Szybka gotówka – skąd wziąć pieniądze?

Nieplanowane wydatki potrafią zaskoczyć każdego i to nie tylko osoby, które zarabiają niewiele. Czasem jest tak, że szybka gotówka potrzebna nam jest „na już” i nie możemy pozwolić sobie na niepotrzebną zwłokę. Pewnym wyjściem z sytuacji może być zaliczka w pracy, ale z różnych względów nie zawsze jest to możliwe. Na szczęście są jeszcze inne możliwości wyjścia z sytuacji. Zatem skąd wziąć pieniądze?

Szybka gotówka – co właściwie oznacza?

Pierwszą istotną kwestią jest to, z czym właściwie kojarzy nam się szybka gotówka. Na dobrą sprawę można rozumieć to dwojako. Pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy to z pewnością pożyczka i jest to jak najbardziej zrozumiałe. Jest to bowiem najszybszy i najprostszy sposób, aby szybko dostać pieniądze, choć nie jedyny. W innym znaczeniu, szybka gotówka może po prostu dotyczyć czasu potrzebnego na jej zarobienie, nawet jeśli na faktyczną wypłatę trzeba poczekać. Chodzi o sytuacje, gdy np. zarobienie kilkuset złotych zajmuje nam kilka minut, ale pieniądze otrzymamy dopiero po kilku tygodniach, a czasem miesiącach. Obie opcje są do zrealizowania, choć wszystko zależy od tego, jak dużej gotówki potrzebujemy, na jak długo i na kiedy. Poniżej informacje odnośnie obu wariantów.

Szybka gotówka na już – skąd wziąć kasę?

pożyczka chwilówka online

Zacznijmy od wariantu pierwszego, czyli skąd wziąć pieniądze, jeśli potrzebne są na już. W zasadzie jedynym interesującym wariantem jest tutaj pożyczka, choć wiele osób nie wiedzieć czemu się przed nią wzbrania. Jest to całkiem ciekawe rozwiązanie dla osób, które mają pewność, że nie będą miały problemów ze spłatą. Jeszcze lepsze z kolei dla osób, które takich pożyczek nigdy wcześniej nie brały. Dlaczego? Z reguły pierwsza pożyczka u danego pożyczkodawcy jest zupełnie darmowa, więc będzie to szybka kasa bez dodatkowych kosztów, a to z pewnością jest sporą zaletą.

Skąd wziąć pieniądze na dom lub mieszkanie

kredyt hipoteczny

Rzecz jasna niektóre wydatki wymagają zupełnie innego podejścia do tematu, a przykładem może być choćby zakup własnego mieszkania lub budowa domu. Niestety mało kto dysponuje wystarczającą kwotą, aby pozwolić sobie na taki wydatek z własnej kieszeni. W związku z tym jedynym wyjściem z sytuacji może okazać się kredyt hipoteczny.

Skąd wziąć pieniądze na własny biznes

pomysł na biznes

Co w sytuacji, gdy mamy świetny pomysł na biznes, a nie mamy odpowiednich funduszy? Tutaj mamy już dodatkową możliwość, jaką jest crowdfunding. Oczywiście sprawdzi się jedynie, jeśli pomysł będzie naprawdę dobry, gdyż ludzie z reguły nie oddają swoich ciężko zarobionych pieniędzy „od tak”. Oczywiście poza crowdfundingiem w grę wchodzi również kredyt dla firm, choć niestety mało banków daje go na rozpoczęcie działalności. Większość wymaga prowadzenia działalności przez minimum 6 miesięcy, choć na szczęście nie wszystkie. Rzecz jasna, jeśli kwota jest stosunkowo niewielka, wystarczyć może zwykły kredyt gotówkowy, który nie ma jasno sprecyzowanego celu.

Skąd wziąć pieniądze, gdy nie ma pośpiechu

Są jeszcze sytuacje, gdy kasa jest nam potrzebna, ale nie ma aż takiego pośpiechu. Skąd wziąć pieniądze w takiej sytuacji? Najbardziej oczywistym wyborem jest oczywiście pójście do pracy, ale zarobki niestety nie zawsze wystarczają i z reguły jest to dość czasochłonne. My skupimy się teraz na metodach, które pozwalają szybko zarobić pieniądze, choć na wypłatę przyjdzie nieco poczekać. Jest kilka ciekawych możliwości szybkiego zdobycia gotówki, które warto wziąć pod uwagę.

Promocje bankowe

promocje bankowe

Promocje bankowe to zdecydowanie szybka kasa, ale niestety nie otrzymamy jej od razu. Szybka, ponieważ spełnienie warunków nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. Na dobrą sprawę wystarczy wypełnienie odpowiedniego wniosku, co zajmuje najczęściej raptem kilka minut. Jest to jeden z ciekawszych sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki.

Praca przez internet

praca w domu i zarabianie przez internet

W internecie jest wiele możliwości zdobycia dodatkowej gotówki, choć nie wszystkie znajdą tutaj zastosowanie. Tutaj z kolei wszystko zależy od oczekiwań finansowych, gdyż w wielu przypadkach da się szybko zarobić kasę, ale niestety stosunkowo niewielkie kwoty. Oczywiście są wyjątki, gdyż np. taki influencer potrafi bardzo szybko zdobyć pieniądze, w zasadzie bez żadnego wysiłku. W zasadzie często wystarczy jeden wpis reklamowy, aby otrzymać spory zastrzyk gotówki. Niestety wymaga to dość rozwiniętego konta na jakimś portalu społecznościowym, więc nie każdy będzie mógł skorzystać akurat z tej możliwości.

Sprzedaż nieużywanych przedmiotów

W domu każdego z nas zalega wiele przedmiotów, których nie używamy i z pewnością długo (a nawet nigdy) nie użyjemy. Co ciekawe, często walają się one nie tylko po domu, ale również w piwnicach, czy na strychu. Zdecydowanie warto od czasu do czasu tam zajrzeć i zastanowić się, czy mogłyby się one przydać komu innemu. Do najczęściej nieużywanych rzeczy, które większość z nas ma w szafie możemy zaliczyć z pewnością ubrania. Naprawdę wiele z nich po prostu tam leży przez długi okres czasu, gdyż ich nie nosimy z różnych względów np. są już za małe. Oczywiście tego typu sposób sprawdzi się jedynie, jeśli kwota potrzebnej gotówki nie jest duża. No chyba, że mamy naprawdę dużo ubrań i przedmiotów na sprzedaż.

Szybka gotówka – opinie o metodach

Z pewnością pomysłów na to skąd wziąć pieniądze jest zdecydowanie więcej, ale te opisane wyżej to jedne z prostszych, które każdy może zastosować. W przypadku pracy przez internet, na gotówkę niestety trzeba trochę poczekać, ale niektórzy mogą sobie na to pozwolić. W sytuacjach, gdy potrzebna jest szybka gotówka na już, jedynym sensownym wyjściem wydaje się pożyczka. Decydując się na nią możemy liczyć na to, że pieniądze trafią na konto nawet w kilkanaście minut. Oczywiście tylko w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

A wy co robicie, gdy potrzebna jest szybka gotówka? Podzielcie się opinią w komentarzu.

1 komentarz do “Szybka gotówka – skąd wziąć pieniądze?”

  1. Gotówka natychmiast! Takie slogany często słyszymy w telewizyjnych czy radiowych reklamach i aż ciężko uwierzyć, że są one możliwe. Jednak naprawdę są, trzeba tylko pamiętać, że niezależnie od tego jaką kwotę i na jaki czas pożyczamy, to my ja tylko pożyczamy i zawsze musimy oddać. Dobrze więc mieć już w głowie konkretny plan, na przykład jak mogę zainwestować konkretną sumę, albo czy jest jakiś inny sposób na zdobycie pieniędzy – dodatkowa praca, sprzedaż niepotrzebnych rzeczy i tym podobne.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz