Strona główna » Finanse » Kalkulator kredytowy

Kalkulator kredytowy

Kredyt to nierzadko jedyna możliwość na zrealizowanie swoich marzeń, zarówno tych nieco mniejszych, jak i tych dużych, poważnych. Można go zaciągnąć w celu zaspokojenia wielu potrzeb, jednak do najbardziej powszechnych zalicza się chęć zakupu samochodu lub mieszkania. Z pomocą w wyborze najlepszego przychodzi kalkulator kredytowy.

Kalkulator kredytowy – dlaczego warto?

Samodzielne porównywanie ofert wielu banków jest bardzo czasochłonne. Kalkulator kredytowy pozwala zaoszczędzić sporo czasu porównując jednocześnie wiele ofert w jednym miejscu. Dowiesz się w nim ile wyniesie Cię rata kredytu o wybranych parametrach oraz w razie potrzeby, złożysz wniosek online. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób szukających nie tylko kredytów, ale i innych usług finansowych.

Wybierz odpowiedni kalkulator kredytowy

W zależności od tego, na co potrzebujemy gotówkę, potrzebny będzie zupełnie inny kredyt. Wybierz ten, który Cię interesuję i przejdź do konkretnego kalkulatora.

Czym jest kredyt i jakie są jego rodzaje?

Kredyt to rodzaj pożyczki bankowej, jaką placówka na mocy umowy udziela kredytobiorcy. Klient pożytkuje uzyskane pieniądze zgodnie z ich przeznaczeniem w zależności od rodzaju kredytu, po czym zobowiązany jest do spłaty zaciągniętego zobowiązania wraz z naliczonymi odsetkami, które mierzone są według stopy oprocentowania w skali roku. Wysokość dodatkowych opłat, które stanowią dla banku zysk zależna jest od konkretnej oferty i placówki. Decydując się na bank, warto na wstępie wykorzystać kalkulator kredytowy i dokładnie wyliczyć ostateczną kwotę, jaką będziemy musieli spłacić.

Kredytów jest wiele. Najbardziej powszechnym jest tzw. kredyt mieszkaniowy. Jak sama nazwa wskazuje, przeznaczeniem otrzymanych pieniędzy może być jedynie zakup mieszkania. W takich przypadkach, nabyta nieruchomość staje się zabezpieczeniem dla banku w razie kłopotów ze spłacaniem rat przez kredytobiorcę. Bank po prostu przejmuje własność lokalu. Osoby prywatne starają się także o kredyt konsumpcyjny. Może on mieć przeznaczenie z góry określone w umowie lub mieć formę kredytu gotówkowego, którego przeznaczenie jest dowolne. Wśród tych pierwszych, bardzo popularne są kredyty samochodowe. Wśród przedsiębiorców najbardziej powszechnym kredytem jest tzw. kredyt inwestycyjny zgodnie, z którym finanse mogą być przeznaczone na powiększenie majątku trwałego danego przedsiębiorstwa.

Czy każdy może otrzymać kredyt?

Możliwość otrzymania kredytu nie jest jednak dana każdemu. Banki ostrożnie podchodzą do wnioskodawców i decydują się na pozytywne rozpatrzenie wniosku jedynie dla osób, które posiadają zdolność kredytową.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Miriam
Miriam
4 lat temu

Warto porównać różne opcje kredytów i to w różnych bankach. Trzeba mieć pełny obraz ofert żebyśmy mogli wybrać ta najlepsza i najbardziej korzystniejsza dla nas samych. Wszystko po to żeby nikt nie popełnił mojego błędu i w pewnym momencie nie obudził się z ręką w nocniku. Pamiętajmy jak ważne są ubezpieczenia kredytów.

1
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x