Paypal

Paypal

Paypal to jeden z pierwszych i największych serwisów oferujących ekspresowe płatności osobom posiadającym adres mailowy. Firma powstała już w 1998 roku, początkowo jako serwis obsługujący płatności na pagerach, telefonach komórkowych czy palmtopach. Po kilku latach działalności został oparty wyłącznie na działalności Internetowej.

rejestracja

Za jego pomocą można płacić nie tylko środkami zdeponowanymi na subkoncie użytkownika, lecz także za pomocą kart debetowych i kredytowych. Pozwala to na szybsze i sprawniejsze dokonywanie płatności, bez konieczności każdorazowego wprowadzania danych.

Opłaty w PayPal

Paypal z założenia jest bezpłatny, ale tylko dla kupujących. Nie oznacza to jednak, że sklepy internetowe nie pobierają dodatkowych prowizji za zapłacenie za towar za pośrednictwem tego medium. Właściciele sklepów muszą jednak za Paypala płacić, więc część lub całość kosztów próbują przenieść na klientów.

Jedyną sytuacją, gdy konsument może zapłacić za złożenie przelewu w systemie jest zakup za granicą. Wtedy konieczne jest przewalutowanie płatności. Ta usługa (podobnie jak płatność kartą kredytową czy zrobienie przelewu międzynarodowego) niestety kosztuje, ale bardzo niedużo.

Opłaty dla sprzedawców w serwisie nie są wysokie i zależą od miesięcznej sprzedaży. Najwięcej, bo 2,9% od obrotu płacą przedsiębiorcy, którzy za pośrednictwem systemu Paypal dokonali transakcji na kwotę mniejszą, niż 5000 zł. Wraz ze wzrostem obrotów spada procent, który trzeba oddać firmie. Gdy obroty przekroczą 200000 zł, przedsiębiorca oddaje jedynie 1,9% ze swojego obrotu. Do każdej prowizji należy doliczyć dodatkowo 80 gr.

Ochrona kupujących

Paypal jest narzędziem, które oprócz szybkich przelewów gwarantuje pełną ochronę transakcji. Jeśli zamówiony przedmiot nie zostanie z jakiegoś powodu dostarczony do odbiorcy, system zwróci poszkodowanemu klientowi nawet 100% zapłaconych za ten przedmiot środków. W przypadku tradycyjnego przelewu takie rozwiązanie jest niemożliwe.

Firma nie udostępnia również danych finansowych przedsiębiorcom. Widzą oni tylko tyle, ile widzieć muszą, czyli adres dostawy i adres mailowy, z którego przyszło zamówienie.

Paypal jako forma płatności

Chcąc wprowadzić Paypal jako formę płatności w swoim sklepie internetowym, należy uprzednio poddać się procesowi weryfikacji. Dopiero gdy ta przebiegnie pomyślnie, procesor staje się formą płatności dostępną w danym sklepie.

Dzięki temu, że Paypal od razu przekazuje środki pieniężne adresatowi, w przypadku dokonywania zakupów przez sklep internetowy towar można odebrać w zasadzie tuż po jego opłaceniu.

Zobacz też inne procesory płatnicze.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *