Płatne zadania internetowe – jak na tym zarabiać?

Wykonywanie różnego rodzaju zadań internetowych jest jednym z wielu sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki. Mogą być one zlecane przez administrację danego serwisu lub po prostu przez innych użytkowników. Wynagrodzenie przyznawane za jego poprawne wykonanie zależy od stopnia skomplikowania oraz czasu potrzebnego na jego realizację. Jak wyglądają płatne zadania internetowe i ile można na nich zarobić?

Na czym polegają płatne zadania internetowe

Zadania do wykonania, które możemy znaleźć w serwisach płacących za taką aktywność bywają naprawdę różne. Wiele zadań to czynności, które różnią się od siebie nieznacznie np. zarejestruj się w serwisie X, wejdź na stronę i kliknij w banner itp. Wszystko zależy od aktualnych potrzeb innych użytkowników i tego czy są w stanie zapłacić, jeśli ktoś zrobi to za nich.

Serwisy, w których znajdziemy płatne zadania internetowe

Polskie


Sejfik

Sejfik to zdecydowanie najpopularniejszy i prawdopodobnie najlepszy serwis tego typu. Poza płatnymi zadaniami oferuje również wiele innych możliwości zarobku.


szybkakasa24h

Szybkakasa24h nie jest już tak popularny jak powyższy, ale możemy znaleźć tu również ciekawe zadania.


kubigo

Kubigo swego czasu kojarzony był właśnie z płatnymi zadaniami internetowymi, ale aktualnie znajdziemy tam również sporo ankiet.


Zagraniczne


ysense

Ysense to czołowy światowy panel ankietowy, który w swojej ofercie ma również różne zadania.


timebucks

Timebucks oferuje naprawdę sporo możliwości zarobkowych, a zadania to jedynie jedna z nich.


Neobux

Neobux kojarzy się głównie z klikaniem w reklamy, ale znajdziemy tu również mini zadania, a nawet płatne ankiety.


Serwisy, w których otrzymamy karty podarunkowe

W powyższych serwisach za wykonywanie zadań otrzymujemy pieniądze, które możemy zwyczajnie wypłacić. W przypadku poniższych zdobywane punkty możemy wymienić jedynie na karty podarunkowe, kody rabatowe itp. Jest to wprawdzie nieco gorsze rozwiązanie, ale karty i kody są do popularnych sklepów, więc z pewnością każdy skorzysta. Znajdziemy tam między innymi kody do Allegro, czy karty podarunkowe do Media Expert.

Zadania związane przede wszystkim z grami, ale nie tylko


dogry

W serwisie Dogry.pl znajdziemy również zadania, które nie wymagają od nas praktycznie żadnej dodatkowej aktywności np. odbieranie paczek z paczkomatu (naszych – wystarczy podać numer telefonu).


gamehag

W Gamehag znajdują się praktycznie same zadania związane z rejestracjami w grach, zarówno mobilnych, jak i komputerowych.


bananki

W serwisie Bananki także znajdziemy przede wszystkim zadania związane z grami, ale również np. oglądanie reklam.


Bonus

zaczytaj

W serwisie Zaczytaj.pl punkty otrzymujemy za czytanie artykułów na różnych stronach. Nie jest to więc typowy serwis z zadaniami, ale warto o nim wspomnieć.


Ile możemy na tym zarobić?

Płatne zadania internetowe mają to do siebie, że jest naprawdę duża rozbieżność w stawkach, więc ciężko ocenić. Duże różnice mogą być nawet w dokładnie takich samych zadaniach, gdyż to zleceniodawca ustala ile jest w stanie za to zapłacić i dopiero wtedy podejmujemy ewentualną decyzję czy chcemy się tego podjąć. Weźmy za przykład kilka zadań z serwisów, które były wymienione wyżej:

  • instalacja aplikacji na androdzie i ocenienie jej w Sklepie Play (1,55 zł),
  • kliknięcie bannerów znajdujących się na podanej stronie (55 gr),
  • szybka rejestracja na stronie (20 gr).

Tego typu zadania trafiają się najczęściej, ale nie należą do zbyt wymagających, więc i wynagrodzenie nie należy do najwyższych. W przypadku zadań wymagających większego zaangażowania np. założenie konta w banku, możemy liczyć na wynagrodzenie w wysokości przynajmniej kilkudziesięciu złotych.

Jak inaczej zarabiać w internecie

W internecie jest wiele możliwości zarobkowych, a wykonywanie zadań to tylko jedna z wielu. Poza klikaniem w reklamy, do najpopularniejszych z pewnością możemy zaliczyć wypełnianie ankiet, ale nie są to oczywiście jedyne sposoby.


płatne ankiety online

Zarabianie na ankietach z pewnością należy do tych łatwiejszych sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki. Warto przejrzeć serwisy, które płacą za ich wypełnianie.


praca w domu i zarabianie przez internet

W internecie zarabiać możemy na wiele różnych sposobów, a niektóre z nich nie wymagają praktycznie żadnych dodatkowych umiejętności. W zasadzie jedyne czego potrzebujemy to nieco wolnego czasu.


Weryfikacja wykonania płatnych zadań internetowych

Wykonanie zadania to jedno, a jego weryfikacja to drugie. W przypadku klikania reklam wynagrodzenie dopisywane jest do konta już po odczekaniu wymaganego czasu. W przypadku zadań sprawa jest już nieco bardziej skomplikowana, więc wymaga każdorazowej weryfikacji przez osobę zlecającą. To jak ona wygląda zależy już od samego zadania. W przypadku rejestracji najczęściej wystarczy podać użyty login, ale niektóre mogą wymagać zrobienia zrzutu ekranu (screena).

Opinie

Płatne zadania internetowe stanowią dobre uzupełnienie serwisów, które oferują również inne możliwości zarobkowe. To ile zarobimy zależy przede wszystkim od czasu oraz chęci, ale z pewnością możemy w ten sposób dorobić do pensji czy kieszonkowego. Zwłaszcza, jeśli skorzystamy z pozostałych możliwości oferowanych przez tego typu serwisy, gdyż ilość dostępnych zadań przeważnie jest mocno ograniczona.

Co sądzicie o płatnych zadaniach internetowych? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Podobał się wpis? Podziel się nim udostępniając!

2 komentarze do wpisu „Płatne zadania internetowe – jak na tym zarabiać?”

  1. Uważam że jest to bardzo ciekawy materiał sama zaczęłam zarabiać na niektórych z tych stron i póki co idzie całkiem nieźle. Największy plus jest taki że można pracować we własnym zakresie czasu. Zawsze coś można zarobić napewno nie kosmiczne sumy ale dyszka da radę w kilka dni

    Odpowiedz
  2. Już trafiłam na kilka blogów/ stron o podobnej tematyce, ale często są tam nieaktualne rzeczy lub powtarzające się informacje o firmach, w których można zarobić. U Ciebie znalazłam nowe rzeczy, jestem zaskoczona pozytywnie. Będę więc działać z tematem. Na razie u mnie były płatne ankiety, dość słabo to wygląda po roku czasu. Może mam słaby profil albo za późno czasem reaguję na informację o ankiecie i jest już zamknięta. Chcę się zająć płatnymi zadaniami, jestem ciekawa efektów. Pozdrawiam.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz