Przejażdżka sportowym samochodem po torze – gdzie warto?

Przejażdżka sportowym samochodem dostarcza wiele emocji, zwłaszcza, jeśli lubimy szybką jazdę. Niestety na drodze znaczne przekraczanie prędkości jest nie tylko karalne, ale również bardzo niebezpieczne. Możemy jednak zdecydować się na przejazd sportowym autem po torze, wybierając spośród wielu dostępnych modeli. Tego typu rozrywka świetnie się sprawdzi również jako prezent, jeśli akurat brakuje nam pomysłu. Ile to kosztuje, co powinniśmy wiedzieć i jak skorzystać?

Jak wykupić przejazd sportowym autem

Decydując się na przejażdżkę sportowym samochodem musimy tylko skorzystać z oferty firmy, która się w tym specjalizuje, a do takich bez wątpienia należy Devil-Cars. W swojej ofercie ma wiele szybkich samochodów, a tory przystosowane do przejazdu rozlokowane są w całej Polsce, więc nie powinniśmy mieć problemów z wyborem dogodnej lokalizacji. Dokładna oferta po kliknięciu w poniższy przycisk.

Warto zwrócić również uwagę, że w ofercie znajdują się nie tylko przejażdżki sportowymi samochodami, ale również terenowymi, po trudnym terenie pełnym błota, piasku i stromych zbocz.

Dostępne samochody

Decydując się na przejazd sportowym autem możemy wybierać spośród wielu naprawdę szybkich samochodów. Przykładowe samochody, które znajdziemy w ofercie to:

AutoMocPrzyspieszenie do 100Prędkość maksymalnaWaga
Lamborghini Gallardo560 km3,4s315 km/h1630 kg
Ferrari F430490 km3,9s315 km/h1525 kg
Nissan GTR549 km3,7s310 km/h1745 kg
Porsche 911 Carrera319 km4,8s302 km/h1570 kg
Ford Mustang421 km4,8s250 km/h1659 kg
Audi R8525 km3,6s314 km/h1560 kg
BMW M4450 km4,3s255 km/h1615 kg

Oczywiście to tylko kilka wybranych samochodów, które znajdziemy w ofercie.

Gdzie znajdują się tory

Tory rozlokowane są w całej Polsce, a miasta, w których je znajdziemy to m.in. Koszalin, Gdańsk, Olsztyn, Białystok, Toruń, Bednary, Poznań, Warszawa, Łódź, Wrocław, Radom, Lublin, Kraków. Jak widać nie powinno być większych problemów z dojazdem na tor, z praktycznie dowolnego miasta w Polsce.

Jeśli chodzi o tory, przeważa asfalt i beton, ale w ofercie znajdziemy również trasę przebiegającą w lesie, czyli Białystok Offroad. Jest to trasa biegnąca po trudnym terenie pełnym licznych podjazdów, stromych zbocz, błota i piasku. Na tej trasie oczywiście pojedziemy jedynie terenówkami z napędem 4×4.

Jak wygląda przejazd szybkim autem po torze

Przejechać się sportowym samochodem po torze możemy zarówno jako kierowca, jak i pasażer. Ten pierwszy wariant z pewnością dostarczy nam więcej emocji, ale wybierając przejazd autem jako pasażer możemy nieco zaoszczędzić. Wariant z kierowcą jest bowiem znacznie tańszy. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku niektórych pojazdów (np. V-Storm), możliwy jest przejazd 2 osób jednocześnie.

Jako, że samochody są naprawdę szybkie to przed każdą jazdą musimy przejść krótkie szkolenie z zakresu bezpieczeństwa, obsługi pojazdu oraz specyfikacji danego toru.

Ile kosztuje przejażdżka sportowym samochodem po torze?

Cena przejażdżki sportowym samochodem jest bardzo zróżnicowana, a widełki mogą być naprawdę spore. Wszystko uzależnione jest od kilku czynników:

  • wybranego auta,
  • ilości okrążeń na torze,
  • czy jedziemy jako kierowca, czy pasażer.

Oczywiście musimy mieć świadomość, że tego typu rozrywka nie należy do najtańszych, więc cena waha się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Poniżej kilka przykładowych wariantów dostępnych w Devil-Cars, aby mieć pewien obraz:

AutoIlość okrążeńTorCena kierowca / pasażer
Lamborghini Gallardo1Tor główny Poznań799 zł / 599 zł
Lamborghini Gallardo3Tor główny Poznań1799 zł / 1559 zł
Audi R81Kraków299 zł / 199 zł
Audi R83Kraków699 zł / 519 zł
BMW M41Toruń299 zł / 199 zł
BMW M43Toruń699 zł / 519 zł

Zamiast brać większą ilość okrążeń, czasem warto zwrócić uwagę na tzw. pojedynki aut, które pozwalają przejechać się na torze dwoma różnymi samochodami, aby je porównać. Taki wariant wychodzi nieco korzystniej jak osobne wykupowanie przejazdów, a dodatkowo przejedziemy się różnymi samochodami. Dla przykładu weźmy Tor w Koszalinie oraz auta Nissan GTR i Audi R8. Cena za jeden przejazd dla obu aut jest taka sama i wynosi 299 złotych. Decydując się na wspomniany „pojedynek” płacimy już tylko 539 złotych, więc oszczędzamy 59 złotych. Nie są to wprawdzie wielkie oszczędności, ale warto wiedzieć o takiej możliwości.

Przejażdżka sportowym samochodem jako prezent

Jeśli zdecydujemy się sprezentować komuś przejazd, nie musimy od razu wybierać ani samochodu, ani toru. Osoba obdarowana sama zdecyduje na jakim torze odbędzie się jazda i jakim autem. My takiej osobie wręczamy jedynie kartę podarunkową na określoną kwotę. Warto zwrócić uwagę, że taka osoba może również dopłacić brakującą kwotę, jeśli zdecyduje się na przejazd droższym autem. Możliwość dopłaty do karty podarunkowej jest sporym atutem, gdyż osoba obdarowana nie musi wybierać spośród oferty ograniczonej do pewnej kwoty. Warto dodać, że taka karta ważna jest przez stosunkowo długi okres czasu, więc nie trzeba się spieszyć z wykorzystaniem.

Przejażdżka po torze własnym samochodem

Warto zwrócić uwagę, że niektóre tory pozwalają jeździć własnymi samochodami. Decydując się na taki wariant płacimy nie od okrążenia, a za czas, który na nim spędzimy. Oczywiście taka opcja wychodzi zdecydowanie korzystniej, ale niestety nie każdy dysponuje samochodem, którym można „pobawić się” na torze. Jako przykład niech posłuży Tor w Łodzi, gdzie cena za 2 godziny jazdy zaczyna się od 159 złotych.

Podsumowanie

Przejażdżka sportowym samochodem to z pewnością oryginalny i ciekawy prezent, choć niestety nie należy do najtańszych. Emocji z pewnością jednak nie zabraknie i na długo zostanie zapamiętany. Oczywiście możemy też wykupić taki przejazd sportowym autem tylko dla siebie lub wybrać się ze znajomymi. Tego typu rozrywka może być ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale z pewnością nie u każdego wzbudzi takie same emocje. Warto rozważyć również wynajęcie samego toru, jeśli dysponujemy szybkim autem, które chcielibyśmy trochę poszaleć.

Korzystaliście kiedyś z takiego przejazdu sportowym autem po torze? Może wręczyliście komuś jako prezent? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Dodaj komentarz