominie. Rzecz jasna nie zabrakło tutaj również możliwości założenia konta poprzez FB, co jeszcze bardziej przyspiesza cały proces. Co ciekawe możemy to zrobić również za pomocą NK, ale z pewnością jest to tylko kwestia czasu, gdyż ten serwis społecznościowy kończy działalność z dniem 27.07.2021r.

Jak wpłacić pieniądze

Chcąc wpłacić pieniądze do YetiPay musimy kliknąć w przycisk „Doładuj konto”, który znajduje się prawej części strony. Po kliknięciu do wyboru mamy 2 rodzaje przelewów:

  • natychmiastowy – podajemy kwotę doładowania oraz wybieramy bank, w którym mamy konto. Pieniądze powinny trafić na konto w YetiPay od razu po prawidłowym zrealizowaniu przelewu,
  • tradycyjny – ręcznie wykonany przelew na wskazany numer konta. Niestety zanim dojdzie przelew może minąć nawet kilka dni, więc jest to opcja dla osób, które nie potrzebują pieniędzy na portfelu od razu. Oczywiście, jeśli chcemy szybciej dysponować pieniędzmi możemy wybrać przelew natychmiastowy. Co ciekawe, nie musimy tutaj podawał tytułu przelewu jak w innych serwisach, gdyż każdy użytkownik ma indywidualnie przypisany numer konta.

Po prawidłowym zrealizowaniu przelewu pieniądze powinny znaleźć się na naszym portfelu.

Jak wypłacić pieniądze

Zanim zaczniemy wypłacać pieniądze z YetiPay musimy najpierw dodać konto bankowe, ale nie wystarczy, że podamy jego numer. Musimy najpierw zrobić przelew na kwotę min. 1 zł z konta, na które chcemy mieć możliwość wypłaty środków. Niestety nie może to być przelew błyskawiczny (przez PayU lub Przelewy24), ani nawet ekspresowy. Pierwszy przelew musimy zrobić ręcznie.

Opłaty w YetiPay

Kolejna dość istotna kwestia, jeśli chodzi o portfele internetowe to opłaty. W YetiPay wygląda to następująco:

  • wypłata środków – 2% (nie mniej niż 1 zł),
  • wpłata, jeśli kwota jest mniejsza niż 1 zł,
  • odebranie przelewu zagranicznego lub walutowego – 30 zł.

Co w YetiPay jest za darmo:

  • założenie konta,
  • doładowanie konta,
  • przelewy między kontami YetiPay,
  • zamknięcie konta.

Darowizny

YetiPay oferuje również dodatkową funkcję, dzięki której możemy otrzymywać darowizny. Wystarczy, że wkleimy prosty kod HTML na swoją stronę i umieścimy przycisk „doceń z Yeti” przy publikowanych treściach. Wprawdzie mały odsetek internautów zdecyduje się taką darowiznę przekazać, ale zawsze jest jakaś szansa, że ktoś to zrobi. Zwłaszcza, jeśli publikowane treści są wartościowe i czytelnicy je doceniają.

Warto tutaj zwrócić uwagę, że potrzebujemy do tego oddzielnego konta, które możemy założyć wchodząc w zakładkę „Darowizny”. Poza standardowymi informacjami musimy podać również rodzaj konta, a do wyboru mamy 2 opcje:

Ochrona rodzicielska

W YetiPay znajdziemy także ciekawą opcję, jaką jest „ochrona rodzicielska”. Powstała ona po to, aby niepełnoletnie dziecko nie mogło kupować towarów, które przeznaczone są dla osób dorosłych. W związku z tym, dobrym rozwiązaniem może okazać się założenie takiego portfela dla dziecka. Poza wspomnianą ochroną, warto pamiętać, że jest to konto typu prepaid, więc dziecko nie wyda więcej pieniędzy, niż znajduje się na tym portfelu. Sama funkcja działa na bardzo prostej zasadzie – podajemy e-mail, na który będziemy otrzymywać raporty ze wszystkich zakupów dokonanych przez dziecko. Oczywiście podany adres musi różnić się od tego, który posłużył do rejestracji.

Podobne portfele do YetiPay

elektroniczne portfele internetowe procesory płatnicze

YetiPay to ciekawy portfel internetowy, który może się przydać, ale niestety na tę chwilę mało serwisów zarobkowych go obsługuje. W zasadzie jedynym z opisanych na blogu jest Zaczytaj.pl, który płaci za czytanie artykułów internetowych. Warto jednak wspomnieć o możliwości doładowania konta przy pomocy YetiPay w serwisie Chomikuj, który z pewnością każdy zna. Wprawdzie portfel ma swoje zalety, ale decydując się na zarabianie w internecie warto wybrać inne, częściej wykorzystywane.

Opinie o YetiPay

YetiPay to portfel, któremu na dobrą sprawę ciężko coś zarzucić, choć opinie w internecie ma mieszane. Najważniejszą wadą tego portfela jest przede wszystkim jego bardzo mała popularność, która sprawia, że nie jest on zbyt użyteczny. Kto wie, może z czasem jeszcze rozwinie skrzydła, ale w tym momencie są zdecydowanie lepsze wybory. Przykładem może być choćby PayPal, który obsługuje naprawdę wiele serwisów i sklepów internetowych. Co więcej, nie pobiera żadnych również za wypłatę zgromadzonych środków.

Macie jakieś doświadczenia z portfelem? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Dodaj komentarz