Jak wyłączyć adblocka

Jak wyłączyć adblocka

Coraz częściej reklamy znajdujące się na stronie są bardzo inwazyjne i utrudniają dostęp do interesujących nas treści. W związku z tym pojawia się więcej użytkowników korzystających z programów blokujących reklamy takich jak Adblock. Nie zawsze jednak reklamy są złe, a niektóre sposoby na zarabianie w internecie wymagają jego dezaktywacji. Jak wyłączyć Adblocka?

Jak wyłączyć Adblocka

By wyłączyć Adblocka trzeba kliknąć w przeglądarce ikonę od odpowiedniego rozszerzenia, a następnie wybrać odpowiednią opcję. Znajduje się ona w okolicach prawego, górnego rogu. Jeśli jej tam nie widać to kliknąć 3 kropki -> więcej narzędzi -> rozszerzenia.

jak wyłączyć adblocka

  • Wstrzymaj Adblocka – wyłącza go całkowicie na tej oraz każdej następnej stronie aż do czasu ponownego włączenia.
  • Zablokuj reklamę na tej stronie – jeśli program nie blokuje prawidłowo, którejś z reklam to można samemu zaznaczyć taką reklamę do blokowania.
  • Wstrzymaj blokowanie na tej stronie – wyłącza na stałe blokowanie reklam na aktualnie otwartej stronie.
  • Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie – wyłącza blokowanie reklam na aktualnej stronie oraz pozostałych stronach znajdujących się w danej domenie.

Po co wyłączać blokowanie reklam

Wydaje się, że reklamy nie są do niczego potrzebne i można śmiało je blokować. Są jednak wyjątki, zwłaszcza jeśli chodzi o zarabianie w internecie. Przeważnie takie serwisy by móc płacić użytkownikom, sami muszą zarabiać. Trzeba więc wiedzieć jak wyłączyć Adblocka. Najbardziej oczywistym przykładem takiej formy zarabiania jest klikanie w reklamy.

Inną sytuacją są serwisy, które blokują dostęp do treści użytkownikom, którzy blokują reklamy. Tutaj sytuacja jest inna i przeważnie reklamy w dalszym ciągu nie są nam do niczego potrzebne. Niestety by mieć dostęp do danego materiału trzeba wyłączyć Adblocka przynajmniej na jakiś czas.

Jak wyłączyć inne programy blokujące reklamy

Adblock jest jednym z najbardziej popularnych rozszerzeń służących do blokowania reklam, ale nie jest jedyny. Często używane programy to również:

  • Adblock Plus
  • Ghostery
  • uBlock Origin

W przypadku powyższych rozszerzeń wyłączenie ich jest bardzo podobne. Trzeba znaleźć ikonkę odpowiadającą za dane rozszerzenie, a następnie je wyłączyć lub przynajmniej dezaktywować na wybranej stronie.

1 Komentarz

  1. Wiele stron zdecydowanie przesadza z eksponowaniem reklam. Ja rozumiem, że chodzi o kasę ale bez przesady… Bez adblocka zwyczajnie nie da się normalnie przeglądać internetu, a blokowanie dostępu do treści dla ludzi z adblockiem to zdecydowanie przesada bo gdyby nie taka ich ilość to w ogóle instalacja programu blokującego reklamy nie byłaby potrzebna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *