Kalkulator i ranking lokat bankowych

Oszczędzanie pieniędzy, choć wielu osobom kojarzy się z wkładaniem ich do skarbonki, wcale nie musi tak wyglądać. Zdecydowanie lepszą opcją, jeśli nie mamy żadnego pomysłu na sensowne inwestycje jest zdeponowanie ich w banku. Służą do tego lokaty bankowe, które może nie generują zawrotnych zysków, ale przynajmniej są bezpieczne i bardzo łatwo się je zakłada. Wystarczy spojrzeć na ranking lokat, wybrać najlepszą ofertę i złożyć stosowny wniosek przez internet.

Ranking lokat

Oprocentowanie najlepszych lokat bankowych

Jeżeli chodzi o rynek finansowy, to jest on na tyle wszechstronny, że w celu oszczędzania i pomnażania pieniędzy można wybrać takie warianty, które w żadnych okolicznościach nie spowodują ani stresowych sytuacji, ani nie przyczynią się do bezustannego poświęcania im uwagi. Oszczędzanie pieniędzy to raczej opcja dla cierpliwych. Nie ma takiej realnej możliwości, żeby dziś zainwestowane pieniądze, przyniosły za tydzień czy miesiąc duży zysk. Ranking lokat bankowych pozwoli, jednak znaleźć tę najlepszą.

Przy niskim oprocentowaniu lokaty bankowej może to trwać latami, a co więcej, nigdy nie przyniesie spodziewanych rezultatów, zwłaszcza po zapłaceniu podatku. Z drugiej jednak strony trudno wyobrazić sobie sytuację, gdy wszystkie zarobione pieniądze są wydawane na bieżące potrzeby.

Oprocentowanie lokat bankowych jest bardzo niskie, a to jest jednoznaczne z tym, że i zyski z niej są niewielkie. Niektóre lokaty bankowe są jednak całkiem dobrze oprocentowane w skali roku, choć nie można uznać tej wysokości oprocentowania za rewelacyjną. Powyższy ranking lokat pokazuje aktualne oprocentowanie oraz zysk po danym okresie oszczędzania.

Lokata bankowa - bezpieczna forma oszczędzania pieniędzy

Lokata bankowa jest jedną z najbezpieczniejszych form oszczędzania oraz inwestowania pieniędzy. Zasady funkcjonowania lokat bankowych są od dawna określone i tak naprawdę bardzo proste. Jeżeli dysponujemy środkami finansowymi, które chcielibyśmy w danej chwili odłożyć, wystarczy udać się do banku i poprosić o założenie lokaty bankowej lub złożyć odpowiedni wniosek przez internet. Powyższy ranking lokat bankowych pozwoli wybrać aktualnie najlepiej oprocentowaną.

Pomimo tego, że lokata bankowa nie przynosi dużych zysków, stanowi jedną z najpewniejszych form pomnażania pieniędzy. Dla osób, które nie lubią ryzyka jest to najlepsza forma lokowania kapitału.

Lokata bankowa dla dziecka jako zabezpieczenie przyszłości

Lokata bankowa dla dziecka może być różnie prowadzona, co jest uzależnione od propozycji konkretnego banku. Systematyczne oszczędzanie zakładają nie tylko banki stacjonarne, ale także inne instytucje. Czy to ma sens? Jak najbardziej, przy równoczesnym założeniu, że okres oszczędzania wyniesie od piętnastu do dwudziestu lat. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że gdy dziecko dorośnie, trzeba będzie – o ile nic się przez ten czas nie zmieni – zapłacić podatek.

Lokata bankowa ma określony czas trwania i albo nie można w ogóle wypłacać tych pieniędzy, albo istnieje możliwość dokonywania wpłat na danej lokacie, w zależności od tego, jaką formę lokaty bankowej wybierzemy. Może ona opiewać nawet na okres dwóch, trzech lat, a po upływie tego czasu otrzymamy odsetki, po potrąceniu dziewiętnastoprocentowego podatku Belki. Pojawiły się propozycje, które są w stanie zachęcić rodziców do systematycznego oszczędzania w celu zabezpieczenia przyszłości dzieci. Powyższy ranking lokat bankowych zawiera również te, w których odkładamy pieniądze na dłuższy czas.

Jak inaczej zarabiać pieniądze?

Możliwości oszczędzania i pomnażania pieniędzy jest bardzo wiele, jednak należy mocno podkreślić, że różnią się one nie tylko formą, ale także stopniem bezpieczeństwa. Może to być również inwestowanie w odpowiednio wybrane formy takie jak chociażby obligacje, fundusze inwestycyjne, papiery wartościowe czy oszczędzanie alternatywne polegające na inwestowaniu w kruszce, dzieła sztuki bądź wina. Nie ulega wątpliwości, że jedną z najpewniejszych opcji jest lokata bankowa, ponieważ nawet wówczas, gdyby doszło do upadku banku, jego klienci nie stracą pieniędzy.

W co inwestować pieniądze

w co inwestować pieniądze

Praca w domu i zarabianie przez internet

praca w domu i zarabianie przez internet

Oszczędzanie i pomnażanie pieniędzy powinno odbywać się systematycznie, bezpiecznie, rozsądnie, cierpliwie, przy jednoczesnym wykazaniu się ogromnym rozeznaniem w temacie. Najpierw trzeba się tym zagadnieniem zainteresować, zapoznać z możliwościami, a następnie podejmować wiążące decyzje. Co do wyboru już konkretnej z pomocą przychodzą oczywiście kalkulatory i rankingi.

Dlaczego warto skorzystać z rankingu?

Kalkulator lokat bankowych pozwala bardzo szybko porównać oferty z różnych banków i zobaczyć zysk po wypłaceniu zgromadzonych pieniędzy. Szukając w internecie samodzielnie najlepszej lokaty stracić można dużo czasu. Powyższy ranking lokat pozwala nie tylko zobaczyć zysk i oprocentowanie lokat, ale i od razu złożyć odpowiedni wniosek przez internet.

Co sądzicie o lokowaniu kapitału w lokaty bankowe? Podzielcie się opinią w komentarzu.

4 komentarze do “Kalkulator i ranking lokat bankowych”

 1. Lokaty bankowe raczej nie zostały stworzone, aby generować zysk, ale aby minimalizować straty związane z inflacją. Osobiście wolę nieco bardziej dochodowe inwestycje, jak chociażby aktualnie kryptowaluty. Trzeba jednak pamiętać, że tutaj jest bardzo duże ryzyko utraty kapitału. Dla osób, które nie chcą ryzyka podejmować, a mają wolne środki to lokata jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, jak trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie.

  Odpowiedz
 2. Według mnie oprocentowanie lokat jest zdecydowanie zbyt niskie. GUS podając dane dotyczące inflacji manipuluje wagami przy jej wyliczaniu. Skutkiem tego działania inflacja jest niższa od rzeczywistej. Niskie oprocentowanie lokat w połączeniu z wysoką inflacją sprawia że trzymając pieniądze na lokacie tracimy zamiast zyskiwać. Nie jest więc najlepszą opcją trzymać pieniądze na lokacie, której jedną z funkcji powinna być ochrona ich wartości. Dodatkowo całą sytuację dobija podatek od lokat, a raczej ich oprocentowania.

  Odpowiedz
 3. Korzystam osobiście z lokat, jednak mnie do nich nie przyciąga oprocentowanie tylko wynagrodzenie jakie dają mi programy afiliacyjne za skorzystanie z takiej formy usługi bankowej. Lokata 500zł/3miesiące i jestem bogatsza o 40-50zł

  Odpowiedz
 4. Dla mnie lokaty bankowe stanowia naljlepsze zrodlo zarobku. Sa najbezpieczniejsze bo kapital w bankach gwarantuje BFG oraz nie wymagaja nakladu pracy oprocz rozeznania sie, w ktorym banku jakie oferuja oprocentowanie. Zalozmy, ze na lokate wplacamy 10tys zl. Po roku czasu wliczajac w to podatek mamy zarobku na reke ok 160zl. To juz jakby nie patrzac jest jakis pieniadz. Dla niektorych osob wydawac by sie moglo, ze 2% zarobku w skali roku to jest nic. Ale z drugiej strony dostac takie nic za nicnierobienie to kazdy by chcial. Jakby ktos znalazl na ulicy 160zl nie byloby pokusy, zeby sie po te pieniadze schylic? Mysle, ze kazdy by pomyslal po cichu jak duzo pieniadzy udalo mu sie znalezc. Kazdy bank w zaleznosci od swojej sytuacji finansowej oferuje klientom rozne oprocentowania lokat. Napewno trzeba chwile poswiecic na zorientowanie sie co nam dana instytucja oferuje. Dobrze jak dana lokata nie jest powiazana z innymi produktami np kontem czy karta. Najlepiej jak mozna zalozyc lokate bez dodatkowych warunkow, ktore moga miec niestety ukryte koszty. Nie mozna tez nie wspomniec, ze lokata to zysk z gory wiadomo jaki w okreslonym czasie. Zysk z lokat jestesmy sobie sami policzyc a czas trwania lokaty sami wybieramy. Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze w tym wszystkim jest jeszcze inflacja, ktora czesto jest nizsza niz oprocentowanie lokat. Ale trzymanie pieniedzy w skarpecie da nam najmniej wiec moze warto, zeby choc troche zarabialy na siebie przy naszym znikomym wkladzie energii i czasu w obsluge tych lokat.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz