Zarabianie na Youtube

Zarabianie na Youtube
W dzisiejszych czasach wiele osób coraz częściej interesuje się tematyką pracy przez internet. Z dnia na dzień coraz bardziej są popularne filmiki, na których można coraz lepiej zarobić. Najpopularniejszy serwis, który umożliwia zarabianie na tym to oczywiście youtube. Jak wygląda zarabianie na youtube? Przekonajmy się!

Zarabianie na YouTube – sposoby:

 • Kontrakt z siecią YouTube, która pośredniczy z reklamodawcami. Teraz prawie każdy może przystąpić do takiego programu. Wystarczy podpiąć do tego konto AdSense,
 • Bezpośrednia współpraca z konkretnymi firmami. Youtuberzy bardzo często reklamują swoje ulubione produkty: gry komputerowe, napoje, koszulki — dzięki czemu dostają dodatkowe pieniądze za filmy sponsorowane. Stawki są w tym wypadku już dużo większe, ale oczywiście jest wymagana spora rozpoznawalność. Można też, zależnie od tematyki kanału wykorzystać do tego odpowiednie programy partnerskie,
 • Crowdfunding czyli finansowanie przez widzów jest nie mniej ciekawą opcją.
Programy partnerskie

Programy partnerskie

Programy partnerskie są mechanizmem, który charakteryzuje się niezwykle prostym mechanizmem działania. Konkretny internauta nawiązuje współpracę z firmą lub inną organizacją, której…
Google Adsense

Google Adsense

Google AdSense jest w pełni zautomatyzowaną metodą zarabiania w internecie. Dzięki swojej uniwersalności, w znaczącym stopniu wpłynęła ona na dochodowość…

Nie od dziś wiemy także, że współcześni twórcy przykładają dużo większą uwagę do materiału audio niż wideo. Blogi często nawet lecą gdzieś w tle, gdy użytkownicy grają na komputerze, bądź są w drodze do pracy czy szkoły. Z tego względu bardzo często pierwszą inwestycją „młodych kanałów” jest kupienie pojemnościowego mikrofonu. Według wielu badań użytkownicy dużo bardziej przywiązują się do dźwięku niż materiału wideo.

Aby dobrze zarabiać trzeba być kontrowersyjnym?

Ostatnio coraz bardziej popularne są kontrowersyjne materiały. Doskonałym przykładem jest kanał Seksmasterki, która kontrowersyjną treścią zbiera ogromną widownię, poprzez oparcie kanału na erotyce i chwytliwych tytułach. Kontrowersje wzbudza także największy na polskiej scenie YouTube kanał SA Wardega, z ponad trzema milionami widzów. Twórca zdobył rozpoznawalność na filmie Mutant Giant Spider Dog.

W ostatnim czasie wielu użytkowników wzburzyła kampania Reserved – stworzono filmik prezentujący dziewczynę szukającą zaginionego chłopaka z Polski. Klip okazał się kampanią marketingową, co rozwścieczyło widzów, którzy próbowali pomóc kobiecie w spełnieniu marzenia. Takiego typu „akcji” było dużo więcej. Wniosek nasuwa się sam. Polscy widzowie napędzają wyświetlenia przy kontrowersyjnych treściach.

Twórcy często sięgają po tego rodzaju triki, aby wzbudzić rozgłos. Podobny zabieg zastosował Łukasz Jakóbiak prowadzący show 20m2 Łukasza, który stworzył „wizualizację” występu u znanej zagranicznej prezenterki Ellen. Mężczyzna wynajął duże studio, a także aktorkę przypominającą wspomnianą gwiazdę i nakręcił z nią wywiad na temat swojej osoby. Youtuber później przyznał, iż owa gwiazda po takim show, zdecyduje się go zaprosić — tak czy siak znowu zyskał rozgłos (i wiadro obelg pod swoim adresem). Ostatnim przykładem kontrowersyjnej treści jest kanał Jakub Król, który zasłynął po takich tytułach jak makijaż dla chłopaka do szkoły albo prezentacji własnego partnera tej samej płci.

Jakie treści sprzedają się najlepiej?

Najważniejsze jest to, by robić, co się lubi. Możemy obecnie wyróżnić kilka dziedzin, w jakich Youtuberzy znajdują swoje specjalizacje.

 • Pranki jakimi zajmuje się np. Wardęga.
 • Kanały gamingowe — czyli te prezentujące zawartość z różnych gier i tutaj Blowek, reZigiusz, Stuu Games (miejsca 3,4,5 według liczby subskrypcji na polskim Youtube).
 • Szafiarki czyli dziewczyn prezentujących przeróżne ciuchy, kosmetyki i inne kobiecie sprawy.
 • Kanały oparte na ironii oraz czasem szydzeniu z innych treści. Tutaj popularność zyskał między innymi Niekryty Krytyk (miejsce 10) czy chociażby szybko rosnący w siłę GargamelVlog.

Swoje pięć minut ma także AdBuster (21), czyli program sprawdzający prawdziwość reklam oraz SciFun (51) kanał naukowy. Oba te kanały tworzy dwóch braci. Ciekawym przykładem są kanały Krzysztof Gonciarz oraz Zapytaj Beczkę (73, 74), które prowadzi jedna osoba. Krzysztof korzysta z tzw. donacji — czyli datków od widzów na rzecz twórcy i realizuje za nie swoje wyprawy. Wszystko odbywa się na platformie Patronite, która została stworzona do takich projektów. Coraz częściej youtube wypiera także telewizję, czego skutkiem są liczniejsze programy obejmujące tematykę polityczną — przykładem jest kanał Wideoprezentacje.

Najważniejsze jest to, abyś tworzył treści, które będą ciekawe dla Twoich odbiorców. Spróbuj robić coś, co daje Ci radość – wtedy nigdy nie będziesz musiał pracować (jak mówiło słynne powiedzenie).

Ile można zarobić na YouTube ?

Stosuje się różne wyliczenia, wszystko zależy od tematyki kanału, okresu, kraju, dla jakiego kierujemy naszą treść. Mówi się jednak, że w przypadku kanałów bez konkretnego tematu będzie to od 100 do 200 złotych za 100000 wyświetleń. Czołówka polskich youtuberów zarabia miesięcznie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych za same reklamy, a dochodzą do tego również inne formy.

Zarobki w Europie centralnej są dużo niższe niż przykładowo w Ameryce, mimo to tworzenie filmików jest wciąż źródłem utrzymania dla wielu osób na polskiej scenie YouTube. Aby odnieść sukces na polskiej platformie YouTube, musimy przede wszystkim zainteresować naszego odbiorcę. Będzie to wymagało dużej kreatywności i zaangażowania. Gdy mamy już naszych fanów to ważne jest też to, aby wrzucać nasze materiały regularnie, ponieważ widz jest przyzwyczajony do pewnej systematyczności nagrań.

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby zarabiać

Oczywiście, aby zarabianie na YouTube było możliwe trzeba posiadać własne materiały lub prawa do ich komercyjnego wykorzystania. Dotyczy to zarówno oprawy wizualnej jak i audio. Bez posiadania takich praw można filmik co prawda na YouTube wrzucić, jednak nie będziemy mogli na nich zarabiać. Odpadają więc różnego rodzaje kompilacje czyli łączenie różnych filmików w jeden (a szkoda bo byłby to chyba jeden z łatwiejszych sposobów na zarabianie na YouTube).

Na szczęście w internecie dostępna jest również darmowa muzyka, którą można wykorzystywać w celach komercyjnych. Kolejną sprawą jest oczywiście regulamin, którego filmik nie może łamać. Więcej informacji

Jak inaczej zarabiać w internecie?

Zarabianie na YouTube to bez wątpienia jeden z ciekawszych sposobów na zarabianie w internecie, choć nie przypasuje każdemu. Warto zainteresować się również innymi możliwościami, które często wymagają mniej poświęcenia mniej czasu. Alternatywą może być chociażby założenie bloga, gdyż tworzenie wpisów przeważnie zajmuje zdecydowanie mniej czasu, jak tworzenie i przygotowywanie filmików.

Praca w domu i zarabianie przez internet

Praca w domu i zarabianie przez internet

Internet obecny w naszym życiu niemal na każdym kroku, nic więc dziwnego, że zarabianie przez internet cieszy się coraz większą popularnością.…
Jak zarabiać na blogu

Jak zarabiać na blogu

Rozwój internetu przyczynił się do ogromnych możliwości zarobkowych za jego pośrednictwem. Jednym ze sposobów na regularny dochód jest zarabianie na blogu lub…

Opinie

Zarabianie na YouTube może być bardzo dochodowe i z powodzeniem zastąpić etat, ale niestety nie każdy będzie w stanie się przebić. Konkurencja jest naprawdę spora, a różnego rodzaju filmików ciągle przybywa. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy spróbować, ponieważ może okazać się, że tworzone przez nas filmiki bardzo szybko zyskają na popularności i będą przynosić regularny dochód.

Macie jakieś doświadczenia z zarabianiem na YouTube? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Zostaw komentarz

4 Komentarze

 1. Nigdy nie próbowałem zarabiać na youtube, bo uważałem to za zbyt trudne. Najłatwiej mają w tej dziedzinie chyba osoby znane w mediach. Ich filmiki wyświetlane są chętniej niż zwykłych użytkowników.

 2. Zarabianie na Youtube wiąże się z wielką odpowiedzialnością jak i poświęceniem, gdyż bardzo często możemy się nie wybić. Znalezenie tematu, który nas interesuje, regularne wstawianie filmów jak i ciekawy content to recepta na sukces.

 3. Takie zarabianie to również regularność w kontaktowaniu się ze swoją społecznością. I może dodatkowo nasz kanał uzależnić nas od tego social media. Warto więc ustalić sobie pewne granice pracy na tym kanale YT.

 4. Kiedyś dużo łatwiej było na tym zarobić. Szkoda, że Youtube wprowadził limty dotyczące liczby wyświetleń i minut oglądania, by móc zacząć zarabiać. Ale jeżeli mamy pomysł, który ma dużą szansę powodzenia to warto, bo jest trochę ludzi którzy utrzymują się tylko z tego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *