Żabka – czy franczyza się opłaca?

Żabka to największa sieć niewielkich sklepów spożywczych, której chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Na dobrą sprawę prawie każdy może spróbować swoich sił i otworzyć taki sklep, gdyż działa on na zasadzie franczyzy. Nie bez znaczenia jest również fakt, że taki pomysł na biznes nie wymaga dużego wkładu finansowego, co stanowi dodatkową zachętę. Pozostaje tylko pytanie czy prowadzenie żabki jako ajent faktycznie się opłaca? Co sądzą o nim byli i obecni franczyzobiorcy? No i jak taki sklep otworzyć, jeśli już się zdecydujemy?

Żabka – wymagania dotyczące franczyzy

Żabka jest jedną z firm franczyzowych, która nie ma dużych wymagań, jeśli chcemy spróbować założyć własny sklep i zostać ajentem. Do tych podstawowych możemy zaliczyć:

 • gotowość do prowadzenia własnej działalności gospodarczej,
 • umiejętność kierowania zespołem,
 • pozytywne nastawienie do klienta,
 • zaangażowanie, optymizm i motywacja do pracy,
 • znajomość obsługi komputera (m. in. Pakiet Office).

Wymagany wkład własny

 • 5000 złotych.

W porównaniu z innymi sieciami franczyzowymi, warto zwrócić uwagę na naprawdę niewielki wkład własny.

Zalety franczyzy

Wymagania mamy z głowy, przejdźmy zatem do zalet prowadzenia własnego sklepu pod szyldem Żabki. Zacznijmy od kwestii dla wielu osób najważniejszej, czyli finansów.

Co otrzymujemy decydując się na Franczyzę?

 • wyposażony i zaopatrzony sklep, więc możemy zająć się sprzedażą już pierwszego dnia,
 • parasol finansowy przez pierwsze 3 miesiące działalności,
 • sieciowe reklamy i inne materiały marketingowe wspierające sprzedaż w naszym sklepie,
 • bezpłatne szkolenia jak prowadzić biznes,
 • opieka partnera biznesowego,
 • zarabiamy min. 5% marży,
 • odbieramy premie za osiągane cele sprzedażowe.

Warto dodać, że otwierając sklep na zasadach franczyzy otrzymujemy bardzo precyzyjne instrukcje od centrali dotyczące jego funkcjonowania. Będąc ajentem nie musimy znać zasad skutecznego merchandisingu, aby zwiększyć sprzedaż, jak ma to miejsce w sytuacji, gdy prowadzimy sklep pod własnym szyldem.

Zarobki ajentów prowadzących Żabkę

przychód a dochód

Przejdźmy do kwestii dla wielu osób najważniejszej, czyli finansów. Pierwszą informacją, która rzuca się w oczy po zainteresowaniu się franczyzą Żabki jest gwarancja podstawowego przychodu miesięcznego. Jest to 20 000 zł przez pierwsze 12 miesięcy działalności. Kwota ta bez wątpienia pobudza wyobraźnię wielu osób, ale niestety nie odzwierciedla faktycznych zarobków. Musimy wziąć pod uwagę, że przychód, a dochód to dwie różne rzeczy.

Przychód to jedno, a dochód to drugie. Jak zatem prezentują się realne zarobki ajentów Żabki?

Wszystko zależy od okolicy, zatrudnianych pracowników i wielu innych czynników, których nawet nie sposób wymienić. Wśród ajentów znajdziemy takich, którzy zarabiają tysiące, ale również takich co zamykają lokal po kilku miesiącach, gdyż nie generuje zysków. Co więcej, część z nich kończy z długami po zamknięciu lokalu. Decydując się na taką franczyzę powinniśmy bardzo dobrze to przeanalizować. Widełki zarobków są naprawdę spore, więc ciężko podać konkretną kwotę zarobków.

Jak wygląda proces otwierania własnego sklepu przez ajenta

Jeśli decyzja o otwarciu już zapadła to nie pozostaje nic innego, jak tylko wziąć się za otwieranie sklepu. W tym celu musimy złożyć odpowiedni wniosek dostępny pod adresem: https://www.zabka.pl/franczyza/dolacz-do-nas.

Cały proces składa się z kilku kroków:

 1. rozmowa rekrutacyjna składająca się z dwóch etapów. W pierwszym poznajemy zasady współpracy, założenia, cele oraz możliwości nawiązania współpracy. W drugim etapie uzyskamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania, a także możemy wskazać preferowane lokalizacje dla przyszłego sklepu,
 2. szkolenie praktyczne w sklepie szkoleniowym, które trwa 12 do 14 dni. Dzięki niemu mamy szansę poznać model biznesowy oraz zasady współpracy z siecią Żabka,
 3. przygotowanie sklepu do otwarcia poprzez wyłożenie towaru, złożenie wniosków o koncesję, przygotowanie dokumentów itp,
 4. rejestracja działalności, podpisanie umowy oraz ostatnie przygotowania do otwarcia sklepu,
 5. oficjalne otwarcie sklepu Żabka oraz rozpoczęcie sprzedaży.

Jak działa franczyza

franczyza

Franczyza to po prostu koncesja, dzięki której mamy prawo korzystać z nazwy handlowej, znaku towarowego itp. franczyzodawcy. Z pewnością jest to ciekawe rozwiązanie dla osób, które nie mają dobrego pomysłu na biznes, a chcą pracować na własny rachunek i mieć większy wpływ na osiągane dochody. Warto zwrócić uwagę, że Żabka to nie jedyna firma, która działa na takiej zasadzie.

Czy własna Żabka to dobry pomysł na biznes?

pomysł na biznes

Własny sklep spod szyldu Żabki to ciekawy i niewymagający dużego wkładu finansowego pomysł na biznes, choć nie zawsze się sprawdzi. Warto kwestię ewentualnego otwarcia własnego lokalu dobrze przemyśleć lub zastanowić się nad innymi możliwościami. Zwłaszcza, jeśli nie mamy żadnego doświadczenia w tej kwestii, choć nie jest ono wymagane.

Opinie o franczyzy Żabki

Żabka to dobra marka, która zachęca do zakupów poprzez wiele spotów reklamowych, a także przy pomocy swojej aplikacji mobilnej o nazwie Żappka. Niestety opinie na temat jej franczyzy są dość podzielone. W internecie znajdziemy zarówno te pozytywne, jak i negatywne, bowiem dużo zależy od wspomnianej lokalizacji oraz ewentualnych umiejętności. Przed otwarciem takiego sklepu powinniśmy dokładnie wszystko przekalkulować i przemyśleć, a nie kierować się impulsem, bowiem łatwo zostać z długami. Co więcej, prowadzenie własnej działalności to już nie etat gdzie kończymy po 8 godzinach (oczywiście nie licząc nadgodzin) i możemy o pracy przestać myśleć. Mając własny biznes najczęściej mamy ją w głowie cały czas.

Może prowadzi ktoś własną Żabkę? Podzielcie się opinią w komentarzu.

71 komentarzy do “Żabka – czy franczyza się opłaca?”

 1. Porażka nie interes, przez pierwszy rok robią co chcą. 0 wpływu na zamówienia i jeszcze cały cały czas dorzuty ze strony partnera żeby miał większą prowizje. Jak u mnie, magazynu brak, towar wszędzie, nawet na biurku do pracowania na zapleczu i w toalecie. Totalne 0 organizacji tylko parcie na kasę… A jak coś idzie nie tak odnośnie weryfikacji i pracowników, to przy ciągle zwiększających się obrotach i tak idziesz na bruk. I chodzi tylko o czepianie się o magazyn a nie o hale sprzedażową. NIGDY W TO NIE IDDZIE!!!!!!!!! Żenada a nie interes na długi czas !!!!!

  Odpowiedz
  • No i tu jest przykład kogoś kto nie umiem być zaradnym. Magazyny są małe racja ale wystarczy mieć troszkę wyobrazni i poswiecic kilka godzin na to gdzie co ma być i jak ma być (nawet na ścisk) . Druga sprawa jest taka ze jest wpływ na zamówienia tyko trzeba zamawiac przez kartotekę. A jak jest się zatowarowywanym tak ze brakuje miejsca to nie zamawiać 3 razy w tygodniu

   Odpowiedz
 2. Żabka to piramidka finansowa. Moja ciocia prowadziła ją przez 14 miesięcy i skończyła z dużymi długami. Nie polecam jako główny sposób zarobku. Prędzej pracując w żabce można z tego żyć. Najlepiej nie pakować się w żadne piramidki finansowe bo skończy się pod monopolowym z długami.

  Odpowiedz
 3. W żadnym wypadku żabka, jak towaru nie zamówisz to po 1 partner i menadżer Ci nie pozwoli. Po 2 podatki Cię zjedzą i te ich faktury korekty za wielosztuki przerzucone na franczyzobiorcę. Ten co chwali mądry to niech sobie weźmie i poprowadzi i wtedy pogadamy. Ta osoba co chwali to nie były ani obecny franczyzobiorca tylko mądry z centrali Żabki, a reklama Żabki to 17000 przychodu a nie dochodu. Od tego odjąć wszystkie koszta podatki i zostaje Ci mniej niż najnizsza krajowa. Dlatego lepiej iść do zwykłej pracy. Dlatego nie wymagają doświadczenia bo na tym zarabiają.

  Odpowiedz
   • Zamknęłam właśnie Żabke i czekam na rozliczenie końcowe. Nie mam nic się spodziewać od sieci przelewów? Dostałam już zwrot nadwyżki, i wesel anulowany. Czy mam jeszcze na coś czekać od sieci?

    Odpowiedz
 4. …Zaprosili mnie na spotkanie w sprawie sklepu. Radzicie, żeby to odpuścić ?
  Jestem zawodowym handlowcem, potrafię rekrutować i utrzymać ludzi (od lat to robię), jednak nie jestem pewny, czy te „biznesowe” relacje z żabką pozwalają cokolwiek zarobić fanczyzobiorcy…

  Odpowiedz
  • Czy pan może powiedzieć, jak poszło spotkanie i co zdecydowałeś. Czy można się z panem skontaktować przez jakiś komunikator lub e-mail ?

   Odpowiedz
  • jeśli masz głowę na karku, nie pozwolisz sobą manipulować a przede wszystkim będziesz miał zgrany i zaufany zespół pracowników, którym się chce i nie klei nic do rąk to dasz radę – przynajmniej przez okres gwarantowany a później ocenisz czy rentowność jest zadowalająca

   Odpowiedz
  • Stoje przed tym samym problemem i sie waham… doswiadczenie to same, 13 lat w handlu, koordynowanie i zarzadzanie personelem, rozliczanie godzin. Nie nastawiam sie na niewiadomo jakie zyski ale bym chciala choc 3 tys dla siebie na czysto zarobic. I tyle samo do reki dac pracownikom.
   Ja juz sobie nawet stworzylam biznes plan, ale nie majac zadnej wizji budzetowej- oprocz gwarantowanych 16 tys ktore przeznaczam w calosci na utrzymanie sklepu i pracownikow- niewiem jak to policzyc. Wiem ze ma 5 procent zyskow od sprzedazy, tylko pytanie podstawowe jaki jest dzienny utarg. Wiem wiem w kazdym sklepie inny…. i to wlasnie mnie hamuje…. oraz straty, czytam ze ludzie placa za wszystkie straty znane i nie znane. Dlaczego zabka nie ma mozliwosci odpisania strat nieznanych od podatku. Lub znane nie wynikajace z winy pracownika lub klienta… np uszkodzenie towaru na palecie przez przewoznika?
   Mam milion pytan…. a nawet dwa miliony ktore zostaja vez odpowiedzi.

   Odpowiedz
   • Polecam na sam początek. Zatrudnić się w zabce jako zwykły pracownik przez parę miesięcy i wtedy mniej więcej będzie miała Pani obraz jak funkcjonuje zabka

    Odpowiedz
    • Widzę że Żabka dobrze funkcjonuje, dziękuję ale nie nadaje się do takiej pracy, powód nie praca z ludźmi,mam słabą psychikę.

     Odpowiedz
   • Iwa – czytam i nie wierzę, że osoba 13 lat w handlu jak piszesz i to co robiłaś zadaje takie pytania…
    Poza tym 3k to masz na start w biedrze na kasie – a ty marzysz o takiej kasie z prowadzenia sklepu przez 7 dni w tygodniu itd

    Aż strach pomyśleć jak byś sprzedawała w moim biznesie gdzie handlowcy dostają ok 9k miesięcznie jak tobie 3k wystarcza po 13 latach w handlu

    nie mniej życzę powodzenia

    Odpowiedz
 5. Witam, po roku i 2 miesiącach zamknąłem zabkie i po podliczeniu wszystkiego wyszło mi że dla siebie zarobiłem około 1400 złotych miesięcznie przez cały okres prowadzenia ropuchy, jak dla mnie porażka życia i wyzysk, nie polecam nikomu, w sklepie robiłem około 150 tysi netto obrotu na miesiąc. Jak ktoś chce się dowiedzieć o co tak naprawdę w tym chodzi, zapraszam na priv, cris850″malpa”wp.pl

  Odpowiedz
  • Po komentarzach odnoszę wrażenie, że to taki sam biznes jak kiedyś był AMWAY.
   Piramida finansowa ukryta w biznesie handlowym dużo większym niż AMWAY. Bo tam wymyślili sprzedaż obnośną, wśród znajomych i rodziny towarów od jednego dostawcy (nie wiadomo, kto te „cudowne chemikalia” produkował). Też były szkolenia, też była sieć i podobne premie. Niestety jakiś porąbany i przekupiony sąd wydał zakaz wyświetlania filmu dokumentalnego o AMWAY-u. Szkoda, bo nie zdziwiłabym się, gdyby sterowali ŻABKĄ ci sami „przedsiębiorcy”.

   Odpowiedz
 6. To wszystko nieprawda. Mam żabkę prawie trzy lata … Jestem wykończona psychicznie i fizycznie. Nie mam urlopu świat ,Sylwestra , nie mogę być chora i nie mogę mieć wolnego. Zawsze pod telefonem
  Jeżeli komukolwiek się opłaca to tylko żabce .trzeba to powiedzieć głośno ludzie .ZABKA TO PIRAMIDA FINANSOWA Wyssą do ostatniej kropli krwi. A wyplątać się z tego jest naprawdę trudno. Wszyscy franczyzobiorcy zamiast się dorobić to popadli w kolosalne długi… Nie słuchajcie ich gadania, to pranie mózgu jak sekta.

  Odpowiedz
  • otwierałem żabke. byłem w sanepidzie a tam starsza pani powiedziała ze ona nie pójdzie odebrać bo żabka to sekta. Wtedy ją wyśmiał m ale teraz widzę jaka jest prawda

   Odpowiedz
 7. Ma żabkę 4 lata i nie mogę się doczekać kiedy zakończę ten wyzysk i oszustwo. Mam nadzieję że na ulicach będzie stało wiele zamkniętych żabek bo sposób w jaki traktują ludzi nie powinien spotkać nikogo a oni nazywają to współpracą. NAKAZY KARY partnerzy którzy cały czas wiszą na karku od 6 rano do 23. Teraz wszyscy w żabce to karierowicze i nic ich nie interesuje tylko własne ego. Zastanówcie się mocno zanim w to g***o wdepniecie.

  Odpowiedz
 8. cieszysz się przez rok jak nie płacisz VATu.
  później ropucha blokuje ci kwotę na jaka możesz zamówić sobie u nich towar mimo że obrot w sklepie to 6tys dziennie… i tym sposobem płacisz mega vat… druga sprawa to ich centrum wsparcia Franczyzobiorców pożal się Boże… jak coś się zepsuje to trzeba się wręcz prosić błagać aby ci naprawili… bo mają to w dupie za przeproszeniem. nowe umowy które weszły sa jeszcze gorsze niż te co były w tamtym roku, a oni oczy mydla, byle sobie napchac kieszonki prezesikowi Tomusiowi.

  Odpowiedz
 9. Złodzieje, są dodatki za niedzielę których nie widać w ogóle w wynagrodzeniu lepiej mieć mniejsze utargi więcej się zarabia, chore to , potrącenia w okolicach 20 tysięcy co miesiąc na lokal zabierają pdoowjnie niż sami płacą za wynajem , nie stać na wypłatę dla 3 pracowników chyba że pracują na czarno lub na umowę 1/16 inaczej się nie da, tyle płaci żabka niby wyrównuje przychod do kwoty gwarantowanej ale właśnie ledwo co stać na pracowników a tobie zostaje resztka. Jestem w grupie dla osób które prowadzą franczyze, każdy narzeka że drugi raz by w to nie wlazl i jest z przymusu się bo strach zrezygnować. Jeszcze ci cali partnerzy którzy niby mają pomagać to się znęcają naciskają, ciągle źle źle źle mało małoi straszą, więc uważajcie nie wchodźcie w ten biznes

  Odpowiedz
 10. Ja jestem franczyzobiorcą od czterech lat i nie narzekam. Wręcz przeciwnie polecam każdemu. Jak się ma głowę na karku i poświęci się Zabce serce to ona odda to z nawiązką. Menago jest super, sprzedażowy do zdzierzenia. Na czysto po opłaceniu wszystkiego zostaje mi prawie 8tys. Długi o których tu każdy mówi to VAT który trzeba zapłacić do US po zamknięciu. Tu prawie nie Żabka winna, a nasz wspaniały polski system podatkowy…

  Odpowiedz
  • Witam, a jakie obroty miesięczne ma Twój sklep? I gdzie jest zlokalizowany-w mieście gdzie są bloki czy raczej na wsi gdzie są domki? W jakim województwie? Pozdrawiam iczekam na odp.

   Odpowiedz
 11. przykladowo macie 16000 miesiecznie max przychodu, od tego odejdzie podatek, min 3 pracownikow na minimalnej krajowej ktorzy nigdy nie choruja i nie chca urlopu :), do tego odejmijcie faktory na towar i towar ktory wyszedl z daty czyli jest do wyrzucenia, dopiero macie dochod a 5 procent z tego sami policzcie zeby zarobic uczciwie sklep musi miec okolo 15 razy wiekszy przychod niz ten minimalny badz pracowac 16 godzin dziennie samemu 🙂

  Odpowiedz
 12. Bylo by dobrze gdyby nie te 5 procent a chociaz 30 z dochodu, firma i tak by miala 70, a jest ich tyle poniewarz otwieraja nowe w miejsce tych pozamykanych ktore nie zarabialy na siebie znaczy zarabialy tylko ludzie ich nie chcieli bo ich 5 procent to 1000 zl dochodu a firma i tak miala swoje 95 procent urobku 🙂 . Powiedz ktora szanujaca siebie firma szuka kierownikow sklepu bez doswiadczenia a poto zeby bylo latwo nimi manipulowac bo z tego co czytam to ty nie jestes kierownikiem czy szefem sklepu tylko pracownikiem z extra odpowiedzialnoscia 🙂 ktorym kieruje jakis doradca czy jak go tam zwia. Dziekuje

  Odpowiedz
 13. Słuchajcie ktoś kto nie ma wiedzy handlowej nie zapoznany z fakturami z watami opłatami to nie ma się co brać za Żabka ktoś kto to wszystko zna to spokojnie można tym zrobić pieniądze nie jakieś ogromne ale na pewno satysfakcjonujące

  Odpowiedz
 14. Hej. Planuje otworzyć żabkę. Jestem już praktycznie zdecydowana.
  Pytanie brzmi.. czy ktoś orientuje się jakie pytania zadają na dwóch pierwszych spotkaniach?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 15. Nie polecam tego biznesu. Miałam żabkę w latach 2017-2019 , skończyło się na tym że według żabki brakowało towaru na rzekomo 33 tysiące złotych, do tego rzekomo brakowało zawsze aby wpłacic utarg ( swoją droga ktoś mi wytłumaczy jak można wpłacac 101 procent utargu do banku?). Zostaliśmy z mężem zastraszani przez partnerów d.s sprzedaży. Wyszlismy z długami około 80 tysiecy plus dług w urzędzie skarbowym ,ponieważ ostatniej wypłaty nie otrzymaliśmy od żabki . To był najgorszy okres w moim i mojego męża życiu. tragedia!

  Odpowiedz
 16. Mieliśmy z mężem Żabka od grudnia do października. Jak zaczynają się podatki do US i VAT to zostaje ok 2000zł. Nie jesteśmy zieloni, młodzi, którzy nie mają pojęcia o biznesie, ale to jak są traktowani franczyzobiorcy to naprawdę jest szokujące. Żabka nie chce pomagać tylko szuka zawsze dziury. Weryfikacje to wymysły, każdy mówi co innego, u jednego coś jest ok a inny odcina punkty. Mieliśmy zawsze ok 88-96 a tylko dlatego że weryfikator np po kliencie który brał 4 kawy i rozlał, poszedł i mówi brudny kawomat- 6 pkt mniej… Partner niestety niby chce pomóc ale nie może itd… Żabka nie szanuje porządnych ludzi, wiele osób na poziomie, którzy dbali – odeszli. Teraz przejął nasz sklep młody chłopak bez doświadczenia, weryfikację na poziomie 60 pkt, straty na towarze, inwentaryzacja na ogromnym minusie. Mówiłam dajcie ludziom zarobić i szanujcie porządnych, ale tu nie chodzi o to by utrzymywać dobry poziom…

  Odpowiedz
 17. Teraz dają już 20000zł gwarantowane przez rok, ale znowu ma się podnieść najniższa krajowa i trzeba więcej płacić pracownikom. Z pracownikami jest kłopot, jak nie dasz więcej to nie masz pracowników, jak dasz więcej to mało zostaję itd. Podatki wysokie, ZUS, US, VAT a do tego straty towarowe, musisz zamówić na kwotę bo inaczej masz problem, nie ważne że się nie sprzedaje, musisz zamówić ilość produktów a za przeterminowane płacisz, zniszczenia płacisz. Najgorszą rzeczą jest odliczenie są promocje, Żabka wymyślą że coś ma być w promocji a koszt ma franczyzobiorca. Kolejną głupotą jest blokowanie pieniędzy na straty towarowe, widzisz je jako zarobione, np. 3000zł, płacisz od tego podatek a kasa zostaję w Żabce, na przyszłość. To jest granda,tak nie powinno być. Żabka zmienia zasady rozliczeń i jest niezrozumiałe, bo i tak zawsze jest na ich, to kolejne dziwne sprawy bo prawo podatkowe jest proste i nie może być tak że np. Sklep wysokoobrotowy dziś zarabia dużo a jutro mało, dziś sklepiki osiedlowe zarabiają więcej a jutro mniej, a potem sklepy w biurowcach zarabiają więcej a dziś mniej. To chyba powinny być jasne zasady, a niestety nie do końca są. Dlatego tak wiele sensownych osób rezygnuje z tego biznesu. Jakby Żabka dała ludziom zarobić to miałaby stałych franczyzobiorców, z bardzo dobrymi standardami, a nie ciągłe zmiany, milion osób zatrudnionych do obsługi szkoleń, rekrutacji, obsługi itd.

  Odpowiedz
 18. Mi mało brakowało bym wdepnął w to g*wno zwane żabką, otworzyły mi się oczy w ostatniej chwili, zwykła piramida finansowa, wyzysk i oszustwo, nie da się na tym zarobić ba! Zostajesz na końcu z olbrzymim długiem który musisz spłacić czy Ci się podoba czy nie.

  Odpowiedz
 19. Dla tych ludzi nieświadomych / żabka zarabia a wy zostaniecie jej niewolnikami na tym polega biznes / to ze że jest tyle żabek jest proste zyski ida wszystkie do żabki , masz 3 żabki na osiedlu obok siebie 100 % klientów to zysk żabki / a czy tych 3 franczyzobiorców zarobi po 2000 zł powiedzą pracuj więcej 🙂 ich to nie obchodzi czy Ty zarobisz 5 , 6 , 7, 11 czy 2 tys / powinno wam dać juz od razu do myślenia że żabka wynajmuje miejsce i płaci czynsz więc to już jej koszt 🙂 netto i 23 % Vat 🙂
  1 żabka na osiedlu 200 tys obrotu mija 6 mc i sa juz 3 zabki obok siebie – kazda ma po 160 tys obrotu właściciel widzi że obroty spadły a żabka ma 480 tyś 🙂
  pamiętajcie że to nie wy decydujecie o biznesie tylko jesteście niewolnikami / straty wasze , pracowincy umowy , wszystko jest na waszym garnuszku i dla przykładu jak sklep chce robić obrót 160 tys to otwórzcie wyobraźnie dziennie 5300 zł obrotu to jest mnóstwo pracy dla przykładu 50 coli po 5 zł to 250 zł / 30 hot dogów po 5 zł 150 zł / piwa 50 po 3 zł 150 zł / itd itd to sobie wyobraźcie ze musi pracowac 3 osoby bo nie dacie rady na zmianie 🙂

  i teraz Vat sobie odejmijcie z tych 160 tys i do zapłaty 🙂

  naprawdę polacy myślcie a teksty typu ze jestes nie zaradny:) to wiecie kto pisze 🙂

  Odpowiedz
 20. Słyszałem wiele opinii od ludzi, którzy obecnie pracują w Żabce. Sam zamierzam wziąć we franczyzę Żabkę i już mam pierwsze rozmowy za sobą. Czekam teraz na decyzję Zarządu, po sprawdzeniu mnie w KRD. Żeby mieć dokładny obraz funkcjonowania franczyzy, trzeba osobiście tego doświadczyć.

  Odpowiedz
  • przygotuj się na urząd skarbowy po 6 miesiącach 🙂 VAT-7 będzie Twoim kolegą, PIT5L przyjacielem 🙂 dodatkowo dostaniesz po kimś sklep i jego towar bo on odszedł z długami , nie zapomnij o umowach dla pracowników bo PIP lubi żabki 🙂 na obracanie wirtualnych pieniędzy bo ich nie widzisz (codziennie wplata utragu bo nie zamówisz towaru 🙂 tylko mc przelew za franczyzę , najważniejsze poczujesz co to praca w sklepie ( polecam hot dogi z tysiacem wysp , trening czyni mistrza 🙂 , w gratisie na koniec przygotuj sobie straty na jedzonko które nie schodzi , kanapki : ,życzymy powodzenia 🙂

   Odpowiedz
 21. Żabka bardzo oszukuje nawet w wynagrodzeniach dla swoich franczyzobiorców , ten kto ma Np utargi z rzędu 240 tysięcy i musi mieć więcej pracowników , więcej pracy jest niż ktoś kto ma mniejsza zabke , utargów w granicach 160 tysięcy na różnica w wynagrodzeniu to no tylko tysiąc złotych . Jeśli się ma zabke to opłaca mieć się tylko malutkie z małym obrotem bo te żabki które maja wielkie obroty itd praktycznie zarabia tyle co osoba posiadająca mała zabke . Wiec jeśli ktoś myśli o wejściu w to polecam tylko godzić się na małe żabki do 40 metrów w żadnych centrach dworcach itd bo więcej pracy pracowników trzeba a przelew nikły . I jest się stratnym odpowiem na wszystkie pytania jeśli ktoś jest chętny , tego się nie dowiecie ba rozmowach w żabce jak jest zapraszam zadawać pytania pod komentarzem odpowiem prawdę jak jest

  Odpowiedz
  • Z tego co Pan pisze to lepiej nie wchodzić w ten biznes a mam pytanie bo rok jest jakiejś gwarancji płaconej przez żabkę a jak nie idzie i się nie wychodzi na swoim i chce się zamknąć w ciągu tego roku to długi spaca franczyzobiorca czy to jest sprawa zabki

   Odpowiedz
 22. Właśnie miałam telefon aby wejść w ten business. Pani powiedziała, ze tylko 5 tys. wkładu własnego a za miesiąc można wyciągnąć aż 22 tys. Po komentarzach widzę jednak, że to nie wygląda tak różowo…

  Odpowiedz
 23. Niech się Żabka przyzna się o masowych rezygnacjach franczyzobiorców z prowadzenia sklepów. To już lawina ale firma stara się utrzymać w tajemnicy tą informację. Żabka ma gigantyczne problemy by znaleźć kolejnych chętnych.

  Odpowiedz
 24. Po opłacie zusu pracowników urzędu skarbowego księgowej zostaje tobie przy dobry wiatrach 5 tysięcy złotych więc na etacie lepiej u kogoś pracować , a najlepsze jest to że jak zamykasz żabke to oddajesz towar a urząd skarbowy nalicza ci do zapłaty 40-50 tysięcy podatku bo ono to traktują jakbyś sprzedał wszystko tak żabka oszukuje

  Odpowiedz
 25. 17 lat pracuje w sklepie. 8 lat jako sprzedawca u kogoś i 9 lat u siebie ( wlasny sklep spozywczy )
  Mam porównanie. W życiu bym nie weszła w ten biznes.Nie zatrudniam pracowników i ledwo nam starcza na rodzinę i wszystkie opłaty przy 20% marży.
  Sklep w mieście. A co by było gdyby to była sieć i trzeba jeszcze dla nich zarobic. Dodam tez ze obroty netto ok 130000 tys miesięcznie, to sporo jak na 50m sklepu. Zero wolnego ,Sylwester remanent, Nowy Rok tez i tak przez 9 lat. Ale jestem przecież swoja szefową i nikt nie rozlicza mnie z moich pieniędzy poza księgowym. Czytajac opinie powyżej – wielkie ryzyko.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz