Żappka – jak działa aplikacja?

Wiele firm oferuje karty lojalnościowe i specjalne aplikacje nagradzające klientów za regularne zakupy, więc nikogo nie powinno dziwić, że również Żabka ma taką aplikację w swojej ofercie. Dla sklepu jest to dobry sposób na zdobycie lojalności klientów, a dla klientów możliwość oszczędzania pieniędzy podczas codziennych zakupów. Jak działa Żappka, bo tak nazywa się ta aplikacja mobilna i co powinniśmy o niej wiedzieć?

Żappka – co to?

Żappka to aplikacja mobilna Żabki, czyli największej sieci niewielkich sklepów działających w Polsce na zasadzie franczyzy. Zbieramy w niej punkty (Żappsy), które następnie możemy wymieniać na nagrody. Warto dodać, że dzięki aplikacji mamy dostęp również do dodatkowych promocji oraz produktów w korzystniejszych cenach.

Jak dołączyć do programu, aby zbierać żappsy

Chcąc zbierać żappsy, musimy dołączyć do programu lojalnościowego Żabki, ale możemy zrobić to naprawdę szybko. Wystarczy, że pobierzemy aplikację mobilną Żappka, którą znajdziemy w Google Play, App Store i Huawei AppGallery, a następnie założymy konto. Zarejestrować możemy się przy pomocy konta na Facebooku lub ręcznie, podając imię, adres e-mail, datę urodzenia, hasło. Opcjonalnie możemy zaznaczyć również zgody marketingowe, jeśli chcemy otrzymywać newsletter, ale nie jest to obowiązkowe. Po przejściu dalej pozostaje nam już tylko zaakceptowanie regulaminu oraz potwierdzenie adresu e-mail. Część osób może zastanawiać się, po co data urodzenia? Jest potrzebna, gdyż korzystać z Żappki można dopiero po ukończeniu 16 lat.

Warto dodać, że już na start otrzymujemy 150 żappsów, jako zachętę.

Żappsy – za co dostajemy i jak je wymienić?

Zacznijmy od rzeczy najważniejszej, czyli zbierania żappsów. Sprawa jest bardzo prosta, bowiem otrzymujemy tutaj 4 żappsy za każdą wydaną pełną złotówkę. W przypadku zakupów za np. 4,99 – otrzymamy 16 żappsów (4 zł x 4 żappsy). Warto dodać, że otrzymujemy je również za produkty objęte promocją. Jedyne co musimy zrobić to pozwolić kasjerowi zeskanować kod kreskowy z aplikacji. Oczywiście jeszcze przed sfinalizowaniem transakcji.

Kwestia wydawania żappsów i odbioru nagrody jest równie prosta. Wystarczy, że wybierzemy interesujący nas produkt w aplikacji, klikniemy przy kuponie „aktywuj” i podejdziemy z tym produktem do kasy. Oczywiście po zeskanowaniu kodu kreskowego przez kasjera, nasze saldo zostanie pomniejszone o wydaną ilość żappsów.

Za co nie otrzymamy żappsów?

Warto wiedzieć, że niestety nie wszystkie produkty objęte są promocją. Za niektóre z nich nie otrzymamy żappsów np. alkohol, wyroby tytoniowe i akcesoria do e-papierosów, gry hazardowe (kupony loteryjne), doładowania (np. Paysafecard), karty GSM i doładowania telefonu, przesyłki pocztowe, rachunki, produkty lecznicze i preparaty do początkowego żywienia niemowląt.

Jak widać, część produktów została wyłączona z promocji, ale w dalszym ciągu możemy oszczędzać na zakupach spożywczych. Taka aplikacja z pewnością pozwoli oszczędzać na jedzeniu, choć kwoty wydają się niewielkie.

Do kiedy są ważne żappsy

Generalnie wszystkie informacje odnośnie żappsów są dojść jasne i przejrzyste, ale niestety musimy uważać, aby nam nie przepadły. Są dwie sytuacje, w których możemy je utracić. Żappsy tracą ważność po 3 miesiącach od:

 • daty ostatniego zakupu w sklepie w ramach programu, podczas którego daliśmy kasjerowi do zeskanowania kod ID,
 • rozpoczęcia kolejnego roku kalendarzowego (wszystkie żappsy zebrane w roku poprzednim).

Inne funkcjonalności aplikacji Żappka

Oczywiście aplikacja Żappka to nie tylko zbieranie żappsów i wydawanie ich na nagrody. Warto wyróżnić jeszcze 3 ciekawe funkcje:

 • Żappka Pay – dzięki aplikacji możemy również szybko płacić za zakupy w sklepie. Wystarczy, że dodamy swoją kartę i ustawimy zabezpieczenia, a podczas kolejnych zakupów będziemy mogli z niej skorzystać. Musimy tylko poinformować kasjera, że zamierzamy zapłacić przy pomocy aplikacji, a następnie potwierdzić płatność w telefonie przy pomocy odcisku palca, skanu twarzy lub PIN-u,
 • Żappka Post – pozwala śledzić i odbierać paczki zamówione do sklepów Żabka. W aplikacji znajdziemy kod upoważniający do odbioru oraz lokalizację sklepu, w którym znajduje się nasza paczka. Co ciekawe, aplikacja może nas również do tej przesyłki doprowadzić, po kliknięciu w przycisk „nawiguj”,
 • sklepy Żabka – bardzo przydatna funkcja, która pokazuje na mapie wszystkie sklepy Żabki.

Czy warto zainstalować aplikację Żappka?

Wszystkie karty lojalnościowe i aplikacje warto mieć, jeśli regularnie odwiedzamy dane sklepy. Co najważniejsze, nic nas to nie kosztuje, a dzięki temu możemy w pewnym stopniu oszczędzać pieniądze. Wprawdzie przy małych zakupach kwoty mogą wydawać się niewielkie, ale w dłuższej perspektywie czasu nasz budżet domowy znacznie na tym zyska. Oczywiście mowa głównie o rabatach (nawet kilkadziesiąt procent), gdyż ilość żappsów, które otrzymujemy nie jest zbyt duża. Zwłaszcza przeliczając ile musimy wydać, aby móc wymienić je na kupony. W zasadzie jedynym, ale jednak dość sporym minusem jest to, że żappsy przepadają w pewnych sytuacjach, o których wspomniałem wcześniej.

Korzystacie z aplikacji Żappka? Podzielcie się opinią w komentarzu.

6 komentarzy do “Żappka – jak działa aplikacja?”

 1. Często robię zakupy w Żabce 🙂 Ulubione produkty często spotykam w niskich cenach.
  Zainstalowałam sobie apkę Żappka i to działa 🙂
  Apka informuje na bieżąco o rabatach na dany asortyment 🙂 Zbieram również punkty za zakupy 🙂
  Skorzystałam już z kuponów dzięki żappsom 🙂
  Polecam !

  Odpowiedz
 2. Aplikacja żabki przynosi wiele korzyści, zamawiając tam paczki nie trzeba się zastanawiać że usunie się sms z kodem odbioru ale to nie jedyne korzyści jakie ze sobą niesie. Znajdziemy tam mnóstwo interesujących kuponów. Zbieranie żappsów jest bardzo proste wystarczy tylko pamiętać o aplikacji.

  Odpowiedz
 3. Aplikacja żabki to zdecydowanie najlepsza aplikacja tego typu. Zazwyczaj w przypadku aplikacji różnych sklepów trzeba zebrać bardzo dużą ilość punktów żeby móc skorzystać z małego rabatu. W aplikacji żabki punkty zbiera się stosunkowo szybko, jest duży wybór nagród za zebrane punkty.

  Odpowiedz
 4. Byłam pracownikiem sklepu Żabka i mogę śmiało powiedzieć, że założenie tej aplikacji to świetna sprawa! Jeżeli robisz codziennie zakupy w tym sklepie bardzo szybko i w fajny sposób uzbierasz sporą sumkę punktów i możesz je wymienić na darmowego hot-doga, batona, napój i wiele innych, wymienionych na liście nagród rzeczy. 1zł = 4pkt

  Odpowiedz
  • Tak, punkty zostaną normalnie naliczone i dodane do salda po przywróceniu internetu w telefonie. Bez połączenia z siecią nie mamy jedynie możliwości odbioru nagród (chyba, że aktywowaliśmy wcześniej).

   Odpowiedz

Dodaj komentarz