Pomysł na biznes

Pomysł na biznes

Sama praca na etacie może nie dawać nam pełni satysfakcji. Wraz z nabywaniem doświadczenia nierzadko marzy nam się własna firma. Sama jednak chęć niekoniecznie musi iść w parze od razu z pojawieniem się pomysłu na własny biznes. Jeśli nie pojawił się w Twojej głowie ten jedyny i idealny pomysł na biznes, to ten artykuł możesz potraktować jaką małą inspirację do dalszej analizy rynku. Sprawdź poniższe propozycja, a może wśród nich znajdzie  się taka, która będzie idealna dla Ciebie.

Wydawać by się mogło, że pomysł na biznes powinniśmy mieć już zastanawiając się nad rezygnacją z pracy na etacie. Problem polega na tym, że większość idei, która przychodzi nam wtedy do głowy jest bardzo trudna do realizacji – zwłaszcza dla początkującego przedsiębiorcy. Najlepiej jest rozpocząć przecież od czegoś prostszego i w miarę zdobywania doświadczenia zastanowić się nad realizacją swojego docelowego pomysłu. Może w tamtym zostaną wprowadzone znaczące zmiany, które przełożą się ostatecznie na jego sukces?

Własny biznes w domu

Zapewne zdarzyło Ci się kiedyś zastanawiać, jak wyglądałaby Twoja rzeczywistość, gdybyś nie musiał codziennie chodzić do pracy. Brak męczących dojazdów, zawsze ciepłe posiłki, warunki pracownicze, które ustalasz samodzielnie i nie zależą one od “widzimisię” Twojego szefa. Zdaje się, że jest to opcja idealna. Pod warunkiem, że jesteś w stanie sprostać kilku ważnym kwestiom.

Praca w domu oprócz szeregu wygód, które oferuje, ma również jeszcze jedną dodatkową zaletą. Nie wymaga dużego kapitału początkowego. A w przypadku większości ogranicza się on do inwestycji w swoją, własną stronę biznesową. Choć wielu zaczynających w branży rozwiązuje kwestie widoczności w sieci w inny sposób. Dzięki czemu jeszcze bardziej ogranicza koszty związane z rozpoczęciem działalności.

Własny biznes w domu dla niektórych wydaje się totalną abstrakcją. Jednak – wbrew pozorom – jest rzeczywistością dla wielu współcześnie działających przedsiębiorców. Praca “domowa” będzie idealna dla młodych mam, ale nie tylko. Docenią ją wszyscy, którzy potrzebują trochę uciec od zgiełku związanego z pracą grupową.

Influencer marketing

Influencer marketing

Opinia wpływowej osoby jest dużo bardziej wiarygodna niż tradycyjna reklama, więc często wykorzystuje się influencerów w marketingu. Obie strony zyskują.…
Handmade / Rękodzieło

Handmade / Rękodzieło

Jeśli masz dobre umiejętności manualne i głowę pełną pomysłów to tworzenie rękodzieła może być dla Ciebie. Jeśli potrafisz robić swetry…
Jak założyć sklep internetowy

Jak założyć sklep internetowy

Założenie sklepu internetowego jest proste – w rezultacie powstały ich już dziesiątki tysięcy. Trudno się dziwić – niektórzy dostawcy systemów…
Jak zarabiać na blogu

Jak zarabiać na blogu

Rozwój internetu przyczynił się do ogromnych możliwości zarobkowych za jego pośrednictwem. Jednym ze sposobów na regularny dochód jest zarabianie na blogu lub…

Własny biznes w mieście

Poniższe propozycje wymagają już zdecydowanie większego zaangażowania i dodatkowych ludzi, którzy wspieraliby nas w tym biznesie. Odpowiednio zarządzane potrafią zagwarantować całkiem przyzwoity dochód i nie wymagają dużego wkładu finansowego.

Franczyza

Franczyza

Franczyza, jak mówi Europejski Kodeks Etyczny Franczyzy, jest systemem sprzedaży towarów, usług albo technologii opartym na ścisłej i nieustannej współpracy…
MLM - marketing sieciowy

MLM - marketing sieciowy

MLM jest dość popularnym i mocno zachwalanym, zwłaszcza przez liderów, którzy zbudowali spory zespół pozwalający osiągać naprawdę imponujące dochody. Trzeba,…

Ostatnimi czasy coraz modniejsze staje się prowadzenie jedzenia w obwoźnych kuchniach. Jednak gdy chcemy otworzyć taką działalność, warto zastanowić się nad oryginalnym menu. Gdyż najwięcej food trucków serwuje fast foody. Dobrze zatem wyróżnić się z tłumu i zaskoczyć przyszłego klienta oryginalnym jedzeniem. Zakładając działalność, można poszerzyć ją o catering, gdzie będzie można serwować dania na prywatnych przyjęciach czy imprezach firmowych.

W dobie perfekcyjnej pani domu, takie firmy całkiem dobrze radzą sobie na rynku. Nie każdy bowiem ma czas na sprzątanie, ale za to każdy chce mieć czysto i schludnie w swoim domu. Dlatego ludzie decydują się na firmy sprzątające. Prowadząc taką firmę będziesz musiał zastanowić się, czy usługi wykonasz sam, czy może zatrudnisz do tego celu pracowników, dla których wyszukasz zlecenia.

Zastanów się co lubisz

Jakie są Twoje pasje? W czym czujesz się dobrze? To właśnie na te pytania powinieneś/aś odpowiedzieć sobie, gdy zastanawiasz się nad założeniem własnego biznesu. Pomoże Ci to w podjęciu się realizacji takiego pomysłu, który sprawdzi się w Twoim przypadku i będzie ostatecznie przynosił nie tylko satysfakcję, ale również pieniądze.

Dla osób otwartych, które posiadają rozbudowane umiejętności społeczne i dobrze czują się w towarzystwie innych, dobrymi pomysłami na własny biznes będą:

W dziedzinach, których się specjalizujesz lub zwyczajnie możesz podzielić się wiedzą. Wiele jest przypadków, gdy to właśnie pasja staje się główną źródłem naszych zarobków. Zwłaszcza wtedy, jeśli jest ona po prostu “trendy”. Co jest obecnie na czasie? Można by to ująć enigmatycznie jako “higiena ducha i ciała”. Ludzie zawsze będą lubić wyglądać i czuć się dobrze. A wraz z trwającym od kilku lat trendem na zdrowy styl życia, możemy jako przyszli przedsiębiorcy zarobić na tym całkiem przyzwoicie. Jeśli możemy pochwalić się osiągnięciami w danej dziedzinie, to z pewnością znajdą się chętnie na to, aby nas posłuchać.

Tego rodzaju inicjatywy są ostatnio bardzo popularne. Zarówno w małych, jak i dużych firmach. Twoim zadaniem byłoby przygotowywanie spotkań dla przedsiębiorców oraz ich klientów, kontrahentów i współpracowników. Jeśli łatwo Ci nawiązywać kontakty, masz doświadczenie lub po prostu zwyczajną intuicję w podejściu do tych poszczególnych grup, a także potrafisz sprostać ich oczekiwaniom, to networking może być biznesem dla Ciebie.

Skąd wziąć pieniądze na start?

Sporo powyższych pomysłów nie wymaga wkładu finansowego, albo jest on na tyle niski, że większość z nas może sobie na taki wydatek pozwolić. Niektóre z nich wymagają jednak dość sporej kwoty na początek, więc trzeba wziąć skądś pieniądze. Możliwości jest kilka, a najpopularniejsze z nich to oczywiście kredyt lub finansowanie społecznościowe.

Kalkulator kredytowy

Kalkulator kredytowy

Kredyt to nierzadko jedyna możliwość na zrealizowanie swoich marzeń, zarówno tych nieco mniejszych, jak i tych dużych, poważnych. Można go…
Crowdfunding

Crowdfunding

Kiedy pragnie się założyć przedsiębiorstwo lub zrealizować jakiś innowacyjny projekt, decydująca staje się sfera finansowa. W rzeczywistości to błąd i…

Pomysł na biznes wybrany - co dalej?

Po wyborze konkretnego pomysłu na własny biznes, nie pozostaje w zasadzie już nic innego jak założyć własną działalność gospodarczą. W niektórych sytuacjach, takich jak prowadzenie bloga nie jest to jednak wymagane, choć czasem może być bardziej opłacalne od innych form opodatkowania. Jest tak, ponieważ prowadząc działalność gospodarczą możemy odliczyć wszystkie koszty z nią związane. W przypadku wspomnianego bloga, do kosztów możemy zaliczyć np. wydatki na hosting www i domenę internetową, reklamę, pozycjonowanie itp.

Jak założyć własną firmę

Jak założyć własną firmę

Część osób pracujących na etacie w pewnym momencie swojego życia dojrzewa do założenia własnej działalności gospodarczej i zastanawia się jak założyć…

Własna firma czy etat?

Własny biznes wiąże się ze sporą ilością obowiązków i mocno ogranicza czas wolny. To już nie jest praca na etacie, gdzie zrobimy swoje przez 8 godzin (wyjątkiem są nadgodziny), idziemy do domu i o pracy praktycznie w ogolę nie myślimy. Właściciele własnych firm często myślą o niej przez cały dzień i można powiedzieć, że cały czas są w pracy. Oczywiście nie oznacza to, że nie warto próbować z własną działalnością. Można też połączyć jedno i drugie, co ma również sporo zalet, ale niestety czasu wolnego zostaje nam wtedy jeszcze mniej.

Własna działalność gospodarcza czy etat?

Własna działalność gospodarcza czy etat?

Przychodzi w życiu taki moment, że zastanawiamy się czy lepsza okaże się własna działalność gospodarcza czy etat. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć…

O czym jeszcze pamiętać?

To, czy Twój biznes odniesie sukces, będzie zależne nie tylko od Twojej pasji, zamiłowania i nawet najszczerszych chęci. W biznesie rządzą prawa popytu i podaży. Jeśli zatem nikt nie będzie chciał kupować Twoich usług, to nie utrzymasz się na rynku i będziesz musiał/a pomyśleć nad nową firmą, zmodyfikować swoje działania lub wrócić na etat. Chcąc tego uniknąć warto – przy zastanawianiu się nad własnym biznesem – zainteresować się tym, czego mogą potrzebować inni ludzie. Możesz to również sprawdzić i spytać o zainteresowanie swoich znajomych, czy nawet urządzić małą ankietę internetową, o której wypełnienie poprosisz szerszą grupę odbiorców.

Może macie jakiś dobry pomysł na biznes? Podzielcie się nim w komentarzu.

Zostaw komentarz

 1. Jeśli chodzi o franczyze to zależy jaką markę ma się na myśli. Nie opłaca się podobno na takich zasadach prowadzić sklepu żabka powyżej roku. W moim mieście napotkać food trucka to rzadkość, więc pomysł może i dobry. Na pewno takie rozwiązanie u mnie sprawdziło by się na organizowanych przez miasto imprezach plenerowych.

 2. Ja od zawsze chce otworzyć restaurację. W moim mieście jest sporo fast foodow, kawiarni oraz miejsc z daniami typowo obiadowymi . nie ma żadnej restauracji na wyzszym poziomie dlatego uważam ze jest to dobry pomysl na nowe miejsce w moim mieście .

 3. Interesuję się dropshipping, tylko mało jest właścicieli co chcieli by się podzielić doświadczeniem w tej branży. Jest sporo niewiadomych. Ciekawe też gdzie można szukać sprawdzonych marek i hurtowni co obsługują taką sprzedaż. Ciekawy artykuł ale chciałbym aby autor bardziej go rozwinął. Myślę, że pomysłów na biznes można dodać jeszcze kilka.

 4. Food Truck to coś, co mnie od zawsze interesuje. Może w przyszłości o tym pomyślę, ponieważ na tą chwilę zarabiam w domu jako Freelancer 🙂

 5. Ja pracuję w Teamwork a naszym partnerem biznesowym jest Oriflame ..Jednak nie chodzi tutaj o bycie konsultantką i bieganie z katalogiem . Tutaj pracując 2-3 godz. dziennie można zarobić dość fajne pieniądze, bez wkładu finansowego.
  Pozdrawiam

 6. Parę lat temu prowadziłam sklep internetowy i korzystałam z opcji dropshippingu. Jeżeli chodzi o moje odczucia to jest to model współpracy idealny na początek funkcjonowania, bo nie ponosi się kosztów fizycznego zakupu towarów i odpada kwestia wysyłki towaru.
  Minusem jest na pewno to, że zarobek nie jest jakiś gigantyczny. Ale da się utrzymać.

 7. W dzisiejszych czasach można zauważyć tendencję do tego, iż coraz więcej osób zakłada niewielkie działalności gospodarcze 2-3 osobowe firemki, które zajmują się konkretną specjalnością, działają w konkretnej branży. Coraz częściej rónież pracodawcy zlecają tą samą pracą, która do niedawna wykonywana była na etat osobie na własnej działalności na zasafach b2b. Napewno jest to dobra opcja dla osób, które nie boją postawić na własną działalność. Moim zdaniem pomysł na biznes jest bardzo ważny to coś od czego trzeba wyjść, jednak ważniejsze wydaje mi się trafienie na niszę na rynku, wybór czegoś czego w okolicy jeszcze nikt nie robi, lub czego jest niewiele a na co jest zapotrzebowanie. Przed startem należałoby więc bardzo uważnie przyjrzeć się wynkowi na którym chce się działalność ootwierać, może sama analiza podsunie fajny pomysł na to czego brakuje a co moglibyśmy osobiście zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *