Konto dla młodych

Konto dla młodych

Konto dla młodych jest doskonałym sposobem na nauczenie naszych dzieci dobrego zarządzania pieniędzmi jeszcze wtedy, gdy możemy mieć na nich oko. Wpłacając im kieszonkowe na konto, rodzic ma możliwość zaobserwowania w jaki sposób i jak dużo wydaje jego potomek. Wspólna analiza zachowań jest doskonałą lekcją dla małoletniego, która z pewnością przyda mu się w przyszłości. Wcale nie tak dalekiej.

Praktycznie każda instytucja bankowa posiada produkt finansowy przeznaczony dla najmłodszych. Oferta poszczególnych podmiotów może nieznacznie różnić się między sobą, ale żeby łatwiej było ją porównać, oddajemy Wam do dyspozycji nasz ranking. Dodatkowo przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek mówiących o tym na co warto zwrócić uwagę przy wyborze konta bankowego dla swoich podopiecznych.

Konto dla młodych

Konto dla młodych – wysokość opłat

Kryterium w postaci wysokości opłat będzie naszym głównym „targetem” przy wyborze konta dla młodych. Co jest oczywiste zarówno dla banków, rodziców, jak i samych zainteresowanych, którym chcemy założyć konto, przychody młodych nie będą zbyt wysokie. Nie dziwi zatem fakt, że decydując się na założenie konto będzie nam zależeć na tym, aby charakteryzowało się ono jak najniższymi opłatami. Niektóre banki idą rodzicom i małoletnim wręcz całkowicie na rękę – w zamian za regularne niewielkie płatności kartą, umożliwiają korzystanie z konta bez opłat.

Jednak opłaty za prowadzenie to jedyne koszty, z jakich chcemy zrezygnować przy zakładaniu konta. Na rynku znajdziemy oferty takich rachunków, w których nie będziemy płacić za przelewy, kartę, czy też wypłaty z bankomatów. Im mniej kosztów będzie generować konto dla młodych tym lepiej.

Konto dla młodych – dodatki, oprocentowanie, premie

W niektórych bankach znajdziemy również takie konta dla młodych, w ramach których to instytucja finansowa proponuje swoim klientom jeszcze więcej. W jakiej postaci? Dodatkowe benefity za wybranie i korzystanie z konta mogą obejmować:

  • pakiety zniżek,
  • rabaty u partnerów,
  • karty podarunkowe,

a nawet premie pieniężne w postaci np. cashback lub moneyback, dzięki którym na konto może być zwracane nawet 2% równowartości dokonywanych zakupów.Warto przyjrzeć się ofertom dodatkowym i promocjom kont dla młodych, gdyż zastrzyk gotówki zawsze przyda się naszym dzieciom. Zwłaszcza wtedy, gdy są już na studiach.

Konto dla młodych – opinie

Same zapewnienia banku i atrakcyjna oferta to nie wszystko. Bardzo istotne jest to, jak konto funkcjonuje w praktyce. Poczytajmy opinie internautów, dzięki czemu będziemy mogli przekonać się, że jest to konto idealne dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *