Strona główna » Finanse » Paysafecard (PSC) – co to jest i gdzie kupić doładowanie online?

Paysafecard (PSC) – co to jest i gdzie kupić doładowanie online?

W dzisiejszym świecie, zakupy i usługi online stały się powszechnym zjawiskiem. Jednak wiele osób bardzo poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa, obawiając się podawania swoich danych oraz informacji finansowych w internecie. W odpowiedzi na ten strach powstały różne rozwiązania płatnicze, które pozwalają na dokonywanie transakcji w sposób bezpieczny i anonimowy. Jednym z nich jest Paysafecard (PSC). Jak działa, gdzie kupić i do czego jeszcze może się przydać?

Paysafecard – co to jest?

Paysafecard to założony w 2000 roku system, który umożliwia użytkownikom realizowanie transakcji finansowych online w sposób anonimowy. Jest to forma prepaidowej karty płatniczej, którą można zakupić w wielu lokalizacjach na całym świecie. Nie jest połączona z kontem bankowym ani z żadnymi danymi osobowymi, co sprawia, że jest to jedna z najbezpieczniejszych metod elektronicznych płatności.

Paysafecard – jak korzystać?

Zasada działania karty Paysafecard jest bardzo prosta, a oto co należy zrobić, aby zrealizować dzięki niej transakcję online:

 1. Zakup karty paysafecard – dostępne są w różnych nominałach, więc należy wybrać PSC o odpowiedniej wartości, aby możliwe było dokonanie zakupu.
 2. Otrzymanie 16-cyfrowego kodu PIN – każda PSC zawiera unikalny 16-cyfrowy kod PIN, który służy do płatności. W przypadku fizycznych kart, po zakupie trzeba go najpierw odsłonić, aby możliwe było jej użycie.
 3. Wybór sposobu płatności – przy realizowaniu transakcji online na stronie internetowej lub w aplikacji, należy wybrać jako metodę Paysafecard, a następnie wprowadzić 16-cyfrowy kod PIN.
 4. Potwierdzenie – po wprowadzeniu kodu PIN transakcja zostanie zrealizowana, a kwota odjęta od salda karty paysafecard. Pozostała wartość będzie dostępna do wykorzystania w przyszłości, więc nie trzeba się martwić, że przepadnie.

Warto dodać, że w przypadku większych kwot można łączyć nawet do 10 kodów PIN z kart PSC.

Jak i gdzie kupić PSC

Karta Paysafecard jest dość łatwo dostępna, więc nabycie jej nie powinno przysporzyć większych problemów. W zależności od preferencji oraz dostępności PSC w danym regionie, można zdecydować się na zakup zarówno przez internet, jak i w sklepie stacjonarnym.

Jak i gdzie kupić PSC przez internet

Kupno karty PSC przez internet to przede wszystkim:

 1. Wygoda – zakup karty paysafecard online jest bardziej komfortowe, ponieważ nie wymaga wychodzenia z domu.
 2. Szybkość – zakup online jest często szybszy, ponieważ kod PIN wysyłają od razu po dokonaniu płatności.
 3. Dostępność nominałów – w niektórych przypadkach, zakup online może oferować większą dostępność różnych nominałów paysafecard.

Chcąc kupić kartę Paysafecard przez internet wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Szukaj„, aby sprawdzić dostępne nominały.

Gdzie kupić PSC w sklepie stacjonarnym

Mając problemy z realizacją płatności online, spowodowaną na przykład brakiem karty płatniczej, można kupić kartę PSC w sklepie stacjonarnym. Chcąc dowiedzieć się, które placówki handlowe mają je w swojej ofercie, należy skorzystać z wyszukiwarki dostępnej na oficjalnej stronie internetowej Paysafecard. Wystarczy wpisać adres, a wyświetli się lista takich punktów oznaczona również na mapie.

Najpopularniejsze sieci, które mają w swojej ofercie karty PSC to: Żabka, PoloMarket, Tesco, Carrefour, stacja paliw BP i Statoil.

Oczywiście kupno to nie jedyna możliwość zdobycia karty PSC.

Jak zdobyć Paysafecard za darmo

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale karty Paysafecard można zdobyć również za darmo, poświęcając jedynie swój wolny czas. Wystarczy zarejestrować się w serwisach, w których otrzymuje się punkty za granie w gry, wykonywanie zadań, wypełnianie ankiet itp. Te później wystarczy wymienić sobie na PSC lub inne nagrody.


gamehag

Gamehag wyróżnia się tym, że za różne aktywności otrzymuje się darmowe skrzynki z punktami np. za codzienne logowanie.


grynaplus

GrynaPlus w odróżnieniu od pozostałych z listy, oferuje możliwość realizowania zadań związanych z social mediami np. zostawianie obserwacji na Instagramie, polubień na Facebooku itp.


bananki

Serwis Bananki z kolei posiada zdecydowanie najwięcej gier przeglądarkowych, w których można zdobywać punkty.


Kwoty doładowań Paysafecard

Bez względu na to, czy kartę Paysafecard kupimy przez internet czy stacjonarnie, dostępne kwoty doładowań to: 20 zł, 30 zł, 50 zł, 100 zł oraz 200 zł. Jeśli nie wykorzystamy całej kwoty podczas jednej transakcji to będzie ona dostępna w przyszłości (reszta nie przepada). Musimy jeszcze pamiętać, aby środki nie zalegały na karcie zbyt długo, gdyż po 12 miesiącach (od dnia, gdy środki został udostępnione) zostanie pobrana opłata operacyjna w wysokości 10 złotych. Warto wspomnieć również, że w przypadku większych kwot możemy po prostu łączyć PINy, aby osiągnąć wymaganą kwotę.

Aplikacja Paysafecard

Warto zwrócić również uwagę na aplikację, którą możemy zainstalować na smartfonie (jest ona dostępna na telefony z Androidem oraz iOS). Dzięki niej możemy szybko sprawdzić kwotę, która pozostała na karcie (podając PIN) oraz znaleźć najbliższe punkty sprzedaży kart Paysafecard (w tym celu musimy zezwolić na udostępnianie lokalizacji urządzenia).

Zalety PSC

 • prosta obsługa. Musimy tylko podać kod PIN podczas dokonywania płatności i to wszystko,
 • bezpieczeństwo. Dokonując płatność jesteśmy praktycznie w pełni anonimowi, a do tego nie musimy podawać numeru karty kredytowej,
 • brak konieczności posiadania rachunku bankowego. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma już konto bankowe, ale brak konieczności jego posiadania może być sporą zaletą np. dla nieletnich,
 • dostępność. Przede wszystkim możemy je aktualnie kupić w wielu sklepach, ale też wiele sklepów obecnie akceptuje płatności za pomocą Paysafecard,
 • płatność w walutach obcych. Robiąc zakupy w sklepach zagranicznych możemy liczyć na automatyczne przewalutowanie po korzystnym kursie.

Gdzie zapłacimy za pomocą PSC

Przede wszystkim za pomocą Paysafecard zapłacimy w wielu sklepach internetowych, których liczba ciągle rośnie. Do tego dochodzą różnego rodzaju gry online, w których możemy wykorzystać kartę do zakupu wirtualnej waluty np. Riot Points w League of Legends. Warto zwrócić również uwagę, że za pomocą kart PSC możemy płacić za popularne usługi, takie jak np. Google Play czy YouTube Premium.

Opinie o Paysafecard

Z pewnością nie każdy doceni zalety Paysafecard, ale warto wiedzieć czym takie karty są i gdzie możemy je wykorzystać. Przydają się zwłaszcza osobom, które nie posiadają konta bankowego lub po prostu nie chcą podawać danych karty kredytowej, a planują sfinalizować transakcję internetową. Karta PSC może przydać się również jako prezent, który obdarowana osoba może wykorzystać w wielu różnych sklepach.

Korzystacie z Paysafecard? Podzielcie się opinią na ich temat w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x