Zarabianie na bankach

Zarabianie na bankach

Banki stworzone są głównie po to, aby generować zyski, a nie rozdawać pieniądze i każdy ma tego świadomość. Ten zysk bierze się w głównej mierze z kredytów udzielanych na odpowiedni procent, ale oczywiście nie tylko. Są jednak sposoby, aby odwrócić role i czerpać zyski z określonych czynności. Sprawdź 4 sprawdzone sposoby i zarabiaj na bankach już dziś!

Jak zarabiać na bankach?

Zarabianie na bankach nie jest wcale tak skomplikowane, jak większość myśli. W większości przypadków da się wszystko załatwić przez internet, nawet bez wychodzenia z domu. Dodatkowo nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów i nie wymaga to od nas wkładu finansowego (wyjątkiem są oczywiście lokaty bankowe). Zatem jak zarabiać na bankach?

Zarabiaj na bankach korzystając z promocji bankowych

Banki nieustannie szukają sposobów na przyciągnięcie nowych klientów, a jednym z nich są promocje bankowe. Zasada działania jest bardzo prosta, nie wymaga dużego zaangażowania i pozwala w łatwy sposób zarobić przynajmniej kilkaset złotych. Co dokładnie trzeba zrobić? W większości przypadków wystarczy, że założymy darmowe konto bankowe, uzyskamy określone wpływy oraz skorzystamy z karty. Promocje tego typu pojawiają się bardzo często, a nawet jak się skończą to po pewnym czasie z pewnością wrócą. Jakie promocje bankowe pozwalają aktualnie zarobić?

Zarabiaj na bankach zakładając lokatę

Tutaj żadnej niespodzianki nie będzie, ponieważ o lokatach słyszał praktycznie każdy. Zyski w prawdzie nie należą do najwyższych, ale bez wątpienia jest to najpewniejszy sposób lokowania dodatkowych pieniędzy. Czasem zdarza się, że pieniądze leżą na koncie nieużywane, więc w takiej sytuacji dużo lepszym rozwiązaniem jest umieszczenie ich na lokacie, jak zwyczajne trzymanie na koncie lub w domu. Gdzie aktualnie opłaca się założyć lokatę?

Zarabiaj na bankach korzystając z wybranych ofert

Czasem przychodzi taki moment, że potrzebujemy pożyczki lub chcemy skorzystać z innej oferty np. telekomunikacyjnej. W takiej sytuacji większość osób po prostu wejdzie na stronę danego banku lub instytucji i złoży odpowiedni wniosek lub zwyczajnie uda się do oddziału. W ten sposób nie zarobimy nic. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z serwisu, który przyznaje dodatkowe premie za skorzystanie z wybranej oferty poprzez platformę.

moneycafe

Moneycafe jest takim właśnie serwisem, w którym znaleźć można różne oferty pozwalające zgarniać prowizje. Za skorzystanie z jednej zarobić można od 30 do 90 złotych, przy czym nie ma limitu ilości ofert, z których można skorzystać. Nie są to wprawdzie wielkie kwoty, ale lepszy taki zarobek, jak nic.

Zarabiaj na bankach poprzez sieci afiliacyjne

W zasadzie każdy bank posiada własny program partnerski lub własne produkty w wybranej sieci afiliacyjnej. Jak to działa? Rejestrujemy się w wybranej sieci afiliacyjnej, która pozwala nam zarabiać poprzez polecanie wybranych produktów bankowych. Co ciekawe, takie produkty możemy polecać również sobie, więc wybierając dowolną ofertę z banku dostajemy dodatkowy zarobek. Oczywiście możemy również polecać tego typu oferty znajomym, co przełoży się na jeszcze większy zarobek. Jakie sieci afiliacyjne warto wziąć pod uwagę i jak to dokładnie działa?

Zarabianie na bankach to nie jedyna możliwość na zdobycie dodatkowych pieniędzy

Zarabianie na bankach nie jest zbyt wymagające i czasochłonne, więc jest bardzo popularne. Nie jest to, jednak jedyna możliwość, aby zarobić dodatkowe pieniądze za pośrednictwem internetu. Warto połączyć zarabianie na bankach z innymi sposobami, aby zwiększyć zarobki. Jakie mamy możliwości?

Zarabianie na bankach - ile można zarobić?

Zarabianie na bankach to całkiem niezły dodatek do domowego budżetu. Przeważnie na jednej ofercie można zarobić kilkaset złotych, więc nie jest to mała kwota. W przeciągu roku może się uzbierać nawet dodatkowe kilka lub kilkanaście tysięcy złotych.

Macie jakieś doświadczenia z zarabianiem na bankach? Podzielcie się opinią w komentarzu.

  1. Polecam szukanie promocji bankowych dla studentów (oczywiście jeżeli nim jesteś). Zwykle są to kwoty w okolicach 100-150 złotych. Dla niektórych może być to niewiele, ale dla studenta może być to kwota dużo zmieniająca. Co do lokat to jest to ciekawe, ale żeby realnie miało wpływ na budżet trzeba zainwestować sporo pieniędzy.

  2. Obecnie lokaty są nisko oprocentowane a przy rosnącej inflacji mało opłacalne. Ciekawą propozycją banków są jeszcze lokaty na tzw. nowe środki. Warto przejrzeć wtedy oferty banków jakie lokaty tego typu proponują i na założenie których nie są wymagane inne rzeczy np. zakładanie konta osobistego w danym banku ponieważ prowadzenie konta może być płatne i możemy stracić a nie zyskać jeżeli nie będziemy z niego korzystać. Ciekawą opcją jest polecanie np. wśród rodziny lub znajomych założenia konta w danym banku za co my jako polecający zarobimy i osoba która to konto założyła.

  3. Patrząc na wysokość odsetek na lokatach bankowych to myślę, że jest to marna inwestycja. Miałem okazję przejrzeć kilka ofert i okazuje się, że oprocentowanie na 3-miesięcznej lokacie to marne 1% w porywach do 2!!! Trzeba mieć naprawdę gruby portfel, aby realnie myśleć o zarabianiu na lokacie. Osoby z niskimi dochodami mogą banki omijać. Na bankach najczęściej zarabiamy, gdy bierzemy kredyty inwestycyjne mając świadomość tego, że to w co zainwestujemy potem nam się zwróci. Trzeba mieć smykałkę do biznesu a nie każdy ją ma.

  4. Ostatnio dużo banków wychodzi z promocjami, dzięki którym można uzyskać dodatkowy przychód. Za polecenie znajomemu tego banku, można uzyskać dodatkowe pieniądze, które są od razu wysyłane na konto. Jeżeli pamięć mnie nie myli, za każdego poleconego – w MBanku, który dokona pierwszej transakcji i płatności kartą, dostajemy 100 złotych przelewem na konto – jest to bardzo fajna metoda dodatkowego zarobku, polecając np. swój bank innym. Dużo zagranicznych również korzysta z podobnej metody, jest to świetne.

  5. Jak zarobić na bankach? Na metodach – dzięki ich metodom werbowania nowych osób można sobie dorobić sporo pieniędzy. Mają czasami na prawdę fajne oferty za sprowoadzenie nowej, kolejnej osoby – dzięki czemu śmiało można dorobić się na prawdę pokaźnej sumy. Radziłbym sprawdzić, póki jeszcze to funkcjonuje. Przelewy szybko na konto i dosłownie kilka chwil i mamy to.

  6. Zarabianie za pomocą korzystania z promocji bankowych wydaje mi się słabym pomysłem. Otwierając rachunek w banku od razu narażamy się na koszty związane z jego otwarciem. Bank może próbować wcisnąć jakieś dodatkowe opłaty i wtedy już nie zarobimy, a stracimy. Dodatkowo każda umowa to udostępnianie naszych danych, nie wiadomo czy bank usuwa później tego typu dane. Taki PKO BP przypomniał się w moim przypadku po 15 latach od zamknięcia u nich rachunku i chciał wcisnąć nową umowę mimo że nie jestem ich klientem. O wiele sensowniejsze jest moim zdaniem polecanie oferty banków osobom, które i tak zamierzały skorzystać z ich oferty. W tym przypadku przynajmniej nie narażamy swoich danych.

  7. Kiedyś próbowałem promować banki i pożyczki przez afiliacje. Jest to dosyć ciekawa sprawa, lecz ja się do tego moim zdaniem nie nadawałem. Dodatkowo walidacja takich leadów trwa dość długo (ok. miesiąc)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *