Darmowe konto bankowe

Darmowe konto bankowe

Wybór konta bankowego nie jest jest prosty i różne kryteria decydują o wyborze konkretnej oferty. Jednym z ważnych, a dla niektórych nawet najważniejszym kryterium są koszty. Oczywistym wyborem w tej sytuacji jest konto bankowe bez opłat. Ranking, który znajdziesz poniżej pozwoli Ci znaleźć najlepsze, darmowe konto bankowe.

Czym charakteryzuje się darmowe konto bankowe?

Rachunek, żeby można było o nim powiedzieć, że jest darmowy, powinien charakteryzować się tym, że bank nie pobiera opłaty ani za prowadzenie konta, ani za obsługę karty płatniczej. W ramach tej propozycji powinna znaleźć się także bezprowizyjna wypłata środków pieniężnych ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wykonywanie darmowych przelewów.

Wachlarz świadczonych przez banki usług jest tak szeroki, że czasami darmowe konto bankowe, tak do końca nie powinno być określane tym mianem. Jest to spowodowane tym, że bank w ramach tego konta może pobrać opłaty na przykład za zrealizowanie czeku zagranicznego, dokonanie przelewu walutowego innego niż SEPA bądź za przesłanie wyciągów na wskazany adres korespondencyjny. Nie ulega więc wątpliwości, że w praktyce darmowe konto bankowe jest wolne od opłat tylko w określonym zakresie.

Dostępne dla każdego

Dnia 8 sierpnia 2018 roku weszły w życie nowe przepisy, które zobowiązują każdy bank do posiadania w swojej ofercie konta bankowego bez opłat. Co ma być darmowe w rachunku podstawowym?

  • prowadzenie rachunku,
  • wydanie karty debetowej do rachunku,
  • wypłaty z bankomatów własnych banku,
  • 5 wypłat miesięcznie z bankomatów innych banków,
  • przelewy.
Skorzystać z takiego darmowego konta bankowego będą mogły jedynie osoby, które nie posiadają konta w innym banku. W przeciwnym razie najpierw należy zamknąć takiego konta, a dopiero potem można otworzyć je w innym. Wyjątkiem są konta walutowe. Kolejnym minusem jest brak dostępu do usług kredytowych, ale w dalszym ciągu można mieć darmowe konto bankowe bez tych ograniczeń. Jak? 
 

Bez opłat i ograniczeń

Dla wielu osób z pewnością taki podstawowy rachunek bankowy bez opłat będzie wystarczający, ale można mieć darmowe konto bankowe również na nieco innych zasadach. Wśród ofert banków znaleźć można bowiem rachunek bez opłat, ale dopiero po spełnieniu określonych warunków. Nie są one specjalnie wymagające i w zasadzie każdy powinien potrafić je spełnić, nawet bez przesadnego starania się o to. O jakie warunki chodzi? Przeważnie wystarczy w danym miesiącu zrobić zakupy kartą na określoną kwotę np. 200-300 złotych.

Inne konta bankowe

Czasem darmowe konto bankowe jest niewystarczające i trzeba zdecydować się na inne. np. konto oszczędnościowe, dla młodych czy konto dla firm. Oczywiście banki w swojej ofercie mają każde z nich, więc z wyborem nie powinno być najmniejszego problemu.

Ranking kont bankowych

Ranking kont bankowych

Czy można współcześnie funkcjonować bez konta bankowego? Gdyby nawet odpowiedź na tak postawione pytanie była twierdząca, to w zasadzie mijałaby…

Jak dodatkowo zarobić na założeniu?

Darmowe konto to jedno, ale okazuje się, że na jego założeniu możemy dodatkowo zarobić. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ale, jeśli nie spieszy nam się tak bardzo i mamy trochę czasu to warto poczekać. O co dokładnie chodzi? Banki rozdają dodatkowe bonusy pieniężne za założenie darmowego konta w ich banku. Wystarczy poczekać na odpowiednią promocję i dopiero wtedy zdecydować się na jego założenie. Nawet, jeśli bank, który interesuje nie przewiduje aktualnie dodatkowych promocji – warto poczekać, ponieważ powtarzają się one regularnie.

Promocje bankowe

Promocje bankowe

Banki ciągle szukają sposobów na przyciągnięcie nowych klientów, a jednym z nich są promocje bankowe. Śledząc je na bieżąco można bez…

Opinie

Dla większości społeczeństwa takie konto bankowe bez opłat w zupełności wystarczy. Wymogi stawiane przez bank, aby takie konto było darmowe są naprawdę niewielkie. Można nawet powiedzieć, że wymagań nie ma praktycznie żadnych, ponieważ ciężko znaleźć osoby, które nie zrobią zakupów kartą na tak niską kwotę. Oczywiście czasem niezbędne będzie konto, które daje nieco większe możliwości, ale zdecydowanie są to sporadyczne pytanie.

Co sądzicie o darmowych kontach bankowych? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Zostaw komentarz

1 Komentarz

  1. Dziś chyba praktycznie wszystkie banki oferują konto za 0 zwłaszcza dla osób młodych. Warunkiem jest zazwyczaj spełnienie kilka warunków m. in. wpływ na konto i wykonanie transakcji karta. Ja mam takie konto w banku Credit Agricole, gdzie konto jest darmowe do 27 roku życia, trzeba mieć wpływ 500 zł na konto co miesiąc i raz zapłacić karta. Minusem jest ciągle zmieniane oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, które mam otwarte pod główny rachunek – bardzo często spada w dół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *