Szybka gotówka – skąd wziąć pieniądze?

Nieplanowane wydatki potrafią zaskoczyć każdego i to nie tylko osoby, które zarabiają niewiele. Czasem jest tak, że praktycznie od razu potrzebna jest nam szybka gotówka i nie możemy pozwolić sobie na niepotrzebną zwłokę. Pewnym wyjściem z sytuacji może być zaliczka w pracy, ale nie zawsze jest to możliwe z różnych względów. No, ale są na szczęście jeszcze inne możliwości wyjścia z sytuacji. Zatem skąd wziąć pieniądze?

Szybka gotówka

Pierwszą myślą jaka przychodzi do głowy, jeśli chodzi o szybką kasę jest oczywiście pożyczka. Jest to zrozumiałe, ponieważ jest to zdecydowanie najszybszy i najprostszy sposób, choć nie jedyny. Wszystko zależy od tego, jak dużej gotówki potrzebujemy, na jak długo i jakie mamy możliwości.

Pożyczka

 Pożyczka to całkiem niezłe rozwiązanie dla osób, które są pewne, że będą miały ją z czego spłacić, a jeszcze lepsze dla osób, które takich pożyczek za wiele nie brały. Dlaczego? Pierwsza pożyczka u danego pożyczkodawcy jest darmowa, więc będzie to szybka kasa bez dodatkowych kosztów, co z pewnością jest sporą zaletą.

Ciekawostką jest fakt, że taka pożyczka może nie tylko być darmowa, ale można na niej również zarobić. Jak? Zostało to już dokładnie, krok po kroku opisane w artykule jak szybko zarobić pieniądze. Sposób ten również może posłużyć w dłuższej perspektywie czasowej jako stałe źródło dochodu.

Sprzedaż nieużywanych przedmiotów

W domu każdego z nas zalega wiele przedmiotów, których nie używamy i z pewnością długo (a nawet nigdy) nie użyjemy. Często walają się one nie tylko po domu, ale również w piwnicach lub na strychu. Warto tam zajrzeć i zastanowić się czy niektóre przedmioty mogłyby przydać się komuś innemu. Stosunkowo często również w szafie zalegają ubrania, których nie nosimy i nie będziemy nosić z różnych względów np. są już za małe. Tego typu sposób sprawdzi się tylko, jeśli kwota potrzebnej gotówki nie jest duża. No chyba, że mamy naprawdę dużo ubrań i przedmiotów na sprzedaż.

Skąd wziąć pieniądze, gdy nie ma pośpiechu?

Są jeszcze sytuacje, gdy kasa jest potrzebna, ale nie ma aż takiego pośpiechu. Skąd wziąć pieniądze w takiej sytuacji? Najczęstszym wyborem jest oczywiście pójście do pracy, ale zarobki nie zawsze satysfakcjonują wystarczająco, aby nie szukać dodatkowych możliwości zdobycia gotówki. Dorabiać można w różny sposób, ale nie każdy wie, że można to robić również za pośrednictwem internetu. 

Promocje bankowe

Promocje bankowe to z jednej strony szybka kasa, a z drugiej niestety trochę musimy poczekać. Szybka, ponieważ spełnienie warunków nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, ale wolna, ponieważ wypłata przeważnie jest dopiero po kilku miesiącach. Mimo to zdecydowanie warto zainteresować się tego typu sposobem na zdobycie dodatkowej kasy.

Praca przez internet

Możliwości zdobycia dodatkowej gotówki w internecie jest naprawdę sporo. Niektóre bardziej, inne mniej dochodowe, ale każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, ponieważ wiele z nich nie wymaga absolutnie żadnych umiejętności, a jedynie trochę wolnego czasu. Warto przejrzeć sposoby zarabiania przez internet, aby znaleźć dla siebie odpowiedni.

Podsumowanie

Z pewnością pomysłów na to skąd wziąć pieniądze jest zdecydowanie więcej, ale te opisane wyżej to jedne z prostszych, które każdy może wypróbować. W przypadku pracy przez internet na gotówkę trzeba jednak poczekać, ale niektórzy mogą sobie na to pozwolić. W sytuacjach, gdy potrzebna jest szybka gotówka, pożyczka wydaje się być jedynym sensownym wyjściem. Pieniądze mogą trafić na konto nawet w kilkanaście minut, oczywiście w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

A wy co robicie, gdy potrzebna jest szybka gotówka? Podzielcie się opinią w komentarzu.

1 komentarz do wpisu “Szybka gotówka – skąd wziąć pieniądze?”

  1. Gotówka natychmiast! Takie slogany często słyszymy w telewizyjnych czy radiowych reklamach i aż ciężko uwierzyć, że są one możliwe. Jednak naprawdę są, trzeba tylko pamiętać, że niezależnie od tego jaką kwotę i na jaki czas pożyczamy, to my ja tylko pożyczamy i zawsze musimy oddać. Dobrze więc mieć już w głowie konkretny plan, na przykład jak mogę zainwestować konkretną sumę, albo czy jest jakiś inny sposób na zdobycie pieniędzy – dodatkowa praca, sprzedaż niepotrzebnych rzeczy i tym podobne.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz