Strona główna » Zarabianie » Żabka – czy franczyza się opłaca?

Żabka – czy franczyza się opłaca?

Żabka to największa sieć niewielkich sklepów spożywczych, której chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Na dobrą sprawę prawie każdy może spróbować swoich sił i otworzyć taki sklep, gdyż działa on na zasadzie franczyzy. Nie bez znaczenia jest również fakt, że taki pomysł na biznes nie wymaga dużego wkładu finansowego, co stanowi dodatkową zachętę. Pozostaje tylko pytanie czy prowadzenie żabki jako ajent faktycznie się opłaca? Co sądzą o nim byli i obecni franczyzobiorcy? No i jak taki sklep otworzyć, jeśli już się zdecydujemy?

Żabka – wymagania dotyczące franczyzy

Żabka jest jedną z firm franczyzowych, która nie ma dużych wymagań, jeśli chcemy spróbować założyć własny sklep i zostać ajentem. Do tych podstawowych możemy zaliczyć:

 • gotowość do prowadzenia własnej działalności gospodarczej,
 • umiejętność kierowania zespołem,
 • pozytywne nastawienie do klienta,
 • zaangażowanie, optymizm i motywacja do pracy,
 • znajomość obsługi komputera (m. in. Pakiet Office).

Wymagany wkład własny

 • 5000 złotych.

W porównaniu z innymi sieciami franczyzowymi, warto zwrócić uwagę na naprawdę niewielki wkład własny.

Zalety franczyzy

Wymagania mamy z głowy, przejdźmy zatem do zalet prowadzenia własnego sklepu pod szyldem Żabki. Zacznijmy od kwestii dla wielu osób najważniejszej, czyli finansów.

Co otrzymujemy decydując się na Franczyzę?

 • wyposażony i zaopatrzony sklep, więc możemy zająć się sprzedażą już pierwszego dnia,
 • parasol finansowy przez pierwsze 3 miesiące działalności,
 • sieciowe reklamy i inne materiały marketingowe wspierające sprzedaż w naszym sklepie,
 • bezpłatne szkolenia jak prowadzić biznes,
 • opieka partnera biznesowego,
 • zarabiamy min. 5% marży,
 • odbieramy premie za osiągane cele sprzedażowe.

Warto dodać, że otwierając sklep na zasadach franczyzy otrzymujemy bardzo precyzyjne instrukcje od centrali dotyczące jego funkcjonowania. Będąc ajentem nie musimy znać zasad skutecznego merchandisingu, aby zwiększyć sprzedaż, jak ma to miejsce w sytuacji, gdy prowadzimy sklep pod własnym szyldem.

Zarobki ajentów prowadzących Żabkę

przychód a dochód

Przejdźmy do kwestii dla wielu osób najważniejszej, czyli finansów. Pierwszą informacją, która rzuca się w oczy po zainteresowaniu się franczyzą Żabki jest gwarancja podstawowego przychodu miesięcznego. Jest to 20 000 zł przez pierwsze 12 miesięcy działalności. Kwota ta bez wątpienia pobudza wyobraźnię wielu osób, ale niestety nie odzwierciedla faktycznych zarobków. Musimy wziąć pod uwagę, że przychód, a dochód to dwie różne rzeczy.

Przychód to jedno, a dochód to drugie. Jak zatem prezentują się realne zarobki ajentów Żabki?

Wszystko zależy od okolicy, zatrudnianych pracowników i wielu innych czynników, których nawet nie sposób wymienić. Wśród ajentów znajdziemy takich, którzy zarabiają tysiące, ale również takich co zamykają lokal po kilku miesiącach, gdyż nie generuje zysków. Co więcej, część z nich kończy z długami po zamknięciu lokalu. Decydując się na taką franczyzę powinniśmy bardzo dobrze to przeanalizować. Widełki zarobków są naprawdę spore, więc ciężko podać konkretną kwotę zarobków.

Jak wygląda proces otwierania własnego sklepu przez ajenta

Jeśli decyzja o otwarciu już zapadła to nie pozostaje nic innego, jak tylko wziąć się za otwieranie sklepu. W tym celu musimy złożyć odpowiedni wniosek dostępny pod adresem: https://www.zabka.pl/franczyza/kontakt/.

Cały proces składa się z kilku kroków:

 1. rozmowa rekrutacyjna składająca się z dwóch etapów. W pierwszym poznajemy zasady współpracy, założenia, cele oraz możliwości nawiązania współpracy. W drugim etapie uzyskamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania, a także możemy wskazać preferowane lokalizacje dla przyszłego sklepu,
 2. szkolenie praktyczne w sklepie szkoleniowym, które trwa 12 do 14 dni. Dzięki niemu mamy szansę poznać model biznesowy oraz zasady współpracy z siecią Żabka,
 3. przygotowanie sklepu do otwarcia poprzez wyłożenie towaru, złożenie wniosków o koncesję, przygotowanie dokumentów itp,
 4. rejestracja działalności, podpisanie umowy oraz ostatnie przygotowania do otwarcia sklepu,
 5. oficjalne otwarcie sklepu Żabka oraz rozpoczęcie sprzedaży.

Jak działa franczyza

franczyza

Franczyza to po prostu koncesja, dzięki której mamy prawo korzystać z nazwy handlowej, znaku towarowego itp. franczyzodawcy. Z pewnością jest to ciekawe rozwiązanie dla osób, które nie mają dobrego pomysłu na biznes, a chcą pracować na własny rachunek i mieć większy wpływ na osiągane dochody. Warto zwrócić uwagę, że Żabka to nie jedyna firma, która działa na takiej zasadzie.

Czy własna Żabka to dobry pomysł na biznes?

pomysł na biznes

Własny sklep spod szyldu Żabki to ciekawy i niewymagający dużego wkładu finansowego pomysł na biznes, choć nie zawsze się sprawdzi. Warto kwestię ewentualnego otwarcia własnego lokalu dobrze przemyśleć lub zastanowić się nad innymi możliwościami. Zwłaszcza, jeśli nie mamy żadnego doświadczenia w tej kwestii, choć nie jest ono wymagane.

Opinie o franczyzy Żabki

Żabka to dobra marka, która zachęca do zakupów poprzez wiele spotów reklamowych, a także przy pomocy swojej aplikacji mobilnej o nazwie Żappka. Niestety opinie na temat jej franczyzy są dość podzielone. W internecie znajdziemy zarówno te pozytywne, jak i negatywne, bowiem dużo zależy od wspomnianej lokalizacji oraz ewentualnych umiejętności. Przed otwarciem takiego sklepu powinniśmy dokładnie wszystko przekalkulować i przemyśleć, a nie kierować się impulsem, bowiem łatwo zostać z długami. Co więcej, prowadzenie własnej działalności to już nie etat gdzie kończymy po 8 godzinach (oczywiście nie licząc nadgodzin) i możemy o pracy przestać myśleć. Mając własny biznes najczęściej mamy ją w głowie cały czas.

Może prowadzi ktoś własną Żabkę? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

90 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Był franc.
Był franc.
2 lat temu

Porażka nie interes, przez pierwszy rok robią co chcą. 0 wpływu na zamówienia i jeszcze cały cały czas dorzuty ze strony partnera żeby miał większą prowizje. Jak u mnie, magazynu brak, towar wszędzie, nawet na biurku do pracowania na zapleczu i w toalecie. Totalne 0 organizacji tylko parcie na kasę… A jak coś idzie nie tak odnośnie weryfikacji i pracowników, to przy ciągle zwiększających się obrotach i tak idziesz na bruk. I chodzi tylko o czepianie się o magazyn a nie o hale sprzedażową. NIGDY W TO NIE IDDZIE!!!!!!!!! Żenada a nie interes na długi czas !!!!!

Fran
Fran
2 lat temu
Odpowiedz na  Był franc.

No i tu jest przykład kogoś kto nie umiem być zaradnym. Magazyny są małe racja ale wystarczy mieć troszkę wyobrazni i poswiecic kilka godzin na to gdzie co ma być i jak ma być (nawet na ścisk) . Druga sprawa jest taka ze jest wpływ na zamówienia tyko trzeba zamawiac przez kartotekę. A jak jest się zatowarowywanym tak ze brakuje miejsca to nie zamawiać 3 razy w tygodniu

danny
danny
9 miesięcy temu
Odpowiedz na  Fran

ściema pewnie jakiegoś „partnera”.jak można być zaradnym jak nie mam wpływu jakiego towaru chce więcej. tylko „góra” to ustala. przestań wybielać waszą chamską praktykę wyzyskiwania najemców.

xbart960
xbart960
2 lat temu

Żabka to piramidka finansowa. Moja ciocia prowadziła ją przez 14 miesięcy i skończyła z dużymi długami. Nie polecam jako główny sposób zarobku. Prędzej pracując w żabce można z tego żyć. Najlepiej nie pakować się w żadne piramidki finansowe bo skończy się pod monopolowym z długami.

Była zabka
Była zabka
2 lat temu
Odpowiedz na  Łukasz Luboński

A jeśli za polecenie nowej osoby, franczyzobiorca dostaje 10 000 zł to jak to nazwac inaczej, niż piramida finansowa???

Janusz
Janusz
9 miesięcy temu
Odpowiedz na  Łukasz Luboński

skoro większość franczyzobiorców rezygnując z franczyzy zostaje z długami i wekslem z 2 żyrantami to u kogo zostają te pieniądze ? No i mamy odpowiedź skąd mają po 10K za nowego naiwniaka !

Domek
Domek
2 lat temu
Odpowiedz na  Była zabka

Serio , aż 10 tys ??

Jan
Jan
1 rok temu
Odpowiedz na  Była zabka

Marketingiem Afiliacyjnym.

Michał
Michał
10 miesięcy temu
Odpowiedz na  Była zabka

System poleceń sam w sobie nie jest zły. Wszystkie korporacje tak działają.

Polak
Polak
2 lat temu
Odpowiedz na  xbart960

Prawda chce się mieć zabke to z długami sie zostaje

Dontlike
Dontlike
2 lat temu
Odpowiedz na  Polak

tak jak ktoś jest głupi i nie ogarnia

Michal
Michal
1 rok temu
Odpowiedz na  Dontlike

Zgadzam się w 100%. Ja jestem cały czas na + z prowadzenia sklepu. Zajmuje się też pozyskiwaniem nowych franczyzobiorców głównie województwo Podlaskie ale cała Polska również. Osoby wychodzące odemnie zawsze sobie radzą z tym że od 1dnia jest sprawdzanie jak im idzie na sklepie i pomoc. W razie pytan zapraszam michalzimny01[małpa]gmail.com

Anna
Anna
9 miesięcy temu
Odpowiedz na  Michal

chcesz zarobić na nich podatki cię zjadają i nie dajesz sobie rady „polec franczyzę dwom frajerom i jesteś na zero” wszyscy znają ta śpiewkę i to trochę przykre ze chcesz narobić innym problemów

Bartosz
Bartosz
1 rok temu
Odpowiedz na  Polak

Bo ludzie wchodzą w to bez żadnej wiedzy biznesowej bo „łatwy hajs”. Biznes to biznes, trzeba umieć jak wybrać lokal, jak zarządzać finansami, pracownikami a nie „idę bo 20k do wyciągnięcia”.

Robert
Robert
5 miesięcy temu
Odpowiedz na  Bartosz

naiwniaku VAT-em cię dojadą. Choćbyś był geniuszem finansowym to jak ci się skończy nadwyżka vat z przejęcia sklepu dorżną cię korektami. Zastanawiałeś się czemu tak szybko kończy się nadwyżka vat mimo tak dużych i regularnych zakupów jak tam ?!!!!!

panek
panek
2 lat temu
Odpowiedz na  xbart960

dorzuty ze strony partnera żeby miał większą prowizje… moze tak ale wiesz ze takie dorzuty są refundowane? jak się nie sprzeda składasz wniosek o refundację i zwracają ci kwotę..

Ja
Ja
2 lat temu
Odpowiedz na  xbart960

To teraz wiem czemu często widzę sklep monopolowy pod zabka??

TOM
TOM
2 lat temu

DZIADOSTWO I WYZYSK !!!!!!!

Rafal
Rafal
2 lat temu

W żadnym wypadku żabka, jak towaru nie zamówisz to po 1 partner i menadżer Ci nie pozwoli. Po 2 podatki Cię zjedzą i te ich faktury korekty za wielosztuki przerzucone na franczyzobiorcę. Ten co chwali mądry to niech sobie weźmie i poprowadzi i wtedy pogadamy. Ta osoba co chwali to nie były ani obecny franczyzobiorca tylko mądry z centrali Żabki, a reklama Żabki to 17000 przychodu a nie dochodu. Od tego odjąć wszystkie koszta podatki i zostaje Ci mniej niż najnizsza krajowa. Dlatego lepiej iść do zwykłej pracy. Dlatego nie wymagają doświadczenia bo na tym zarabiają.

H
H
1 rok temu
Odpowiedz na  Rafal

Chcesz pogadać? W 2018 r po 10ciu latach zrezygnowałam, wyszłam bez długów.

Monika
Monika
1 rok temu
Odpowiedz na  H

Zamknęłam właśnie Żabke i czekam na rozliczenie końcowe. Nie mam nic się spodziewać od sieci przelewów? Dostałam już zwrot nadwyżki, i wesel anulowany. Czy mam jeszcze na coś czekać od sieci?

Robert
Robert
5 miesięcy temu
Odpowiedz na  Monika

człowieku od jakiej sieci ?? !! VAT za cały oddany towar bulisz, chyba że się roztowarowałaś do końca, co raczej mało prawdopodobne jest.

luniz
luniz
9 miesięcy temu
Odpowiedz na  H

tak Ci dobrze szło że aż zrezygnowalas?

Viktoriia
Viktoriia
8 miesięcy temu
Odpowiedz na  H

Czemu zrezygnowawaś ?

Robert
Robert
5 miesięcy temu
Odpowiedz na  H

tak jasne, a co zrobiłaś z VAT-em za oddany towar do sieci ???

Jarek
Jarek
2 lat temu

Największy ZŁODZIEJ jakiego znam . Wyzysk pracownika i na koniec długi do splaty.

jarek
jarek
2 lat temu

…Zaprosili mnie na spotkanie w sprawie sklepu. Radzicie, żeby to odpuścić ?
Jestem zawodowym handlowcem, potrafię rekrutować i utrzymać ludzi (od lat to robię), jednak nie jestem pewny, czy te „biznesowe” relacje z żabką pozwalają cokolwiek zarobić fanczyzobiorcy…

Eugeniusz
Eugeniusz
2 lat temu
Odpowiedz na  jarek

Czy pan może powiedzieć, jak poszło spotkanie i co zdecydowałeś. Czy można się z panem skontaktować przez jakiś komunikator lub e-mail ?

prze666mo
prze666mo
2 lat temu
Odpowiedz na  jarek

jeśli masz głowę na karku, nie pozwolisz sobą manipulować a przede wszystkim będziesz miał zgrany i zaufany zespół pracowników, którym się chce i nie klei nic do rąk to dasz radę – przynajmniej przez okres gwarantowany a później ocenisz czy rentowność jest zadowalająca

Iwa
Iwa
2 lat temu
Odpowiedz na  jarek

Stoje przed tym samym problemem i sie waham… doswiadczenie to same, 13 lat w handlu, koordynowanie i zarzadzanie personelem, rozliczanie godzin. Nie nastawiam sie na niewiadomo jakie zyski ale bym chciala choc 3 tys dla siebie na czysto zarobic. I tyle samo do reki dac pracownikom. Ja juz sobie nawet stworzylam biznes plan, ale nie majac zadnej wizji budzetowej- oprocz gwarantowanych 16 tys ktore przeznaczam w calosci na utrzymanie sklepu i pracownikow- niewiem jak to policzyc. Wiem ze ma 5 procent zyskow od sprzedazy, tylko pytanie podstawowe jaki jest dzienny utarg. Wiem wiem w kazdym sklepie inny…. i to wlasnie… Czytaj więcej »

Marzena
Marzena
2 lat temu
Odpowiedz na  Iwa

Witam.Napisz jak Ci poszło czy weszlaś we franczyzne z Żabka
Pozdrawiam.

Monika
Monika
1 rok temu
Odpowiedz na  Iwa

Polecam na sam początek. Zatrudnić się w zabce jako zwykły pracownik przez parę miesięcy i wtedy mniej więcej będzie miała Pani obraz jak funkcjonuje zabka

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Odpowiedz na  Monika

Widzę że Żabka dobrze funkcjonuje, dziękuję ale nie nadaje się do takiej pracy, powód nie praca z ludźmi,mam słabą psychikę.

Robert
Robert
5 miesięcy temu
Odpowiedz na  Monika

absolutnie nie, to nie to samo. Zrozumcie oni tak dobrze prosperują, bo przerzucają korektami na nas franczyzobiorców cały VAT. To widać dopiero po pierwszych 10 miesiącach jak się kończy nadwyżka z przejęcia sklepu. Proszę nie wchodźcie w to.

roy
roy
1 rok temu
Odpowiedz na  Iwa

Iwa – czytam i nie wierzę, że osoba 13 lat w handlu jak piszesz i to co robiłaś zadaje takie pytania…
Poza tym 3k to masz na start w biedrze na kasie – a ty marzysz o takiej kasie z prowadzenia sklepu przez 7 dni w tygodniu itd

Aż strach pomyśleć jak byś sprzedawała w moim biznesie gdzie handlowcy dostają ok 9k miesięcznie jak tobie 3k wystarcza po 13 latach w handlu

nie mniej życzę powodzenia

Diana
Diana
1 rok temu
Odpowiedz na  roy

Witam) co to za biznes, że handlowcy dostają 9k wypłaty??

jim
jim
1 rok temu
Odpowiedz na  roy

Czym się zajmują Ci handlowcy? Jestem zainteresowany współpracą.

Kasia
Kasia
1 rok temu
Odpowiedz na  roy

Zgadzam się z tą opinią w 100procentach,naprawdę jeżeli marzenia z prowadzenia własnego biznesu to 3tysiące no to to jest po prostu żenada….

Klara
Klara
1 rok temu
Odpowiedz na  jarek

I jak ci poszło?

Piotr
Piotr
1 rok temu
Odpowiedz na  jarek

Dzień dobry, Panie Jarku proszę o kontakt, mam kilka kilka pytań.

Ropuch master
Ropuch master
2 lat temu

Witam, po roku i 2 miesiącach zamknąłem zabkie i po podliczeniu wszystkiego wyszło mi że dla siebie zarobiłem około 1400 złotych miesięcznie przez cały okres prowadzenia ropuchy, jak dla mnie porażka życia i wyzysk, nie polecam nikomu, w sklepie robiłem około 150 tysi netto obrotu na miesiąc. Jak ktoś chce się dowiedzieć o co tak naprawdę w tym chodzi, zapraszam na priv, cris850″malpa”wp.pl

Marta
Marta
1 rok temu
Odpowiedz na  Ropuch master

Witam, czy zechcesz ze mną porozmawiać o tej franczyzie? Bo się zastanawiam ?

Alina
Alina
1 rok temu
Odpowiedz na  Ropuch master

Po komentarzach odnoszę wrażenie, że to taki sam biznes jak kiedyś był AMWAY.
Piramida finansowa ukryta w biznesie handlowym dużo większym niż AMWAY. Bo tam wymyślili sprzedaż obnośną, wśród znajomych i rodziny towarów od jednego dostawcy (nie wiadomo, kto te „cudowne chemikalia” produkował). Też były szkolenia, też była sieć i podobne premie. Niestety jakiś porąbany i przekupiony sąd wydał zakaz wyświetlania filmu dokumentalnego o AMWAY-u. Szkoda, bo nie zdziwiłabym się, gdyby sterowali ŻABKĄ ci sami „przedsiębiorcy”.

Ja
Ja
1 rok temu
Odpowiedz na  Ropuch master

Mam żabkę i zarabiam 30 000 na miesiąc

zainteresowana
zainteresowana
1 rok temu
Odpowiedz na  Ja

Na czysto do twojej kieszeni czy masz 30 tyś przychodu?

Robert
Robert
5 miesięcy temu
Odpowiedz na  Ja

To poczekaj jeszcze z rok i wtedy napisz, jak sprzedajesz dom, żeby VAT spłacić.

Kinga
Kinga
2 lat temu

To wszystko nieprawda. Mam żabkę prawie trzy lata … Jestem wykończona psychicznie i fizycznie. Nie mam urlopu świat ,Sylwestra , nie mogę być chora i nie mogę mieć wolnego. Zawsze pod telefonem
Jeżeli komukolwiek się opłaca to tylko żabce .trzeba to powiedzieć głośno ludzie .ZABKA TO PIRAMIDA FINANSOWA Wyssą do ostatniej kropli krwi. A wyplątać się z tego jest naprawdę trudno. Wszyscy franczyzobiorcy zamiast się dorobić to popadli w kolosalne długi… Nie słuchajcie ich gadania, to pranie mózgu jak sekta.

złodzieje
złodzieje
2 lat temu
Odpowiedz na  Kinga

otwierałem żabke. byłem w sanepidzie a tam starsza pani powiedziała ze ona nie pójdzie odebrać bo żabka to sekta. Wtedy ją wyśmiał m ale teraz widzę jaka jest prawda

Mirek
Mirek
2 lat temu

Ma żabkę 4 lata i nie mogę się doczekać kiedy zakończę ten wyzysk i oszustwo. Mam nadzieję że na ulicach będzie stało wiele zamkniętych żabek bo sposób w jaki traktują ludzi nie powinien spotkać nikogo a oni nazywają to współpracą. NAKAZY KARY partnerzy którzy cały czas wiszą na karku od 6 rano do 23. Teraz wszyscy w żabce to karierowicze i nic ich nie interesuje tylko własne ego. Zastanówcie się mocno zanim w to g***o wdepniecie.

iryna
iryna
2 lat temu
Odpowiedz na  Mirek

witam,a nie mozna zamknyc jak nie ide?

Robert
Robert
5 miesięcy temu
Odpowiedz na  iryna

można zamknąć tylko weź sobie wylicz 23% procent VAT z całego oddawanego towaru do sieci. O ile wezmą, bo jak nie to jeszcze większe straty.

franczyzobiorca Michał.w.
franczyzobiorca Michał.w.
2 lat temu

cieszysz się przez rok jak nie płacisz VATu.
później ropucha blokuje ci kwotę na jaka możesz zamówić sobie u nich towar mimo że obrot w sklepie to 6tys dziennie… i tym sposobem płacisz mega vat… druga sprawa to ich centrum wsparcia Franczyzobiorców pożal się Boże… jak coś się zepsuje to trzeba się wręcz prosić błagać aby ci naprawili… bo mają to w dupie za przeproszeniem. nowe umowy które weszły sa jeszcze gorsze niż te co były w tamtym roku, a oni oczy mydla, byle sobie napchac kieszonki prezesikowi Tomusiowi.

Siedzę w tym
Siedzę w tym
2 lat temu

Złodzieje, są dodatki za niedzielę których nie widać w ogóle w wynagrodzeniu lepiej mieć mniejsze utargi więcej się zarabia, chore to , potrącenia w okolicach 20 tysięcy co miesiąc na lokal zabierają pdoowjnie niż sami płacą za wynajem , nie stać na wypłatę dla 3 pracowników chyba że pracują na czarno lub na umowę 1/16 inaczej się nie da, tyle płaci żabka niby wyrównuje przychod do kwoty gwarantowanej ale właśnie ledwo co stać na pracowników a tobie zostaje resztka. Jestem w grupie dla osób które prowadzą franczyze, każdy narzeka że drugi raz by w to nie wlazl i jest z… Czytaj więcej »

Barbarz
Barbarz
2 lat temu

Ja jestem franczyzobiorcą od czterech lat i nie narzekam. Wręcz przeciwnie polecam każdemu. Jak się ma głowę na karku i poświęci się Zabce serce to ona odda to z nawiązką. Menago jest super, sprzedażowy do zdzierzenia. Na czysto po opłaceniu wszystkiego zostaje mi prawie 8tys. Długi o których tu każdy mówi to VAT który trzeba zapłacić do US po zamknięciu. Tu prawie nie Żabka winna, a nasz wspaniały polski system podatkowy…

Paulina
Paulina
2 lat temu
Odpowiedz na  Barbarz

Witam, a jakie obroty miesięczne ma Twój sklep? I gdzie jest zlokalizowany-w mieście gdzie są bloki czy raczej na wsi gdzie są domki? W jakim województwie? Pozdrawiam iczekam na odp.

Robert
Robert
5 miesięcy temu
Odpowiedz na  Barbarz

odpisz teraz cwaniaku, zaczęli mega duże korekty wystawiać. Nikt nie wyrobi z VAT.

urwis
urwis
2 lat temu

przykladowo macie 16000 miesiecznie max przychodu, od tego odejdzie podatek, min 3 pracownikow na minimalnej krajowej ktorzy nigdy nie choruja i nie chca urlopu :), do tego odejmijcie faktory na towar i towar ktory wyszedl z daty czyli jest do wyrzucenia, dopiero macie dochod a 5 procent z tego sami policzcie zeby zarobic uczciwie sklep musi miec okolo 15 razy wiekszy przychod niz ten minimalny badz pracowac 16 godzin dziennie samemu 🙂

Zionuś
Zionuś
2 lat temu

Gdyby tak źle było, nie było by tylu żabek .

urwis
urwis
2 lat temu

Bylo by dobrze gdyby nie te 5 procent a chociaz 30 z dochodu, firma i tak by miala 70, a jest ich tyle poniewarz otwieraja nowe w miejsce tych pozamykanych ktore nie zarabialy na siebie znaczy zarabialy tylko ludzie ich nie chcieli bo ich 5 procent to 1000 zl dochodu a firma i tak miala swoje 95 procent urobku 🙂 . Powiedz ktora szanujaca siebie firma szuka kierownikow sklepu bez doswiadczenia a poto zeby bylo latwo nimi manipulowac bo z tego co czytam to ty nie jestes kierownikiem czy szefem sklepu tylko pracownikiem z extra odpowiedzialnoscia 🙂 ktorym kieruje jakis… Czytaj więcej »

magdzia
magdzia
1 rok temu

Kurcze właśnie się zastanawiam, czy w to wchodzić, bardzo mieszane uczucia po takich komentarzach…

Aga
Aga
1 rok temu
Odpowiedz na  magdzia

Ja właśnie też, byłam dziś na pierwszej rozmowie i muszę dać do środy odpowiedź. Co zdecydowałaś?

Katarzyna
Katarzyna
1 rok temu
Odpowiedz na  magdzia

Witam ja też właśnie myślałam w to wejść. I co pani zrobiła, proszę o odpowiedź bo faktycznie komentarze są różne i nie wiadomo co zrobić

Wiola
Wiola
1 rok temu
Odpowiedz na  magdzia

Mam to samo … coraz więcej wątpliwości

Żabka dla jednych dobra dla innych porażka
Żabka dla jednych dobra dla innych porażka
1 rok temu

Słuchajcie ktoś kto nie ma wiedzy handlowej nie zapoznany z fakturami z watami opłatami to nie ma się co brać za Żabka ktoś kto to wszystko zna to spokojnie można tym zrobić pieniądze nie jakieś ogromne ale na pewno satysfakcjonujące

Kasia
Kasia
1 rok temu

Hej. Planuje otworzyć żabkę. Jestem już praktycznie zdecydowana.
Pytanie brzmi.. czy ktoś orientuje się jakie pytania zadają na dwóch pierwszych spotkaniach?
Pozdrawiam

Aliina
Aliina
1 rok temu
Odpowiedz na  Kasia

Dzien dobry. No i jak u pani idzie? Bo tez chcę otworzyć? Bardzo prosze o odpowiedz)

Alicja
Alicja
1 rok temu

Nie polecam tego biznesu. Miałam żabkę w latach 2017-2019 , skończyło się na tym że według żabki brakowało towaru na rzekomo 33 tysiące złotych, do tego rzekomo brakowało zawsze aby wpłacic utarg ( swoją droga ktoś mi wytłumaczy jak można wpłacac 101 procent utargu do banku?). Zostaliśmy z mężem zastraszani przez partnerów d.s sprzedaży. Wyszlismy z długami około 80 tysiecy plus dług w urzędzie skarbowym ,ponieważ ostatniej wypłaty nie otrzymaliśmy od żabki . To był najgorszy okres w moim i mojego męża życiu. tragedia!

Julita
Julita
1 rok temu

Mieliśmy z mężem Żabka od grudnia do października. Jak zaczynają się podatki do US i VAT to zostaje ok 2000zł. Nie jesteśmy zieloni, młodzi, którzy nie mają pojęcia o biznesie, ale to jak są traktowani franczyzobiorcy to naprawdę jest szokujące. Żabka nie chce pomagać tylko szuka zawsze dziury. Weryfikacje to wymysły, każdy mówi co innego, u jednego coś jest ok a inny odcina punkty. Mieliśmy zawsze ok 88-96 a tylko dlatego że weryfikator np po kliencie który brał 4 kawy i rozlał, poszedł i mówi brudny kawomat- 6 pkt mniej… Partner niestety niby chce pomóc ale nie może itd… Żabka… Czytaj więcej »

Julita
Julita
1 rok temu

Teraz dają już 20000zł gwarantowane przez rok, ale znowu ma się podnieść najniższa krajowa i trzeba więcej płacić pracownikom. Z pracownikami jest kłopot, jak nie dasz więcej to nie masz pracowników, jak dasz więcej to mało zostaję itd. Podatki wysokie, ZUS, US, VAT a do tego straty towarowe, musisz zamówić na kwotę bo inaczej masz problem, nie ważne że się nie sprzedaje, musisz zamówić ilość produktów a za przeterminowane płacisz, zniszczenia płacisz. Najgorszą rzeczą jest odliczenie są promocje, Żabka wymyślą że coś ma być w promocji a koszt ma franczyzobiorca. Kolejną głupotą jest blokowanie pieniędzy na straty towarowe, widzisz je… Czytaj więcej »

Paweł
Paweł
1 rok temu

Mi mało brakowało bym wdepnął w to g*wno zwane żabką, otworzyły mi się oczy w ostatniej chwili, zwykła piramida finansowa, wyzysk i oszustwo, nie da się na tym zarobić ba! Zostajesz na końcu z olbrzymim długiem który musisz spłacić czy Ci się podoba czy nie.

Krystian
Krystian
1 rok temu

Dla tych ludzi nieświadomych / żabka zarabia a wy zostaniecie jej niewolnikami na tym polega biznes / to ze że jest tyle żabek jest proste zyski ida wszystkie do żabki , masz 3 żabki na osiedlu obok siebie 100 % klientów to zysk żabki / a czy tych 3 franczyzobiorców zarobi po 2000 zł powiedzą pracuj więcej 🙂 ich to nie obchodzi czy Ty zarobisz 5 , 6 , 7, 11 czy 2 tys / powinno wam dać juz od razu do myślenia że żabka wynajmuje miejsce i płaci czynsz więc to już jej koszt 🙂 netto i 23 %… Czytaj więcej »

Jakub
Jakub
9 miesięcy temu
Odpowiedz na  Krystian

A przypadkiem VAT nie rozliczasz z dochodu?

Stanley_RS
Stanley_RS
1 rok temu

Słyszałem wiele opinii od ludzi, którzy obecnie pracują w Żabce. Sam zamierzam wziąć we franczyzę Żabkę i już mam pierwsze rozmowy za sobą. Czekam teraz na decyzję Zarządu, po sprawdzeniu mnie w KRD. Żeby mieć dokładny obraz funkcjonowania franczyzy, trzeba osobiście tego doświadczyć.

marian
marian
1 rok temu
Odpowiedz na  Stanley_RS

przygotuj się na urząd skarbowy po 6 miesiącach 🙂 VAT-7 będzie Twoim kolegą, PIT5L przyjacielem 🙂 dodatkowo dostaniesz po kimś sklep i jego towar bo on odszedł z długami , nie zapomnij o umowach dla pracowników bo PIP lubi żabki 🙂 na obracanie wirtualnych pieniędzy bo ich nie widzisz (codziennie wplata utragu bo nie zamówisz towaru 🙂 tylko mc przelew za franczyzę , najważniejsze poczujesz co to praca w sklepie ( polecam hot dogi z tysiacem wysp , trening czyni mistrza 🙂 , w gratisie na koniec przygotuj sobie straty na jedzonko które nie schodzi , kanapki : ,życzymy powodzenia… Czytaj więcej »

Doradzeodpowiem
Doradzeodpowiem
1 rok temu

Żabka bardzo oszukuje nawet w wynagrodzeniach dla swoich franczyzobiorców , ten kto ma Np utargi z rzędu 240 tysięcy i musi mieć więcej pracowników , więcej pracy jest niż ktoś kto ma mniejsza zabke , utargów w granicach 160 tysięcy na różnica w wynagrodzeniu to no tylko tysiąc złotych . Jeśli się ma zabke to opłaca mieć się tylko malutkie z małym obrotem bo te żabki które maja wielkie obroty itd praktycznie zarabia tyle co osoba posiadająca mała zabke . Wiec jeśli ktoś myśli o wejściu w to polecam tylko godzić się na małe żabki do 40 metrów w żadnych… Czytaj więcej »

Lidia
Lidia
1 rok temu
Odpowiedz na  Doradzeodpowiem

Z tego co Pan pisze to lepiej nie wchodzić w ten biznes a mam pytanie bo rok jest jakiejś gwarancji płaconej przez żabkę a jak nie idzie i się nie wychodzi na swoim i chce się zamknąć w ciągu tego roku to długi spaca franczyzobiorca czy to jest sprawa zabki

Nik
Nik
1 rok temu
Odpowiedz na  Doradzeodpowiem

Jestem zainteresowana otwarciem żabki. Czy można z Panem porozmawiać o wszystkim? Nie chce wdepnąć na minę.

Kasia
Kasia
1 rok temu

Witam. Mam kilka pytań, kto decyduje o zamówionym towarze? Kim jest partner? Rozumiem, że przez rok dają jakąś gwarantowaną kwotę przychodu a potem?

Magnis
Magnis
1 rok temu

Właśnie miałam telefon aby wejść w ten business. Pani powiedziała, ze tylko 5 tys. wkładu własnego a za miesiąc można wyciągnąć aż 22 tys. Po komentarzach widzę jednak, że to nie wygląda tak różowo…

Olsztyn
Olsztyn
1 rok temu
Odpowiedz na  Magnis

No 22, tysiące na opłaty pracowników księgowej itd a tobie zostanie 4-5 ale za pracę 7 dni w tygodniu

Michal
Michal
1 rok temu
Odpowiedz na  Olsztyn

Stary…22 000 przychodu a nie dochodu

Były franczyzobiorca
Były franczyzobiorca
1 rok temu

Niech się Żabka przyzna się o masowych rezygnacjach franczyzobiorców z prowadzenia sklepów. To już lawina ale firma stara się utrzymać w tajemnicy tą informację. Żabka ma gigantyczne problemy by znaleźć kolejnych chętnych.

Olsztyn
Olsztyn
1 rok temu

Po opłacie zusu pracowników urzędu skarbowego księgowej zostaje tobie przy dobry wiatrach 5 tysięcy złotych więc na etacie lepiej u kogoś pracować , a najlepsze jest to że jak zamykasz żabke to oddajesz towar a urząd skarbowy nalicza ci do zapłaty 40-50 tysięcy podatku bo ono to traktują jakbyś sprzedał wszystko tak żabka oszukuje

Ana
Ana
1 rok temu

17 lat pracuje w sklepie. 8 lat jako sprzedawca u kogoś i 9 lat u siebie ( wlasny sklep spozywczy ) Mam porównanie. W życiu bym nie weszła w ten biznes.Nie zatrudniam pracowników i ledwo nam starcza na rodzinę i wszystkie opłaty przy 20% marży. Sklep w mieście. A co by było gdyby to była sieć i trzeba jeszcze dla nich zarobic. Dodam tez ze obroty netto ok 130000 tys miesięcznie, to sporo jak na 50m sklepu. Zero wolnego ,Sylwester remanent, Nowy Rok tez i tak przez 9 lat. Ale jestem przecież swoja szefową i nikt nie rozlicza mnie z… Czytaj więcej »

Iwona
Iwona
1 rok temu

Żabka nigdy. Zero życia

Michał
Michał
10 miesięcy temu

Jeżeli chodzi o prowadzenie sklepu Żabka:
Tak jest to praca wymagająca
Włożyliśmy ogromny nakład pracy aby przyciągnąć do nas klienta. Posiadamy dwa sklepy i jak narazie przynoszą zyski(oby tak zostało). Pozdrawiam!

georgekoren4@gmail.com
georgekoren4@gmail.com
6 miesięcy temu

dzień dobry, chcialb dowiedzieć się jak działa magazynowanie i dostawa

adam
adam
1 miesiąc temu

Jestem franczyzobiorcą. Do końca 2023 byłem zadowolony. Obecnie jest fatalnie. Poważnie zastanawiam się nad wyjściem z sieci. Przychód nie pokrywa zobowiązań. Od stycznia 2024 bardzo wzrosła płaca minimalna. Niestety Żabka tego nie widzi.

90
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x