Planet Plus

Planet Plus

Cashback staje się coraz bardziej popularny. I trudno się dziwić, gdyż możliwość robienia zakupów i bycia za nie wynagradzanymi poprzez zwrot gotówki wydaje się bardzo atrakcyjny. Planet Plus jest jedną z platform, która działa w oparciu o ideę cashbacku. Czy warto brać udział w programie? Sprawdźmy, jak wyglądają jego szczegóły.

Planet Plus jest jednym ze sprawdzonych i wiarygodnych portali, z którego korzysta wielu użytkowników. Możemy korzystać z niego w codziennych zakupach i otrzymywać atrakcyjne zwroty, co ostatecznie pozwoli nam kupować więcej potrzebnych nam produktów. Niewątpliwą zaletą programu jest jego połączenie z ponad 1000 sklepami partnerskimi. Strona automatycznie przekierowuje nas do wirtualnych marketów, w których robiąc zakupy automatycznie będziemy otrzymywać zwrot części gotówki. Dodatkowe środki za zakupy pojawiają się na naszym koncie w ciągu 24 godzin.

Jak korzystać z Planet Plus?

Aby móc korzystać z serwisu, najpierw musimy się zarejestrować. Założenie konta zajmuje kilka sekund i jest darmowe. Wystarczy, że klikniemy przycisk „Zarejestruj się” i wypełnimy obowiązkowe pola formularza.

Gdy już otworzymy konto w Planet Plus, odszukujemy zakładkę sklepy. W niej znajdziemy markety pogrupowane według kategorii. Pozwoli nam to znaleźć odpowiedni dla nas sklep, jeśli nie wiemy, z usług jakiego sprzedawcy chcemy konkretnie skorzystać. Jeśli znamy nazwę sklepu wystarczy, że wpiszemy ją w wyszukiwarkę. System automatycznie odnajdzie dla nas sklep i będziemy mogli rozpocząć zakupy. W opisie sklepów znajdziemy informacje na temat wysokości cashbacku.

Wybierz sklep, który Cię interesuje i kliknij „Przejdź do sklepu”, aby zacząć robić w nim zakupy. Zrobione w nim przez Ciebie zakupy pozwolą Ci na uzyskanie punktów cashback, które automatycznie pojawiają się na Twoim koncie Planet Plus. Niektóre punkty mogą nie pojawić się od razu. Nie obawiaj się jednak. Będą one dostępne w ciągu maksymalnie 24 godzin.

Przed skorzystaniem z cashbacku warto wyłączyć program blokujący reklamy, ponieważ sklep może nie rejestrować momentu przejścia z portalu na stronę sklepu.

Wysokość cashbacku

Wysokość cashbacku różni się w zależności od sklepu, w którym robimy zakupy i wynosi ona zazwyczaj od kilku do kilkunastu procent wartości całego zamówienia. Niektóre sklepy oferują kwotowy cashback, inne natomiast decydują się na system procentowy. Planet Plus udostępnia informacje na temat oferowanego przez dany sklepy cashbacku tuż przy opisie każdego marketu.

Wypłata Cashbacku w Planet Plus

Cashback może być wykorzystany na ponowne zakupy w ramach platformy lub wypłacony. Można go przelać na swoje konto, gdy wynosi on co najmniej 20 zł. 1 punkt cashback ma wartość 1 zł. Jak można wypłacić? Opcje są 3:

  • konto bankowe,
  • PayPal,
  • wybrana fundacja.
Czas oczekiwania wynosi do 5 dni roboczych od momentu zlecenia wypłaty.
Darmowe konto bankowe

Darmowe konto bankowe

Wybór konta bankowego nie jest jest prosty i różne kryteria decydują o wyborze konkretnej oferty. Jednym z ważnych, a dla…
Paypal

Paypal

Paypal to jeden z pierwszych i największych serwisów oferujących ekspresowe płatności osobom posiadającym adres mailowy. Firma powstała już w 1998 roku,…

Wtyczka Planet Plus

Planet plus posiada również własną wtyczkę, dedykowaną dla Google Chrome lub Mozilla Firefox. Wtyczka analizuje odwiedzane aktualnie sklepy i sprawdza czy można w nich uzyskać cashback. Oczywiście dotyczy to tylko i wyłącznie użytkowników aktualnie zalogowanych w serwisie. Tego typu wtyczka jest jedynie opcjonalna, więc nie ma konieczności jej instalacji.

Program poleceń

Standardowo, jak w wielu programach tego typu, tak i tutaj jest możliwość zapraszania znajomych. Za każdą zaproszoną osobę otrzymać można jednorazowo 10 złotych, a zostanie ona zatwierdzona w momencie, gdy znajomy wypłaci swój pierwszy cashback. Nie jest to wprawdzie jakaś powalająca kwota, ale może posłużyć jako ciekawy dodatek do zbieranego cashbacku.

Reflink - co to jest i jak zdobywać poleconych

Reflink - co to jest i jak zdobywać poleconych

Większość serwisów umożliwia otrzymanie określonych profitów poprzez zapraszanie kolejnych osób, wykorzystując do tego tzw. reflink. Jest to bez wątpienia korzystne…

Ile można zaoszczędzić ?

W serwisie znaleźć można ciekawy kalkulator, który pozwala orientacyjnie oszacować ile możemy zaoszczędzić robiąc zakupy przez program. W przypadku zakupów miesięcznych na kwotę około 1300 złotych, można zaoszczędzić aż 150 złotych. Jest to kwota wyliczona w oparciu o dostępne oferty, ale może się różnić w zależności od wybranego sklepu. Jest to całkiem ciekawa kwota, która zwyczajnie przepada, gdy robimy zakupy przechodząc bezpośrednio na stronę sklepu.

Na stronie dostępna jest również ciekawa zakładka „najlepsze oferty”, gdzie znaleźć można aktualne rabaty i zniżki w różnych sklepach. W ten sposób oszczędzamy podwójnie – poprzez zniżkę na wybrane produkty oraz częściowy zwrot poniesionych kosztów.

Jak inaczej oszczędzać pieniądze?

W internecie znaleźć można różne serwisy oferujące cashback. Różnią się one ilością obsługiwanych sklepów oraz oczywiście procentowym cashbackiem. Planet Plus obsługuje największą ilość sklepów spośród programów tego typu, ale czasem warto przyjrzeć się również innym. Może się zdarzyć, że w ulubionym sklepie możemy odzyskać większą kwotę wykorzystując inny program cashback. Warto również poznać pozostałe sposoby oszczędzania pieniędzy na codziennych czynnościach.

Jak oszczędzać pieniądze

Jak oszczędzać pieniądze

Spis treści Oszczędzanie pieniędzy poprzez weryfikację kosztówJak oszczędzać pieniądze w domuJak oszczędzać pieniądze na zakupachJak oszczędzać pieniądze na jedzeniuJak oszczędzać…
Cashback

Cashback

Początkowo określenie cashback i moneyback dotyczyły tej samej usługi finansowej. Dzięki nim możliwe jest wypłacanie gotówki w kasie sklepowej i…

Opinie o Planet Plus

Program cechuje naprawdę duża ilość sklepów, które pozwalają skorzystać ze zwrotu części wydanych pieniędzy. Cechuje się dobrym cashbackiem, ale w internecie znaleźć można różne opinie na jego temat – zarówno te pozytywne jak i negatywne. Rejestracja nie wymaga żadnego wkładu finansowego, więc z pewnością warto go wypróbować i ocenić.

Macie jakieś doświadczenia z serwisem? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Zostaw komentarz

1 Komentarz

  1. Cashback nie jest naliczany. Jeżeli masz otrzymać kilkadziesiąt złotych zwrotu -nic nie dostaniesz. Reklamacje nic nie dają. Przez pół roku po reklamacji wisi jako nierozliczone, a później znika lub pojawia się – status „Odrzucone”. OSZUŚCI – szkoda na nich czasu. Za pierwszym razem podałem ich do Sądu – wygrałem. Kolejne pozwy przy niewielkich sumach, to większa strata czasu, niż zysk z wygranych spraw. Kwoty nie rekompensują poświęconego czasu na postępowania Sądowe, ci OSZUŚCI doskonale to wiedzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *