Praca za granicą

Coraz więcej Polaków interesuje praca za granicą i wyjazd w celu znalezienia zatrudnienia, dzięki któremu będą w stanie utrzymać wysoki poziom życia. W wielu przypadkach bowiem polskie zarobki pozostawiają wiele do życzenia i nie sposób jest wręcz wyżyć za najniższą krajową. Niektórzy szukają tylko tymczasowego zatrudnienia, co ma miejsce szczególnie w okresie wakacyjnym. Jedni odpoczywają, a inni szukają dodatkowej pracy i szybkiego zastrzyku gotówki. Idealnie do tego nadaje się praca sezonowa. Gdzie zatem wyjechać i jakie stanowisko wybrać?

Praca za granicą, czyli gdzie szukać zatrudnienia?

Decydując się na opuszczenie granic kraju w celu znalezienia dobrze płatnej pracy wcale nie trzeba daleko szukać. Dużo ofert jest w Niemczech i ciągle ich przybywa. Najczęściej wyjeżdżają pielęgniarki i osoby do opieki nad starszymi osobami. Nie brakuje również prac sezonowych na różnego typu stanowiska produkcyjne – operator wózka widłowego/maszyn czy pomoc przy nieskomplikowanych pracach produkcyjnych. Znajdzie się także praca za granicą w leśnictwie, w knajpach, restauracjach i hotelach czy przy obsłudze imprez o charakterze objazdowym. Można liczyć na 9-12 euro/godzinę.

Z kolei w Belgii i Francji rośnie zapotrzebowanie na pracowników w sektorze budowlanym. Zatrudnienie znajdą malarze, tynkarze czy stolarze, którzy mogą liczyć na ok. 10-14 euro/godzinę.

W Holandii można z kolei znaleźć pracę w ogrodnictwie. Jako osoba zbierająca kwiaty czy warzywa można zarobić 9 euro/godzinę. W Czechach można zarobić jeszcze więcej jako pracownik produkcyjny, bo aż 20-22 euro/godzinę.

Coraz więcej osób wyjeżdża również do Islandii ze względu na spore zapotrzebowanie na pracowników. Przykładowo kolporterzy gazet mogą liczyć na ponad 13 euro/godzinę. Zatrudnienie znaleźć można także w przemyśle budowlanym, gdzie stolarz może zarobić ponad 11 euro/godzinę. W Austrii także nie brakuje pracy przy zbieraniu owoców i warzyw oraz w restauracjach i hotelach.

Praca za granicą jest także w Wielkiej Brytanii, gdzie zatrudnienie można znaleźć w hotelach, parkach rozrywki, przy hodowli na gospodarstwach rolnych, w pubach i restauracjach.

Za granicą można pracować również sezonowo

W Hiszpanii oczywiście nie brakuje wolnych wakatów do zbioru truskawek, cytrusów i oliwek. Można znaleźć zatrudnienie także w turystyce, dorobić sobie do wypłaty w restauracji, hotelu czy pubie. Przy takim zbiorze owoców można zarobić bezproblemowo prawie 30 euro/dzień. Z kolei na budowie min. stawka dzienna wynosi ponad 15 euro.

W Dani pracy można szukać w szkółkach ogrodniczych, przy adwentowych wiankach i świątecznych drewkach. Zbierać można także owoce i warzywa, a zarobić 6-26 euro/godzinę.

Jeśli chodzi o szukanie ofert pracy za granicą, to warto zarejestrować się w zagranicznym odpowiedniku polskiego urzędu pracy. Zweryfikowane oferty znajdują się także na portalu eures. Inna opcją jest szukanie pracy poprzez agencje pośrednictwa czy portale z ogłoszeniami.


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx