Strona główna » Finanse » Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy

W przeciwieństwie do kredytu mieszkaniowego, kupując auto nie musimy decydować się na metodę jego finansowania w postaci kredytu na konkretny, określony cel. Banki oferują swoim klientom kredyt samochodowy, który jest dedykowany ściśle zakupowi samochodu, jednak dla niektórych kredytobiorców o wiele korzystniejsze będzie zaciągnięcie zwykłego kredytu gotówkowego.

W artykule zastanowimy się nad tym, jaki kredyt samochodowy będzie najlepszy do naszych potrzeb. A gdy już zdecydujecie się na jedno z rozwiązań, skorzystajcie z naszego kalkulatora, dzięki którym sprawdzicie przewidywaną wysokość raty, a także kosztów kredytu.

Kredyt samochodowy nie jest popularnym produktem

Porównując oferty banków zauważymy, że produktów finansowych, które są dedykowane ściśle finansowaniu samochodów, jest tak naprawdę niezbyt dużo. Ograniczona liczba podmiotów nie przeszkadza jednak w tym, aby otrzymać atrakcyjną ofertę. Przyjrzyjmy się temu, w jaki sposób sposób można sfinansować nowe auto. W przeciwieństwie do innych typów kredytów, te samochodowe, będą wyróżniać się bardzo interesującymi możliwościami spłaty.

Standardowy kredyt samochodowy

Ten produkt jest doskonale nam wszystkim znany. W jego przypadku kredytobiorca spłaca zadłużenie w równych kapitałowo-odsetkowych ratach. W niektórych bankach oprócz możliwości sfinansowania kredytu możemy otrzymać również „kieszonkowe”, które zostanie przelane na nasze konto. Mowa tutaj o możliwości sfinansowania nawet do 150% wartości auta. W przypadku dedykowanego kredytu samochodowego kwota zobowiązania wpłacana jest bezpośrednio na konto dilera lub komisu samochodowego, a my otrzymujemy plan spłaty. Kredyt należy uregulować w ciągu 5-6 lat. Choć i znajdą się takie banki, które umożliwiają zaciągnięcie kredytu na okres dłuższy, nawet do 10 lat.

Kredyt samochodowy z ratą balonową

Kredyt z ratą balonową to nietypowy rodzaj tego typu produktu finansowego, które jest charakterystyczne dla kredytów samochodowych. Jeśli posiadamy np. około 20% wartości kupowanego auta w oszczędnościach, to ten kredyt, może być idealny właśnie dla nas. Na początku wpłacamy określoną kwotę 10, 15, 20 % wartości samochodu, a następnie 50% jego wartości spłacamy przez okres około 3-4 lat. Ostatnia rata będzie najwyższą i opiewała na pozostałą do spłacenia kwotę.

Kredyt samochodowy 50/50

Zasada finansowania auta przy pomocy kredytu 50/50 jest prosta, jednak nie będzie to produkt finansowy dla każdego konsumenta. Przed odbiorem auta będziemy wpłacać 50% jego wartości. Po upłynięciu roku kolejne 50%.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x