Sposoby na nudę

Sposoby na nudę

Przychodzi czasem taki czas, że nie wiemy co ze sobą zrobić. Większość w tej sytuacji przegląda Facebook’a lub inne media społecznościowe i na tym w zasadzie pomysły się kończą. Leżenie na łóżku i poruszanie kciukiem z pewnością może pochłonąć sporo czasu, ale warto znaleźć również inne sposoby na nudę. Wolny czas można wykorzystać również by nauczyć się rzeczy, na które wcześniej nie mieliśmy czasu lub chęci. Zatem co robić w wolnym czasie?

Możliwości spędzania wolnego czasu jest naprawdę wiele, więc od kilku czynników zależy, który z nich okaże się najlepszy. Co trzeba wziąć pod uwagę?

 • Miejsce. Wiele osób preferuje spędzanie wolnego czasu we własnym domu, choć pole manewru jest tutaj nieco ograniczone,
 • Budżet. Mając wolne środki finansowe mamy zdecydowanie więcej możliwości spędzania wolnego czasu,
 • Towarzystwo. Czas wolny możemy spędzać w samotności lub ze znajomymi.
Poniżej kilka sposobów na nudę, które mogą okazać się pomocne.

Pozwalające zarobić

 1. Własny blog. Całkiem fajny sposób spędzania wolnego czasu, choć z pewnością nie dla każdego. Najlepiej dobrać tematykę do własnych zainteresować by mieć sporo tematów, które można opisać. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest, że popularny blog pozwala generować dodatkowy dochód, który może być dodatkową zachętą. Samo zakładanie bloga bardzo proste i nie wymaga dodatkowej wiedzy.
 2. Własny kanał na YouTube. W zasadzie ta sama sytuacja jak powyżej, choć blog od kanału na YouTube różni się. Nagrywanie filmików może być jednak ciekawsze niż pisanie na blogu, dla sporej grupy osób.
Jak założyć bloga

Jak założyć bloga

Mimo, że sprawa jest stosunkowa prosta to w dalszym ciągu nie każdy wie jak założyć bloga. Jest to zdecydowanie prostsze niż…
Zarabianie na Youtube

Zarabianie na Youtube

W dzisiejszych czasach wiele osób coraz częściej interesuje się tematyką pracy przez internet. Z dnia na dzień coraz bardziej są…

Znajdź nowe hobby

Nuda i brak pomysłów na spędzanie wolnego czasu potrafi przytrafiać się regularnie, a najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest znalezienie sobie nowego hobby. Jakie zajęcia potrafią zaabsorbować na wiele dni, miesięcy, a nawet lat?

 • Siłownia.  Jeden z ciekawszych pomysłów na spędzanie wolnego czasu, który ma pozytywny wpływ również na nasze ciało. Dodatkowo na siłownię możemy chodzić samodzielnie, więc nie jesteśmy od nikogo uzależnieni,
 • Gry zespołowe. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka itp. pozwalają świetnie się bawić w towarzystwie znajomych, ale niestety bez nich nie mamy możliwości spędzania wolnego czasu w ten sposób,
 • Łowienie ryb. Hobby zdecydowanie dla cierpliwych i z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu, choć wiele osób bardzo sobie chwali ten sposób spędzania wolnego czasu.

Kształcące sposoby na nudę

 1. Nauka programowania. Programowanie to tworzenie aplikacji za pomocą specjalnego kodu. Nauka z pewnością zajmie sporo czasu, ponieważ języki programowania nie należą do najłatwiejszych, ale warto. Dostępne są różnego rodzaju kursy (także online), więc można uczyć się również w domu. Warto uczyć się z tego względu, że aktualnie jest duże zapotrzebowanie na programistów co przekłada się na bardzo dobre zarobki. Można potem pracować zarówno w konkretnych firmach jak i jako freelancer.
 2. Nauka języków obcych. Znajomość języków obcych również się przydaje. Pozwala nie tylko szukać pracy poza granicami kraju, gdzie przeważnie oczekiwać można dużo wyższych zarobków, ale także wyjeżdżając na wakacje.
 3. Nauka gry na instrumentach. Granie na instrumentach potraktować można jako ciekawą umiejętność, której nie posiadają wszyscy. Mało kto raczej uczy się gry z myślą o wyższych zarobkach w przyszłości (choć z pewnością i tacy się znajdą), ale może to być ciekawy sposób na nudę. Zwłaszcza jeśli znajdziemy wśród znajomych kilka osób, które również postanowią nauczyć się grać.
 4. Słuchanie podcastów. Wybierając podcasty na interesujący nas temat można się wiele dowiedzieć.

Typowo rozrywkowe spędzanie wolnego czasu w domu

 1. Gry komputerowe. Bez wątpienia jest to jeden z popularniejszych sposobów na nudę. Ilość gier jest ogromna i ciągle powstają kolejne, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Granie kojarzy się przede wszystkich z rozrywką, ale można również na zarobić na graniu.
 2. Muzyka. Bez muzyki ciężko wyobrazić sobie życie, więc nie mogło jej zabraknąć na liście. Zaletą jest jeszcze to, że nie wyklucza innych sposobów spędzania wolnego czasu (no chyba, że naukę bo nie każdy przy muzyce się odpowiednio skupi). No może wyjątkiem są sytuacje, gdzie do muzyki dochodzi taniec lub po prostu oglądanie koncertów – wtedy ciężko robić coś jeszcze.
 3. Telewizja. Mocno oklepany temat, ale w dalszym ciągu jeden z pierwszych wyborów w sytuacji, gdy nie wiemy co robić w wolnym czasie. W telewizji faktycznie można trafić na ciekawe filmy i programy, ale zdecydowanie lepiej wybrać konkretny film, który nas interesuje. Możemy wykorzystać do tego różne platformy oferujące wideo na życzenie.
 4. Gra w karty i gry planszowe. Aktualnie zdecydowanie rzadziej spotykany sposób spędzania wolnego czasu, ale w dalszym ciągu całkiem niezły sposób na nudę. Niestety wymaga większej ilości osób, więc samodzielnie niestety za wiele nie zdziałamy.
5 sposobów na tanie gry

5 sposobów na tanie gry

Granie w gry komputerowe jest dla wielu osób głównym sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale niestety większość ciekawych tytułów sporo…
Zarabianie na grach

Zarabianie na grach

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że gry komputerowe (i nie tylko) możemy wykorzystać również do zarabiania pieniędzy. Mało…

Co robić w wolnym czasie na mieście

Miasto, w którym mieszkamy może otwierać przed nami kolejne możliwości, które wprawdzie będą wymagały dodatkowych funduszy na wejście, ale nie są to duże kwoty. Jakie opcje warto wziąć pod uwagę?

 • Kręgielnia,
 • Basen,
 • Kino,
 • Gokarty,
 • Paintball,
 • Park rozrywki.
Nawet, jeśli powyższe rozrywki nie są dostępne w naszym mieście to są na tyle powszechne, że nie powinno być problemów z dojazdem w zasadzie z dowolnej miejscowości. Wyjątkiem może być park rozrywki, o które nieco trudniej. Największy w Polsce to oczywiście Energylandia.

Co robić w wolnym czasie - podsumowanie

Możliwości jest wiele i wypisane zostały w zasadzie tylko te najbardziej oczywiste i znane przez większość osób. Tylko od nas samych zależy, które sposoby na nudę okażą się najlepsze, ponieważ każdy z nas jest inny. Jeden lubi siedzieć przy wędce kilka godzin czekając na branie, a inny po 5 minutach dałby sobie spokój “bo nic się nie dzieje”.

Macie jakieś inne pomysły na spędzanie wolnego czasu? Podzielcie się nimi w komentarzu.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *