Zarabianie na bankach

Zarabianie na bankach

Banki stworzone są głównie po to, aby generować zyski, a nie rozdawać pieniądze i każdy ma tego świadomość. Ten zysk bierze się w głównej mierze z kredytów udzielanych na odpowiedni procent, ale oczywiście nie tylko. Są jednak sposoby, aby odwrócić role i czerpać zyski z określonych czynności. Sprawdź 4 sprawdzone sposoby i zarabiaj na bankach już dziś!

Zarabianie na bankach nie jest wcale tak skomplikowane, jak większość myśli. W większości przypadków da się wszystko załatwić przez internet, nawet bez wychodzenia z domu. Dodatkowo nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów i nie wymaga to od nas wkładu finansowego (wyjątkiem są oczywiście lokaty bankowe). Zatem jak zarabiać na bankach?

Promocje bankowe

Banki nieustannie szukają sposobów na przyciągnięcie nowych klientów, a jednym z nich są promocje bankowe. Zasada działania jest bardzo prosta, nie wymaga dużego zaangażowania i pozwala w łatwy sposób zarobić przynajmniej kilkaset złotych. Co dokładnie trzeba zrobić? W większości przypadków wystarczy, że założymy darmowe konto bankowe, uzyskamy określone wpływy oraz skorzystamy z karty. Promocje tego typu pojawiają się bardzo często, a nawet jak się skończą to po pewnym czasie z pewnością wrócą. Jakie promocje bankowe pozwalają aktualnie zarobić?

Promocje bankowe

Promocje bankowe

Banki ciągle szukają sposobów na przyciągnięcie nowych klientów, a jednym z nich są promocje bankowe. Śledząc je na bieżąco można bez…

Lokaty

Tutaj żadnej niespodzianki nie będzie, ponieważ o lokatach słyszał praktycznie każdy. Zyski w prawdzie nie należą do najwyższych, ale bez wątpienia jest to najpewniejszy sposób lokowania dodatkowych pieniędzy. Czasem zdarza się, że pieniądze leżą na koncie nieużywane, więc w takiej sytuacji dużo lepszym rozwiązaniem jest umieszczenie ich na lokacie, jak zwyczajne trzymanie na koncie lub w domu. Gdzie aktualnie opłaca się założyć lokatę?

Kalkulator i ranking lokat bankowych

Kalkulator i ranking lokat bankowych

Oszczędzanie pieniędzy to współcześnie niekoniecznie wkładanie ich do skarbonki. O wiele korzystniejszą formą będzie z jednej strony zdeponowanie ich w…

Premie za korzystanie z wybranych ofert

Czasem przychodzi taki moment, że potrzebujemy pożyczki lub chcemy skorzystać z innej oferty np. telekomunikacyjnej. W takiej sytuacji większość osób po prostu wejdzie na stronę danego banku lub instytucji i złoży odpowiedni wniosek lub zwyczajnie uda się do oddziału. W ten sposób nie zarobimy nic. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z serwisu, który przyznaje dodatkowe premie za skorzystanie z wybranej oferty poprzez platformę.

MoneyCafe

MoneyCafe

MoneyCafe jest serwisem, który umożliwia otrzymanie premii za skorzystanie z ofert bankowych, telekomunikacyjnych i nie tylko. Dodatkowo serwis nie posiada…

Sieci afiliacyjne

W zasadzie każdy bank posiada własny program partnerski lub produkty w wybranej sieci afiliacyjnej. Jak to działa? Rejestrujemy się w wybranej sieci afiliacyjnej, która pozwala zarabiać poprzez polecanie wybranych produktów bankowych. Co ciekawe, takie produkty możemy polecać również sobie, więc wybierając dowolną ofertę z banku dostajemy dodatkowe pieniądze. Oczywiście możemy również polecać tego typu oferty znajomym, co przełoży się na jeszcze większy zarobek. Jakie sieci afiliacyjne warto wziąć pod uwagę i jak to dokładnie działa?

Afiliacja

Afiliacja

Afiliacja jest jednym z bardziej dochodowych sposobów zarabiania w internecie, ale wymaga większego zaangażowania, zwłaszcza z początku. Marketing afiliacyjny z pewnością…

Jak zdobyć dodatkowe pieniądze w inny sposób?

Zarabianie na bankach nie jest zbyt wymagające i czasochłonne, więc jest bardzo popularne. Nie jest to, jednak jedyna możliwość, aby zarobić dodatkowe pieniądze za pośrednictwem internetu. Warto połączyć zarabianie na bankach z innymi sposobami, aby zwiększyć zarobki. Jakie mamy możliwości?

Praca w domu i zarabianie przez internet

Praca w domu i zarabianie przez internet

Internet obecny w naszym życiu niemal na każdym kroku, nic więc dziwnego, że zarabianie przez internet cieszy się coraz większą popularnością.…

Ile można zarobić na bankach - opinie

Zarabianie na bankach to całkiem niezły dodatek do domowego budżetu. Przeważnie na jednej ofercie można zarobić kilkaset złotych, więc nie jest to mała kwota. W przeciągu roku może się uzbierać nawet dodatkowe kilka lub kilkanaście tysięcy złotych.

Macie jakieś doświadczenia z zarabianiem na bankach? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Zostaw komentarz

 1. Polecam szukanie promocji bankowych dla studentów (oczywiście jeżeli nim jesteś). Zwykle są to kwoty w okolicach 100-150 złotych. Dla niektórych może być to niewiele, ale dla studenta może być to kwota dużo zmieniająca. Co do lokat to jest to ciekawe, ale żeby realnie miało wpływ na budżet trzeba zainwestować sporo pieniędzy.

 2. Obecnie lokaty są nisko oprocentowane a przy rosnącej inflacji mało opłacalne. Ciekawą propozycją banków są jeszcze lokaty na tzw. nowe środki. Warto przejrzeć wtedy oferty banków jakie lokaty tego typu proponują i na założenie których nie są wymagane inne rzeczy np. zakładanie konta osobistego w danym banku ponieważ prowadzenie konta może być płatne i możemy stracić a nie zyskać jeżeli nie będziemy z niego korzystać. Ciekawą opcją jest polecanie np. wśród rodziny lub znajomych założenia konta w danym banku za co my jako polecający zarobimy i osoba która to konto założyła.

 3. Patrząc na wysokość odsetek na lokatach bankowych to myślę, że jest to marna inwestycja. Miałem okazję przejrzeć kilka ofert i okazuje się, że oprocentowanie na 3-miesięcznej lokacie to marne 1% w porywach do 2!!! Trzeba mieć naprawdę gruby portfel, aby realnie myśleć o zarabianiu na lokacie. Osoby z niskimi dochodami mogą banki omijać. Na bankach najczęściej zarabiamy, gdy bierzemy kredyty inwestycyjne mając świadomość tego, że to w co zainwestujemy potem nam się zwróci. Trzeba mieć smykałkę do biznesu a nie każdy ją ma.

 4. Ostatnio dużo banków wychodzi z promocjami, dzięki którym można uzyskać dodatkowy przychód. Za polecenie znajomemu tego banku, można uzyskać dodatkowe pieniądze, które są od razu wysyłane na konto. Jeżeli pamięć mnie nie myli, za każdego poleconego – w MBanku, który dokona pierwszej transakcji i płatności kartą, dostajemy 100 złotych przelewem na konto – jest to bardzo fajna metoda dodatkowego zarobku, polecając np. swój bank innym. Dużo zagranicznych również korzysta z podobnej metody, jest to świetne.

 5. Jak zarobić na bankach? Na metodach – dzięki ich metodom werbowania nowych osób można sobie dorobić sporo pieniędzy. Mają czasami na prawdę fajne oferty za sprowoadzenie nowej, kolejnej osoby – dzięki czemu śmiało można dorobić się na prawdę pokaźnej sumy. Radziłbym sprawdzić, póki jeszcze to funkcjonuje. Przelewy szybko na konto i dosłownie kilka chwil i mamy to.

 6. Zarabianie za pomocą korzystania z promocji bankowych wydaje mi się słabym pomysłem. Otwierając rachunek w banku od razu narażamy się na koszty związane z jego otwarciem. Bank może próbować wcisnąć jakieś dodatkowe opłaty i wtedy już nie zarobimy, a stracimy. Dodatkowo każda umowa to udostępnianie naszych danych, nie wiadomo czy bank usuwa później tego typu dane. Taki PKO BP przypomniał się w moim przypadku po 15 latach od zamknięcia u nich rachunku i chciał wcisnąć nową umowę mimo że nie jestem ich klientem. O wiele sensowniejsze jest moim zdaniem polecanie oferty banków osobom, które i tak zamierzały skorzystać z ich oferty. W tym przypadku przynajmniej nie narażamy swoich danych.

 7. Kiedyś próbowałem promować banki i pożyczki przez afiliacje. Jest to dosyć ciekawa sprawa, lecz ja się do tego moim zdaniem nie nadawałem. Dodatkowo walidacja takich leadów trwa dość długo (ok. miesiąc)

 8. Nie jestem zbytnio przekonana do otwierania tysiąca rachunków czy lokat, ale ostatnio skorzystałam z promocji na otwarcie konta w banku, na który czaiłam się od pewnego czasu i jestem zadowolona. Można spróbować z kilkoma, zwłaszcza jak konta są rzeczywiście za 0 zł i mamy trochę pieniędzy, aby spełnić warunki promocji,które często polegają na płaceniu ileś razy.

 9. Najczęściej promocje w bankach polegają na zarabianiu za polecenie konta czy innego produktu bankowego. Wtedy wedle regulaminu bank wypłaca uczestnikowi premię za to, że inna osoba najczęściej niebędąca jeszcze klientem tego banku skorzystała z produktu. Wciąż są jeszcze jednak banki, które wypłacają tzw. cashback za korzystanie z karty do konta. Sam mam konto w takim banku, który wypłaca mi 5% premii za płatność kartą w wybranych punktach usługowych. Wtedy przy kasie nawet się nie zastanawiam czy płacić kartą czy gotówką bo 5% mniej płacę za to że korzystam z plastiku.

 10. Ja osobiście na bankach zarabiam posiadając parę lokat które założyłam jakiś czas temu i teraz co sześć miesięcy wpływa mi niewielki ktoś zysk. Jest to oczywiście zysk po objęciu podatku. Lokaty są bardzo bezpiecznym sposobem na lokowanie na nich swoich oszczędności. Zastanawiam sie nad sprzedażą ofert bankowych jednak to jest chyba obarczone jakimiś wkładami własnymi albo franczyza…

  1. Najpierw trzeba podpisać z bankiem umowę franczyzową na mocy której zostajesz pełnomocnikiem banku do podpisywania z klientami umów w imieniu banku. Oczywiście najpierw jesteś mocno przez bank sprawdzony czy nadajesz się na Partnera a dopiero później działasz w imieniu banku. Trochę czasu, pieniędzy i dopiero wtedy możesz zacząć myśleć o zarabianiu w ten sposób

 11. Osobiście zainteresowałam się tym tematem na etapie poszukiwania godnego polecenia konta oszczędnościowego ( i ku ciekawości niektórych znalazłam idealną dla siebie ofertę). Przy okazje zorientowałam się iż dodatkowy pieniądz można zyskać nie tylko dzięki oszczędzaniu i procencie na tym zarobionym, ale również jako nowy klient banku można skorzystać z wielu ciekawych promocji (pieniądze na start, cashbacki). Co do konta studenckiego o którym ktoś niżej wspomniał nie trzeba posiadać statusu studenta, jak zostałam uświadomiona ostatnio w banku, a wystarczy by nie mieć ukończonego 26 r.z.

 12. Nie wiem czy chciałym sprzedawać swoje dane różnym bankom po max 150zł. Trochę strach zakładać tyle kont ile jest promocji w aktualnym czasie. Zawsze mogą wcisnąć ukryte/dodatkowe koszty. Zazwyczaj jest jakiś haczyk, najpewniejsza forma to lokata, no ale jeśli wpłacając 10 tys. na 3 miesiące to w skali roku mamy około 70 zł. Czy się opłaca?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *