Przejażdżka sportowym samochodem po torze jako prezent?

Przejażdżka sportowym samochodem dostarcza wiele emocji, zwłaszcza, jeśli lubimy szybką jazdę. Niestety na drodze znaczne przekraczanie prędkości jest nie tylko karalne, ale również bardzo niebezpieczne. Dlatego czasem warto zdecydować się na przejazd sportowym autem po torze, wybierając spośród wielu dostępnych modeli. Co więcej, tego typu rozrywka świetnie się sprawdzi również jako prezent, jeśli akurat brakuje nam pomysłu. Ile to kosztuje, co powinniśmy wiedzieć i jak skorzystać?

Jak wykupić przejazd sportowym autem

Chcąc wykupić przejażdżkę sportowym samochodem dla siebie lub jako prezent musimy skorzystać z usług firmy, która się tym zajmuje. Jedną z lepszych w tej kategorii bez wątpienia jest Devil-Cars.


Devil-Cars w swojej ofercie ma wiele szybkich samochodów, a tory przystosowane do przejazdu rozlokowane są w całej Polsce, więc nie powinniśmy mieć problemów z wyborem dogodnej lokalizacji. Warto dodać, że w ofercie znajdziemy nie tylko przejażdżki sportowymi samochodami, ale również terenowymi, po trudnym terenie pełnym błota, piasku i stromych zbocz.


Dostępne samochody

Decydując się na przejazd sportowym autem możemy wybierać spośród wielu naprawdę szybkich samochodów. Przykładowe auta, na które warto zwrócić uwagę, a znajdziemy je w ofercie to:

AutoMocPrzyspieszenie do 100Prędkość maksymalnaWaga
Lamborghini Gallardo560 km3,4s315 km/h1630 kg
Ferrari F430490 km3,9s315 km/h1525 kg
Nissan GTR549 km3,7s310 km/h1745 kg
Porsche 911 Carrera319 km4,8s302 km/h1570 kg
Ford Mustang421 km4,8s250 km/h1659 kg
Audi R8525 km3,6s314 km/h1560 kg
BMW M4450 km4,3s255 km/h1615 kg

Gdzie znajdują się tory

Tory rozlokowane są w całej Polsce, a miasta, w których je znajdziemy to m.in. Koszalin, Gdańsk, Olsztyn, Białystok, Toruń, Bednary, Poznań, Warszawa, Łódź, Wrocław, Radom, Lublin, Kraków. Jak widać nie powinniśmy mieć większych problemów z dojazdem na tor z praktycznie dowolnego miasta w Polsce.

Jeśli chodzi o tory – przeważa asfalt i beton, ale w ofercie znajdziemy również trasę przebiegającą w lesie, czyli Białystok Offroad. Jest to droga biegnąca po trudnym terenie pełnym licznych podjazdów, stromych zbocz, błota i piasku. Na tej trasie oczywiście pojedziemy jedynie terenówkami z napędem 4×4.

Jak wygląda jazda sportowym autem po torze wyścigowym

Przejechać się sportowym samochodem po torze możemy zarówno jako kierowca, jak i pasażer. Ten pierwszy wariant z pewnością dostarczy nam zdecydowanie więcej emocji, ale wybierając przejazd autem jako pasażer możemy zaoszczędzić nieco pieniędzy, gdyż wariant z kierowcą jest znacznie tańszy. Warto też zwrócić uwagę, że w przypadku niektórych pojazdów (np. V-Storm), możliwy jest przejazd 2 osób jednocześnie.

Jako, że samochody są naprawdę szybkie, to przed każdą jazdą musimy przejść krótkie szkolenie z zakresu bezpieczeństwa, obsługi pojazdu oraz specyfikacji danego toru.

Ile kosztuje przejażdżka sportowym samochodem po torze?

Cena przejażdżki sportowym samochodem jest bardzo zróżnicowana, więc nawet ciężko podać jakieś widełki. Wszystko bowiem uzależnione jest od kilku czynników:

  • wybranego auta,
  • ilości okrążeń na torze,
  • czy jedziemy jako kierowca, czy pasażer.

Oczywiście musimy mieć też świadomość, że tego typu rozrywka nie należy do najtańszych, więc cena waha się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Poniżej kilka przykładowych wariantów, które znajdziemy we wspomnianej wyżej firmie Devil-Cars, aby mieć pewien obraz:

AutoIlość okrążeńTorCena kierowca / pasażer
Lamborghini Gallardo1Tor główny Poznań799 zł / 599 zł
Lamborghini Gallardo3Tor główny Poznań1799 zł / 1559 zł
Audi R81Kraków299 zł / 199 zł
Audi R83Kraków699 zł / 519 zł
BMW M41Toruń299 zł / 199 zł
BMW M43Toruń699 zł / 519 zł

Zamiast brać większą ilość okrążeń, czasem warto zwrócić uwagę na tzw. pojedynki aut, które pozwalają przejechać się na torze dwoma różnymi samochodami, aby je porównać. Taki wariant wychodzi nieco korzystniej od osobnego wykupowania przejazdów, a dodatkowo przejedziemy się różnymi samochodami.

Dla przykładu weźmy Tor w Koszalinie oraz auta Nissan GTR i Audi R8. Cena za jeden przejazd dla obu aut jest taka sama i wynosi 299 złotych. Decydując się na wspomniany „pojedynek” płacimy już tylko 539 złotych, więc oszczędzamy 59 złotych. Nie są to wprawdzie wielkie oszczędności, ale warto wiedzieć o takiej możliwości.

Przejażdżka sportowym samochodem jako prezent

Jeśli zdecydujemy się sprezentować komuś przejazd, nie musimy od razu wybierać ani samochodu, ani toru. Osoba obdarowana może sama zdecydować na jakim torze odbędzie się jazda i jakim autem. My takiej osobie wręczamy jedynie kartę podarunkową na określoną kwotę. Co ciekawe, osoba osoba, która otrzyma taki prezent może również dopłacić brakującą kwotę, jeśli zdecyduje się na przejazd droższym autem. Taka możliwość dopłaty do vouchera jest sporym atutem, gdyż osoba obdarowana nie musi wybierać spośród oferty ograniczonej do pewnej kwoty. Warto dodać, że taka karta ważna jest przez stosunkowo długi okres czasu, więc taki prezent wcale nie musi być wykorzystany od razu.

Jazda po torze wyścigowym własnym samochodem

Ciekawie prezentuje się również przejażdżka własnym samochodem, a niektóre tory na to pozwalają. Sporą zaletą takiego rozwiązania jest to, że płacimy nie od okrążenia, a za czas, który spędzimy na torze. Oczywiście taka opcja wychodzi zdecydowanie korzystniej, ale niestety nie każdy dysponuje samochodem, którym można „pobawić się” na torze. Dla przykładu: cena za 2 godziny jazdy na torze w Łodzi zaczyna się od 159 złotych.

Dla kogo jazda sportowym samochodem po torze wyścigowym

Taka jazda sportowym samochodem po torze wyścigowym jest w zasadzie dla każdego, kto ma prawo jazdy (wyjątkiem jest przejazd jako pasażer). Jednak najbardziej z takiego prezentu z pewnością ucieszą się fani motoryzacji i osoby, które po prostu lubią szybkie auta. Tego typu rozrywka jest ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale z pewnością nie u każdego wzbudzi takie same emocje.

Czy to dobry prezent? – opinie

Przejażdżka sportowym samochodem to z pewnością oryginalny i ciekawy prezent, choć niestety nie należy do najtańszych. Emocji z pewnością nie zabraknie i na długo zostanie zapamiętany, więc warto taką opcję rozważyć, jeśli mamy większy budżet. Oczywiście możemy też wykupić taki przejazd sportowym autem tylko dla siebie lub wybrać się ze znajomymi. Równie zachęcająco wygląda wynajęcie samego toru, jeśli dysponujemy szybkim autem, którym moglibyśmy trochę poszaleć.

Korzystaliście kiedyś z takiego przejazdu sportowym autem po torze? Może wręczyliście komuś jako prezent? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx