Praca sezonowa

Praca sezonowa

Praca sezonowa jest bardzo popularna wśród studentów, a także osób, które wolą odpoczywać całą resztę roku. Bez wątpienia rynek tego typu pracy jest bardzo duży, gdyż w sezonie rąk do pracy jest zazwyczaj niedostatek. Pracę na sezon znajdziemy zarówno w kraju, jak i za granicą. Na czym ona polega? Gdzie jej szukać?

Praca sezonowa w kraju

W kraju pracy sezonowej możemy szukać oczywiście w silnie obleganych lokacjach turystycznych. W nadmorskich kurortach zawsze znajdziemy pracę na straganach z pamiątkami, w lodziarniach, czy nawet knajpach i kawiarniach. Jako pracownicy sezonowi możemy zatrudnić się również w roli nadmorskiego ratownika, czy też ulotkarza. Wszystko zależy od nas.

Jeśli morze nie jest dla nas atrakcyjnym kierunkiem, możemy wybrać się w góry. W miejscowościach górskich znajdziemy pracę w sklepikach i na straganach, a także w hotelach, pensjonatach, czy jako przewodnicy.

Praca sezonowa na zbiorach

Możemy podjąć również pracę sezonową jako zbieracz. Zarówno w Polsce, jak i za granicą, znajdziemy oferty pracy w tym charakterze. Z pewnością jednak na zachodzie zarobimy lepiej. Wiele osób na truskawki, szparagi, czy zbiór ziół, tulipanów lub szparagów wybiera się do Holandii. Możemy liczyć w tym kraju na przyzwoite zarobki (nawet około 5 tysięcy miesięcznie na czysto), a mogą być one jeszcze bardziej atrakcyjne, jeśli zdecydujemy się na współpracę z holenderską agencją pracy. Alternatywą dla Holandii – i równie popularnym kierunkiem wśród sezonowych pracowników – są kraje skandynawskie. Z dwumiesięcznego wyjazdu na północ jesteśmy w stanie przywieźć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Praca sezonowa za granicą i nie na zbiorach – czy to możliwe?

Dla wszystkich tych, którzy szukają pracy sezonowej za granicą nie na zbiorach jest dobra wiadomość. Rynek jest otwarty również dla tego typu pracowników. Pracę możemy z powodzeniem znaleźć na produkcji, na budowie, a także w gastronomii i hotelarstwie. Zarówno w gastronomii, jak i hotelach wymogiem może być jednak umiejętność posługiwania się językiem angielskim/niemieckim/holenderskim lub innym (w zależności od kraju, do jakiego mamy zamiar pojechać).

Gdzie szukać ofert pracy sezonowej?

Pracy sezonowej możemy szukać przez popularne portale internetowe jak np. https://pl.jooble.org/praca-sezonowa lub agencje pracy. Innym sposobem na uzyskanie dobrego zatrudnienia jest śledzenie na bieżąco kanałów social media. Bardzo duże możliwości na znalezienie pracy w pożądanej przez nas lokacji dają grupy na Facebook’u. Warto się do nich zapisać, a nawet opisać swoją sytuację w poście.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *