Doładowanie telefonu

Obecnie istnieje kilka różnych sposobów na doładowanie telefonu, ale jednym z najbardziej korzystnych jest doładowanie go przez Internet.

Zalety doładowań online

Jedną z najważniejszych zalet doładowania telefonu przez Internet jest to, że można to zrobić z każdego miejsca na ziemi: jedynym wymogiem jest dostęp do sieci. Do tego, nie ma różnicy o jakiej będzie się to działo porze – transakcja może być dokonywana przez całą dobę. Wszystko dzieje się bez wychodzenia z domu, szybko i wygodnie, na przykład przy użyciu komputera lub aplikacji mobilnej.

Zawsze trzeba jednak sprawdzać, czy doładowanie telefonu będzie bezpieczne i czy odbywa się np. na zaufanych stronach, by zapłacone pieniądze bez problemu dotarły na konto telefoniczne. W czasie doładowywania przez Internet należy korzystać jedynie ze sprawdzonych serwisów – to znaczy takich, które współpracują z wiarygodnymi pośrednikami płatności.

Najlepszym sposobem będzie w tym wypadku doładowanie przez serwis banku, w którym posiada się konto albo przez stronę internetową swojego operatora telefonicznego. (Zobacz: darmowe konto bankowe)

Uważać trzeba za to na strony przypadkowe, które czasem chcą wyłudzić i ukraść pieniądze. Aby wystrzegać się tego typu problemów zawsze trzeba sprawdzać: adres strony (znajdujący się w pasku), a także to czy widoczny jest tam symbol kłódki – oznaczający, że przesyłane dane są dużo lepiej chronione przed ich wykradzeniem niż na „zwykłych” stronach.

Jak wygląda doładowanie telefonu przez internet

W czasie całej transakcji najczęściej nie podaje się zbyt wielu informacji, Zazwyczaj jest to tylko: numer telefonu (własny albo osoby, której konto chce się zasilić), adres e-mailowy (opcjonalnie) oraz dane do autoryzacji płatności. Numer telefonu trzeba wpisywać bardzo uważnie – aby się nie pomylić i nie doładować telefonu zupełnie obcej osobie samemu pozostając z niczym.

Trzeba także pamiętać o tym, że doładowania przez Internet nie wymagają wysłania żadnych wiadomości SMS. Za usługę nie są pobierane również żadne dodatkowe opłaty – co więcej, czasem za doładowanie online można otrzymać dodatkowy bonus pieniężny. Zazwyczaj informacje o tym bez problemu znaleźć można na stronie wybranego operatora.

Wystrzegać się należy za to różnego rodzaju dziwnych ogłoszeń o promocjach doładowań do wszystkich sieci czy dotacjom unijnym na telefony. Takie informacje nie są prawdziwe, a wysyłając SMS rzekomo potwierdzający numer traci się jedynie kilkadziesiąt złotych. Jednakże, korzystając ze wspomnianych wcześniej form doładowań online, ma się pewność, że cały proces będzie szybki i bezproblemowy. Czyli, podsumowując – korzyści z doładowań telefonu przez Internet są następujące:

  • wygoda – można zasilić telefon z dowolnego miejsca na ziemi, o każdej porze, nawet w dzień świąteczny czy wolny od pracy,
  • oszczędność czasu – nie trzeba szukać sklepów, w których sprzedawane są karty z kodami doładowań,
  • usługa jest bezpłatna – nie ma żadnych dodatkowych opłat za przelew,
  • telefon można zasilić dowolną, wybraną przez siebie kwotą,
  • można bez problemu doładować telefon osobie bliskiej: nawet wtedy, gdy jest ona daleko.

Jak widać, korzyści płynące z doładowań online są bardzo wymierne, dlatego stały się one tak popularne i wykorzystywane przez wielu użytkowników telefonów.

1 komentarz do “Doładowanie telefonu”

  1. oj tak, nie wyobrazam sobie aby nie było mozliwości doładowania telefonu w tych czasach. Jak tylko skończy mi się wazność konta np. gdy jestem na dworzu to podejde to pierwszego lepszego kiosku, sklepu czy supermarketu kupuję doładowanie i bezproblemowo doładowywuje sobie konto. Bardzo wygodna sprawa.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz