Strona główna » Finanse » Szybka gotówka – skąd wziąć pieniądze na już?

Szybka gotówka – skąd wziąć pieniądze na już?

Nieplanowane wydatki potrafią zaskoczyć każdego i to nie tylko osoby, które zarabiają niewiele. Czasem jest tak, że szybka gotówka potrzebna nam jest „na już” i nie możemy pozwolić sobie na niepotrzebną zwłokę. Wprawdzie pewnym wyjściem z sytuacji może być zaliczka w pracy, ale z różnych względów nie zawsze jest to możliwe. Na szczęście są jeszcze inne możliwości wyjścia z sytuacji. Zatem skąd wziąć pieniądze na już?

Szybka gotówka – co właściwie oznacza?

Pierwszą istotną kwestią jest to, z czym właściwie kojarzy nam się szybka gotówka. Na dobrą sprawę możemy rozumieć to dwojako:

  • pieniądze, które otrzymujemy od razu – najlepiej w ciągu maksymalnie kilkunastu minut,
  • kasa, którą szybko zarabiamy, ale na jej otrzymanie często musimy poczekać.

Jeśli chodzi o pierwszą opcję, czyli kasę na już, to pierwszą myślą jaka przychodzi do głowy z pewnością jest pożyczka. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, gdyż jest to najszybszy i najprostszy sposób, aby szybko dostać pieniądze, choć oczywiście nie jedyny. Co ciekawe, taką pożyczkę pod pewnymi warunkami możemy otrzymać nawet całkowicie za darmo.

W drugim znaczeniu, gdzie szybka gotówka dotyczy czasu potrzebnego na jej zarobienie, a nie otrzymanie mamy kilka opcji. Są to sposoby, które pozwalają zarobić nawet kilkaset złotych w kilka minut, ale niestety te pieniądze otrzymamy dopiero po kilku tygodniach, a czasem miesiącach.

Wybór stosownej opcji zależy od tego, jak dużej gotówki potrzebujemy, na jak długo i na kiedy. Poniżej informacje odnośnie obu wariantów.

Szybka gotówka na już – skąd wziąć kasę na dowolny cel?

pożyczka chwilówka online

Zacznijmy od wariantu pierwszego, czyli skąd wziąć pieniądze, jeśli potrzebne są na już. W zasadzie jedynym interesującym wariantem jest tutaj pożyczka, choć wiele osób się przed nią wzbrania, często niesłusznie. Mimo wszystko jest to całkiem ciekawe rozwiązanie dla osób, które mają pewność, że nie będą miały problemów ze spłatą. Jeszcze lepsze z kolei dla osób, które takich pożyczek nigdy wcześniej nie brały. Dlaczego? Z reguły pierwsza pożyczka u danego pożyczkodawcy jest zupełnie darmowa, więc będzie to szybka kasa bez dodatkowych kosztów, a to z pewnością jest sporą zaletą.

Skąd wziąć pieniądze na dom lub mieszkanie

kredyt hipoteczny

Rzecz jasna niektóre wydatki wymagają zupełnie innego podejścia do tematu, a przykładem może być choćby zakup własnego mieszkania lub budowa domu. Niestety mało kto dysponuje wystarczającą kwotą, aby pozwolić sobie na taki wydatek z własnej kieszeni. W związku z tym jedynym wyjściem z sytuacji może okazać się kredyt hipoteczny.

Skąd szybko wziąć pieniądze na własny biznes

pomysł na biznes

Co w sytuacji, gdy mamy świetny pomysł na biznes, a nie mamy odpowiednich funduszy? Tutaj wprawdzie mamy już dodatkową możliwość, jaką jest crowdfunding, ale sprawdzi się jedynie, jeśli pomysł będzie naprawdę dobry. Ludzie z reguły nie oddają swoich ciężko zarobionych pieniędzy „od tak”, więc będziemy musieli się mocno postarać. Oczywiście poza crowdfundingiem w grę wchodzi również kredyt dla firm, choć niestety mało banków daje go na rozpoczęcie działalności. Większość wymaga prowadzenia firmy przez minimum 6 miesięcy, ale na szczęście nie wszystkie. Rzecz jasna, jeśli kwota jest stosunkowo niewielka, wystarczyć może zwykły kredyt gotówkowy, który nie ma jasno sprecyzowanego celu.

Skąd wziąć pieniądze, gdy nie ma pośpiechu

Może się również zdarzyć, że kasa jest nam potrzebna, ale nie ma aż takiego pośpiechu. Skąd wziąć pieniądze w takiej sytuacji? Najbardziej oczywistym wyborem jest oczywiście pójście do pracy, ale zarobki niestety nie zawsze wystarczają i z reguły jest to dość czasochłonne. My skupimy się teraz na metodach, które pozwalają szybko zarobić pieniądze, choć na wypłatę przyjdzie nieco poczekać. Jest kilka ciekawych możliwości szybkiego zdobycia gotówki, które warto wziąć pod uwagę.

Promocje bankowe

promocje bankowe

Promocje bankowe to zdecydowanie szybka kasa, ale niestety nie otrzymamy jej od razu. Szybka, ponieważ spełnienie warunków nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. W zasadzie najczęściej wystarczy wypełnienie odpowiedniego wniosku, co zajmuje z reguły raptem kilka minut. Jest to jeden z ciekawszych sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki.

Praca przez internet

praca w domu i zarabianie przez internet

W internecie jest wiele możliwości zdobycia dodatkowej gotówki, choć nie wszystkie znajdą tutaj zastosowanie. Wszystko zależy od oczekiwań finansowych, gdyż wiele sposobów pozwala szybko zarobić kasę, ale niestety stosunkowo niewielkie kwoty. Oczywiście są wyjątki, gdyż np. taki influencer potrafi bardzo szybko zdobyć pieniądze i to duże, w zasadzie bez żadnego wysiłku. Bardzo często wystarczy tylko jeden wpis reklamowy, aby otrzymać spory zastrzyk gotówki. Niestety wymaga to dość rozwiniętego konta na jakimś portalu społecznościowym, więc nie każdy będzie mógł skorzystać z tej możliwości.

Sprzedaż nieużywanych przedmiotów

W domu każdego z nas zalega wiele przedmiotów, których nie używamy i z pewnością długo (a nawet nigdy) nie użyjemy. Co ciekawe, często walają się one nie tylko po domu, ale również w piwnicach, czy na strychu. Zdecydowanie warto od czasu do czasu tam zajrzeć i zastanowić się, czy mogłyby się one przydać komu innemu.

gdzie sprzedawać ubrania

Do najczęściej nieużywanych rzeczy, które większość z nas ma w szafie możemy zaliczyć z pewnością ubrania. Naprawdę wiele z nich po prostu tam leży przez długi okres czasu, gdyż ich nie nosimy z różnych względów np. są już za małe. Oczywiście tego typu sposób sprawdzi się jedynie, jeśli nie potrzebujemy dużo pieniędzy, ale kasę otrzymamy praktycznie od razu. No chyba, że mamy naprawdę dużo ubrań i przedmiotów na sprzedaż, wtedy możliwy jest nawet całkiem spory zastrzyk gotówki.

Szybka gotówka – opinie o metodach pozwalających zdobyć pieniądze

Z pewnością pomysłów na to skąd wziąć pieniądze jest zdecydowanie więcej, ale te opisane wyżej to jedne z prostszych, które każdy może zastosować. W przypadku pracy przez internet, na gotówkę niestety musimy trochę poczekać, ale niektórzy mogą sobie na to pozwolić. W sytuacjach, gdy potrzebna jest szybka gotówka na już, jedynym sensownym wyjściem wydaje się pożyczka. Decydując się na nią możemy liczyć na to, że pieniądze trafią na konto nawet w kilkanaście minut. Oczywiście tylko w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

A wy co robicie, gdy potrzebna jest szybka gotówka? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Porownano
Porownano
4 lat temu

Gotówka natychmiast! Takie slogany często słyszymy w telewizyjnych czy radiowych reklamach i aż ciężko uwierzyć, że są one możliwe. Jednak naprawdę są, trzeba tylko pamiętać, że niezależnie od tego jaką kwotę i na jaki czas pożyczamy, to my ja tylko pożyczamy i zawsze musimy oddać. Dobrze więc mieć już w głowie konkretny plan, na przykład jak mogę zainwestować konkretną sumę, albo czy jest jakiś inny sposób na zdobycie pieniędzy – dodatkowa praca, sprzedaż niepotrzebnych rzeczy i tym podobne.

1
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x