Strona główna » Zarabianie » Praca dla nieletnich

Praca dla nieletnich

Wydatki ma każdy – zarówno dorośli jak i młodzież. W przypadku dorosłych sprawa wygląda jednak nieco inaczej, ponieważ po skończonej szkole możemy od razu iść do pracy i zacząć zarabiać na siebie. Sytuacja młodzieży jest już nieco bardziej skomplikowana, ze względu na obowiązki szkolne. Pogodzić wszystko, aby dorobić sobie do kieszonkowego nie jest łatwo, ale praca dla nieletnich również się znajdzie. Co można robić?

Praca dla nieletnich przez internet

Młodzież najczęściej wykorzystuje wakacje, aby sobie dorobić ze względu na dużą ilość wolnego czasu, ale wcale nie trzeba z tym aż tak długo czekać. Wprawdzie w sezonie letnim jest więcej możliwości, ale zdecydowanie ciekawszym rozwiązaniem jest praca zdalna z wykorzystaniem internetu. Dzięki temu nie musimy nawet wychodzić z domu, aby zarabiać i możemy robić to przez cały rok. Co więcej, tego typu rozwiązanie pozwala również pracować nawet w sytuacji, gdy za oknem jest zła pogoda. Poniższe propozycje zarobku są stosunkowo łatwe, a jedyne co jest potrzebne, aby zarabiać to internet i urządzenie z dostępem do niego. Zatem jakie możliwości pracy zdalnej ma młodzież?

Wypełnianie płatnych ankiet online

płatne ankiety online

Wypełnianie płatnych ankiet to bardzo popularny sposób na zarabianie przez internet, zwłaszcza wśród nieletnich. Jest tak, ponieważ wiele paneli ankietowych ma stosunkowo niski wymóg, jeśli chodzi o wiek panelistów. Oczywiście rejestrując się w większej ilości paneli ankietowych możemy znacznie zwiększyć swoje zarobki.

Aplikacje do zarabiania na telefonie

aplikacje do zarabiania pieniędzy

Aplikacje do zarabiania pieniędzy to kolejny, równie ciekawy sposób na zdobycie dodatkowej gotówki. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma go cały czas przy sobie, a już z pewnością młodzież. Dzięki takim aplikacjom możemy zarabiać nie tylko w domu, ale również na mieście, czy podczas podróży.

Zarabianie na klikaniu w reklamy

klikanie w reklamy

Klikanie w reklamy to kolejny prosty sposób na zarobek, który świetnie sprawdzi się u młodzieży. Główną zaletą zarabiania w internecie w ten sposób z pewnością jest łatwość, gdyż wystarczy umiejętność klikania. Warto dodać, że serwisy tego typu często oferują również dodatkowe możliwości zarobku np. płatne zadania, które cechują się lepszymi stawkami.

Praca jako influencer

influencer - kto to i jak nim zostać

Influencer to popularna w świecie mediów społecznościowych osoba, która ma znaczne grono odbiorców. Mogą to być obserwujący na Instagramie, Facebooku, YouTube itp., ale wśród młodzieży największą popularnością cieszy się TikTok. Warto zauważyć, że wśród najlepiej zarabiających często są osoby nieletnie. Co więcej, ich zarobek potrafi przekroczyć nawet kilka milionów rocznie.

Zarabianie na grach

zarabianie na grach

Zarabianie na grach z pewnością jest pracą marzeń wielu osób, a zwłaszcza nastolatków, którzy lubią spędzać wiele godzin przy ulubionych tytułach. Możliwości jest naprawdę wiele, aby wykorzystać tę formę rozrywki jako pewną formę pracy. Co ciekawe, w ten sposób możemy również całkiem nieźle zarobić.

Zarabianie na kryptowalutach

bitcoin - jak zacząć zarabianie

Do tych łatwiejszych form zarabiania z pewnością możemy zaliczyć również kraniki kryptowalut, które pozwalają odbierać za darmo określoną ilość coinsów np. bitcoina. Te z kolei możemy wymienić potem na prawdziwe pieniądze, choć w przypadku nieletnich kwestia wymiany jest dość utrudniona. Jest tak ponieważ odpadają wszelkie platformy wymagające weryfikacji np. giełdy, ale pozostają jeszcze inne możliwości, więc nie powinno być problemów.

Wypłata pieniędzy zarobionych online

konto dla młodych

Decydując się na zarabianie przez internet, pieniądze najczęściej otrzymujemy prosto na konto bankowe. Na szczęście aktualnie również nastolatkowie nie mają problemu w tej kwestii, gdyż konto dla młodych dostępne jest w zasadzie bez żadnych dodatkowych opłat. Oczywiście możliwość odbierania wypłat z internetu to nie jedyne zalety posiadania takiego konta, więc warto rozważyć jego założenie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla nastolatków, którzy zarabiają własne pieniądze, ale warto też zwrócić uwagę, że często banki oferują do nich dodatkowe bonusy np. zniżki do kina.

Dlaczego praca zdalna jest dobrą opcją dla nieletnich

Wszystkie powyższe propozycje świetnie sprawdzą się jako praca dla nastolatków, którzy mają trochę wolnego czasu np. po szkole. Wśród serwisów, które płacą za wypełnianie ankiet oraz klikanie w reklamy sporo jest takich, gdzie wystarczy ukończone 13 lat by móc się zarejestrować i zarabiać. Oczywiście główną zaletą pracy zdalnej jest to, że nie musimy wychodzić z domu, aby zarabiać, ale nie tylko. Warto zwrócić uwagę również, że praca przez internet najczęściej oferuje zdecydowanie większy potencjał zarobkowy, w porównaniu do klasycznych ofert np. zbiorów sezonowych. Tam mamy stałą stawkę i jest to mało prawdopodobne, że się ona zmieni. W przypadku pracy online, przy odpowiednim zaangażowaniu jesteśmy w stanie zarabiać naprawdę sporo, zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasu.

Praca przez internet to bez wątpienia jedna z lepszych opcji na zdobycie dodatkowej gotówki przez nieletnich, ale nie jest to też jedyna możliwość. Poza internetem młodzież bez problemu znajdzie wiele innych zajęć, które pozwolą zarobić pieniądze w młodym wieku. Trzeba się tylko odpowiednio dobrze rozejrzeć. Jakie to możliwości?

Praca dla nieletnich w oparciu o umowę

Kodeks zezwala na zatrudnienie nieletniego w wieku od 16 do 18 lat, ale jedynie do wykonywania prac lekkich. Zdefiniować je można jako takie, które nie powodują zagrożenia dla życia, zdrowia oraz rozwoju psychofizycznego. Pracodawca powinien sporządzić wykaz takich prac wykonywanych w danym zakładzie, a następnie zatwierdzić go u właściwego inspektora pracy oraz lekarza medycyny pracy.

Są jednak wyjątki i czasem można zatrudnić osoby młodociane do niektórych prac wzbronionych, jeśli są one potrzebne do odbycia przygotowania zawodowego. Trzeba jednak zapewnić szczególną ochronę zdrowia osób młodych zatrudnionych przy tych pracach.

Praca dla nieletnich na wakacje

Praca na wakacje jest dla nieletnich chyba najlepszym wyborem, ze względu na dużą ilość wolnego czasu. W sezonie najpopularniejsze są zbiory owoców i warzyw, ale nie zawsze warto się tego podejmować. Decydując się na pracę sezonową trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Z reguły tego typu zajęcia są gorzej płatne, więc długie dojazdy mogą się nie kalkulować. Oczywiście jadąc w kilka osób jednym samochodem sprawa wygląda już nieco lepiej, ale nie zawsze się tak uda. W związku z tym, najlepiej jeśli taka praca dostępna jest w miarę blisko i dojazd np. rowerem nie stanowi żadnego problemu. W przeciwnym razie zarobek może nie być warto poświęconego czasu.

Do najczęściej wybieranych prac sezonowych najprawdopodobniej możemy zaliczyć zbieranie truskawek, choć praca tego typu potrafi się szybko znudzić. Druga sprawa, że wbrew pozorom nie należy ona do najlżejszych, a wynagrodzenie często pozostawia wiele do życzenia.

Praca dla młodzieży przy obowiązkach domowych

Jest wiele osób, którym można pomóc w obowiązkach domowych, więc praca dla młodzieży znajdzie się również wśród sąsiadów, zwłaszcza starszych. Na początek wystarczy umieścić jakieś ogłoszenie np. na klatce schodowej w blokach, aby zacząć zbierać zlecenia. Z czasem z pewnością zadziała również poczta pantoflowa, więc o świadczonych usługach dowiedzą się inni. Jeśli chodzi o zarobki, wszystko zależy od rodzaju usług, jej ceny oraz ilości.

Do obowiązków, w których można pomóc sąsiadom warto wyróżnić:

  • wyprowadzanie psa,
  • wyrzucanie śmieci,
  • robienie zakupów,
  • koszenie trawnika.

Oczywiście powyższa lista w żaden sposób nie wyczerpuje tematu, bowiem znajdzie się również wiele innych rzeczy, za pomoc w których ludzie skłonni są zapłacić.

Podsumowanie

Dla młodzieży znajdzie się sporo zajęć zarobkowych, ale to praca przez internet budzi największe zainteresowanie. Zwłaszcza, że wraz z upływem czasu i nabywaniem doświadczenia pozwala zarabiać naprawdę spore pieniądze. Co więcej, interesując się tym tematem stosunkowo szybko, jest spora szansa, że znacznie ułatwi to dobry start w przyszłości. W jaki sposób? Bardzo prawdopodobne, że po skończeniu szkoły zarobki z pracy zdalnej będą już na tyle wysokie, że jakikolwiek etat okaże się zbędny.

Może macie jakieś inne propozycje pracy dla nieletnich? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
JANEK
JANEK
5 lat temu

Zgadza się idealny sposób zarobienia pierwszych pieniędzy. Sam zarabiałem w taki sposób, gdy nie byłem pełnoletni i nie miałem stałej pracy. Z kieszonkowymi od rodziców moje potrzeby nastolatka były zaspokojone. Biorąc pod uwagę, że czasy się zmieniły i ludzie generalnie nie garną się do pracy to nie wiem czy obecnie na parę groszy nastolatek kiwnie palcem. 🙂

Jaś
Jaś
1 rok temu
Odpowiedz na  JANEK

Ja bym za 10zl/h pracował byle by mi się udało jakąkolwiek pracę

Karolina
Karolina
5 lat temu

Blog super , pisany zwięźle i na temat . Czyta się łatwo i przyjemnie , a dodatkowo zostało zawarte dużo informacji. Dokładnie opisane pomysłu na zarobek , dzięki którym napewno wiele się skusi choćby spróbować . Osobiście 18 lat mam za miesiąc i kończę 2 klasę zawodówki , co miesiąc dostaje kasę , nie jest to wiele ale dotychczas starczało , ale wiadomo wydatków tylko przybywa a mi zamarzyło się prawko .Teraz szukam nowego źródła dochodu co nie jest łatwe. Zaczęłam ,,bawić się ” w ankiety i płatne reklamy . Zdaje sobie sprawę że to nie przyniesie mi wiele ale… Czytaj więcej »

raern88
raern88
4 lat temu

Warto jest zacząć zdobywać doświadczenie zawodowe jak najwcześniej. Niestety szczerze mówiąc to w Polsce nie widzę takiego podejścia. Często małoletni muszą pracować na czarno. Ja zaczynałem pracę w McDonalds w wieku 17 lat i powiem szczerze jest to jedna z lepszych firm do zatrudnienia. Umowa o pracę, miła atmosfera. Polecam.

Alicja
Alicja
4 lat temu

W niektórych szkołach zawodowych jest możliwość odbycia płatnych staży, co również jest świetną opcją – zdobywa się doświadczenie zawodowe i jednocześnie zarabia. Co prawda trzeba „bawić się” w wypełnianie dziennika stażu, czasem nawet poprawiania go, by mógł zostać ostatecznie zaakceptowany, jednak myślę, że warto. A jeśli ktoś okaże się dobrym pracownikiem, to można nawet dostać propozycję pracy wakacyjnej czy dorywczej.

tupting
tupting
4 lat temu

Na szczęście jako młodzież da się zarobić, i to nawet nie małe pieniądze. Sam jestem w młodym wieku i zarabiam około 500zł miesięcznie, osobiście polecam sprzedaż na różnych serwisach aukcyjnych Allegro lub OLX. Tam jest najwięcej klientów i kupujących 😀 Najlepiej połączyć dobrą cenę z jakością obsługi wtedy wiele klientów będzie zainteresowanych naszym sklepem 😀 Strasznie polecam !!!!

Ewelina
Ewelina
4 lat temu

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie moga zarabiać praktycznie na wszystkim. Fajnie, żena blogu wiele tych form zostało przedstawionych. Zdażają się niestety osoby, które zatrudniają nieletnich na „okres próbny” który po jakimś czasie okazuje się bezpłatny, więc młody człowiek po dwóch czasem trzech tygodniach zostaje bez pieniędzy 🙁 Popularna wśród młodzieży jest równiez praca w „ca’ll center”. Elastyczne godziny pracy, dobre wynagrodzenie, możliwość odbycia bezpłatnego szkolenia przed rozpoczęciem pracy to vcoś to jedynie może zachęcać. pOnadto młody człowiek może nabyć umiejętności komunikatywnych, co może być bardzo przydatne w przyszłości, w przypadku poszukiwania pracy „na stałe”.

Paulina
Paulina
4 lat temu

Opcji na zarobek dla dzieciaków, które chcą mieć swoje własne pieniążki jest naprawdę sporo. W moich okolicach do tej pory można załapać się na obieranie truskawek, malin, borówek itd. Jest to jednak dosyć niewdzięczna praca a po paru tygodniach można nabrać obrzydzenia do tych owoców, jednak pieniądz zostaje. Warto mieć również dobre relacje z sąsiadami, za niewielką cenę można mieć wyczyszczony samochód, dzieciaki zadowolone a i właściciel ma wypełniony niechcuaby obowiązek . Dla starszych ludzi można właśnie przejechac po zakupy, czy skosić trawnik, pomóc w obowiązkach domowych. Te ostatnie jednak wymagają własnie dobrych relacji z osobami mieszkającymi w okolicy. W… Czytaj więcej »

lugwerka
lugwerka
4 lat temu

Sama jestem nieletnia i dobrym rozwiązaniem dla mnie była praca dorywcza w wakacje związana z uprawą roślin 😀 Co prawda zarobki nie były wysokie, ale zawsze dobrze jest mieć swoje pieniądze, na własne wydatki typu ubrania czy gadżety i powoli przyzwyczajać się do zarabiania na siebie.

tomemal
tomemal
1 rok temu

Praca lekka dorywcza dla dzieciaków to super sprawa. I to z kilku powodów. Po pierwsze to oczywiście zarobek i uniezależnienie się od kieszonkowego od rodziców. Po drugie to wchodzenie w dorosłość z etosem pracy, uświadomienie że nie wszystko podane jest na tacy. Bez względu czy jest to praca fizyczna czy zwykłe klikanie w internecie ja jestem na tak.

Agata
Agata
2 miesięcy temu

 Znowu ten influencer, kurcze serio wydaje mi się, że dawanie tu tego przykładu nie jest okej. Teraz naprawdę ciężko zostać tym mitycznym influencerem, więc wmawianie nieletnim, że to ma wartość może być szkodliwe, bo zaczną robić rzeczy, które nie powinny, a zrobią, żeby zasłynąć. A wracając do tematu to ogólnie jestem za, tylko fajnie jak zaczynamy od rzeczy wymienionych pod koniec – koszenie trawy, wyprowadzanie piesków itd. to przynajmniej uczy odpowiedzialności, czego nie uczą ani aplikacje, ani bycie infulencerem 🙂 Teleskop1908

11
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x