Paysafecard (PSC) – co to jest i jak kupić doładowanie online?

Paysafecard (PSC) jest elektroniczną metodą płatności, która wykorzystywana jest głównie w sklepach internetowych oraz grach online, ale oczywiście nie tylko. Bazuje na systemie pre-paid (karta przedpłacona) i została założona w 2000r. W roku 2017 możliwe było używanie karty już w 43 państwach Europy, Australii oraz Północnej i Południowej Ameryki. Jak działa i gdzie możemy ją kupić?

Jak skorzystać z Paysafecard

Zasada działania karty Paysafecard jest bardzo prosta. Przede wszystkim, przy finalizacji płatności musimy wybrać PSC (oczywiście jeśli dany sklep internetowy oferuje taką możliwość). Następnie podajemy 16-cyfrowy kod PIN (rozpoczynający się liczbą 0) oraz kwotę, którą ma zostać obciążona karta. Nie musimy jednorazowo wykorzystać całej dostępnej na karcie kwoty. Warto dodać, że w przypadku większych kwot możemy łączyć nawet do 10 kodów PIN z kart PSC. Tego typu płatności są anonimowe, więc osoba kupująca taką kartę nie musi podawać żadnych danych.

Gdzie kupić PSC

Kartę Paysafecard możemy zakupić przez internet lub w sklepach stacjonarnych. Kliknij poniższy przycisk „Szukaj”, aby sprawdzić ceny i dostępność.

Warto zwrócić uwagę, że również na oficjalnej stronie możemy w łatwy sposób dowiedzieć się, które sklepy mają je w swojej ofercie. Wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszemy adres, a otrzymamy listę takich punktów z oznaczeniem ich na mapie. Wśród popularniejszych sieci, na pewno karty znajdziemy w Żabce, PoloMarkecie, Tesco, Carrefourze oraz stacjach paliw BP i Statoil. Oczywiście kupno to nie jedyna możliwość zdobycia karty PSC.

Jak inaczej je zdobyć?

Paysafecard możemy również zdobyć jako wynagrodzenie w wybranych serwisach, które płacą np. granie w gry, wypełnianie zadań itp. Serwisy pozwalające wymieniać punkty na PSC to m.in:


gamehag

W Gamehag możemy liczyć na różnego rodzaju darmowe skrzynki z punktami np. za codzienne logowanie.


grynaplus

W GrynaPlus możemy zdobywać punkty na graniu w gry, wypełnianiu ankiet oraz zadaniach związanych z social mediami np. polubienia na Facebooku.


bananki

Serwis Bananki posiada zdecydowanie najwięcej gier przeglądarkowych, w których możemy zdobywać punkty.


Kwoty doładowań

Bez względu na to, czy kartę Paysafecard kupimy przez internet czy stacjonarnie, dostępne kwoty doładowań to: 20 zł, 30 zł, 50 zł, 100 zł oraz 200 zł. Jeśli nie wykorzystamy całej kwoty podczas jednej transakcji to będzie ona dostępna w przyszłości (reszta nie przepada). Musimy jeszcze pamiętać, aby środki nie zalegały na karcie zbyt długo, gdyż po 12 miesiącach (od dnia, gdy środki został udostępnione) zostanie pobrana opłata operacyjna w wysokości 10 złotych. Warto wspomnieć również, że w przypadku większych kwot możemy po prostu łączyć PINy, aby osiągnąć wymaganą kwotę.

Aplikacja Paysafecard

Warto zwrócić również uwagę na aplikację, którą możemy zainstalować na smartfonie (jest ona dostępna na telefony z Androidem oraz iOS). Dzięki niej możemy szybko sprawdzić kwotę, która pozostała na karcie (podając PIN) oraz znaleźć najbliższe punkty sprzedaży kart Paysafecard (w tym celu musimy zezwolić na udostępnianie lokalizacji urządzenia).

Zalety PSC

  • prosta obsługa. Musimy tylko podać kod PIN podczas dokonywania płatności i to wszystko,
  • bezpieczeństwo. Dokonując płatność jesteśmy praktycznie w pełni anonimowi, a do tego nie musimy podawać numeru karty kredytowej,
  • brak konieczności posiadania rachunku bankowego. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma już konto bankowe, ale brak konieczności jego posiadania może być sporą zaletą np. dla nieletnich,
  • dostępność. Przede wszystkim możemy je aktualnie kupić w wielu sklepach, ale też wiele sklepów obecnie akceptuje płatności za pomocą Paysafecard,
  • płatność w walutach obcych. Robiąc zakupy w sklepach zagranicznych możemy liczyć na automatyczne przewalutowanie po korzystnym kursie.

Gdzie zapłacimy za pomocą PSC

Przede wszystkim za pomocą Paysafecard zapłacimy w wielu sklepach internetowych, których liczba ciągle rośnie. Do tego dochodzą różnego rodzaju gry online, w których możemy wykorzystać kartę do zakupu wirtualnej waluty np. Riot Points w League of Legends. Warto zwrócić również uwagę, że za pomocą kart PSC możemy płacić za popularne usługi, takie jak np. Google Play czy YouTube Premium.

Opinie o Paysafecard

Z pewnością nie każdy doceni zalety Paysafecard, ale warto wiedzieć czym takie karty są i gdzie możemy je wykorzystać. Przydają się zwłaszcza osobom, które nie posiadają konta bankowego lub po prostu nie chcą podawać danych karty kredytowej, a planują sfinalizować transakcję internetową. Karta PSC może przydać się również jako prezent, który obdarowana osoba może wykorzystać w wielu różnych sklepach.

Korzystacie z Paysafecard? Podzielcie się opinią na ich temat w komentarzu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x