Kredyt samochodowy

W przeciwieństwie do kredytu mieszkaniowego, kupując auto nie musimy decydować się na metodę jego finansowania w postaci kredytu na konkretny, określony cel. Banki oferują swoim klientom kredyt samochodowy, który jest dedykowany ściśle zakupowi samochodu, jednak dla niektórych kredytobiorców o wiele korzystniejsze będzie zaciągnięcie zwykłego kredytu gotówkowego.

W artykule zastanowimy się nad tym, jaki kredyt samochodowy będzie najlepszy do naszych potrzeb. A gdy już zdecydujecie się na jedno z rozwiązań, skorzystajcie z naszego kalkulatora, dzięki którym sprawdzicie przewidywaną wysokość raty, a także kosztów kredytu.

Kredyt samochodowy – najlepsza oferta


santander
  • z walizką Wittchen w prezencie!
  • od 2,99%,
  • RRSO 9,08%.

Kredyt samochodowy nie jest popularnym produktem

Porównując oferty banków zauważymy, że produktów finansowych, które są dedykowane ściśle finansowaniu samochodów, jest tak naprawdę niezbyt dużo. Ograniczona liczba podmiotów nie przeszkadza jednak w tym, aby otrzymać atrakcyjną ofertę. Przyjrzyjmy się temu, w jaki sposób sposób można sfinansować nowe auto. W przeciwieństwie do innych typów kredytów, te samochodowe, będą wyróżniać się bardzo interesującymi możliwościami spłaty.

Standardowy kredyt samochodowy

Ten produkt jest doskonale nam wszystkim znany. W jego przypadku kredytobiorca spłaca zadłużenie w równych kapitałowo-odsetkowych ratach. W niektórych bankach oprócz możliwości sfinansowania kredytu możemy otrzymać również „kieszonkowe”, które zostanie przelane na nasze konto. Mowa tutaj o możliwości sfinansowania nawet do 150% wartości auta. W przypadku dedykowanego kredytu samochodowego kwota zobowiązania wpłacana jest bezpośrednio na konto dilera lub komisu samochodowego, a my otrzymujemy plan spłaty. Kredyt należy uregulować w ciągu 5-6 lat. Choć i znajdą się takie banki, które umożliwiają zaciągnięcie kredytu na okres dłuższy, nawet do 10 lat.

Kredyt samochodowy z ratą balonową

Kredyt z ratą balonową to nietypowy rodzaj tego typu produktu finansowego, które jest charakterystyczne dla kredytów samochodowych. Jeśli posiadamy np. około 20% wartości kupowanego auta w oszczędnościach, to ten kredyt, może być idealny właśnie dla nas. Na początku wpłacamy określoną kwotę 10, 15, 20 % wartości samochodu, a następnie 50% jego wartości spłacamy przez okres około 3-4 lat. Ostatnia rata będzie najwyższą i opiewała na pozostałą do spłacenia kwotę.

Kredyt samochodowy 50/50

Zasada finansowania auta przy pomocy kredytu 50/50 jest prosta, jednak nie będzie to produkt finansowy dla każdego konsumenta. Przed odbiorem auta będziemy wpłacać 50% jego wartości. Po upłynięciu roku kolejne 50%.

Dodaj komentarz