Strona główna » Zarabianie » Jak zarobić pieniądze w młodym wieku

Jak zarobić pieniądze w młodym wieku

Zarabianie pieniędzy, mniejszych lub większych nie stanowi obecnie dużego problemu. Możemy podjąć się pracy na etacie, założyć własny biznes, czy też podejmować się zleceń jako wolny strzelec. Możliwości są różne, jednak w przypadku nieletnich nie jest to już takie proste, gdyż większość sposobów zarabiania wymaga pełnoletności, a przecież młodzież też ma swoje potrzeby. Wprawdzie te z reguły bywają znacznie mniejsze, więc wystarczają niższe kwoty, ale mimo to nie każdy może, czy też chce brać kasę od rodziców. Zatem jak zarobić pieniądze w młodym wieku, aby mieć na swoje wydatki bez uzależniania się od kieszonkowego?

Jak zarobić pieniądze w młodym wieku przez internet

Są różne możliwości zarabiania pieniędzy w młodym wieku – zarówno przez internet, jak i poza nim. Zacznijmy jednak od tych, do których wystarczy nam urządzenie podłączone do sieci, gdyż praca w domu jest dla dzieci po prostu zdecydowanie wygodniejsza. Co więcej, można wykonywać ją bez względu na pogodę i praktycznie o każdej porze dnia.

Wypełnianie ankiet

płatne ankiety online

Jedną z ciekawszych propozycji, na którą warto zwrócić uwagę jest wypełnianie ankiet. Wprawdzie miesięczna ilość badań nie jest zbyt duża, ale może stanowić już pewien punkt wyjściowy dla pozostałych metod zarabiania. Jest wiele paneli ankietowych, w których zarejestrować się mogą również nieletni. Oczywiście, jeśli ten wymaga przynajmniej 13 lat, to bez problemu konto założą w nim również osoby starsze np. w wieku 14, 15, 16 lat itd.

Aplikacje do zarabiania pieniędzy

aplikacje do zarabiania pieniędzy

Młodzież obecnie praktycznie nie rozstaje się ze swoim smartfonem, więc dlaczego by nie wykorzystać go do zarabiania pieniędzy w młodym wieku? Wystarczy skorzystać z dedykowanych aplikacji na telefon, dzięki którym możliwe jest zarabianie w praktycznie dowolnym miejscu, o dowolnej porze.

Klikanie reklam

klikanie w reklamy

Klikanie w reklamy wprawdzie nie należy do najbardziej dochodowych zajęć, ale może stanowić ciekawe uzupełnienie, gdy zbraknie ankiet. Do rejestracji w serwisach tego typu najczęściej wystarczy 13 lat, choć w regulaminach wielu stron nie znajdziemy nawet wzmianki odnośnie minimalnego wieku, więc teoretycznie założyć konto mogą nawet młodsi.

Zarabianie na grach

zarabianie na grach

Gry, zarówno te komputerowe, jak i mobilne są obecnie jednym z popularniejszych sposobów na nudę. W zasadzie przy ulubionych tytułach można siedzieć godzinami, więc dlaczego by na tym również nie zarobić? Oczywiście nie wszystkie gry mają taki potencjał, ale z pewnością warto się tym zainteresować. Zwłaszcza, że zarabiać w ten sposób można nawet w młodym wieku.

W social mediach

influencer - kto to i jak nim zostać

Wprawdzie wspomniane powyżej serwisy zarobkowe mają jasno określony wymóg wieku, ale warto zwrócić uwagę również na metody, które go nie mają. Mowa choćby o zarabianiu w social mediach np. TikTok, Facebook, Instagram, YouTube itp., gdzie ogranicza nas tylko regulamin danego serwisu. Śledząc różne kanały łatwo zauważyć, że dużą popularnością cieszą się również te prowadzone przez osoby nieletnie. Ludzi zarabiających w ten sposób nazywa się influencerami, a zostać nim może praktycznie każdy – nawet z mniejszymi zasięgami.

Jak dzieci mogą wypłacać pieniądze zarobione przez internet

konto dla młodych

Zarabianie pieniędzy w młodym wieku to jedno, ale pozostaje jeszcze kwestia ich wypłaty. W przypadku powyższych paneli ankietowych najczęściej mamy do dyspozycji konto bankowe, więc sprawa jest stosunkowo prosta, gdyż banki oferują również takie, które założyć można już w wieku 13 lat. Lekkie komplikacje mogą pojawić się jedynie w tych, które umożliwiają wypłatę tylko na portfele internetowe, gdyż te wymagają już pełnoletności. Dlatego też, o ile z zarabianiem w nich nie ma problemu – nawet w młodym wieku, to do wypłaty potrzebne będzie już konto kogoś dorosłego.

Jak zarobić pieniądze w młodym wieku wykorzystując metody wymagające pełnoletności

praca w domu i zarabianie przez internet

Zarabianie w internecie oczywiście nie ogranicza się do wypełniania ankiet i klikania reklam, choć właśnie w takich serwisach najłatwiej o niskie kryterium wiekowe. Jednak na dobrą sprawę możemy wykorzystać praktycznie każdą metodę zarabiania w sieci – nawet te zarezerwowane dla osób pełnoletnich. Wystarczy, że konto założymy na jednego z rodziców (oczywiście za jego zgodą).

Jak zarobić pieniądze w młodym wieku lokalnie

Możliwości zarobkowe dla osób w młodym wieku nie kończą się rzecz jasna na internecie. Warto wziąć pod uwagę również lokalne sposoby, do których możemy zaliczyć np:

  • roznoszenie ulotek,
  • pomoc sąsiadom np. wyprowadzając psy, odśnieżając chodnik, kosząc trawnik, sprzątając itp.
  • sprzedaż niepotrzebnych przedmiotów,
  • prace sezonowe np. zbieranie truskawek,
  • zarabianie na własnych zainteresowaniach.

Praca w oparciu o umowę w wieku 13, 14 i 15 lat

Praca dla nieletnich do 15 roku życia jest bardzo dobrze uregulowana prawnie. Osoby będące w tak młodym wieku mogą wykonywać zajęcia związane z działalnością kulturalną, artystyczną, sportową oraz reklamową. Czas pracy w tym wypadku nie może być dłuższy jak sześć godzin dziennie, a dodatkowo wymagana jest zgoda rodzica (lub opiekuna) oraz inspektora pracy. Młodzież w wieku 13 i 14 lat można zatrudniać na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło.

Nieletni będący w wieku 15 lat są już w nieco lepszej sytuacji, gdyż mogą nawet pracować na etacie. Jednak, aby było to możliwe wymagane jest ukończenie szkoły podstawowej oraz odpowiednie zaświadczenie od lekarza, że dane zajęcie jest bezpiecznie i nie zagraża zdrowiu.

Podsumowanie

Będąc w wieku szkolnym z reguły możemy liczyć na kieszonkowe od rodziców, ale nie zawsze jest ono wystarczające. Jednak zamiast prosić ich o zwiększenie tej kwoty warto zainteresować się pracą zarobkową, która możliwa jest również w młodym wieku. Wprawdzie powyższe metody najczęściej wymagają minimum 13 lat, ale na dobrą sprawę nawet dzieci w wieku 12 lat (lub mniej) mogą zarabiać. Jedyną przeszkodą bywa tutaj brak chęci, z którym zdecydowanie warto walczyć. Co więcej, odpowiednio szybkie zainteresowanie się różnymi sposobami zarabiania, choćby w internecie może zaowocować jeszcze lepszymi efektami w przyszłości.

Macie jakieś inne pomysły na to jak zarobić pieniądze w młodym wieku? Podzielcie się nimi w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
catkin
catkin
2 lat temu

Myślę, że internet pozwala na wiele możliwości dla osób w każdym wieku, więc powinno powstawać coraz to więcej stron, dzięki którym młodzi z wszelkimi pasjami mogli by zarabiać 🙂 Niestety na wyżej wymienionych stronach zarabia się głównie bardzo niskie kwoty, więc zarobienie na wymarzoną bluzkę, rower czy grę zajmie bardzo długo!!

OliwiaEtmańska
OliwiaEtmańska
1 rok temu

Zarabianie w internecie jest super opcją dla kazdego tymbardziej dla młodzieży która lubi dodatkowe pieniądze na jakieś spotkania ze znajomymi lub wymarzony ciuch. Mało firm pozwala na zarobek dla nieletnich, lecz co to zmienia jak 16 lub 17 latek ma identyczne myślenia jak 18 latek. Ich obchodzi tylko dowód osobisty i brak problemów

2
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x