Konto oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe

Chcesz wybrać najlepsze konto oszczędnościowe na rynku? Koniecznie przyjrzyj się poniższemu rankingowi. To w nim zamieszczone są najlepsze tego typu produkty finansowe, które zwróciły uwagę i zostały wyselekcjonowane przez specjalistów z branży. Zobacz też w jaki sposób należy wybierać konto oszczędnościowe.

 Najlepsza oferta i jak ją wybrać?

Obiektywnie nie ma czegoś takiego jak najlepsze konto oszczędnościowe, które będzie uniwersalnie dobre dla wszystkich, dlatego zanim wybierzesz którąś z propozycji musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Ile pieniędzy chcesz wrzucić na konto oszczędnościowe?

Dzięki kontu oszczędnościowemu Twoje pieniądze będą ciągle “pracować”. Co to oznacza? To znaczy, że nie będą one bezczynnie leżeć na koncie i tracić na wartości. Ich wartość będzie nieznacznie rosnąć w ramach określonego na koncie oprocentowania. Zamrożenie części swoich pieniędzy może być trudne, jednak jeśli dobrze zaplanujemy swój domowy budżet, wcale nie nieosiągalne. W każdej chwili możliwe będzie ich odblokowanie i użycie, jednak Twoje odsetki zostaną stracone.

Jeśli trudno Ci zadecydować o tym, jaką kwotę powinieneś/aś umieścić na koncie oszczędnościowym, to wskazówką może być dla Ciebie “tip” specjalistów. Według osób zajmujących się branżą finansową na koncie oszczędnościowym zaleca się przechowywanie równowartości naszych około 3 lub 6-miesięcznych kosztów. Dodatkowe oszczędności warto jest natomiast inwestować w bardziej ryzykowne produkty finansowe, jednak nie jest to koniecznością.

Na ile możesz odłożyć pieniądze?

Kolejnym kryterium przy wyborze konta oszczędnościowego będzie oczywiście czas. Na jaki długi okres czasu możesz pozwolić sobie na odłożenie określonej przez Ciebie gotówki. Bardzo często jest tak, że to właśnie te konta oszczędnościowe (i lokaty) na najdłuższy okres czasu gwarantują najwyższe oprocentowanie. Nie jest to jednak reguła. Dobrą wskazówką do tego, czy powinniśmy wybierać w danym czasie konto oszczędnościowe na długi lub krótki termin będą również przewidywania w zakresie oprocentowania. Jeśli w najbliższym czasie będzie ono spadać, to dobrym pomysłem jest wybór konta oszczędnościowego na długi termin. W przypadku, gdy spekuluje się, że ma rosnąć wybierz konto ze zmiennym oprocentowaniem lub na krótszy okres czasu.

Jakie konto oszczędnościowe wybrać

Gdy już wiesz, jakie pieniądze i na jaki czas możesz zainwestować, to pozostaje już tylko zdecydować się na konto, które ma najwyższe oprocentowanie. Powyżej dostępny był ranking kont oszczędnościowych, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

Zobacz też inne konta bankowe.

Zostaw komentarz

1 Komentarz

  1. Z konta w millenium jestem bardzo zadowolona. Oprocentowanie dla nowych środków jest bardzo korzystne a co istotne odnawialne przy mądrym operowaniu środkami, czego bank nie ukrywa i co jest sprawdzone przeze mnie osobiście. Jedynym do czego można się przyczepić to możliwość jednorazowego bezpłatnego przelewu z konta oszczędnościowego na inne konto, i wysokie koszty przy kolejnym przelewie z tego konta w danym miesiącu, jednak jest to praktyka w większości banków. Konto mam tu od 5 miesięcy ale zamierzam się związać z nim na dłużej ze względu na korzystne warunki i zbudowanie mojego zaufania jako klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *