Praca dla nieletnich

Praca dla nieletnich

Wydatki ma każdy – zarówno dorośli jak i młodzież. W przypadku dorosłych sprawa wygląda jednak nieco inaczej, ponieważ po skończonej szkole można iść do pracy i zacząć zarabiać na siebie. Sytuacja młodzieży jest już nieco bardziej skomplikowana, ze względu na obowiązki szkolne. Pogodzić wszystko by dorobić sobie do kieszonkowego nie jest łatwo, ale praca dla nieletnich również się znajdzie. Co można robić?

Praca dla nieletnich - co można robić?

Młodzież najczęściej wykorzystuje wakacje, aby sobie dorobić ze względu na dużą ilość wolnego czasu, ale wcale nie trzeba z tym aż tak długo czekać. W tym czasie jest oczywiście więcej możliwości, ze względu na zbiory, przy których i młodzież znajdzie zajęcie.

Praca dla nieletnich znajdzie się z pewnością również wśród sąsiadów, więc wcale nie trzeba czekać aż do okresu wakacyjnego. Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem wydaje się wykorzystanie internetu, ponieważ nie trzeba nawet wychodzić z domu by pracować. Tego typu rozwiązanie pozwala zarabiać nawet, gdy pogoda za oknem jest nienajlepsza.

Łatwa praca dla nieletnich przez internet

Na początek propozycje, które nie wymagają wychodzenia z domu. Jedyne co będzie potrzebne by zacząć zarabiać to internet i urządzenie z dostępem do niego.

Płatne ankiety online

Płatne ankiety online

Wypełnianie ankiet jest jedną z wielu możliwości zarabiania przez internet gdzie nie są potrzebne dodatkowe umiejętności. Jedynym wymogiem jest trochę…
Klikanie w reklamy

Klikanie w reklamy

Klikanie w reklamy jest dość prostą metodą zarabiania w internecie. Wystarczy umiejętność klikania (ewentualnie podstawowa znajomość języka angielskiego jeśli strona…

Powyższe propozycje świetnie sprawdzą się jako praca dla nastolatków, którzy mają trochę wolnego czasu np. po szkole. Wśród serwisów, które płacą za wypełnianie ankiet oraz klikanie reklamy sporo jest takich, gdzie wystarczy ukończone 13 lat by móc się zarejestrować i zarabiać.

Praca dla nieletnich online, a wypłata zarobków

Serwisy umożliwiające zarabianie przez internet najczęściej wypłacają pieniądze prosto na konto bankowe. Na szczęście aktualnie również młodzież nie ma problemu w tej kwestii. Bez problemu można założyć konto dla młodych bez dodatkowych opłat. Możliwość odbierania wypłat z internetu to oczywiście nie jedyne zalety posiadania konta.

Zdalna praca dla nieletnich wymagająca zaangażowania

Tego typu praca dla nieletnich wymaga wprawdzie większego zaangażowania i poświęconego czasu, ale w zamian oferuje zdecydowanie większe zarobki. Oczywiście w dłuższej perspektywie czasu.

Zarabianie na Youtube

Zarabianie na Youtube

W dzisiejszych czasach wiele osób coraz częściej interesuje się tematyką pracy przez internet. Z dnia na dzień coraz bardziej są…
Jak zarabiać na blogu

Jak zarabiać na blogu

Rozwój internetu przyczynił się do ogromnych możliwości zarobkowych za jego pośrednictwem. Jednym ze sposobów na regularny dochód jest zarabianie na…
Zarabianie na grach

Zarabianie na grach

Obecnie można zaobserwować szeroki wzrost zainteresowania e-sportem, a jest to nic innego jak zawody w gry komputerowe. W przeszłości często…

Praca dla nieletnich w oparciu o umowę

Kodeks zezwala na zatrudnienie nieletniego w wieku od 16 do 18 lat, ale jedynie do wykonywania prac lekkich. Zdefiniować je można jako takie, które nie powodują zagrożenia dla życia, zdrowia oraz rozwoju psychofizycznego. Pracodawca powinien sporządzić wykaz takich prac, które są wykonywane w danym zakładzie, a następnie zatwierdzić go u właściwego inspektora pracy oraz lekarza medycyny pracy.

Są jednak wyjątki i czasem można zatrudnić osoby młodociane do niektórych prac wzbronionych, jeśli są one potrzebne do odbycia przygotowania zawodowego. Trzeba jednak zapewnić szczególną ochronę zdrowia osób młodocianych zatrudnionych przy tych pracach.

Praca dla młodzieży na wakacje

W sezonie również znajdzie się praca dla nieletnich. Zbiory owoców i warzyw dostępne są w okresie wakacyjnym w wielu miejscach. Trzeba się tylko odpowiednio rozejrzeć by znaleźć coś w okolicy, ponieważ dojazdy mogą się zwyczajnie nie opłacać. Najczęściej wybierana praca wakacyjna to prawdopodobnie zbieranie truskawek, choć potrafi się szybko znudzić. Sama praca nie należy do najlżejszych, a wynagrodzenie pozostawia wiele do życzenia.

Praca dla młodzieży wśród sąsiadów

Jest wiele osób, którym można pomóc w obowiązkach domowych, więc praca dla młodzieży znajdzie się również wśród sąsiadów, zwłaszcza starszych. W zasadzie wystarczy jakieś ogłoszenie lub poczta pantoflowa by zacząć zbierać zlecenia. Zależnie od ich ilości i ceny zarobki mogą być różne.

Do obowiązków, w których można pomóc znajdzie się z pewnością:

 • wyprowadzanie psa,
 • wyrzucanie śmieci,
 • robienie zakupów,
 • koszenie trawnika,
 • i inne.

 1. Zgadza się idealny sposób zarobienia pierwszych pieniędzy. Sam zarabiałem w taki sposób, gdy nie byłem pełnoletni i nie miałem stałej pracy. Z kieszonkowymi od rodziców moje potrzeby nastolatka były zaspokojone. Biorąc pod uwagę, że czasy się zmieniły i ludzie generalnie nie garną się do pracy to nie wiem czy obecnie na parę groszy nastolatek kiwnie palcem. 🙂

 2. Blog super , pisany zwięźle i na temat . Czyta się łatwo i przyjemnie , a dodatkowo zostało zawarte dużo informacji.
  Dokładnie opisane pomysłu na zarobek , dzięki którym napewno wiele się skusi choćby spróbować .
  Osobiście 18 lat mam za miesiąc i kończę 2 klasę zawodówki , co miesiąc dostaje kasę , nie jest to wiele ale dotychczas starczało , ale wiadomo wydatków tylko przybywa a mi zamarzyło się prawko .Teraz szukam nowego źródła dochodu co nie jest łatwe. Zaczęłam ,,bawić się ” w ankiety i płatne reklamy . Zdaje sobie sprawę że to nie przyniesie mi wiele ale może uda się uzbierać np na kosmetyki. Próbuje zatrudnić się na czas wakacji ale w moim mieście nie jest to łatwe , znalazłam propozycje by wyjechać na miesiąc nad morze gdzie bym mogła iść na zmywak , co w sumie polecam każdemu , darmowe zakwaterowanie , kasa za pracę i w wolnym czasie darmowe wakacje. Niestety ja z powodów osobistych nie mogę . Jednak gorąco polecam . Wystarczy wpisać w przeglądarkę i chwilkę poszukać .
  Pozdrawiam wszystkich serdecznie 😉

 3. Warto jest zacząć zdobywać doświadczenie zawodowe jak najwcześniej. Niestety szczerze mówiąc to w Polsce nie widzę takiego podejścia. Często małoletni muszą pracować na czarno. Ja zaczynałem pracę w McDonalds w wieku 17 lat i powiem szczerze jest to jedna z lepszych firm do zatrudnienia. Umowa o pracę, miła atmosfera. Polecam.

 4. W niektórych szkołach zawodowych jest możliwość odbycia płatnych staży, co również jest świetną opcją – zdobywa się doświadczenie zawodowe i jednocześnie zarabia. Co prawda trzeba „bawić się” w wypełnianie dziennika stażu, czasem nawet poprawiania go, by mógł zostać ostatecznie zaakceptowany, jednak myślę, że warto. A jeśli ktoś okaże się dobrym pracownikiem, to można nawet dostać propozycję pracy wakacyjnej czy dorywczej.

 5. Na szczęście jako młodzież da się zarobić, i to nawet nie małe pieniądze. Sam jestem w młodym wieku i zarabiam około 500zł miesięcznie, osobiście polecam sprzedaż na różnych serwisach aukcyjnych Allegro lub OLX. Tam jest najwięcej klientów i kupujących 😀 Najlepiej połączyć dobrą cenę z jakością obsługi wtedy wiele klientów będzie zainteresowanych naszym sklepem 😀 Strasznie polecam !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *