Strona główna » Pozostałe » Jak wyłączyć adblocka

Jak wyłączyć adblocka

Niestety w dzisiejszych czasach bardzo często jesteśmy wręcz bombardowani nachalnymi reklamami, które potrafią skutecznie utrudnić dostęp do interesujących nas treści. Dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że spora część internautów nawet nie wyobraża sobie codziennego surfowania po sieci bez wtyczki blokującej reklamy. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, choć w niektórych sytuacjach warto, a czasem nawet trzeba ją dezaktywować. Zatem jak wyłączyć AdBlocka?

Jak wyłączyć Adblocka / blokowanie reklam na komputerze

By wyłączyć Adblocka trzeba kliknąć w przeglądarce ikonę od odpowiedniego rozszerzenia, a następnie wybrać odpowiednią opcję. Znajduje się ona w okolicach prawego, górnego rogu. Jeśli jej tam nie widać to kliknąć 3 kropki -> więcej narzędzi -> rozszerzenia.

jak wyłączyć adblocka
  • Wstrzymaj Adblocka – wyłącza go całkowicie na tej oraz każdej następnej stronie aż do czasu ponownego włączenia.
  • Zablokuj reklamę na tej stronie – jeśli program nie blokuje prawidłowo, którejś z reklam to można samemu zaznaczyć taką reklamę do blokowania.
  • Wstrzymaj blokowanie na tej stronie – wyłącza na stałe blokowanie reklam na aktualnie otwartej stronie.
  • Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie – wyłącza blokowanie reklam na aktualnej stronie oraz pozostałych stronach znajdujących się w danej domenie. Przydatne w sytuacjach, gdy często odwiedzamy witrynę. Dodanie jej na stałe do wyjątków pozwoli zaoszczędić czas na ręcznym wyłączaniu Adblocka.

Po co wyłączać blokowanie reklam

Wydaje się, że reklamy nie są do niczego potrzebne i można śmiało je blokować. Są jednak wyjątki, zwłaszcza jeśli chodzi o zarabianie w internecie. Przeważnie takie serwisy by móc płacić użytkownikom, sami muszą zarabiać, więc trzeba wiedzieć jak wyłączyć Adblocka. Najbardziej oczywistym przykładem takiej formy zarabiania jest klikanie w reklamy. Blokując je za pomocą wtyczki nie będziemy mieli możliwości ich zobaczenia, co uniemożliwi naliczenie odpowiedniego wynagrodzenia. Oczywiście nie jest to jedyna forma zarabiania przez internet, która może być utrudniona przez Adblocka.

Inną sytuacją są serwisy, które uniemożliwiają dostęp do treści użytkownikom, którzy blokują reklamy. Tutaj sytuacja jest inna i przeważnie reklamy w dalszym ciągu nie są nam do niczego potrzebne. Niestety by mieć dostęp do danego materiału trzeba wyłączyć Adblocka przynajmniej na jakiś czas.

Dlaczego czasem warto wyłączyć Adblocka, mimo, że serwis tego nie wymaga?

Wiadomo, że utrzymanie strony internetowej kosztuje (przynajmniej tych z dużą ilością odwiedzających), więc właściciele często chcą, aby w jakiś sposób zwróciły im się poniesione koszty, a najlepiej generowały zarobek. Do podstawowych kosztów możemy zaliczyć hosting www oraz domenę internetową, ale często dochodzi również choćby reklama. Tworzenie nowych wpisów i zajmowanie się witryną zajmuje często również sporo czasu, więc warto mieć to na uwadze. Warto dodać taką stronę na stałe do wyjątków, jeśli reklamy w niczym nam nie przeszkadzają, ponieważ w ten sposób docenimy wkład twórców. Blokowanie reklam nie zawsze jest koniecznością, choć mało kto zwraca na to uwagę.

Jak wyłączyć inne programy blokujące reklamy

Adblock jest jednym z najbardziej popularnych rozszerzeń służących do blokowania reklam, ale nie jest jedyny. Często używane programy to również:

  • Adblock Plus
  • Ghostery
  • uBlock Origin

W przypadku powyższych rozszerzeń wyłączenie ich jest bardzo podobne. Trzeba znaleźć ikonkę odpowiadającą za dane rozszerzenie, a następnie je wyłączyć lub przynajmniej dezaktywować na wybranej stronie.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Tyson
Tyson
4 lat temu

Wiele stron zdecydowanie przesadza z eksponowaniem reklam. Ja rozumiem, że chodzi o kasę ale bez przesady… Bez adblocka zwyczajnie nie da się normalnie przeglądać internetu, a blokowanie dostępu do treści dla ludzi z adblockiem to zdecydowanie przesada bo gdyby nie taka ich ilość to w ogóle instalacja programu blokującego reklamy nie byłaby potrzebna.

krypt88
krypt88
4 lat temu

Ja rozumiem, że teraz każdy chce zarabiać, a najlepszym zarobkiem są reklamy na portalach społecznościowych, platformie Youtube, gdzie to dzięki reklamom wszyscy zarabiają za wystawione filmy oraz na wielu innych stronach. Niestety przyznam się że te reklamy raz że są męczące dla oka to jeszcze potrafią, delikatnie mówiąc, zamulać komputer czy telefon. Dlatego Adblock się przydaje podczas oglądania filmów i stron gdzie nie ma potrzeby mieć włączonych reklam.

2
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x