Jak wyłączyć adblocka

Adblock

Coraz częściej reklamy znajdujące się na stronie są bardzo inwazyjne i utrudniają dostęp do interesujących nas treści. W związku z tym pojawia się więcej użytkowników korzystających z programów blokujących reklamy takich jak Adblock. Nie zawsze jednak reklamy są złe, a niektóre sposoby na zarabianie w internecie wymagają jego dezaktywacji. Jak wyłączyć Adblocka?

Jak wyłączyć Adblocka

By wyłączyć Adblocka trzeba kliknąć w przeglądarce ikonę od odpowiedniego rozszerzenia, a następnie wybrać odpowiednią opcję. Znajduje się ona w okolicach prawego, górnego rogu. Jeśli jej tam nie widać to kliknąć 3 kropki -> więcej narzędzi -> rozszerzenia.

jak wyłączyć adblocka

  • Wstrzymaj Adblocka – wyłącza go całkowicie na tej oraz każdej następnej stronie aż do czasu ponownego włączenia.
  • Zablokuj reklamę na tej stronie – jeśli program nie blokuje prawidłowo, którejś z reklam to można samemu zaznaczyć taką reklamę do blokowania.
  • Wstrzymaj blokowanie na tej stronie – wyłącza na stałe blokowanie reklam na aktualnie otwartej stronie.
  • Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie – wyłącza blokowanie reklam na aktualnej stronie oraz pozostałych stronach znajdujących się w danej domenie.

Po co wyłączać blokowanie reklam

Wydaje się, że reklamy nie są do niczego potrzebne i można śmiało je blokować. Są jednak wyjątki, zwłaszcza jeśli chodzi o zarabianie w internecie. Przeważnie takie serwisy by móc płacić użytkownikom, sami muszą zarabiać. Trzeba więc wiedzieć jak wyłączyć Adblocka. Najbardziej oczywistym przykładem takiej formy zarabiania jest klikanie w reklamy.

Inną sytuacją są serwisy, które blokują dostęp do treści użytkownikom, którzy blokują reklamy. Tutaj sytuacja jest inna i przeważnie reklamy w dalszym ciągu nie są nam do niczego potrzebne. Niestety by mieć dostęp do danego materiału trzeba wyłączyć Adblocka przynajmniej na jakiś czas.

Inne programy blokujące reklamy

Adblock jest jednym z najbardziej popularnych rozszerzeń służących do blokowania reklam, ale nie jest jedyny. Często używane programy to również:

  • Adblock Plus
  • Ghostery
  • uBlock Origin

W przypadku powyższych rozszerzeń wyłączenie ich jest bardzo podobne. Trzeba znaleźć ikonkę odpowiadającą za dane rozszerzenie, a następnie je wyłączyć lub przynajmniej dezaktywować na wybranej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *