Strona główna » Finanse » Konto dla młodych – ranking

Konto dla młodych – ranking

Konta bankowe dla młodych stanowią niezwykle ważny element edukacji finansowej w życiu dzieci i nastolatków. To narzędzie, które pomaga zdobyć podstawową wiedzę o zarządzaniu pieniędzmi, oszczędzaniu i budowaniu dobrych nawyków. Co warto o nich wiedzieć i jakie konto dla młodych wybrać?

Ranking kont dla młodych od 13 do 24 lat

Praktycznie każda instytucja bankowa posiada produkt finansowy przeznaczony dla młodszych klientów. Kwestia jedynie tego, gdzie jest ta dolna granica. W przypadku braku dowodu osobistego, do założenia konta w banku wystarczy legitymacja szkolna lub paszport.

Poniżej ranking kont bankowych dla młodych, z podziałem na wiek oraz linkami do wniosków.

Ranking kont dla młodych 13 – 17 lat

eKonto dla młodych 13 – 17

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą.
 • spersonalizowana karta.
 • 7% na koncie oszczędnościowym.
 • Premia 110 zł za założenie.

Ranking kont dla młodych 18 – 24

eKonto dla młodych 18 – 24

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.
 • spersonalizowana karta.
 • 7% na koncie oszczędnościowym.
 • Premia 500 zł za założenie.

Ranking kont dla młodych do 26 lat

pekao

Konto przekorzystne dla młodych do 26

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.
 • spersonalizowana karta.
 • 7% na koncie oszczędnościowym.
 • Premia 300 zł za założenie.

Jak wybrać odpowiednie konto dla młodych

Wybór odpowiedniego konta bankowego dla młodego człowieka zależy od wieku, potrzeb i celów. Pod uwagę należy wziąć kilka kluczowych czynników:

 1. Opłaty – w powyższym rankingu znajdują się tylko darmowe konta bankowe, ale decydując się na inne, warto sprawdzić wszystkie opłaty związane z prowadzeniem rachunku.
 2. Oprocentowanie – wszystkie konta w powyższym rankingu mają takie samo oprocentowanie, ale jest to kolejny istotny czynnik, którym można się kierować.
 3. Dostęp do usług online – banki oferują coraz więcej usług online, co dla młodych ludzi może okazać się bardzo istotne. Warto upewnić się, że konto umożliwia korzystanie z bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.
 4. Nadzór rodzicielski – jeśli konto przeznaczone jest dla mniejszych dzieci, ważnym aspektem mogą być funkcje umożliwiające nadzór nad takim rachunkiem.

Dodatki i premie po założeniu konta dla młodych

W niektórych bankach znajdują się również takie konta dla młodych, w ramach których to instytucja finansowa proponuje swoim klientom jeszcze więcej. W jakiej postaci? Najczęściej są to dodatkowe benefity za wybranie i korzystanie z konta, które mogą obejmować:

Dodatkowo, mogą to być także pieniądze za założenie konta w wysokości kilkuset złotych. Warto przyjrzeć się takim ofertom i promocjom, ponieważ zastrzyk gotówki każdemu się przyda. Zwłaszcza dzieciom, które nie mają regularnych dochodów. W zasadzie konta dla młodych znajdujące się w powyższym rankingu różnią się tylko kwotą bonusu, więc może to być czynnik decydujący o wyborze konkretnej instytucji.

Podsumowanie i opinie

Konta dla młodych są niezwykle ważnym narzędziem w procesie edukacji finansowej. Pozwalają nauczyć się oszczędzania pieniędzy, kontrolowania wydatków i budowania odpowiednich nawyków. Jednak same zapewnienia banku i atrakcyjna oferta to nie wszystko. Bardzo istotne jest również to, jak takie konto funkcjonuje w praktyce. Dlatego warto wykorzystać ranking i poczytać opinie internautów, aby dowiedzieć się, czy konto faktycznie jest warte uwagi.

Mieliście kiedyś, albo w dalszym ciągu macie konto dla młodych? Co okazało się kluczowe podczas wyboru? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Miriam
Miriam
4 lat temu

Teraz mają bardzo dobre propozycje kont dla młodych ludzi. Ja także miałam własne konto przed osiemnastką. Jest to bardzo dobry sposób gospodarowania własnym miesięcznym budżetem, zwłaszcza ludzie w młodym wieku lubią wydawać pieniądze lekką ręką. Ale gdy zaczną uczęszczać np. Na praktyki. Wpływy na konto z własnej pracy pokazuje, jak ciężko trzeba pracować na każdy grosz i każdą złotówkę.

Kasjan
Kasjan
4 lat temu

Sam posiadam takie konto, mogę je jak najbardziej polecić. Dla młodych osób np. uczniów czy studentów jest to rozwiązanie doskonałe. W łatwy sposób, można kontrolować swój budżet. Konto założyłem rok temu i zauważyłem, że ubywa mi mniej pięniędzy. Polecam rodzicom. Wiele banków posiada opcję założenia konta dla młodych, więc dostępność tej funkcji w naszym kraju jest duża. Bardzo dobry sposób na gospodarowanie swoimi pieniędzmi.

2
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x