Darmowe konto bankowe

Wybór konta bankowego nie jest jest prosty i różne kryteria decydują o wyborze konkretnej oferty. Jednym z ważnych, a dla niektórych nawet najważniejszym kryterium są koszty. Oczywistym wyborem w tej sytuacji jest konto bankowe bez opłat. Ranking, który znajdziesz poniżej pozwoli Ci znaleźć najlepsze, darmowe konto bankowe.

Darmowe konto bankowe – ranking


Konto 360°

 • 0zł za wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą,
 • 0zł za konto i kartę,
 • 0zł za pomoc medyczną i techniczną,
 • 0zł za przelewy internetowe i na e-mail.

Konto Jakie Chcę

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za przelewy natychmiastowe,
 • 0 zł za kartę do konta jeżeli zmienimy wariant w bankowości elektronicznej i dokonamy 5 transakcji kartą w miesiącu.

Konto Otwarte na Ciebie

 • 0 zł za prowadzenie rachunku,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej,
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów BNP Paribas i Planet Cash w Polsce.

Konto Internetowe ZEROzłotowe

 • 0 zł za konto,
 • 0 zł za kartę debetową,
 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów własnych.

Czym charakteryzuje się darmowe konto bankowe?

Rachunek, żeby można było o nim powiedzieć, że jest darmowy, powinien charakteryzować się tym, że bank nie pobiera opłaty ani za prowadzenie konta, ani za obsługę karty płatniczej. W ramach tej propozycji powinna znaleźć się także bezprowizyjna wypłata środków pieniężnych ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wykonywanie darmowych przelewów.

Wachlarz świadczonych przez banki usług jest tak szeroki, że czasami darmowe konto bankowe, tak do końca nie powinno być określane tym mianem. Jest to spowodowane tym, że bank w ramach tego konta może pobrać opłaty na przykład za zrealizowanie czeku zagranicznego, dokonanie przelewu walutowego innego niż SEPA bądź za przesłanie wyciągów na wskazany adres korespondencyjny. Nie ulega więc wątpliwości, że w praktyce darmowe konto bankowe jest wolne od opłat tylko w określonym zakresie.

Dostępne dla każdego

Dnia 8 sierpnia 2018 roku weszły w życie nowe przepisy, które zobowiązują każdy bank do posiadania w swojej ofercie konta bankowego bez opłat. Co ma być darmowe w rachunku podstawowym?

 • prowadzenie rachunku,
 • wydanie karty debetowej do rachunku,
 • wypłaty z bankomatów własnych banku,
 • 5 wypłat miesięcznie z bankomatów innych banków,
 • przelewy.

Skorzystać z takiego darmowego konta bankowego będą mogły jedynie osoby, które nie posiadają konta w innym banku. W przeciwnym razie najpierw musimy zamknąć takie konto, a dopiero potem możemy otworzyć je w innym. Wyjątkiem są konta walutowe. Kolejnym minusem jest brak dostępu do usług kredytowych, ale w dalszym ciągu możemy mieć darmowe konto bankowe bez tych ograniczeń. Jak?  

Bez opłat i ograniczeń

Dla wielu osób z pewnością taki podstawowy rachunek bankowy bez opłat będzie wystarczający, ale można mieć darmowe konto bankowe również na nieco innych zasadach. Wśród ofert banków znaleźć można bowiem rachunek bez opłat, ale dopiero po spełnieniu określonych warunków. Nie są one specjalnie wymagające i w zasadzie każdy powinien potrafić je spełnić, nawet bez przesadnego starania się o to. O jakie warunki chodzi? Przeważnie wystarczy, że w danym miesiącu zrobimy zakupy kartą na określoną kwotę np. 200-300 złotych.

Darmowe czy płatne?

Skoro każdy bank ma w swojej ofercie darmowe konto bankowe to dlaczego w ofercie znajdują się również te, za które musimy płacić? Jest tak, ponieważ konto pozbawione opłat cechuje się jedynie podstawową funkcjonalnością, a znajdą się osoby, którym to nie wystarczy. W takiej sytuacji korzystanie z darmowego konta bankowego może wiązać się z dodatkowymi opłatami np. za korzystanie z bankomatów innych banków. Najlepszym wejściem jest wtedy założenie płatnego konta z funkcjami, które nam odpowiadają np. darmowa wypłata ze wszystkich bankomatów w Polsce itp. Opłata za prowadzenie takiego konta nie należy do wysokich, więc wychodzi zdecydowanie korzystniej, jeśli często korzystamy z wybranych funkcji.

Inne konta bankowe

Czasem darmowe konto bankowe jest niewystarczające i musimy zdecydować się na inne. np. konto oszczędnościowe, dla młodych czy konto dla firm. Oczywiście banki w swojej ofercie mają każde z nich, więc z wyborem nie powinno być najmniejszego problemu. Warto wykorzystać w tym celu poniższy ranking kont bankowych.

 • konto osobiste – czasem to darmowe może niestety nie wystarczyć i potrzebować będziemy innego. Przykładem może być choćby możliwość wypłaty z bankomatów zagranicznych bez dodatkowych opłat. Mając dodatkowe wymagania lepiej zdecydować się na inne konto osobiste, gdyż w dłuższej perspektywie czasu wyjdzie po prostu korzystniej.
 • konto oszczędnościowe – przyda się, jeśli chcemy oszczędzić trochę pieniędzy. Konta tego typu charakteryzują się dodatkowym oprocentowaniem, choć niestety mamy pewne ograniczenia, jeśli chodzi o ilość wypłat z takiego konta. Warto jednak rozważyć założenie takiego konta jako dodatkowego, jeśli zostają nam jakieś kwoty na koncie głównym.
 • konto dla młodych – przyda się przede wszystkim nieletnim, ponieważ niestety jeszcze nie mają możliwości założenia standardowego konta w banku. Z tej możliwości skorzystać mogą również studenci, gdyż najczęściej górna granica wieku to ok. 26 lat.
 • konto firmowe – gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie każdej dużej firmy. Tego typu rachunek ma bardzo wiele zalet, a różnorodność ofert bankowych sprawia, że możemy dopasować je do konkretnych potrzeb.

Jak dodatkowo zarobić na założeniu?

Darmowe konto to jedno, ale nie każdy wie, że na jego założeniu możemy dodatkowo zarobić. Oczywiście nie zawsze jest taka możliwość, ale, jeśli nie spieszy nam się tak bardzo i możemy trochę poczekać to warto się wstrzymać. O co dokładnie chodzi? Banki rozdają dodatkowe bonusy pieniężne za założenie konta w ich banku. Wystarczy, że poczekamy na odpowiednią promocję i dopiero wtedy zdecydujemy się na jego założenie. Nawet jeśli bank, który nas interesuje nie przewiduje aktualnie dodatkowych promocji to możemy poczekać, gdyż powtarzają się one regularnie.

Korzystając z promocji bankowych możemy otrzymać za założenie konta w banku najczęściej kilkaset złotych. Kwota ta może stanowić świetny dodatek do budżetu domowego, jeśli i tak planujemy zmianę lub założenie nowego. Na dobrą sprawę możemy w ten sposób zarabiać na bankach w miarę regularnie. Wystarczy, że co jakiś czas zmienimy konto na inne.

Opinie

Dla większości społeczeństwa takie konto bankowe bez opłat w zupełności wystarczy. Warto zwrócić uwagę, że wymogi stawiane przez bank, aby takie konto było zupełnie darmowe są naprawdę niewielkie. Można nawet powiedzieć, że wymagań nie ma praktycznie żadnych, ponieważ ciężko znaleźć osoby, które nie zrobią zakupów kartą na tak niską kwotę. Oczywiście czasem niezbędne będzie konto, które daje nieco większe możliwości, ale zdecydowanie są to sporadyczne przypadki.

Co sądzicie o darmowych kontach bankowych? Podzielcie się opinią w komentarzu.

2 komentarze do wpisu „Darmowe konto bankowe”

 1. Dziś chyba praktycznie wszystkie banki oferują konto za 0 zwłaszcza dla osób młodych. Warunkiem jest zazwyczaj spełnienie kilka warunków m. in. wpływ na konto i wykonanie transakcji karta. Ja mam takie konto w banku Credit Agricole, gdzie konto jest darmowe do 27 roku życia, trzeba mieć wpływ 500 zł na konto co miesiąc i raz zapłacić karta. Minusem jest ciągle zmieniane oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, które mam otwarte pod główny rachunek – bardzo często spada w dół.

  Odpowiedz
 2. Mi na kontach bankowych najbardziej podobają się darmowe przelewy, na raty i opłaty. Mam konto w PKO i zrobiłam sobie odbiorców zdefiniowanych gdzie co miesiąc robię przelewy. Wygląda to tak że wchodzę na moje konto, i tylko wpisuje kwotę do kazdego przelewu. Bardzo przydatne i oszczędza bardzo dużo mojego czasu. Zwłaszcza, polecam dla małych firm lub ludzi którzy dopiero zaczynają swoje biznesy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz