Klikanie w reklamy

Klikanie w reklamy

Klikanie w reklamy jest dość prostą metodą zarabiania w internecie. Wystarczy umiejętność klikania (ewentualnie podstawowa znajomość języka angielskiego jeśli strona nie jest po polsku) myszką. Wyjątkiem jest autosurf, który co prawda nie wymaga klikania, ale zalicza się do tej kategorii.

Zarabianie na reklamach nie wymaga żadnego wkładu finansowego co jest sporym plusem zwłaszcza dla młodszych użytkowników.

Na dole można również znaleźć strony bonusowe, dla których nie było sensu tworzyć osobnej kategorii choć klikanie w reklamy to to nie jest.

Zarabiaj na klikaniu w reklamy

Reklama jest dźwignią handlu, o czym dobrze wiedzą przedsiębiorcy. W związku z tym jesteśmy nimi zewsząd bombardowani. Jednakże te irytujące reklamy mogą okazać się czymś przydatnym, gdyż możliwe jest zarabianie za każdą przeczytaną czy obejrzaną reklamę. Skoro musimy mieć z nimi do czynienia na co dzień, to warto zrobić z nich użytek dla siebie. Trudna sytuacja finansowa czy bezrobocie stawia nas w podbramkowej sytuacji. Zdesperowani jesteśmy w stanie pracować w pocie chleba za grosze. Nie musi jednak tak być. Obecnie możliwe jest zarabianie na tym, co dla innym jest spamem. Zarabianie w sieci staje się dochodowym zajęciem dla coraz większej ilości osób.

Ile można zarobić klikając

Oczywiście da się zarobić na płatnym klikaniu w reklamy, jednakże nie są to zawrotne sumy, a do osiągnięcia przyzwoitej kwoty konieczne jest poświęcenie sporej ilości czasu. Jeśli mamy go w nadmiarze, to nie stanowi to jednak problemu. Za kliknięcie w reklamę można zarobić zwykle kilka groszy. Wysyłane są one w postaci e-maila czy też dostępne są na specjalnych stronach. Jeśli liczymy na konkretne pieniądze, to najlepiej jest zarejestrować się na kilku portalach, gdyż linki z reklamami nie są dostępne cały dzień, a ponadto ich ilość jest ograniczona. Tak więc poświęcając kilka minut na klikanie w reklamy, zarobimy dziennie średnio kilka groszy.

Chociaż nie zostaniemy milionerami, to jednak regularne klikanie w reklamy jest w stanie zagwarantować nam dodatkowe pieniądze, których nie jesteśmy w stanie zarobić, siedząc przed telewizorem z pilotem w ręku. Rezultatów nie zobaczymy też natychmiast, jednakże zapał do działania pozwoli odnieść sukces. Znacznie bardziej opłacalne są serwisy zagraniczne, gdyż każdy klik w owych programach jest wart więcej niż w rodzimych. Decydując się na programy paid-to-click, należy stawiać wyłącznie na stabilne i wypłacalne buxy. Reklamy pojawiają się kilka razy w ciągu dnia, a więc najlepiej sprawdzać je o różnych porach dnia. Dzięki cierpliwości i regularności zarobki wraz z upływem czasu stają się coraz większe.

Trzeba również uważać na serwisy, które nie wypłacają zarobionych pieniędzy. Dobrym przykładem tutaj może być znany ermail. Wszystkie poniższe serwisy są jednak jak najbardziej wypłacalne.

Zarabianie poprzez klikanie w reklamy wymaga wyłączenia programu blokującego reklamy (jak wyłączyć Adblocka) lub dodania strony do wyjątków, co jest chyba dość oczywiste.

Strony zagraniczne

Neobux
Neobux istnieje od 2008 roku i również należy do czołówki wśród programów PTC. Stron posiada rozszerzenie informujące o pojawieniu się nowych reklam do kliknięcia o nazwie AdAlert.

Paidverts
Paidverts dostępny jest w całości w języku polskim, a język można zmienić w prawym górnym rogu. Na stronie poprzez klikanie reklam dostajemy punkty BAP lub $. Od owych punktów zależy wartość reklam, które otrzymamy do wyklikania (więcej punktów = lepiej płatne reklamy).

Strony polskie

v24.biz

V24 jest serwisem oferującym sporą ilość reklam do klikania oraz zadań. Serwis zmienił admina i aktualnie jest nim Filip.

Sejfik
Sejfik wypłaca od 2007 roku i należy do firmy eBizo, której adminem jest Markonix. Oferuje chyba najwięcej możliwości zarobku i reklam do klikania z serwisów na tej liście.

 

Forsapl
Forsapl jest w internecie od 2009 roku. Strona należy do firmy Anti-Tau, a adminem jest tutaj Miroka. Spora ilość reklam do klikania, no i autosurf.

 

Centrum Reklamy
Centrum Reklamy zostało uruchomione w 2004 roku i należy do firmy Adnox (od 2009r), podobnie jak cztery pozostałe serwisy znajdujące się poniżej. Adminem w każdym z nich jest Pamp3rs. Wygląd stron jest bardzo zbliżony jak i forma zarabiania więc nie wymaga dodatkowego opisu każda z nich.


Puls Reklamy wystartował w 2008 roku.

Imperium Reklamy
Imperium Reklamy działa od 2004 roku.

Świat Reklam
Świat Reklam działa od 2006 roku.

Zielony mail
Zielony Mail powstał w 2004 roku.

Wykonywanie zadań / akcje

kubigo

Kubigo to strona pozwalająca zarabiać na wykonywaniu prostych lub trochę bardziej skomplikowanych zadań. Zarobki w serwisie są bardzo zróżnicowane.

Czytanie artykułów

zaczytaj przeczytamwszystkichZaczytaj.pl to serwis, w którym otrzymujemy punkty za czytanie artykułów w serwisach internetowych oraz wykonywanie zadań.

Wymiana ruchu:

EasyHits4U
EasyHits4U nie jest typowym serwisem do zarabiania na klikaniu w reklamy, ale warty dodania jako bonus . Stawki za kliknięcia są w prawdzie niskie, ale strona nadaje się dobrze do promowania innych. Wymiana ruchu polega na tym, że oglądamy czyjąś stronę, a w zamian ktoś ogląda naszą.

Nie tylko klikanie w reklamy pozwoli Ci zarobić

Klikanie w reklamy choć jest podstawową formą zarabiania to tego typu strony umożliwiają również zdobywanie poleconych poprzez reflinki. Jest to szansa na zbudowanie dodatkowego dochodu pasywnego używając dostępnego linku. Tego typu link można przesłać znajomym czy po prostu zostawiać na różnych forach z opisem by ludzie mogli się z niego zapisać. Dodatkowo strony te przeważnie oferują powiązane z tym inne formy zarobku jak np:

 • ankiety online – tu chyba nie trzeba zbyt wiele wyjaśniać. Z klikaniem reklamy co prawda nie ma dużo wspólnego, ale jedna strona znajdująca się w zestawieniu oferuje możliwość zarabiania w ten sposób.
 • zadania – różnego rodzaju zadania zlecane przez innych użytkowników i nie tylko. Bywają różne ale przykładowe zadanie to np. komentarz na forum, rejestracja w serwisie itp. (W zasadzie każda strona).
 • pobieranie plików – pobieramy pliki z serwisów w zamian za wynagrodzenie (Sejfik, Forsapl).
 • zadania społecznościowe – klikanie “lubię to”, “tweetowanie”, wyświetlenia na “YouTube” itp. (Zarabiara).
 • gry zależne od umiejętności – gramy w gry gdzie wygrywa osoba z największą ilością punktów danego dnia.
 • gry losowe/zdrapki – tutaj wygrana zależy w zasadzie od szczęścia (clixsense, paidverts, sejfik)

Pojęcia powiązane z tego typu serwisami

Strony oferujące wynagrodzenie za klikanie w reklamy najczęściej są opisane skrótami:

 • GPTR (Get Paid to Read) – programy, płacące za klikanie w reklamy i czytanie maili.
 • PTC (Paid to Click), buxy – strony płacące za klikanie reklam. Po każdym kliknięciu trzeba odczekać określony czas, by reklama została zaliczona.

Inne powiązane pojęcia, które można często spotkać:

 • ptp (paid to promote) – promowanie reklam z jednego serwisu w drugim poprzez unikalny link. Zarobek najczęściej podawany jest za 1000 wyświetleń. (Sejfik, Imperium Reklamy, Puls Reklamy, Świat Reklam, Zielony Mail).
 • autosurf – odpalamy i nie musimy nawet nic robić, ponieważ reklamy same się zmieniają po określonym czasie (Forsapl, Zarabiara).
 • manualsurf – to samo co autosurf z tą różnicą, że co jakiś czas trzeba potwierdzić swoją obecność klikając w obrazek lub coś podobnego.
 • surfbar – jest programem instalowanym dobrowolnie na komputerze. Wyświetla on reklamy (bannery) za co przyznawane jest wynagrodzenie.

Dlaczego ktoś ma nam płacić za oglądanie reklam?

Możliwość dorobienia na klikaniu w reklamy staje się coraz popularniejsza, gdyż rośnie konkurencja na rynku. Firmy płacą za klikniecie w reklamę, która promuje ich produkt. W ten sposób chcą one zainteresować potencjalnego klienta do zapoznania się z ich oferta, dzięki czemu wzrasta szansa na to, że zapłacimy za owy produkt. Są to legalne i darmowe strony płacące swoim użytkownikom za oglądanie wyświetlanych na nich reklamach. Firmy wykupują reklamę w danym serwisie, a serwis z kolei płaci oglądającym za ich obejrzenie. Dzięki temu firmy mają pewność, że ktoś faktycznie obejrzał daną reklamę. Jak to wygląda w praktyce? Otóż konieczne jest zarejestrowanie się, aby móc zarabiać w programach typu PTC. Po kliknięciu w reklamę należy odczekać kilka sekund (dłuższy czas to większy zarobek), po czym zarobek zostaje automatycznie dopisany do salda użytkownika programu. Po uzbieraniu minimalnej kwoty, można wypłacić zarobki.