eKonto mBank – opinie, opłaty, możliwości

W dzisiejszym świecie posiadanie konta bankowego stało się wręcz nieodłącznym elementem naszego życia. Jednak mnogość dostępnych instytucji finansowych sprawia, że wybór tej, która obsługiwać będzie nasz rachunek nie zawsze jest prosty. Jedną z możliwości jest oferujące szereg funkcji, udogodnień i zalet eKonto w mBanku, które, cały czas przyciąga sporą liczbę klientów. Czym się charakteryzuje, jakie ma opinie i z jakimi opłatami trzeba się liczyć?

eKonto – co to jest?

Podstawowy produkt mBanku, czyli eKonto, to rodzaj rachunku bankowego. Umożliwia on klientom prowadzenie swoich finansów poprzez bankowość internetową, aplikację mobilną, telefonicznie, a także w oddziale stacjonarnym. Jest to darmowe konto bankowe dostępne zarówno w wersji standardowej (eKonto osobiste), jak i dla młodych (eKonto możliwości).

Aktualna promocja na eKonto w mBank

Banki w różny sposób starają się zachęcić nowych klientów do otwarcia rachunku. Jednym ze sposobów na to są promocje bankowe, czyli dodatkowe pieniądze już za samo założenie konta i spełnienie kilku prostych warunków. Również mBank korzysta z tego typu motywacji, oferując jeden z najwyższych bonusów na rynku.

Na tym jednak nie kończą się korzyści wynikające z założenia eKonta w mBanku. Ponadto, po otwarciu rachunku możemy dodatkowo oszczędzać nawet kilka procent od transakcji. Za każdym razem, gdy zapłacimy kartą, zrobimy przelew lub wypłacimy pieniądze z bankomatu, małe kwoty zasilą nasz cel. Musimy tylko pamiętać, aby różnica w zaoszczędzonej kwocie w każdym kolejnym miesiącu wynosiła przynajmniej 100 złotych. W przeciwnym razie oprocentowanie wyniesie zaledwie 0,5%. Warto dodać, że procent ten jest wyższy, jeśli założymy konto w banku zdalnie: przez selfie lub e-dowód.

Promocja na eKonto możliwości

Niestety zakładając eKonto możliwości (dla młodych) musimy liczyć się z nieco mniejszym bonusem pieniężnym. Jednak w porównaniu z innymi bankami, w dalszym ciągu jest to dość spora kwota. Jeśli zaś chodzi o wspomniane oszczędzanie pieniędzy, młodzi także mają nieco niższy procent, choć różnica jest nieznaczna.

Jak założyć eKonto w mBank

Założyć eKonto w mBanku możemy tradycyjnie - odwiedzając wybraną placówkę lub przez internet. Oczywiście znacznie wygodniejsza jest opcja druga, ponieważ nie musimy nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że wypełnimy stosowny formularz na stronie internetowej, podając imię, nazwisko, pesel, numer telefonu i adres e-mail.

Jak założyć eKonto możliwości w mBank

Proces zakładania konta dla młodych jest w zasadzie taki sam. Jedyna różnica polega na tym, że w przypadku osób niepełnoletnich wymagana będzie zgoda rodziców. Takie eKonto możliwości dostępne jest dla osób w wieku od 13 do 24 lat. Potem przekształca się w wersję standard.

Opłaty za eKonto

Wprawdzie samo założenie i prowadzenie eKonta jest darmowe, ale już korzystanie z niego wiąże się z pewnymi opłatami. Te uzależnione są od rodzaju posiadanego rachunku, czyli standard lub możliwości (dla młodych).

OpłataeKonto standardeKonto możliwości
Konto
Otwarcie konta0 zł0 zł
Prowadzenie konta0 zł0 zł
Karta
Wydanie i odnowienie karty0 zł0 zł
Opłata miesięczna za kartę7 zł lub 0 zł po wykonaniu transakcj bezgotówkowych na kwotę min 350 zł0 zł
Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w PL0 zł lub 2,5 zł, jeśli wypłacana kwota jest mniejsza niż 100 zł0 zł
Wypłata z bankomatów BLIKiem0 zł0 zł
Wypłata z bankomatów za granicą5,9% lub 3,5% w przypadku karty wielowalutowej5,9%
Wpłata gotówki we wpłatomacie0 zł - wpłatomaty mBank, Planet Cash, Cashline.
0,5% - min 5 zł wpłatomaty Euronet.
0 zł - wpłatomaty mBank, Planet Cash i Cashline.
0,2% - min 2 zł wpłatomaty Euronet
Wpłata gotówki w oddziale banku10 zł0 zł
Wypłata gotówki w oddziale banku10 zł0 zł
Przelewy
Zwykły przelew internetowy0 zł0 zł
Przelew natychmiastowy5 zł5 zł
Zlecenie stałe0 zł0 zł
Polecenie zapłaty2 zł - za korzystanie
0 zł - za realizację
0 zł
Przelew w oddziale banku6 zł0 zł
Przelew SEPA0 zł (spread na EUR ok. 5,8%)0 zł
Przelew zagraniczny SWIFT0,35%, min 25 zł, maks 200 zł0,35%, min 25 zł, maks 200 zł
Autoryzacja (kody SMS)0 zł0 zł
Przelew na telefon BLIK0 zł0 zł

Karta do konta mBanku

Zakładając eKonto w mBanku możemy wybrać jedną z 2 rodzajów kart:

 • klasyczną (plastikową), którą otrzymamy pocztą.
 • wirtualną, którą będziemy mieli w aplikacji mobilnej.

Wybierając wirtualną kartę płatniczą od razu uzyskamy do niej dostęp w aplikacji mobilnej. Tam też znajdziemy wszystkie dane niezbędne do realizowania transakcji, czyli numer karty, datę ważności i kod CVC2. Ponadto, dodając ją do Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay lub Fitbit Pay zyskamy możliwość płacenia we wszystkich sklepach obsługujących płatności zbliżeniowe tego typu. Oczywiście pod warunkiem, że posiadamy telefon z modułem NFC, który to umożliwia.

Aplikacja mobilna mBanku

W obszarze bankowości coraz więcej osób korzysta z aplikacji mobilnych, aby zarządzać swoimi finansami w sposób wygodny i efektywny. Taką dedykowaną apkę, oferującą szeroki zakres funkcji i udogodnień ma również mBank. Cechuje się ona łatwością obsługi i intuicyjnym interfejsem, dzięki czemu poruszanie się po niej nie stanowi większego problemu nawet dla osób bez wcześniejszego doświadczenia z bankowością mobilną.

Aplikacja mobilna mBanku zapewnia łatwy dostęp do kluczowych funkcji, takich jak:

 • Kontrola salda i historii transakcji - możemy łatwo sprawdzać stan swoich kont, zarządzać finansami i monitorować wydatki.
 • Przelewy i płatności - dzięki aplikacji mamy możliwość wykonywania szybkich przelewów na inne konta bankowe, zarówno wewnątrz kraju, jak i za granicę. Ponadto znajdziemy w niej kod BLIK, opcję doładowania telefonu, płatności zbliżeniowe, opcję realizowania transakcji za pomocą kodu QR itp.
 • Oszczędzanie i inwestowanie - za pomocą aplikacja mBanku możemy także otworzyć rachunek oszczędnościowy oraz inwestować w fundusze inwestycyjne. Oczywiście przy tym także monitorować stan własnych oszczędności, dokonywać wpłat, a także śledzić wyniki.
 • Karty płatnicze - w apce znajdziemy również opcje dotyczące zarządzania kartami płatniczymi. Sprawdzimy w niej dostępne limity, zablokujemy i odblokujemy, włączymy płatności zbliżeniowe itp.
 • Powiadomienia i alerty - w aplikacji możemy uruchomić powiadomienia i alerty o istotnych zdarzeniach finansowych np. transakcjach, wpłatach, czy też zmianie salda konta.

Aplikacja zapewnia szybki dostęp kont i możliwość wykonywania różnorodnych operacji finansowych bez konieczności wizyty w placówce bankowej. Cechuje się także wysokim poziomem bezpieczeństwa, ponieważ stosuje zaawansowane metody szyfrowania i autoryzacji, aby chronić dane i transakcje użytkowników.

Czy warto wybrać eKonto mBanku

Przymierzając się do otwarcia konta osobistego zawsze zastanawiamy się jaki bank wybrać, aby potem nie żałować. Jeśli chodzi o eKonto mBanku, jest to bardzo dobra oferta. Jednak przed podjęciem decyzji o założeniu warto zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak preferencje indywidualne, potrzeby finansowe i dostępność usług w danym regionie.

Dla każdego inne kwestie będą istotne podczas otwierania rachunku, ale najważniejsze to:

 1. Zakres usług oferowanych przez dany bank. Oczywiście, jeśli interesują nas dodatkowe rzeczy, takie jak kredyty, możliwość inwestowania pieniędzy, ubezpieczenia itp.
 2. Opłaty i prowizje związane z korzystaniem z konta w danym banku. Samo założenie i prowadzenie jest darmowe, ale korzystanie z kart i realizacja przelewów może już się wiązać się z opłatami. Dlatego warto zastanowić się z czego najczęściej korzystamy i sprawdzić z jakimi kosztami się to wiąże. Mogą to być regularne wypłaty z bankomatów, przelewy natychmiastowe, polecenia zapłaty itp.
 3. Lokalizacja i dostępność oddziałów banku i bankomatów. Preferując osobiste wizyty w placówce bankowej lub częste wypłaty z z bankomatów, dobrze jest upewnić się, że znajdują się wygodnych dla nas lokalizacjach.
 4. Opinie klientów danego banku na temat jakości obsługi klienta, wydajności systemów bankowych i ogólnej satysfakcji.

Wybór banku to decyzja indywidualna, dlatego warto wykorzystać ranking kont bankowych i porównać różne oferty, aby znaleźć najlepszą opcję dla siebie.

eKonto - podsumowanie i opinie

Opisywane eKonto w mBanku to doskonały rachunek dla tych, którzy pragną wygodnie kontrolować swoje finanse, dokonywać płatności, oszczędzać i inwestować. Z prostą obsługą, bogatymi funkcjonalnościami i innowacyjnym podejściem, takie konto osobiste stanowi dobrą ofertę dla klientów, którzy cenią sobie nowoczesną bankowość internetową i niskie opłaty.

Macie lub mieliście eKonto w mBanku? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
autowysmyk
autowysmyk
8 miesięcy temu

Posiadam eKonto w mBank’u i aplikacje. Wszystko jest skonstruowane poprawnie i działa jak należy. Płatności i przelewy przychodzą szybko. Na start z polecenia można jeszcze otrzymać pieniądze. Uważam, że jest to bank któremu można zaufać w 100%

Miaashe
Miaashe
8 miesięcy temu

Założenie konta w mBank to był strzał w dziesiątkę. Założyłam je szybko przez internet i wszystko sprawnie przebiegło. Pobrana aplikacja zapewnia szybki dostęp do konta i możliwość wykonywania różnorodnych operacji finansowych bez konieczności wizyty w banku.

daria7373
daria7373
7 miesięcy temu

Korzystam z konta w mbank od dobrego roku z polecenia znajomej. Łatwość z korzystania aplikacji oraz bezproblemowość przy wykonywaniu przelewów, tak mogę opisać usługę.

Angelika
Angelika
7 miesięcy temu

Nie posiadam konta w owym banku, natomiast bardzo chciałabym wiedzieć czy posiadają państwo konto walutowe. Najbardziej interesowałoby mnie konto walutowe gdzie mogłabym robic przelewy w koronach szwedzkich.
Jeżeli posiadają państwo takie konto, to jakie są opłaty oraz czy trzeba robic przelewy co miesiąc?
Pozdrawiam

k0s4
k0s4
7 miesięcy temu

Swego czasu porównywałem wiele e-kont i generalnie kont w bankach. Moim zdaniem mBank proponuje całkiem dobre rozwiązania. Samo prowadzenie konta, czy dostęp do e-maklera i funduszy inwestycyjnych. Bardzo dużym plusem jest też możliwość tworzenia celów, z których każdy ma swoje indywidualny numer konta. Jak dla mnie super – tworzysz cel np. na dziecka a zamiast zbierać prezenty podajesz numer indywidualnego celu. Super

6
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x