Strona główna » Finanse » Konto osobiste

Konto osobiste

Konto osobiste to jedno z podstawowych narzędzi, które gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Mało kto wyobraża sobie, że mógłby nie posiadać konta osobistego w banku. Oferta na rynku jest jednak dosyć szeroka, a poszczególne placówki kuszą klientów coraz to nowymi propozycjami i promocjami. Często jednak jest tak, że jedna korzyść w ofercie okupiona jest niekorzyścią w innym miejscu. Jak zatem wybrać najlepszą opcję? Zanim podpiszesz umowę, sprawdź czym się kierować przy wyborze oferty, a następnie przejrzyj ranking kont osobistych.

Obsługa online

Mogłoby się wydawać, że o tej funkcji dziś nie trzeba wspominać. Chodzi oczywiście o dostęp do tzw. bankowości wirtualnej. Obsługa konta online to absolutna podstawa, która ułatwia funkcjonowanie i przyspiesza możliwość załatwienia wielu spraw finansowych. Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, upewnijmy się, że dostęp do internetowego konta jest zagwarantowany w sposób bezpłatny.

Opłata za prowadzenie konta

Wciąż niektóre banki naliczają opłaty za tzw. prowadzenie konta. W praktyce oznacza to, że będziemy uiszczać miesięczne opłaty za podpisanie umowy i możliwość korzystania z usług placówki bankowej. Nie musimy się na to decydować. Zdecydowana większość ofert wolna jest od tej opłaty, która w dzisiejszych czasach wydaje się już dość przestarzałą i nie pasującą do panujących standardów. Zupełnie czym innym jest opłata za kartę płatniczą, nie zaś za konto osobiste. Większość placówek nie rezygnuje z tej usługi, ale niektóre ją anulują, kiedy kwota miesięcznych transakcji przy pomocy karty płatniczej przekracza ustalony próg, np. 200 zł. W zależności od banku kwota ta może się różnić, warto dokładnie przyjrzeć się tej usłudze. Istnieją oferty, które rezygnują także z opłaty za kartę płatniczą.

Opłaty za podstawowe usługi

Najwięcej uwagi należy poświęcić na sprawdzenie kosztów podstawowych usług, takich jak przelew internetowy czy przelew w placówce. W przypadku tego pierwszego większość ofert zapewnia bezpłatną usługę, ten drugi jednak jest już płatną usługą. Jednak różne mogą być stawki w zależności od rodzaju banku. Istotny jest także fakt opłat za podejmowanie swoich środków. Niemal normą stało się płacenie prowizji za wyjęcie gotówki z bankomatu należącego do innej placówki. Są to stosunkowo niewielkie koszty, ale w przypadku kilku lub kilkunastu transakcji w miesiącu, kwota uzbiera się większa. Warto zatem poszukać oferty, która jest wolna od takich opłat. Wypłata gotówki w placówce niemal zawsze obłożona jest kosztami. Porównajmy ich stawki.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x